İçeriğe Yönlendir

Focus Titanium Hb Fırtına Gri 2010

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Mehmet, acele ediyorsuuun...

Sıkılınca ne yapacaksın... Hep diyorum bunu sana... :)

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Abi güzel olmuş ama bencede logoyu sökülen tdci bölgesine takmalısın..

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)
Güle güle kullan Mehmet. Fırtına gri, dizel, titanyum, hb focus. Daha mükemmel ve akıllıca seçim olamaz :wub: Genel olarak çok güzel eklentiler yapmışsın. Özellikle jantlarına bayıldım. Bagajdaki ST armasını eklerken, TDCi logosunu bagaj kapağına koymak akıllıca olmuş. ST arması da yakışmış. Yalnız yerini orjinalinde olduğu gibi, focus yazısı ile aynı hizaya alsan daha mı iyi olur acaba?

Teşekkürler. TDCi logosunun fikrini Serhat verdi bana. Güzelde oldu. ST logosu orjinal ST'de olduğu gibi aynı yere taktım. Bir kontrol eeyim tekrar.

Mehmet, acele ediyorsuuun...

Sıkılınca ne yapacaksın... Hep diyorum bunu sana... :rolleyes:

Eyvallah Mehmet Abi. Zaten bütçeyide aştık. Şimdi dinleneceğiz biraz. Ama yay işi var kapora verdim gelecek bir haftaya. Ondan sonra tamamdır. Söz dinlenicem. Yoksa çok hızlı gidiyorum yetişemiyormusun yazı yazmaya :)

Abi güzel olmuş ama bencede logoyu sökülen tdci bölgesine takmalısın..

İlk önce Serhat TDCi logosunu olduğuyere taktım. Hatta çok belli olmayan bir cizik oldu orda logoyu sökerken. Bagajın orası bombeli olduğu için güzel durmadı. Sonra söktüm. Tabi burada orjinal yapışkanda özelliğini yitirdi. Neyse sonra birazdaha yukarı ortalayarak aldım . Oda bombeden dolayı yine çok hoş olmadı. Bende ST orjinaline sadık kalarak o bölgeye tatım. Tek fark ST olan arçalrda Focus yazısıda yukarıda :) Yani tam tersi olay

Fod Focus ST tanıtım mikro sitesi linki

http://www.ford.com.tr/microsites/focus_st/index.html

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
... ST logosu orjinal ST'de olduğu gibi aynı yere taktım. Bir kontrol eeyim tekrar.

Senin araç makyajlı. Makyajlı ST'ye bakmalısın :rolleyes:

stfoci.th.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Evet fark ettim :rolleyes: Bu arada senin jantlarda güzel olacak inşallah.

Doğrusu ikinci resimdeki gibi olacak resim hilesi ile koydum yerini bakalım nasıl olmuş. Görüntü temel olarak bu şekilde olacak.

dscn9805.jpg

focussttemp.png

14focusstdsc1185.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Dün akşam dayanamadım ve söktüm logoyu. Aşağıya taşıdım. Ama biraz içeri doğru ortalayarak yapıştırdım yine :) Birde böyle değerlendireli bakalım.

dscn9830.jpg

dscn9817z.jpg

Niğdeli bir arkadaş ST body kit yaptırmış. ST logosunu orjinaline sadık kalarak yapıştırmış. Görüntü bu şekilde. Logo biraz daha dışa doğru. Ben içe doğru ortalayarak yaptım

big21804705dhe.jpg

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mercan güzel günlerde kazasız belasız kullanırsın inşallah bu başlığı ben nasıl kaçırmışım :D

:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
Her hali güzel...

Sağolasın Mehmet Abi :)

Gayet hoş olmuş.

Teşekkürler.

Mercan güzel günlerde kazasız belasız kullanırsın inşallah bu başlığı ben nasıl kaçırmışım :)

:)

Neyse abi başlık kaçmıyor en azından yetiştin trene :) Teşekkürler.

:D:s:good1:

Teşekkürler elimizden geldğince yaşımıza bütçemize uygun birşeyler yapmay çalışıyoruz :)

Yorum bağlantısı

Mehmet abi, gerçekten çok kaliteli değişiklikler yapıyosun. Logo ise bagajda olsun da nerde olursa olsun. E artık bir ST tampon ister bu güzellik. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Teşekkürler. Keşke bütçem olsada ST tampon alabilsem. Sınavı geçip sonrasında iyi bir iş bulursan alırsın bana bir ST tampon :)

Ama onlar başka bahara artık. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Dün ilk defa jant + lastikleri uzun yolda deneme şansım oldu. Yol tutuş ve konforda çok şükür hiçbir kaybım olmadığını görmek beni sevindirdi. Yakıt açısından birtek yokuş yukarı çıkışlarda daha hızlı değişimler gözlemledim. Ama çok şükür sakn kullanımda 100-120 arası hızda cruise control ile sabit gittiğimde 4.8-5.1 arası değerler aldım. Bana yeterde artarda. Bir ara jantların kalibrasyonu bozukmu değilmi kontrol için 180-190 hızlara çıktım. Çok şükür ne titreme nede sağa-sola çekme olmadı. Jantlarıda test etmiş olduk.

Genel olarak izlenimlerim 17 inch ve lastiklere geçişten sonra şu şekilde :

1. Yol tutunma güven hissi artıyor. Bu net bir şekilde hissediliyor

2. Konfor kaybı yok. Sadece hafif çukurlu yada stabilizesi bozuk yollarda lastiğin vurma sesi normalden daha çok geliyor ama rahatsız edci değil

3. Yakıt sarfiyatı kalkışlarda biraz daha fazla. ama genel ortalamayı bozacak şekilde değil. En fazla %2-3 etkiler

4. Görüntü artışı var :nazar:

5. Arabada çocuk olduğu içn uzun vade son hız sınrını denemedim. Ancak sanki çıkabileceği limitin 5-10 KM/hız daha aşağıda olacağını düşünüyorum.

6. 180 KM/hız ile 6.3 ortalamya çıktı yakıt tüketimi. Ancak biraz rampayada denk geldim. Normalde 180 ile sabit 5 dk düzlükte gitseydim. 5.8 filan olması gerekirdi.

7. Aracın ivmelenmesinde ve hızlanmasında herhangi bir kayıp yok.

8. Park ederken vs direksiyon konforum bozulmadı. Eskisine nazaran çok az hissedilir şekilde bir ağırlık söz kpnusu ama inanın abartılacak kadar bile demiyorum konuşulmayacak kadar az :)

Netice çok memnunum. Gönlünde böyle bir değişikliği yapmak isteyenlerin yapmasın canı gönülden isterim. Replika jantlarda durum bu izlenimlerinden farklı olabilir.

Yorum bağlantısı
Teşekkürler. Keşke bütçem olsada ST tampon alabilsem. Sınavı geçip sonrasında iyi bir iş bulursan alırsın bana bir ST tampon :rolleyes:

Ama onlar başka bahara artık. :good1:

Mehmet abi:

Keşke, ama daha yolun başındayım, sınav değil geçeceğim sınavlar var. St tampon böyle bir araca almazzsam yazık olur. :fiuw: Gerçekten çok güzel oldu, abi farlar ne zaman değişecek ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Canın sağolun Burak,

10 güne kadar gelecek kısmetse.

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

ne yalan söyliyeyim bu tür şeyler de hep beni bulur 20" lik laptop kullanıyorum ve denk gele gele bana denk geldi ölü pixel neye heves etsem aşırı şekilde sonunda illa bir pürüz çıkıyor ama sıkmayın canınızı kader demek lazım asla raflarda en önde duran ürünü almam hepte bi terslik olur o ürünle ilgili :dribble:

aracınız çok ama çok güzel olmuş insan bu kadar emek verince sokağa bırakmaya kıyamıyor.

son olarak bir sorum olacak anahtarlık için ebay deki satıcının link ini vermeniz mümkün mü acaba ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
ne yalan söyliyeyim bu tür şeyler de hep beni bulur 20" lik laptop kullanıyorum ve denk gele gele bana denk geldi ölü pixel neye heves etsem aşırı şekilde sonunda illa bir pürüz çıkıyor ama sıkmayın canınızı kader demek lazım asla raflarda en önde duran ürünü almam hepte bi terslik olur o ürünle ilgili :)

aracınız çok ama çok güzel olmuş insan bu kadar emek verince sokağa bırakmaya kıyamıyor.

son olarak bir sorum olacak anahtarlık için ebay deki satıcının link ini vermeniz mümkün mü acaba ?

Teşekkürler. Bizimde kısmetimiz öyleymiş ne yapalım. Nazarlık olsun artık. Pozitif bakmaya öğrendim artık. Anahtarlık karbon folyo için link aşağıda.

http://cgi.ebay.de/Ford-Focus-Mondeo-Fiest...=item3ca666e37c

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

mehmet ben eski yani 16" jantlarını daha çok beğendim. bu jantlardan bir şey anlamadım. yani biraz farklı ama daha güzel ya da çirkin demek çok zor benim için. tam olarak bir şey diyemiyorum. hani "sana ne" demesinler bana ama bu jantlar cmax gibi tek hacimli bir araç için onu tamamlar nitelikte. focus öyle değil. kötü değil ama çok güzel de diyemem.

ya da pek alışamadım ondan da olabilr.

kızmadın dimi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Neden kızayım Övgü ayıp ettin. Fotojenik olmayabilir ama tarafısz söyliyorum bu jant ile eski jant arasında dağlar kadar görüntüde kalite farkı var. Yakışmış yakışmamış önmeli değil. Bu jant kendini ve arabayı daha spor gösteriyor. Yakından görmeyince aldatabiliyor. Mertol'da ne o aynı janttan alıp ne yapacaksın demişti. Bunları takmadan önce resim üzerinden konuştuğumuzda. :) Halı saha maçında gördü düşündüğümden çok çok güzel olmuş dedi mesela.

Mesele benimde senin arabadaki ST Spoiler hoşuma gitmiyor bence çıkar sen sat onu :) Hatta Ben alayım :blush: Şak aşaka güzel oldu aracın güle güle kullan.. Dediğim gibi sende ST logoları ile ufaktan dokunuşlar yaparsan dahada güzel olur inşallah.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

En sonunda OEM ST Spoiler bulabildim. Hatta bulmuşken Serhat'a da aldık bir tane :bravo: Ancak 3.stop lambaları mevcut değil. Sağolsun Mertol bu konuda arasam bulamayacağım kıyak yaparak 3.Stop lambasını meşhur deposundan çıkarıp bana verdi. Orjinal Hella Marka LED'li ve şeffaf olanı. Kendisine burdan tekrar teşekkür ediyorum.

Servisde bu parçanın olduğundan bihaberler. Mertol parça nosunu vermemiş olsaydı fiyatını dahi öğrenemeyecektim :lol2: Parçanın KDV dahil fiyatı 157 TL. Akıllara zarar bir rakam.

Şuanda ST Spoiler boyamada. Çarşamba kısmetse öğleden sonra takılacak. Ozaman uygulama yapılmış halinin resimlerini tekrar paylaşırım. Aşağıda ST Spoiler ve 3.stop lambasını resimlerini paylaştım. Darısı isteyipte olmayanların başına inşallah.

Parça Kodu: (Hella Marka Orjinal Ford logolu Led'li şeffaf 3. stop)

7M51-13aa601-aa

- Hella Led'li Şeffaf 3. Stop Lambası

dscn9837.jpg

dscn9838.jpg

dscn9845.jpg

- OEM ST Spoiler (Astarlı)

dscn9846s.jpg

dscn9847.jpg

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

duramadı :bravo:

ama olsun bunlar çok güzel. ben olsam yani arabam titanium olsa almazdım aslında çok fark yok çünkü. yani mehmet'inki çok farketmeyecek gibi geliyor ama serhatınki çok değişecek.

mehmet fotoğrafları sabırsızlıkla bekliyorum. yalnız bir şey dikkatimi çekti. ledli demişsin ya bu renksizlere. kırmızı, renksiz vs bunların hepsi led bildiğim kadarıyla, çünkü serhata gönderdiğim kırmızı ve bunun ledli olması lazım.

serhata bugün gönderiyorum kargosunu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Yok abi fırsatlar olunca elimizi taşın altına koyduk. Ama nasıl çıkartırız bilmiyorum artık. Söz abi yaylar ve yan çamurluk ST logoları gelince başka mod yok uzun süre. Tatil aylarına ve bayram seyranlara az kaldı bütçeyi toparlamam lazım biraz. Yoksa taşın altında kalacağız :bravo: Hadi taştan kurtulduk, evdeki sultan kafamızı kıracak bu şekilde gidersem :lol2:

Bu dediğim modlarıda yerine getirdikten sonrada zaten yapcak çok fazlada birşeyim kalmayacak bana yeter şimdilik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...