İçeriğe Yönlendir

Maximum 700 Tl'ye Kadar Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Süleyman Çetin

Recommended Posts

Süleyman Çetin

Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı üzere fotoğraf makinesi almak istiyorum ve makinelerin özelliklerine baktığım da çokta anladığım söylenemez. Bunun için sizlerden yardım bekliyorum.

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Atila Taşçı

sony dsc h 20 yi 550 tl ye gitti gidiyor'dan garantisiz sıfır kutusunda aldım gayet güzel garantilisi 800 tl civarı ama eğer garanti önemli değil ve 850 tl civarı veririm diyebiliyorsan gitti gidiyor da dsc hx 1 var çok daha güzel bir makina

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

SLR'ye yakın bir şey olursa daha iyi olur Çağlar Abi.

Görünüş olarak şu tarz bir şey olabilir.

26296283kodakeasysharez.jpg

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

CANON a serisi alın. ama manuel modu da olsun. 10megapix olanları 500 ciarı galiba.

Pili kesinlikle normal AA pil olsun.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
sony dsc h 20 yi 550 tl ye gitti gidiyor'dan garantisiz sıfır kutusunda aldım gayet güzel garantilisi 800 tl civarı ama eğer garanti önemli değil ve 850 tl civarı veririm diyebiliyorsan gitti gidiyor da dsc hx 1 var çok daha güzel bir makina

Garantili olursa iyi olur, çok sağolun.

Fuji başlangıç modelleri oldukça verimli.

Abi tam olarak bir model?

CANON a serisi alın. ama manuel modu da olsun. 10megapix olanları 500 ciarı galiba.

Pili kesinlikle normal AA pil olsun.

Pil konusu tamamdır. Fakat A serisinin hangi modeli Mehmet Bey?

Kusura bakmayın çok fazla anlamadığımdan soruyorum.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Fujinin üstadı Serkan Toker dir,

Abi ben ilk başta Fuji bakıyordum. Çevrenden bir kaç kişi " Fuji'nin 12.0 MP'si Canon'un veya Nikon'un 8.0-10.0 MP'sine denk gelir." dediler. Benim de aklıma kurt düşürdüler.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

"Nikon Coolpix L110" hakkında bilgisi olan var mı? :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fuji verilen parayı hakeder, megapiksele fazla takılmayın. Eğer poster basmayacaksanız en çok 5 mp işinizi çok rahat görür bence...Manueli olursa ilerisi için pratik yapmak rahat olur. AA pili bende hep tavsiye etmişimdir..

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Fuji verilen parayı hakeder, megapiksele fazla takılmayın. Eğer poster basmayacaksanız en çok 5 mp işinizi çok rahat görür bence...Manueli olursa ilerisi için pratik yapmak rahat olur. AA pili bende hep tavsiye etmişimdir..

Serkan Abi bir kaç model var mı tavsiye edebileceğin?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Son zamanlarda takip etmedim ama letsgodigital.net ti galiba, süper incelemeleri var. Benim makine bir dönem üretildi devamı gelmedi. Belki GG de sıfırı vardır. Fuji S-6500 fd, enstantane hızı ve manuel odaklaması ile ideal bir modeldi...Yine de tavsiyeler gelecektir...Bende bakayım yeni cihazlara bu arada..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Abi ben ilk başta Fuji bakıyordum. Çevrenden bir kaç kişi " Fuji'nin 12.0 MP'si Canon'un veya Nikon'un 8.0-10.0 MP'sine denk gelir." dediler. Benim de aklıma kurt düşürdüler.

Bu ne demekmiş böyle yahu :bravo:

Megapiksel dediğimiz olay, fotoğrafın en ve boyundaki piksel sayısının çarpımından gelen değerdir. Yani mp arttıkça fotoğrafınızın en ve boy uzunlukları artacak demektir. Kısacası daha büyük fotoğraflar elde edilebilir. Fuji'nin megapikseli ya da canon'un megapikseli gibi bir şey yoktur. Bu nedenlerle 3mp'lik bir makina bile işinizi görecektir. Dijital fotoğraf makinası alırken, kullandığı lense, fotoğraf işleme işlemcisine ve ışık sensörünün boyutuna bakın bence. O fiyatlara kadar çıkmışken, aldığınız makinanın mutlaka manuel,tv ve av modları da olsun. Bu modları kullanmayı öğrendiğinizde çok daha güzel kareler çekebilirsiniz. Fuji iyidir, Canon da iyidir. Slr olmayacaksa, nikon almayın. Fuji,Canon, Sony gibi markalar tercih edilebilir. Ben Canon kullanıyorum mesela, sx serisine bir göz atın derim.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Kendim bizzat alıp kullandığım şu makineyi hararetle tavsiye ederim.

http://www.cimri.com/canon-powershot-sx200...CFcKT3wodfwIUEg

Hem megapikseli yüksek. Hem optik zoomu yüksek.

Canon'un üst model SLR makinelerinde kullandığı DIGIC III işlemci bu makinede de kullanılıyor.

Video çekim kalitesi de muhteşem ve HD kalitesinde.

Arka ekranı büyük ve net.

Buna rağmen makinenin boyutları oldukça ufak. Hiç tereddütsüz alın derim.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Canon'un üst model SLR makinelerinde kullandığı DIGIC III işlemci bu makinede de kullanılıyor.

Bu makinaya +1

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Hatta DIGIC IV :bravo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fuji verilen parayı hakeder, megapiksele fazla takılmayın.

Benim A590IS 8 mp ama ben 2 mp kullanıyorum, yetiyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Optik vizör yok. Bazı modları da manuel olmuyor diye biliyorum. Bende de A590 var.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Hatta DIGIC IV :bravo:

onu yanlış mı yazmışım, emin olamadım. Ama en iyi DSLR modellerinden birisi olan Canon D 500 ile aynı işlemciyi kullandıklarını biliyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Canon SX100IS'lerde DIGIC III vardı. SX200 ile DIGIC IV'e geçtiler.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Benim A590IS 8 mp ama ben 2 mp kullanıyorum, yetiyor...

Megapikselin çok olması değil, optik zumun yüksek olması önemli.

Tabii bir de lensin kalitesi ve büyüklüğü ile işlemciye bakmak lazım

Yorum bağlantısı
Hasan Semerci
(düzenlendi)

canon dslr almanı tavsiye ederim. sıfırını alamazsan 2. el temiz araştırıp alman bence daha iyi olur. elinde oturaklı bir makina olmuş olur. şimdi herkesin elinde compack makinalar var. prof bir makina ile çekim size daha zevk verir.

tarihinde Hasan Semerci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...