İçeriğe Yönlendir

Maximum 700 Tl'ye Kadar Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Süleyman Çetin

Recommended Posts

Mehmet Acar
arkadaşlar bu aralar dijital fotoğraf makinası arayışı içerisindeyim.hızlı al.com da bi kampanya var.ne dersiniz bu makina laınır mı yorumlarınızı bekliyorum ürün şu;

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital...3.1230.0078.htm

Karanlık ortamlarda çekimleri berbat. Geçen hafta okul programında fotoğraf çektim bununla, rezalet hepsi. O zaman dedim ah ulan kıyacan paraya alacan bir dslr ya neyse, şimdilik şeytan uzak dursun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Fotoğraf makinası dediğin AA pil kullanacak... Ben bunu bilirim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben inanmıyorum...

Çünkü... :

Seyyar satıcılarda nece makinalar görüyorum... Markalı oluyor hep.. Bu tür SLR'leri falan 1500 liradan satışa sunup neredeyse webcam fiyatına bıraktıkları oluyor...

İncelediğimde sahte olduğunu görüyorum..

Şahsen, Mağaza garantisi olmadan almam...

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
(düzenlendi)
Ben inanmıyorum...

Çünkü... :

Seyyar satıcılarda nece makinalar görüyorum... Markalı oluyor hep.. Bu tür SLR'leri falan 1500 liradan satışa sunup neredeyse webcam fiyatına bıraktıkları oluyor...

İncelediğimde sahte olduğunu görüyorum..

Şahsen, Mağaza garantisi olmadan almam...

abi bende inceledim şimdi ürün zaten refurbished denilen abd deki iade ürünlerdenmiş,ama işte insan ilk başta görünce böyle makineyi bu fiyata hemen paylaşmak istiyo :nazar:

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben incelememiştim...

Durumunda "Yenilenmiş, Sıfırlanmış" yazıyor..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Anil Berke Kavraal
Fotoğraf makinası dediğin AA pil kullanacak... Ben bunu bilirim...

aa pil bence pek doğru bir tercih değil g3 kullanıyordum canon sonra g5 geçti elime 20D ve ardından 30D kullandım kullanılan batarya 4 makinadada aynıydı ve tek şarjda 500 - 600 fotografın altına inmiyor pilde performansına göre fiyat olarakta çok uygun yan sanayisi 10 lira orjinali 35 lira bu yuzden ben AA konusunda pek hemfikir değilim ...

epey uzun zamandır hem analog hemde dijital fotograf çeken biri olarak eğerki ilerde amaç slr sa bundan sonraki arkadaşlar için canon un av tv ve M ayarıyla çekim yapabilceğiniz modellere yönelmenizi öneririm...

canon g serisi tıpkı bir dslr similasyonudur menu kullanım özellikler slr dan farksızdır ama fiyatları oldukça uçuk ama öğrenmek için birebir ve güzel bir başlangıç olur ...

ama dslr la başlamak istiyorum deniliyorsa 450d body alınıp üzerine ebay dan başlangç için 90 dolara 18-55 is alınıp öğrenmeye başlanabilir derim ...

biraz bütce yerindeysede 500d hd video kaydıyla önde gidiyor...

ama gönül bir 5d istiyor hemde nasıl :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağlar Bayur

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDe...;categoryId=248

Fujifilm S1700 aldım, gittigidiyorda 500 TL ye garantili ürün bulmak şasn işi oldu tabii. kompakt büyüklükte, fazla ağır değil, çekim modları oldukça ilginç, manuel ayar imkanına kadar mevcut, tercih sebeblerim:

1. 4 adet normal pil ile çalışıyor, yolda pil bitse, bakkaldan bile bulunur

2. Kampanya yapmışlar, taşıma çantası ve 4gb sdhc hafıza kartı veriyorlar

3. Manzarayı 3 defada çekiyor, 180 derece fotoğraf alınıyor

4. 15 optik zoom

5. Hakan nın çekimleri sonrası Fujiyi tercih ettim :rofl:

6. Makul rakam

7. Otomatik olarak, senaryo seçimi yapıyor, havai fişek - manzara - gece çekimini algılayıp, kendisi mod değiştiriyor.

8. En normal auto modunda bile, ev içi ışığında flaşsız bile sonuçlar iyi.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Abi seni de renklerimize bağladık yani...Hayırlı olsun, görelim fotoları... :friends:

Ben de varım...:keyifli:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Fuji değil mi? O makine de güzel. Serkan sen bize göre daha eskisin, daha tecrübelisin. Ben compacttan EOS 500D'ye geçtim. Bence geç sen de...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fotoğrafa sonradan ses kaydı da varmış :kutlama: + Hd video çekerken de 15zoom yapıyor :ohooh:

Serkan a not: enstantane ve diyafram ayarını manuel olarak, ekrandan seçimli yapabiliyorsun, çakma vizör de var, içinde mini lcd ekran ile SLR havası atabiliyorsun.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Fotoğrafa sonradan ses kaydı da varmış :kutlama: + Hd video çekerken de 15zoom yapıyor :ohooh:

Video da çekim yaparken bir de zoom sesi duyulmasa... :ohooh:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Fuji değil mi? O makine de güzel. Serkan sen bize göre daha eskisin, daha tecrübelisin. Ben compacttan EOS 500D'ye geçtim. Bence geç sen de...

Düşünmüyor değilim ama bakalım...

Fotoğrafa sonradan ses kaydı da varmış :ohooh: + Hd video çekerken de 15zoom yapıyor :ohooh:

Serkan a not: enstantane ve diyafram ayarını manuel olarak, ekrandan seçimli yapabiliyorsun, çakma vizör de var, içinde mini lcd ekran ile SLR havası atabiliyorsun.

Sen birde gece çekimi yap, şöyle ucuzundan bir tripodla...Kendin bile inanamazsın benmi çekim diye abi...

Motorun yanında mic olunca, sesi havadan kapıyor tabii.

zoom motorlu demiştim galiba sana abi... :kutlama:

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Motorun yanında mic olunca, sesi havadan kapıyor tabii.

Ama düğünlerde fazla hissedilmiyor abi. :ohooh:

Çağlar Abi makinenin manuel ayarlarını ayarlarsan, bana da bi söyleyiver gözsün sevem. :kutlama:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

manuelde ayar yaptım sorun ne ki :Stabii henüz ev içi ıvır zıvır, yalnız ilginç bir şey: sdhc kartı, laptop okuyamadı :kutlama: ; yeni aldığım philips pili bozuk çıktı :ohooh:

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Güzel bir çekim içim ISO değeri kaç olmalı?

NORMAL mi yoksa SAYDAM mı iyidir?

Manuel ayarda dikkat edilmesi gereken başka neler vardır? :kutlama:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Güzel bir çekim içim ISO değeri kaç olmalı?

NORMAL mi yoksa SAYDAM mı iyidir?

Manuel ayarda dikkat edilmesi gereken başka neler vardır? :kutlama:

Manuelde, enstantane, diyafram ve ıso...Bence en önemli olanlar bunlar..Denk gelirlerse süper olur..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bunlara en iyi cevabı üstat CemBo verir aslında....

Video da çekim yaparken bir de zoom sesi duyulmasa... :kutlama:

Makine Compact mı?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Makine Compact mı?

Çağlar abinin aldığı compact makine...Benim 6500 ün zoomu fazla ama motorlu olanı sayılır..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...