İçeriğe Yönlendir

Maximum 700 Tl'ye Kadar Fotoğraf Makinesi Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Süleyman Çetin

Recommended Posts

Çağlar Bayur

440 TL ye hiç durulmaz alınır. Çanta + 4gb sdhc kartı bile en kötüsünden 70 TL

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Cenk Abi, benim makine de compact Fuji S1800(18x zoom)

Serkan Abi, güzel bir manzara fotoğrafı çekmek için enstantane değerini kaça ayarlamalıyız?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Cenk Abi, benim makine de compact Fuji S1800(18x zoom)

Serkan Abi, güzel bir manzara fotoğrafı çekmek için enstantane değerini kaça ayarlamalıyız?

Enstantane hızı perdenin hızı, ışık durumuna göre ayarlamalısın..Gece ise maksimum açık tutabildiğin kadar ayarla..Galiba senin makinede 4 saniye...Gündüz 400-800 arası yeterli olur..En güzeli deneme yanılma ve not etme...Aklında tutacağım diye uğraşma yani...Diyafram ve ıso yu da tutturmayı da yakalqrsan değme keyfine.. :p

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Evet gece daha çok ışık girmeli objektife...Tabi gündüz gibi aydınlatılmış bir yerde değilsen.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Enstantane 8'' ile 1200 arası benim makinede. Serkan Abi ne kadar zor işmiş bu yaf. :p Ama söylediklerini dikkate alacağım. Sağolasın. :p

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hemen makineyi sabitle biryere, camdan 8 saniyelik bir foto çek, iso 1600 olsun... :p Diyaframı da en düşüğe al..

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

8 saniyelik F3.1 diyafram iso1600 ve sonuç bu:

dscf1349v.jpg

Sanki iso değeri fazla pixeller çok hissediliyor. Doğru mudur Serkan Abi?

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

İso en düşüğe alınmalıki karıncalaşma olmasın fotoğrafta(pixeller) Enstantene ile oynamalısın enstanteneyi yükseltmek gerekli diyaframıda çok kısmaya gerek yok çok kıstığında ışık girmesini engellemiş oluyorsun zaten enstantene ile oynuyoruz ışık alabilmek için ben gece çekimlerinde diyaframı sonuna kadar açıyorum iso en düşük enstantene pozlaması uzun güzel sonuçlar elde ediyorum..Aynı karede bir sonraki çekimimde diyaframı kısıyorum enstanteneyi dahada uzatıyorum aynı görüntüyü elde ediyorum fakat pc de iki resme zoom yaptığımda diyaframı kısık olanda daha pixelleri belirgin görüyorum...

Yorum bağlantısı
Musa Yüzbaşıoğlu

benimde şu makine çok hoşuma gitti gerçi kendisi değilde aksesuarları daha bi hoş görünüyor :angry: yoksa çok abartılı birşeymidir?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
benimde şu makine çok hoşuma gitti gerçi kendisi değilde aksesuarları daha bi hoş görünüyor :angry: yoksa çok abartılı birşeymidir?

Tam profesyonel....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...