İçeriğe Yönlendir

Hangi Ekran Kartı Tavsiye Edersiniz?

Uğur Çınar

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Yani lafın özü bu sistemde 5830 un %100 performanslı çalışacağının garantisini kimse veremez.Sisteminiz bu kartın ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaz.Uyum konusu başka bir şey.Uyumlu çalışır mı elbette çalışır.Uyum başka tam performans almak başka :D

Yorum bağlantısı
Yani lafın özü bu sistemde 5830 un %100 performanslı çalışacağının garantisini kimse veremez.Sisteminiz bu kartın ihtiyaçlarını tam olarak karşılamaz.Uyum konusu başka bir şey.Uyumlu çalışır mı elbette çalışır.Uyum başka tam performans almak başka :D

+1

tşk.yazmaktan usanmam ama konu sapıyor.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
:D keske o zaman ramı 1033 alsaydım o fiyata 4 gb oluyo diye aldım yoksa iki gb lik 1033 ram la işi bitirecektim uzuldum şimdi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
:D nedenki oyun icin diye dusunmustum aldıgım zaman intelin fiyatlatri cok ucuktu
Yorum bağlantısı
AMD almak baştan hataydı :D

artık yazmam sani bey ama iki kelimeden azcık fazlası

oyun + amd gerisi boş.

3d çizim ve diger program agırlıgı + intel

bu yurt dışındada kabul görmüş onlarda bunu tartışıyor hep.bi okusanız yerlerde kıvranırsınız diyebilirim.gülmekten tabii :D

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

ram in ddr2 olması ile ekran kartının ddr5 olması çakışma, yavaşlık yapmaz.

bence ekran kartına o kadar para gömme , madem oyun oynatacaksın paranın yettiği en iyi ekran kartını al. ekran kartı çok çabuk eskiyen bir parça ve yatırım yapmak çok mantıksız. onun yerine ram e yatır daha iyi.

HIS 1GB HD5750 GDDR5 128 Bit 2xDVI HDMI ATI 16X

SAPPHIRE 1GB HD5750 Vaporx GDDR5 128 Bit HDTV 2xDVI HDMI ATI 16X

kesenin ağzını açarsan da

POWERCOLOR 1GB HD5830 PCS+ GDDR5 256 Bit DVI HDMI ATI 16X

ayrıca konfigurasyonunu verirken

"işlemci phenom x3 9450 olması lazım 2,2 oghz "

demişsin. 9450 de 3 çekirdekli işlemci yok 4 çekirdektir o. işlemcin oyun için fazlası ile yeterli.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

su an aklımda oyle kalmıs tam aklımda degil aksam eve gidince bakıcagım işlemci 2,2 oldugna eminim 3,5 mb cache li eski ekran kartının uzerine 250 260 koyabilirsem 5830 dusunoyodum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
artık yazmam sani bey ama iki kelimeden azcık fazlası

oyun + amd gerisi boş.

3d çizim ve diger program agırlıgı + intel

bu yurt dışındada kabul görmüş onlarda bunu tartışıyor hep.bi okusanız yerlerde kıvranırsınız diyebilirim.gülmekten tabii :D

pardon anlamadım, +, = 'mi olacaktı?

şu anki testleri okursanız intel e7000 ve üstü serisi ile amd nin esamesi kalmadı :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

ben kimde duyduysan oyunda amd dediler yanı nada yama olarak ekran kartı nı ati dediler :D anakart genelde bu ikili arası na anakart olarak ta msi yakıstırıyolar bu uclu oyun icin cıkartıyo lar bildigim kadariyla

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
pardon anlamadım, +, = 'mi olacaktı?

şu anki testleri okursanız intel e7000 ve üstü serisi ile amd nin esamesi kalmadı :D

önceki yorumumda yeni gelicek intel işlemcilere ddr3 te yetmiyecek demiştim bunu genişletebilirim.sayfalarada sıgmaz konu sapıtır.

amd savunucusu degilim intelinde.

ama bu iki çekirdek deposu ürünler her frekans bölmesini çarpanlara ayırıp sunum yaptıkları sürece ikiside birbirini geçemez.amd programsal konularda hep sınıfta kalıcaktır(işletim sistemi buna izin vermiyor vermedi hiç)intel ise oyunlarda sınıfta kalıcaktır.(çarpan kuramlarını aynı standarda kullandıgı sürece.)bu yıllardır böyle olmuştur.iki farklı çekirdek arasında bu 1.likler hep kısa sürmüştür ne yazıkki.

harbi oyun makinası öyle 1500 2000 tl ye asla kurulmaz basit kalır olay msi veya ati isimlerinde degil.alınan parçaların birbirine ayak uydurması ile olur.buda inanın en az 5000 tl demektir.şuda gerçektirki 5000 liraya aldıgınız system 2 yıla kalmadan sıradanlasır bunun önüne geçilmez.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bizimki bi avyuntu bi sene kullanalım takviye yle biraz daha uzatırız :rolleyes: oktay abi ama alalı 6 7 ay gibi sure oldu su zaman a kadar oyunlar sarıyo du su zamanlarda cıkacak oyunlarda beni korkutmaya basladı :D makinem kaldırmayacak diye su anda cıkacak crysis 2 felaket ustu goruntu ve aksıyon sahneleriyle dolu mesela

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
bizimki bi avyuntu bi sene kullanalım takviye yle biraz daha uzatırız ;) oktay abi ama alalı 6 7 ay gibi sure oldu su zaman a kadar oyunlar sarıyo du su zamanlarda cıkacak oyunlarda beni korkutmaya basladı :D makinem kaldırmayacak diye su anda cıkacak crysis 2 felaket ustu goruntu ve aksıyon sahneleriyle dolu mesela

oyunlara merak salmadım hiç.çok nadir oynadıklarım,flout aut galiba,nedfour speed serisi yanlış yazmış olabilirim.bunların haricinde hafızam için karmaşık kagıt oyunları ara sıra ve okey tabiki.diger tür oyunlar ne oynarım nede oyun oynama tavsiyesinde bulunurum.iş yerindeki makinam haftaiçi aralıksız çalışır nerdeyse.işimle ilgili konularda ugraşırım ve üyeligimden bu yana fordclub.

alıcagın ekran kartı ile oynarsın ama crysis 2 ddr3 ram istemezse tabiii.başkada yorumum yok.oynamak istedigin oyunun muhakkak istedigi konfrigasyon bilgileri linklerinde vardır.incele korkma makinan orta sınıf bir çok oyun için yeterli bence.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
En iyisi Oyun oynanamak :D

Ama bir kart için o paralar çok fazla. Ben olsam hayatta vermem :p

senin honda varken oyuna hacet düşermikine :D

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

merhaba arkadaşlar yeni konu açmak istemedim..

bilgisayarımı aldığımda ekran kartı koydurmamıştım ama artık ihtiyaç oldu fakat hiçbi bilgim yok sistemlerin birbirine uyumluluğu hakkında..

anakartım şu: link

işlemcim:DualCore Intel Pentium E5200, 1200 MHz (6 x 200)

ram:1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini rica ediyorum ,100-150 tl civarında ortalama oyunları çalıştırabilecek ekran kartı tavsiye ederseniz sevinirim..

Yorum bağlantısı

bilgisayarımı aldığımda ekran kartı koydurmamıştım ama artık ihtiyaç oldu fakat hiçbi bilgim yok sistemlerin birbirine uyumluluğu hakkında..

ram:1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)

bilgisi olan arkadaşların tavsiyelerini rica ediyorum ,100-150 tl civarında ortalama oyunları çalıştırabilecek ekran kartı tavsiye ederseniz sevinirim..

asus anakartın en kötüsü bile iyidir benim için.p5kpl normal seviyededir işlemcinde öyle ram de .denk yani.ati4600 serisi işini görür.1gb olanı tercih etmelisin.pahalı degil.

nvidia olarakta 9500 serisi uygun olur makinana.buda 512 ram var yanılmıyorsam 1gb lar piyasadamı emin degilim.

raminide artırmanı tavsiye ederim.imkanın varsa.tek 2gb lar mevcut yeterli olucaktır imkan yoksa 1tane daha 1gb yeter.

daha üst versiyon ekran kartlarını alman bişi degiştirmez ekran kartı slotunun destegi yoktur.çalışır ama sadece çalışır.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
asus anakartın en kötüsü bile iyidir benim için.p5kpl normal seviyededir işlemcinde öyle ram de .denk yani.ati4600 serisi işini görür.1gb olanı tercih etmelisin.pahalı degil.

nvidia olarakta 9500 serisi uygun olur makinana.buda 512 ram var yanılmıyorsam 1gb lar piyasadamı emin degilim.

raminide artırmanı tavsiye ederim.imkanın varsa.tek 2gb lar mevcut yeterli olucaktır imkan yoksa 1tane daha 1gb yeter.

daha üst versiyon ekran kartlarını alman bişi degiştirmez ekran kartı slotunun destegi yoktur.çalışır ama sadece çalışır.

abi teşekkür ederim fakat o bahsettiğin atı 4600 serisinin satışını hiç göremedim internette fiyatları hakkında bilgin varmı yada satıldığı bi site ?

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

o konuya katılıyıyorum sani abi ama xp kullanıyorsanız 3,72 uzerini gormuyor bende 4 gb oldugnsan blıyorum :nazar:

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

bence sisteme öncelikle 1gb ram ekle yanına da

POWERCOLOR 1GB HD4670 PCS+ DDR3 128 Bit DVI HDMI ATI 16X

POWERCOLOR 1GB HD5550 DDR2 128 Bit DVI HDMI ATI 16X

tak tadından yenmez.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
bence sisteme öncelikle 1gb ram ekle yanına da

POWERCOLOR 1GB HD4670 PCS+ DDR3 128 Bit DVI HDMI ATI 16X

POWERCOLOR 1GB HD5550 DDR2 128 Bit DVI HDMI ATI 16X

tak tadından yenmez.

teşekkür ederim,ram 2 gb düşünüyorum bu tavsiye ettiğiniz ekran kartlarının fiyatı nedir bilginiz varmı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
o konuya katılıyıyorum sani abi ama xp kullanıyorsanız 3,72 uzerini gormuyor bende 4 gb oldugnsan blıyorum :nazar:

4gb kullanan oyun bilmiyorum zaten :D

Ama XP yerine win7 kurarsanız bu problemde de kurtulursunuz.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
teşekkür ederim,ram 2 gb düşünüyorum bu tavsiye ettiğiniz ekran kartlarının fiyatı nedir bilginiz varmı?

85$- 90$+kdv arasındadır. ancak fiyat araştırmadan almayın.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
85$- 90$+kdv arasındadır. ancak fiyat araştırmadan almayın.

tamamdır teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...