İçeriğe Yönlendir

Hangi Ekran Kartı Tavsiye Edersiniz?

Uğur Çınar

Recommended Posts

Sani Gerşon

701'de ok'dir.

ATI'den şaşma derim. Markada da her zaman Sapphire derim.

PSU tırt, güvenme. Aopen, coolermaster, fsp, thermaltake, xilence, asus gibi ürünlerden şaşma.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Bırakın şu 500 wattlık dede hikayelerini bi kenara Allah aşkına. ASus 350 Watt kullanıyorum 256 bit (dıştan beslemeli) ekran kartlarıyla, banamısın demiyor pc ler ki günde 12 saat devamlı oyun oynanıyor :jedi: Crysis2 sinden tut tüm oyunlarda :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

İnternette birkaç yorum okudum, kullanıcı yorumuydu. 300 Watt PSU ile de sorun yaşamayanlar duydum aslında. Kart aklıma yattı, PSU zorlarsa değiştiririm diye düşünüyorum. NVIDIA hiç kullanmadım hep ATI'ydi ama bu diğerlerine göre DX11 vs.sebeplerden uygun gibi geldi bana.

Dediğin kartı da biraz inceleyeyim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bırakın şu 500 wattlık dede hikayelerini bi kenara Allah aşkına. ASus 350 Watt kullanıyorum 256 bit (dıştan beslemeli) ekran kartlarıyla, banamısın demiyor pc ler ki günde 12 saat devamlı oyun oynanıyor :jedi: Crysis2 sinden tut tüm oyunlarda :D
İnternette birkaç yorum okudum, kullanıcı yorumuydu. 300 Watt PSU ile de sorun yaşamayanlar duydum aslında. Kart aklıma yattı, PSU zorlarsa değiştiririm diye düşünüyorum. NVIDIA hiç kullanmadım hep ATI'ydi ama bu diğerlerine göre DX11 vs.sebeplerden uygun gibi geldi bana.

Dediğin kartı da biraz inceleyeyim.

Patlayan PSU'ların verebileceği zararın yanında alacağınız risk yüksek. Anakart, ram, diskler... İnanın değmez...

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
(düzenlendi)

http://www.novabazar.com/urun/e9621ea99bb0...16X-Ekran-Karti

http://www.novabazar.com/urun/4af149d06d7b...ti-11163-02-20R

http://www.novabazar.com/urun/446d746ca04c...X16-Ekran-Karti

Aynı modelin bir kaç farklı marka ve modeli var ona göre bakarsanız bu ekran kartı da iş görür.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Valla Sani'cim her zaman dedim şimdi de diyorum profesyonel game bilgisayarı yapmayacak olduktan sonra 350 lik asuslar gerçekten çok rahat yetiyor :D 11 seneden beri 300 e yakın makine elimden geldi geçti :bambam: 1 tanesinde bile sorun çıkmadı daha :D

350 olsun ama KALİTELİ PSU olsun. Konuyla ilgili de 128 bitlik bir ekran kartından real dx11 desteği ne kadar alınabilir o da ayrı tartışılacak bir konu :bravo:

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)

350 watt Feel Hurricane Kasayla 4 senedir 8800 GTS 320 bit 640MB ekran kartımı çalıştırıyorum hala gık demedi.

4 sene önce almış olmama rağmen şaşılacak şekilde Crysis 2'yi bile son ayarda oynatıyor. Hem de 30 f/s 'den aşağı düşmeden. Bununla birlikte son ayarda oynatamadığı bir GTA 4 vardı ama onu da son ayarda oynatan PC var mıdır bilemiyeceğim. Şaşılacak derecede performanslı çıktı.

Tabi şu an bana sorsanız hangi ekran kartı diye. Şu an için hiç düşünmeden NVIDIA GTX 560ti alırdım. Kuzenime aldık gerçekten iyi.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Armağan bey, o kartla bi pc alırsınız neredeyse :unsure2:

Bende gtx 570 var :rolleyes: ama abd den getirttim bi arkadaşa yarı fiyatına :good1: Yurt dışına giderim iş için bu yaz nasılsa bi tane daha alıp slı yapıcam :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Küçük bir örnek: 2.5 sene önce 450 lira vermiştim 50 pc'm için, şuan Crysis2 yi full detay oynatabiliyorsam kendini amorti etmiş demektir :unsure2:

Yorum bağlantısı
Emre Aytan

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-zt-40...aspx?I_ID=47086

Ben bu kartı kullanıyorum. Heralde beni bi 10 sene kadar götürür diye düşünüyorum. Tasarım programlarında koca araç komplesini takılmadan sallıyor.

Oyunlarda da güzel. Gerçi ben mesleki olarak aldım ilerde tekrar değiştir olmasın diyerekten.

Altyapısında da masraftan kaçmayınca sistemle beraber çok uyumlu oldu. Tek eksik solid state disk...

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)
Küçük bir örnek: 2.5 sene önce 450 lira vermiştim 50 pc'm için, şuan Crysis2 yi full detay oynatabiliyorsam kendini amorti etmiş demektir :unsure2:

crysis2 pek yanıltmasın,Yerli kardeşler crysis 1 deki çok ağır sistem gereksinimi eleştirilerini dikkate alarak 2 yi hemen her pc de oynanabilecek şekilde optimize ettiler,ayrıca oyun konsolları öncelikli olduğu için oyun pc de ki grafikler çok da iyi değil dx 11 desteği de yok oyunun Crysis 1 dx 10 un ilk kullanıldığı oyundu ve grafik kartını zorlaması açısından da en başta gelen oyundu, zaten crysis warhead in grafikleri fullediğinizde 2 den daha güzel halen, ve sistem benchmarklarında gpu yu zorlaması açısından halen crysis 1 kullanılıyor.

Edit ....crysis 2 de exterem ayar var sanırım en fon fakatince ayardan yoksun,+ ayar yapmak için programlar geliştirilmiş bu programlarla aa yı falan zorladığınızda oyun yavaş yavaş kasmaya başlıyor...

tarihinde Ula? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
(düzenlendi)
Armağan bey, o kartla bi pc alırsınız neredeyse :D

420 liraya almıştık. Ben o kadar pahalı olduğunu düşünmüyorum. Oyun isteniyorsa şart.

PlayStation 3 2007 son baharı 1.300 TL civarlarındaydı. Ben 1.100 liraya topladım bilgisayarımı. Sonra playstationcılar diyor ya oyun konsolda oynanır bilgisayarda oynanmaz. Ben 4 senedir her oyunu son grafik ayarında, takılmadan oynuyorum. Sadece Sony'nin oyunlarını oynuyacağım diye o Playstation'a ve ateş pahası oyunlarına o kadar para bayılmam. (Gran tursimo süper ama..)

Ayrıca farenin verdiği kontrolu oyun kolu sağlayamıyor. Hee illa çok oyun kolu istersem usb'den takar oynarım PES , Fifa, Nfs.

En çok gücüme giden şey aslında evdeki çöp makinelerimizle eş değer olan PS3'e bu kadar güzel oyun geliştirilebilirken sırf bilgisayarda donanım satmak için bu kadar kasan oyunlar üretiyorlar. (Tabi PC^de donanım varyasyonları cok olduğu için optimizasyon sıkıntılı). EEE bakın arkadaşlar olay açık "Konsolla orjinal oyundan para kazanılıyor. Bilgisayarda da donanımdan" Çook güzel bir çark dönüyor.

tarihinde Arma?an Pekatik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
crysis2 pek yanıltmasın,Yerli kardeşler crysis 1 deki çok ağır sistem gereksinimi eleştirilerini dikkate alarak 2 yi hemen her pc de oynanabilecek şekilde optimize ettiler,ayrıca oyun konsolları öncelikli olduğu için oyun pc de ki grafikler çok da iyi değil dx 11 desteği de yok oyunun Crysis 1 dx 10 un ilk kullanıldığı oyundu ve grafik kartını zorlaması açısından da en başta gelen oyundu, zaten crysis warhead in grafikleri fullediğinizde 2 den daha güzel halen, ve sistem benchmarklarında gpu yu zorlaması açısından halen crysis 1 kullanılıyor.

Edit ....crysis 2 de exterem ayar var sanırım en fon fakatince ayardan yoksun,+ ayar yapmak için programlar geliştirilmiş bu programlarla aa yı falan zorladığınızda oyun yavaş yavaş kasmaya başlıyor...

Crysis 1'i de very high da oynuyordum. Şu an COD'u da Full'de oynuyorum. (AA 16QA da takılmalar yapıyor ama olsun çok poligonlu sahnelerde sadece)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

ben su an zotac gtx 460 amp 1gb modelini kullanıyorum cok guzel bir kart tek sorunu var biraz cabuk isinması yoksa butun oyunları full ayarda oynatıyor

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
Crysis 1'i de very high da oynuyordum. Şu an COD'u da Full'de oynuyorum. (AA 16QA da takılmalar yapıyor ama olsun çok poligonlu sahnelerde sadece)

8800 gts ile oynanabilir tabiki,1680-900 full olarak bende benzeri bir kart ile oynamıştım. Gtx 285 ti sanırım aslında değiştirmeme gerek yoktu 8800 serisinin bir üstü iyi bir karttı ama;daha sonra 23 led alınca 1920-1080 dx 11 oyunlar dahil full oynamak için oyunları şu an kullandığım kartı aldım,biraz da uzun vadeli düşünerek,bir de yurt dışından 6 ay öncenin fiyatıyla 450 tl ye getiritince :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Velhasıl-ı kelam ? 150 TL limitine göre, bu Axle örneği mi alınmalı yoksa bir aynı fiyat aralığındaki ATI mi?

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik

Arkadaşlar sanılan aksine çözünürlük çok da yüksek olması gerekli bir şey değildir.. HD'nin ilk başlangıcı 720p dir. Bu da otuz küsür inçlere kadar net bir görüntü sağlar. Kaldı ki AA kırık kenarları yumuşatmak için vardır. Siz 23" (xwide değil) monitör de 1280 * 768 çözünürlükte AAx16, ve 32x anisotropide ve high texture (yüksek doku), shader3, Dx10 açık, shadow high (gölge), HDR ve BLOOM efekti açık ve MAX particle and post effectli bir oyun oynadığınız zaman görüntünün playstation gibi olduğunu göreceksiniz. Sandığınız gibi 1900 lerde çözünürlüklere çıkarıp diğer etkileri düşürmektense diğer etkileri sona dayayıp çözünürlüğü düşürün. (minimum wide monitör için 1280 x 800 tabi ki). Farkı göreceksiniz

NOT: Kusura bakmayın çok yabancı terimli kelimeler kullandım ama oyunlarda öyle geçiyor diye Türkçesini yazmadım. Kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Detay için teşekkürler Armağan Bey.

Sani, buralarda bakacağım akşam bulabiliyor muyum bakalım. Bulamazsam akşam internetten vereyim siparişi. Vatan Bilgisayardan online alışveriş yapmak istemiyordum ama mecbur kalacağım galiba. Sağolasın.

Yorum bağlantısı
Armağan Pekatik
Detay için teşekkürler Armağan Bey.

Sani, buralarda bakacağım akşam bulabiliyor muyum bakalım. Bulamazsam akşam internetten vereyim siparişi. Vatan Bilgisayardan online alışveriş yapmak istemiyordum ama mecbur kalacağım galiba. Sağolasın.

Ya kusura bakmayın elimden geldiğince tüm konuyu okumaya çalıştım ama size sormak istiyorum (yazdıysanız kusura bakmayın) Neden bu fiyata ekran kartı alıyorsunuz.? Almayın daha iyi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...