İçeriğe Yönlendir

Omnia'm Bozuldu! :(

Murat Dere

Recommended Posts

Murat Dere

1 hafta kadar önce, omnia'm şarj olurkene bizim veletler kablosuna takılıyorlar ve alet soket kısmından asılı kalmak şartıyla düşüp sallanıyor. Bu arada, anakarta monte soket karttan ayrılmış. Bir süre şarj jakının altına 4 adet dondurma tahtası, aletin üstüne ağırlık olarak bir hard disk koyarak şarj ediyordum. Ancak bundan çok sıkılmış olacağım ki dün aleti dağıttım ve bir de ne göreyim; soketin etrafı o kadar küçük devre elemanlarıyla dolu ki. "Yahu" dedim "hiç mi SMD parça görmedik kardeşim." Ama bu kadarı da olmaz yani. Göz zor görür. Bir yerde görsen tükürük kurumuş zannedersin. Şöyle elinle çıkartmaya çalışırsın. O kadar küçük yapılır mı kardeşim? Hadi, yaptın; neden o kadar sıkış tepiş dolduruyorsun be adam? Ben de sandım ki lehimlerinden ayrılan bölgeye biraz sıcak hava verip lehimleri onarıp tekrar şarj edebileceğim hale getiririm. Nah yaparsın... Vereceğim sıcak hava oradaki bit kadar pireleri kesin ayırırdı lehimlerinden. Sonra bir de hiç görmediğin parçaları lehimlemek için uğraş.

Baktım öyle olmayacak, e Türk kültürüne de halel gelmesin diye eşeğe ters bindiğim gibi ya tutarsa olayına girdim ve ayrılan lehimleri loctite ile yapıştırdım. İyi .ok yedim tabii. Canım dedik ya; "ya tutarsa". Bakın bakalım Akşehir'de yoğurttan göl var mı. :p

İyi de ben şimdi sizden ne istiyorum, di mi? Anlatcaz, çatlamayın! :good1: Yukarıdakileri anlatmasam ve sadece isteğimi ifade etsem bana bir sürü soru soran aynı ormandan bir kaç geyik gelirdi. Bak şimdi bunu söyledim ya hiç geyik olmayacak. :p

Samsung servisi lazım bana. Ama takip de edilmesi lazım. Fiyat uygun olmazsa şu anda yaptıramam. Yani kaça olur öğrenilmesi gerekecek. Çok şey mi istiyorum? Her çok yerde var(mış) servis. Muğla hariç. Şimdi ben bu aleti kime gönderereyim? Kim benim gibi deli birine yardımcı olmak ister?... Demek kimse ha. Tamam, n'apalım... :lol:

Hadi geçin bakalım şimdi dalganızı abinizle alçaklar. :p Teker teker ya da toplu gelin farketmez. :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Abi anakarti degistirme yoluna giderler, onu bizim ulkede lehimleyebilecek cok az yer var, serviste oldugunu hic sanmam, bir de IMEI numarasi ile ugrasirsin ki zor, bence sen Omnia'yi degistir :D, HTC al :p. Ikinci el Omnia 400 liraya bulunuyor, en kotu ihtimal o yone gidersin :good1:.

Haklısın da canım kardeşim ama yeni alabilecek olsam I9000 alırım Muhlis'im. Bana biraz borç verir misin? :p Servis lehimlerken bi .ok olursa onlar yapabilir diye şeyettim. Ayrıca servis ne işe yarar Muhlis? Di mi ya? :lol:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Samsung servisi mi :good1: , bu tip cihazları alırken, bozulduğu an çöpe atacağımız hesaplamak ,benim için artık bir gelenek.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Samsung servisi mi :D , bu tip cihazları alırken, bozulduğu an çöpe atacağımız hesaplamak ,benim için artık bir gelenek.

Sen gelmesen olmazdı tabii. :lol: Hani Vesile nerde? Para var, huzur var tabii. :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Elektronik :good1: merakının da bu kadarı, Bu Omnia ne işe yarar bilmeyiyorum, ama bende bir Tefal düdüklü var, 20 dak. da mis gibi fasulya haşlar.

Vesile ile, dondurma tahtası nedir? Bİr evde 4 adeti neden bulunur?

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Elektronik :D merakının da bu kadarı, Bu Omnia ne işe yarar bilmeyiyorum, ama bende bir Tefal düdüklü var, 20 dak. da mis gibi fasulya haşlar.

Vesile ile, dondurma tahtası nedir? Bİr evde 4 adeti neden bulunur?

Ona bakarsak bizde de açkapa salmastra var ayarlamak kolay oluyor. :p

Dondurma tahtasını Vesile'ye sorsana. :lol: 4ten fazla var. 4 tanesi yetiyordu bu iş için. :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Ankara'da 1 ton samsung servisi var.1 ay cihazınızı unutmak kaydıyla dilerseniz bana gönderebilirsiniz.İşyerimin 100 m ilerisinde en yakın servisleri.Ama sanıyorum teknisyenleri kaplumbaga selam verseniz 1 ay sürüyor...

Onarılacaksa bir ay unuturum, önemli değil. Ancak öncelikle ne kadar tutar şeklinde fiyat almam gerek. Onca (d)işin arasında ilgilenebilir misin İlker? (Sen resmi yazmışsın, ben resmiyetten hoşlanmam da;)) Hani "bırak-unut" olsun istemiyorum da, o bakımdan şeyettim. :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Samsung servisine benim emektar telefonu bıraktım, çalışmayan arama tuşu için fiyat vereceklerdi...2 gün sonra mesaj geldi, cihaz hazır gelin alın diye...Başta teslim ederken 15-20 lira tutarsa yaptırırım demiştim..Herhalde uğraştırmamak için aramadılar dedim...Gidince bana dediler ki, biz sizi aradık...180 lira onarıma tamam dediniz, anakart değişecek...İkinci eli var bunun 50 liraya dedim...Cihaz nerde hazır demişsiniz diye sorduğumda anakart bekliyor, en az 15 gün sürer dediler....:good1:

Uzun lafın kısası, sen bu sevdadan vazgeç, telefon alo der, karşıdaki de derse konuşursun, e-posta falan fazlalık, gerek yok... :lol:

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bende momnia kullancısı olarak o telefonun en ufak arızasında anakartı degiştiriyolar benim telefonda bile garantiden iki degisti ama hala randıman yok telefon on numara işletim sistemi windows oldugundan murat abi senin telefonda isinma problemi mevcut mu ? bide anakart değişeceği icin gene en aşağıya 100 lira gider oda minimum

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Samsung servisine benim emektar telefonu bıraktım, çalışmayan arama tuşu için fiyat vereceklerdi...2 gün sonra mesaj geldi, cihaz hazır gelin alın diye...Başta teslim ederken 15-20 lira tutarsa yaptırırım demiştim..Herhalde uğraştırmamak için aramadılar dedim...Gidince bana dediler ki, biz sizi aradık...180 lira onarıma tamam dediniz, anakart değişecek...İkinci eli var bunun 50 liraya dedim...Cihaz nerde hazır demişsiniz diye sorduğumda anakart bekliyor, en az 15 gün sürer dediler....:)

Uzun lafın kısası, sen bu sevdadan vazgeç, telefon alo der, karşıdaki de derse konuşursun, e-posta falan fazlalık, gerek yok... :)

Bana eşekten düşmüş biri lazım anlaşılan. :p

bende momnia kullancısı olarak o telefonun en ufak arızasında anakartı degiştiriyolar benim telefonda bile garantiden iki degisti ama hala randıman yok telefon on numara işletim sistemi windows oldugundan murat abi senin telefonda isinma problemi mevcut mu ? bide anakart değişeceği icin gene en aşağıya 100 lira gider oda minimum

Anakart değişsin de benimki 16GB, gidip de 8 GB takmasınlar? Isınma yok Uğur'cum. Rom değiştirip değiştirip kullanıyordum. Gayet memnunum. Ben de zaten Windows olduğu için bu sevdadan vazgeçemiyorum (Serkan'a ;)). Isınma anakart değiştikten sonra mı başladı? 100 TL ise çok kötü değil. İkinci elde 350-400 diyorlar zaten. Ya anakartı bana göndersinler, ben değiştiririm. Ha IMEI işin nasıl yapacaz?... Sorun çıkmaz herhalde IMEI kayıtlı ise. :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bana eşekten düşmüş biri lazım anlaşılan. :):

Abi gönder bana, servise veririm....Çıkacak hesabı sana telefonla bildirirler, alır geri gönderirim...Bulut teknik bahsi geçen servisin adı... :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

servis değişiminde sorun cıkmıyo ama telefon satarken belki sorun cıkabilirmi bilemem ısınma problemi aldıgımdan beri var ben ikinci el almıştım murat abi n 95 alma niyetindeyken windows olayini duyunca bunu aldım hangi romu kullanıyodun abi bide bildigin siteler varmı rom tavsiye edeceğin bide kullanyırum biraz ağır geldi bide rom yukleyince garanntı dısı kalıyo biliyo sun dimi murat abi

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Anakart değişsin de benimki 16GB, gidip de 8 GB takmasınlar? Isınma yok Uğur'cum. Rom değiştirip değiştirip kullanıyordum. Gayet memnunum. Ben de zaten Windows olduğu için bu sevdadan vazgeçemiyorum (Serkan'a :)). Isınma anakart değiştikten sonra mı başladı? 100 TL ise çok kötü değil. İkinci elde 350-400 diyorlar zaten. Ya anakartı bana göndersinler, ben değiştiririm. Ha IMEI işin nasıl yapacaz?... Sorun çıkmaz herhalde IMEI kayıtlı ise. :)

İşte Samsung servislerinin kalitesi burda ortaya çıkıyor!!! Kuzenimin ve bir arkadaşımın başına geleni söylüyorum; telefon arızalandı, servise gitti, Anakart değişti ve geldi (süre: 20gün civarı) Telefıon 1 hafta kullanıldı ve telekominikasyon müdürlüğü tarafından kapatıldı. Servise tekrar gitti 20gün sonra geri geldi. Geldiğinde herşey normaldi. Taa ki 1 ay sonrasına kadar. Servise ilk gitmesine sebep olan arıza tekrarlandı.

Kolay gelsin diyorum Abicim...

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

o sorun bendede oldu ısınma sorunundan bıraktım anakartını değişrtirip gonderdiler sorun aynı devam ediyo ama telefonu aldıktan 20 gun sonra telefon ozelliği kapandı gene anakartı değiştirdiler telefonu alalı bi sene den fazla oldu ama ben toplasam 6 bilemedin 7 ay kullanmışımdır geri kalan sure servis te gecmiştir :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ben de seve seve ilgilenirim ama bu tip problemde onarım yerine değişim yapıyorlar...

İstanbul'da telpa servisleri ilgileniyor samsung telefonlarla...

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

benim telefon su ana kadar yedi sekiz kez servise gitti geldi ne bir değişim nede ucret taleb ettiler gecen gunler şikayetvar sitesine yazı yazdım bana donduler dedikleri laf su oldu telefonunda anakart değişimi olduğu icin telefon değişim veya ucret taleb etme hakkınız olmadığını ancak servise verip detaylı bi araştırma isteyebilirsiniz dedi kendimi zor tuttum telefonda hatim etmemek icin :nazar::D karşımdaki bayana

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ben de seve seve ilgilenirim ama bu tip problemde onarım yerine değişim yapıyorlar...

Samsung kendisi geliyor, Telpa falan tarih olacak diye duydum... :nazar:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Samsung kendisi geliyor, Telpa falan tarih olacak diye duydum... :nazar:

Ben duymadım ama tabi mümkündür. Ancak aklımdaki düşünce, gerçekleşecekse, önceden satın alanlar için problem olacaktır...

Yorum bağlantısı

Murat abi geçmiş olsun, servisin muğla'da olmaması kötü olmuş. Yanlız göl yoğurt hesabı neden loctite(Yanlış yazmış olabilirim) kullanma ihtiyacı duydun. :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Abi gönder bana, servise veririm....Çıkacak hesabı sana telefonla bildirirler, alır geri gönderirim...Bulut teknik bahsi geçen servisin adı... ::

Tamam da Serkan, senin telefon gibi olmasın? :good1:

servis değişiminde sorun cıkmıyo ama telefon satarken belki sorun cıkabilirmi bilemem ısınma problemi aldıgımdan beri var ben ikinci el almıştım murat abi n 95 alma niyetindeyken windows olayini duyunca bunu aldım hangi romu kullanıyodun abi bide bildigin siteler varmı rom tavsiye edeceğin bide kullanyırum biraz ağır geldi bide rom yukleyince garanntı dısı kalıyo biliyo sun dimi murat abi

omniaturk. Eskiden donanımhaber!de olan arkadaşlar oraya taşındı, iyi yerdir. ROM tavsiye edemem çünkü herkes kendi ihtiyaçlarına göre seçer kullanır. Bana iyi gelen sana gelmeyebilir. Bir de bunun ROMları telefon seçiyor yahu. :)

İşte Samsung servislerinin kalitesi burda ortaya çıkıyor!!! Kuzenimin ve bir arkadaşımın başına geleni söylüyorum; telefon arızalandı, servise gitti, Anakart değişti ve geldi (süre: 20gün civarı) Telefıon 1 hafta kullanıldı ve telekominikasyon müdürlüğü tarafından kapatıldı. Servise tekrar gitti 20gün sonra geri geldi. Geldiğinde herşey normaldi. Taa ki 1 ay sonrasına kadar. Servise ilk gitmesine sebep olan arıza tekrarlandı.

Kolay gelsin diyorum Abicim...

Bakıyorum da ağzından bal damlıyor Onur. :p

Enişte bey'e havale etseydiniz :

Onun için de zor bir durum. Mikroskopla çalışması lazım. Ayrıca enişte değil; bacanak. :p

Tanıdığın varsa anakart değişimi ne kadara patlarmış bana bir öğrenebilir misiniz Sayın Gerşon? Çok mu resmi oldu? :D

Samsung kendisi geliyor, Telpa falan tarih olacak diye duydum... ::

Gelsin artık ya. :)

Murat abi geçmiş olsun, servisin muğla'da olmaması kötü olmuş. Yanlız göl yoğurt hesabı neden loctite(Yanlış yazmış olabilirim) kullanma ihtiyacı duydun.

Yapışsın diye akıllım. :crazy:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bi sorayım Sayın Dere pazartesi günü.

Ama emin ol, ikinci el telefonla aynı olacaktır :good1:

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bi sorayım Sayın Dere pazartesi günü.

Ama emin ol, ikinci el telefonla aynı olacaktır :D

O zaman küfrederim Sani. :) Talihime tabii. :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...