İçeriğe Yönlendir

Polo/ Punto/ Fiesta

Serkan Yazgan

Recommended Posts

Serkan Yazgan

Arkadaşlar Merhaba,

En fazla 3 yaşına kadar, dizel motor Polo, Punto veya Fiestadan sırasıyla 1-sorunsuzluk, 2-sağlamlık, 3-ekonomiklik, 4-performans ve 5-fiyat kriterlerine göre tercihiniz hangisi olurdu. Bu maddelere göre kafanızda ortalama en yüksek puanı hangi araç alırdı.

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever

benim tercihim 1.3 90 ps grande punto olurdu hem vergiden avantaj hemde diğerlerine göre hem beygirde fazla hemde torkta ayrıca donanımlarıda fiesta ve poplodan daha iyi

Yorum bağlantısı
Necati Dur
Arkadaşlar Merhaba,

En fazla 3 yaşına kadar, dizel motor Polo, Punto veya Fiestadan sırasıyla 1-sorunsuzluk, 2-sağlamlık, 3-ekonomiklik, 4-performans ve 5-fiyat kriterlerine göre tercihiniz hangisi olurdu. Bu maddelere göre kafanızda ortalama en yüksek puanı hangi araç alırdı.

Bende araba alırken bu kriterlere dikkat etmiştim. Sonuç Fiesta

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bildiğim kadarı ile

fiat 1.3 multijet 75 hp 190 NM

fiesta 1.4 68 hp 160 NM

Polo 1.6 tdi CR 90 hp 230 NM ( eski motoru 3 silindirli olsa idi daha iyidi :) )

Sonuç olarak polo kalitesine bu araçlar ulaşamaz motor güçleri aynı bile olsa idi. Paranız yetiyor ise polo derim.

Yorum bağlantısı
Serkan Yazgan
yeni kasalar için mi yoksa eskisi için mi soruyorsunuz?

İkinci el için soruyorum, yani eski kasalar için.

Yorum bağlantısı
Serkan Yazgan
bildiğim kadarı ile

fiat 1.3 multijet 75 hp 190 NM

fiesta 1.4 68 hp 160 NM

Polo 1.6 tdi CR 90 hp 230 NM ( eski motoru 3 silindirli olsa idi daha iyidi :) )

Sonuç olarak polo kalitesine bu araçlar ulaşamaz motor güçleri aynı bile olsa idi. Paranız yetiyor ise polo derim.

Punto için 2007-08 90 hp lik olanlara bakıyorum. Onlarda yanılmıyorsam tork 200 NM olması lazım. VW tabiki daha iyi bir marka ama sorunsuzluk ve sorun durumundaki masraf miktarından dolayı VW lerden çekinmişimdir hep. Bu konuda en iyisi Ford herhalde. Hem kolay kolay parça bozmuyor hemde parça maliyeti VW kadar çok değil, bilmem aynı fikirdemisiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ikinci el olarak şirket arabası olmamış fiesta öneririm. Yeni kasa için zevk meselesi de işin içine girer. Yeni polo çok şık.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Süha'nın dediği gibi, polonun eski 3silindirli motoru olsaydı daha iyi olurdu. Bankadan biri sattı daha yeni 2004model dizel polosunu. Hem fiyat olarak, hemde sorunsuzluk olarak en canlı örnek benim için. 80küsür bindeydi, daha periyodik bakımları hariç usta yüzü görmedi araç.

Benim tercihim;

1. Polo

2.Fiesta

3.GPunto

Yorum bağlantısı
Serkan Yazgan
Süha'nın dediği gibi, polonun eski 3silindirli motoru olsaydı daha iyi olurdu. Bankadan biri sattı daha yeni 2004model dizel polosunu. Hem fiyat olarak, hemde sorunsuzluk olarak en canlı örnek benim için. 80küsür bindeydi, daha periyodik bakımları hariç usta yüzü görmedi araç.

Benim tercihim;

1. Polo

2.Fiesta

3.GPunto

Yani özellikle sorunsuzluk ve sağlamlık olarak sıralama bu mudur? Arkadaşlar bu sıralamaya katılıyor musuz?

1. Polo

2.Fiesta

3.GPunto

Yorum bağlantısı
Serkan Yazgan

Gelen tepkilere göre Poloyu buradaki gruptan ayırmak istiyorum. Çünkü marka kalitesinden dolayı önce Polo deniyor. Polodan sonra Fiestanın geleceğide kesin gibi.

Yeni kıyaslamayı şunlarla yapsak

GPunto 1.3 mjet 90hp

i30 1.6 crdi 90 hp

clio 1.5 dci 85 hp

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sorunsuzluğu kabullenme listesinde Polo başta olabilir. i30 fiyatını araştırın derim. focus segmentindedir. i20 nin de fiyatların ayrıca bakın tabi :(

Yorum bağlantısı
Onur Demir
niye almadın :lol: ?

Abi 2004 model gri renkli 86binde polo, Allah için tertemizdi. 20.000tl ye 1günde gitti araba. Bende okadar para yoktu ki be Abi.

Fiestayıda almadım, yaktım kaparomu :D

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Abi 2004 model gri renkli 86binde polo, Allah için tertemizdi. 20.000tl ye 1günde gitti araba. Bende okadar para yoktu ki be Abi.

Fiestayıda almadım, yaktım kaparomu :D

:D Ne oldu be Onur, sevinmiştik o kadar..

Yorum bağlantısı
Onur Demir
:D Ne oldu be Onur, sevinmiştik o kadar..

Araca bakmaya gittiğimizde, kaporta ve motorla ilgili ustalarımın söylediklerinden sonra (parasına göre 1-2kusuru vardı) almaya karar vermiştim. Test sürüşünede kendim çıktım. E haliyle debriajıda farketmemişim. Alamadan son dakika, bir arkadaşımın beni dürtmesiyle UstaEllere gittik tekrar. Debriajın durumunun iç açıcı olmadığını söyledi ustalarımız. Bende, aracın zaten yaptıracağım bakımlarının, lastiklerinin maliyetlerini hesaplamış kendimi ona göre ayarlamıştım. Extra birşeyi daha bütçe olarak kaldıramayacığıma karar verdim. Ustamın da, boşveer başka bakarız demesiyle içimi rahatlatarak, satıcınında gönlünü alarak vazgeçtim almaktan.

Yorum bağlantısı
Serkan Yazgan
Sorunsuzluk için şuraya bakın:

http://www1.adac.de/Auto_Motorrad/pannenst...cePageID=250114

araçlara tıklayınca en sık görülen arızalar da çıkıyor. google dan translate edebilirsiniz.

Buradaki listeye sanırım küçük değerler daha iyi olduğunu gösteriyor. Buna göre 2008 modelde Puntonun değerleri hem Polodan hem Fiestadan daha düşük, hatta en yüksek değerler yani en kötüsü Fiesta gözüküyor (geçmiş modellerde de bu üçü arasında en kötü Fiesta)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Buradaki listeye sanırım küçük değerler daha iyi olduğunu gösteriyor. Buna göre 2008 modelde Puntonun değerleri hem Polodan hem Fiestadan daha düşük, hatta en yüksek değerler yani en kötüsü Fiesta gözüküyor (geçmiş modellerde de bu üçü arasında en kötü Fiesta)

Bu ADAC kimin nesiyse bişeyleri yanlış. Punto nasıl POLO ve Fiestadan iyi olabilir ki ?? Daha sağlam vs... :D

Bence değerler tam tersi, düşük puanı gösteriyor. Punto en son sırada olmalıydı kanaatimce.

1. Polo

2. Fiesta

3. Clio

4. Mazda2

5. Punto

6. Getz

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Valla adac falan bilmem , fiestanın tipi çok güzel ;gece rengi mor oluyor güneşte kırmızı , akşam başka. :D

Yorum bağlantısı
Necati Dur
Gelen tepkilere göre Poloyu buradaki gruptan ayırmak istiyorum. Çünkü marka kalitesinden dolayı önce Polo deniyor. Polodan sonra Fiestanın geleceğide kesin gibi.

Yeni kıyaslamayı şunlarla yapsak

GPunto 1.3 mjet 90hp

i30 1.6 crdi 90 hp

clio 1.5 dci 85 hp

i30 bir üst sınıf

Bence i30 yada kuzeni Kia Cee'd

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Polo daha ağır duruyor. Fiesta'dan daha sessiz ve konforlu olabilir.

Yakıt tüketimi ve servis masrafları olarak fiesta daha ekonomik.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...