İçeriğe Yönlendir

Polo/ Punto/ Fiesta

Serkan Yazgan

Recommended Posts

Ali Elöver
Filo kiralama ruhsatlı modelleri kim sipariş ediyor :p , zorla mı kiralatıyorlar.

Ucuz ucuz verirsen, en bedavı olanı alırlar tabi.

Sanki kullanıcıya mı soruyor kiralama şirketi ?

DHL memnun olmadığı için yeni dönemde Ford Focus kiralamadı, herkes jetta istedi, şimdi tüm arabalar jetta ve corolla. bir tane ford kalmadı burda.

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Filo olayı abartıldığı gibi değil. Fiestada filo oranı düşüktür. O sınıfta genellikle sedan araçların (clio gibi) filo satış oranı yüksektir. Filo her zaman vardı; ama eski kasa fiesta varken, punto fiestadan daha çok satıyordu.

Polo sanırım, vw'nin satış politikasının kurbanı oluyor. Bilemiyorum, golfün satışlarını etkileyecek korkusuyla donanımı düşük tutuyor olabilirler (Bir zamanlar otosanın focusu etkiliyor diye ghia fiesta getirmemesi gibi).

NCAP testleri hakkında bir şey söylemek isterim. Bu testler, sıfır km lastik testleri gibidir. İllaki bir fikir verir, ama gerçek kaliteyi ortaya çıkarmaz.

Fransız olduğuna bakmayın, C3'de güzel araba :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu konu neden bu kadar durağan...

Neden hala kavga çıkmadı...

Ha gayret arkadaşlar.. Kapacağız konuyu, bekliyoruz.. :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile, bence, 2011 de Ford markasını filolarda pek görmeyeceğiz, bunun çok değişik gerçekleşme sebebleri de olabilir :fiuw:

Vw bu işin yeni yıldızı galiba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Konuyu açan arkadaştan ses yok yalnız ;)

Olsun, farketmez.. Silinmiş de olabilir... :D

Bu konu bu forumda bitmez... :fiuw:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Metal var oldukça bu tip konular sonuca varmaz, zaten sonucu da yok, seçim-tercih meselesi-imkanı.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Olsun, farketmez.. Silinmiş de olabilir... :rofl:

Bu konu bu forumda bitmez... :D

Fordclubtr dergisi için çarpışma testi yapıcam; ;) Kim geçmek ister karşıma :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fordclubtr dergisi için çarpışma testi yapıcam; ;) Kim geçmek ister karşıma :fiuw:

Senin test yapmana gerek yok.. Nuri'nin arabaya kamera bağla.. :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Senin test yapmana gerek yok.. Nuri'nin arabaya kamera bağla.. :fiuw:

Nuri abi yok oldu ortalıktan ; Aldı sorunsuz laylonu sesi çıkmıyo ;)

Araki bulasın.

Yorum bağlantısı
Serkan Yazgan
Konuyu açan arkadaştan ses yok yalnız :)

Merhaba Arkadaşlar,

Foruma bir haftadır giremiyordum, meselenin bu denli derin bir şekilde tartışılması konuyu açan kişi olarak beni sevindirdi. Gerçekten faydalı bilgi ve tecrübeler paylaşılıyor.

Anlaşılan o ki benim sorumun cevabı, kişilerin otomobilden beklentilerine göre değişiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Neden hala kavga çıkmadı...

Ha gayret arkadaşlar.. Kapacağız konuyu, bekliyoruz.. :p

Mehmet Abi,

Ben elimden geleni yapıyorum fanatik fortçulara karşı :D

Henüz fitil ateşlendi , az kaldı konuyu patlamamıza, az daha sabır lütfen :p

Bu konu bu forumda bitmez... :bambam:

Ezeli Ford ve diğerleri savaşı :) Biter biter az kaldı.

Hayret, Ali Cihangir ve Ayhan Şen bu aralar çok sakin.

Fordclubtr dergisi için çarpışma testi yapıcam; :) Kim geçmek ister karşıma :)

Tamam, bende Fiat gönüllüsüyüm, gel kafa kafaya patlayalım...

Bakalım kaç yıldızlanacaz, hastane masrafları Emmi'den.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Bir Ford sahibiyim ama Ali Elöver'in bütün yazdıklarının altına imza atarım.

Bende 3 tane Focus sahibi oldum 2003'den 2010 yılının ortasına kadar. Marka fanatikliği olsa da içimizde, birazcık objektif olmayı becermemiz lazım.

Marka bayrağı sallanırda bu kadar diğer markalar karalanır mı be kardeşim. Fiat da Pejo da Citroende o kadar mühendis-arge haybeye mi debeleniyor ??? Herkesin bir beklentisi herkesin bir seçimi var.

Bu arada NCAP'in traştan bir test, Fiesta'nın da Volvo S80'den daha güvenli olduğunu öğrendim. :)

Bencede tırışka, zaten fransızlar ile italyanlar satın almış ncap'i, istedikleri arabay 5 istemediklerine 3-4 yıldız veriyorlar :)

İlaç firmalarında olan çok arkadaşım var.

Yakında neredeyse filolarda Focus kalmayacak.

Genelde Jetta ve Corolla'ya geçiliyor.

Focus'dan Linea'ya geçen firma bile var. (Örnek Abdi İbrahim)

Kalmaz, herkes turbo ve cvt arızasından illallah etti DHL'de, bozulmadım araba kalmadı. Şimdi Corolla ya gitmiyor diyorlar ama en ufak şikayet yok. Yolda kalıp çağrılan çekiciler çok çok azaldı. Jetta zaten herkesin sevgilisi.

Ford F2'de yaşattığı bazı kronik problemlerin ceremesini çekiyor. Bu arabaların 2.elleri dahada kötüleşecek, F1 bile zaman zaman yeni model F2lerden çok para ediyor. Çünkü sorunsuzlar.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Valla fanatik fortçuları yine anlarım da (ne de olsa fort forumu) halen bu forumdakileri aydınlatmayı görev bilmiş siz değerli objektifleri anlamam :) Açıkçası sıkıyorsa yeni üye olduğum toyota forumuna bir uğrayın :)

Bu arada var ya taraf'ın liboş yazarları gibisiniz ha :bambam:

Çok bilmiş Er Hakan, görücez yakında ense traşını, işine bak sen piz toyotocu. Sen git bak bakalım gaz pedalın zemine falan takılı falan kalıyormu ? Gene patlama milletin arabalarına sürüş özürlü.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)
Baksana sende de Rasim Ozan tipi var he :) Helin'i çağırayım mı :)

Puu, hemşerimi kime benzetti !!!! Bak biz Kalabak suyuyla büyüdük Hakkoşum yazıcım. Sonra demedi deme...

8458.jpg

tarihinde Ali El tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Valla bu efsane 2 kasa. Bu kasada öyle sorun yok, zira sorun olacak birşey yok :) Frenleri de iyi tutuyor, mk3 mondi gibi patlak değil :)

Sen gel valla toyota forumuna tırtist'ten bile daha tırt :bambam:

Kim al dedi oğlum onu sana ??? Arzuna göre fikir verdik. Mesela ben Fiat alırım o tipsiz nursuz garabet toyotayı almam. He fiattan iyi, tabiki daha iyi sağlam uzun ömürlü ama o sıfat ile cıkcık...

Hayat FCTR'de, diğer gezegenlerde canlı yok... Bak TofaşClubTR'de miyim ben ??? Hayır :D Gene burdayım :p

Aloşum linki düzelteceğine resmi yenilemişsin :) Yakaladım seniiiii :p

Saolasın Hakkoşum bi oturuşta 4 porsiyon beğendiyi mideye indirenim.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Adamdaki bütün sinirleri hoplatan bir tip...

Çok var öyle figürler etrafta :)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
1-Sen al dedin ya :)

2-Ulen hayatta bir forumdan kovuldum o da senin yüzünden :)

1- Ben o gece çok alkollüydüm, ben mi al dedim ???

2- Hehehe, e biryerin mi eksildi ??? Bende kovuldum hemde 2 kere :bambam::D

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:) F1 ney Hakan bey ajan diye kovmasınlar toyotocular :)
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
4 değil 3 :)
1-Sen alkol almazsın ki :) Hem de ben geceleri senle niye konuşayım deli miyim :bambam:

2-Ben haksız kovuldum ama aloş :D

1- Hamdolsun almam.

2- Bende :) , günahımız alındı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...