İçeriğe Yönlendir

Focus III - 1.0 - 1.6 Ecoboost Motorlar Hakkında / Sorunlar

Gökhan Kızılkaya

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Bakmak lazım abi ama donanım yok ondada beya..

Donanımla ne işimiz olur biz işin tekniğindeyiz ;)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Donanımla ne işimiz olur biz işin tekniğindeyiz ;)

Gönül donanım ister abi :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Dün 0.9 lt Clio'yu teste gittik o araç titriyor gibiydi ben pek hissetmedim ama Süha abi daha fazla hissetti. Satıcı da düşük hacim ve 3 silindir olduğundan titremesi normal dedi diye aklıma takıldı sordum..

Teşekkür ederim.

Evet 0.9 Clio yu bende test ettim, rolantide hissedilen bi titreme vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
sana yollayacaktım takasta üstüne 5 bin iste dlye abi. Hani tr de tek olmak istiyorsun ya. Bu o cins bir araba. Ah bide onun bunun ellnde kurcalanmasaydı iyiydiClio yu demin test ettim. Etmez olaydım :p radara girdik. rolantide değilde ilk devirlenmede titreşim var rolantide çok duramadık zaten. Start stop buz gibi motorda bile devreye hemen giriyor.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yok abi bu şekilde tek olmak istemem :)

Senin motorunun performans modlusu. 6 ileri yanlışım yoksa getrag üretimi şanzıman. indigo kadran fabriksyon yağ basıncı ve sıcaklığı göstergeleri tcs oem bi xenon ( tabi bunlar söktü sökülenin teki bende :p ) gerçek yol tutuş ustası esp ile yoldan çıkanlardan değil. 6lı cd çalar ve hifi müzik sistemi. Elektrikli sunroof.
Yorum bağlantısı
Serdar Erisen

1.0 lt motorlu araç kullanıcılarına bir sorum olacak.

Rolanti'de iken aracınız titriyor mu ?

Hiçbir şekilde titreme yok.yanlız şunu farkettim,eve giderken zik zak çizip,dik kısa bir rampa çıkıyorum düşük devirlerde (2 viteste) hemen toparlayamıyor en az 3sn sonra kendine geliyor.birde gözüm devamlı yakış ortalamasında tüm vites aralarında fazla kalamıyorsun hemen 17-25lere çıkıyor hemen vites arttırıyorum 4.5-6lara düşüyor.bu şekilde kullanmamız doğrumu?yakış tasarruffu sağlarmı.yaklaşık 250km oldu.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Altan YILMAZ

bu arabanın aynısının tekno paketlisine bindim araba 1.0 motor olduğunu hissettirmiyor araç daha kuvvetli geliyo çünkü yanlış bilmiyorsam turbo farklı

Hiçbir şekilde titreme yok.yanlız şunu farkettim,eve giderken zik zak çizip,dik kısa bir rampa çıkıyorum düşük devirlerde (2 viteste) hemen toparlayamıyor en az 3sn sonra kendine geliyor.birde gözüm devamlı yakış ortalamasında tüm vites aralarında fazla kalamıyorsun hemen 17-25lere çıkıyor hemen vites arttırıyorum 4.5-6lara düşüyor.bu şekilde kullanmamız doğrumu?yakış tasarruffu sağlarmı.yaklaşık 250km oldu.

turbo çünkü sonra devreye giriyor

Yorum bağlantısı
Osman Daş

düşük silindir hacmine sahip araçlarda genel bir sıkıntı. düşük devirlerde araba tabir-i caiz ise salıyor kendini. bence tüm 0 araba almış arkadaşlara tavsiyem; arabalarınızı, otobana çıkıp 90kmh yaklaşık yarım saat, ardından 120kmh 5 dakika, tekrar 90, sonra 140 5-10dk sonra 120 yarım saat...ve daha yukarı. bu şekilde motorunuzu açın. düşük devirde yakıt tasarrufu yapacağım diye yorarsınız motor parçalarını diye düşünüyorum. ayrıca yakıt tasarrufu ve fabrika verileri 6000 den sonra gözle görünür hale geliyor. 12000den sonrada oturur. şimdiden tasarrufu değil motoru canlandırmayı düşünün. abimin aracı 8700km ye geldi fabrika verisinin altında şehir içinde kullanımda. düşük silindir hacmindeki araçlar için speed booster öneriliyor. düşük devirlerdeki boğulmaları engellediğini öngörüyorlar. denemekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Osman kardeşim, bu dediklerinizin yanlış olduğunu araç kataloglarında yazar. Sizin yazdıklarınız şehir efsanesidir.

Yorum bağlantısı
Osman Daş
(düzenlendi)

abi kataloğu hatmettik. evet yazmıyor. lakin görünen köyde klavuz istemiyor. aynı model yılı, aynı model araçlardan hem düz yolda hemde yokuşta daha seri hale geldiğini belirtmek isterim. arabayı aldıklarında servisten 180km hız son hızı diye özellikle belirttiler. kullanım klavuzunda da aynı bilginin teyyidi var. lakin araç istanbuldan alanya'ya gidiş dönüş sırasında ankara - istanbul otoyolunda 198km yi gördü. nâcizane gördüklerimi paylaşmak istedim. saygılar :flowers:

tarihinde Osman Daş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Katalogda ve tüm düzgün kaynaklarda öyle kullanmayın yazıyor. Tabi siz aracı 300 bin km kullanmayacağınız için farketmez.

edit: Sizin katalogda yazmayabilir. Gerek duyulmamıştır.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Daş
(düzenlendi)

Katalogda ve tüm düzgün kaynaklarda öyle kullanmayın yazıyor. Tabi siz aracı 300 bin km kullanmayacağınız için farketmez.

edit: Sizin katalogda yazmayabilir. Gerek duyulmamıştır.

zaten sürekli bir kullanım söz konusu değil abi. kısa süreli nefes açma çalışması olarak düşünülebilir. bir kerelik birşey. zaten abim özellikle şehir içinde babannem gibi kullanır. 50-60ı geçmez. tem'e çıktığında dahi 90ı geçmez. tâbi tavsiye bunlar. son olarak ben ''evet yazmıyor'' derken; bahsettiğim şekilde kullanın yazmıyor anlamında kullanmıştım. yanlış anlaşılmalar kötü sonuçlar doğurabilir. düzeltmek gerektiğine inanıyorum.

tarihinde Osman Daş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Oktay

1.0 eb. hb style 15 gündür kullanıyorum. şehir içinde 7.8 lt.

yokuş çıkması güzel. hızlanması çok güzel.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

abi kataloğu hatmettik. evet yazmıyor. lakin görünen köyde klavuz istemiyor. aynı model yılı, aynı model araçlardan hem düz yolda hemde yokuşta daha seri hale geldiğini belirtmek isterim. arabayı aldıklarında servisten 180km hız son hızı diye özellikle belirttiler. kullanım klavuzunda da aynı bilginin teyyidi var. lakin araç istanbuldan alanya'ya gidiş dönüş sırasında ankara - istanbul otoyolunda 198km yi gördü. nâcizane gördüklerimi paylaşmak istedim. saygılar :flowers:

Bu ölçtüğünüz hızlar kadran değerimi ? yoksa gps değerlerimi ?

Yorum bağlantısı
Erdem Şimşek

Bu ölçtüğünüz hızlar kadran değerimi ? yoksa gps değerlerimi ?

Merak ettiğim birşey var kafamda aracın sesi normal bi 4 silindirli araba gibimi ? çünki bildiğim kadarı ile 3 silindir var bu 1.0 ecoboost da ve farklı bi ses gelirmi gelmezmi merak ettim açıkçası.

Yorum bağlantısı
Samet Yarın

Yeni focus sahibi arkadasların araçları hayırlı olsun

Titanium 1.6i EcoBoost 180PS ler nasıldır? ecoboost olması onlarda da farklılık yaratmaktamı?

Yorum bağlantısı
Erdem Şimşek

Sesi 4 silindir 1.6 atmosferikten daha iyi..

videolarına baktım biraz disel biraz motorsiklet motoru gibi geliyo ama hoş anlamda söyledim! Güzelmiş biraz japon otoların sesleri gibi olmuş hoşuma gitti :)

Yorum bağlantısı
Onur Karakay

Yeni focus sahibi arkadasların araçları hayırlı olsun

Titanium 1.6i EcoBoost 180PS ler nasıldır? ecoboost olması onlarda da farklılık yaratmaktamı?

1.6 ecoboost'lar resmen yer uçağı.eski nesil 2.5l veya 3.0l hacimli motorların gücünü fazlasıyla veriyor.dizel mantığı ile çalışan motor olduğu için yakıt tüketimleri çok makuldur.

Yorum bağlantısı
Burak Koca

1.6 ecoboost'lar resmen yer uçağı.eski nesil 2.5l veya 3.0l hacimli motorların gücünü fazlasıyla veriyor.dizel mantığı ile çalışan motor olduğu için yakıt tüketimleri çok makuldur.

Hocam peki 170 ve 160 hp' lik Golf 1.4 TSi 'lar ile karşılaştırma yaparsanız durum ne olur :biggrin: Şimdi Focus mu yer uçağı Golf mü :biggrin:

Yorum bağlantısı
Onur Karakay

Ford sevdalısı olarak kesinlikle ecoboost derim.ama kesinlikle tsi motorlarda kötü değil.takdir sizin... :fiuw:

Yorum bağlantısı
Yücel Tuğluoğlu

Öncelikle aracınız hayırlı olsun.

Beraber çalıştığım arkadaşım 20 kasım 2012 de 1.0 ecoboost Titanyum + Titanyum X + Smart Beyaz renkli araç aldı.

Araç Türkiye ' ye gelen en dolu araç.

Bahsi geçen kol dayama aracın göğsüyle birleşen bir parça.Arkadaşların önerdiği normal kol dayama.Alakası yok orjinali ile.

Yakıt olayına gelince.

Vites büyültme ve küçültme ( şhift ligt ) ikaz ışıklarına uyarak vites değiştirirseniz şehir içinde 7 lt. yakıt kullanıyor.

Araç şu an 2995 km de.

Kullanım ve performans açısından oldukça güzel bir araç.

Hiç dikkat etmeden gelişi güzel kullanıldığında 8,5 civarında yakıtı var.

Kendi aracım 1.6 Tdi 109 bg.collection olmasına rağmen ciddi ciddi değiştirmeyi düşünür oldum.

Pek tabiki tüm fordlar gibi gaz pedalına biraz kakıttığımızda yakıt tabiki daha yukarılarda.

Ama bu seferde aracın performansı söförün yüzünü güldürüyor.

Keyifli sürüşler dileğiyle.

Selamlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...