İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım

Burhan Kahraman

Recommended Posts

Burhan Kahraman

Arkadaslar selamlar

dun aksam kaza yaptım, yaralanmalı kaza oldugu icin karakolda da sabahladık yorgun bitkin bir vaziyetteyim ama kimsede saglık promlemi yok ,

aracların durumu iyi degil, gece polis kaza tesbit tutanagını aldık, 2 arac ve 1 park halindeki arac suruculerinden carpan karsı taraf (8) kusurlu bulundu, ayrıca doner kavcak ve karsı tarafın hızı cok fazla yol ver levhası oldugu halde aracıma onden carptı ve aracım kendi etrafında 180 derece dondu.

suclu oldukları ve kaskoları olmadıgı icin bugun benimle anlasmaya gelmisler sucu uzerine al kusurlu olursam kaskomdan yaptırmamı indirimim olmadıgı icinde gelecek sene farkını biz karsılayalım kendi aracımızıda kendi sigortamız yaptırsın diyorlar, ben kusurlu olursam zaten benim kasko ile hepsini yaptırıp birde kenara cekilecekler , buna yanasmadım, mahkemeye gideriz itiraz ederiz diye diye gittiler ..

kaza sonrası aracımı atılgana cektirdim anlasmalı servis diye ama 3 gunden once eksper isi olmaz anca hazırlanır diyorlar.. tutumları hosuma gitmedi..

musluoglununda kasko sirketi ile anlasması varmıs eksper sonrası aracımı musluogluna aldırsammı? atılganda hasar islemi yaptıran varmıdır fikirleriniz varsa paylasırsanız sevinirim.

resimlere gore aracımın pert olma durumu varmıdır. hangisini tercih etmeliyim sizce.. pert derlerse kabul etmekmi? yoksa yine aynı aracla devammı?

pert olsa kazasız temiz aynı ayarda bir cmax bulmam zor.

imag0003ax.jpg

imag0003ax.jpg

imag0032g.jpg

imag0031e.jpg

imag0030r.jpg

Yorum bağlantısı
Caner Bayrakçı

Çok büyük geçmiş olsun Burhan Bey. Allah bir daha göstermesin...

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Çok geçmiş olsun..

Bence de perte çıkacağını sanmıyorum muhtemelen halleder ve yolunuza devam edersiniz.. Benim anlamadığım kazalarda trafik sigortası sizin hasarınızı karşılayacaktır adamların kaskosu var ceya yok ona bakılmaz he aracınız perte çıkar ise o zaman ne olur Mehmet abi birazdan açıklar.. adamların zorunlu trafik sigortası olmak zorunda ve tahminimce 12000lirayı geçmeyecek bir hasarınız var..

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Geçmiş olsun,size birşey olmasında gerisi bir şekilse hallolur.

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
Çok geçmiş olsun..

Bence de perte çıkacağını sanmıyorum muhtemelen halleder ve yolunuza devam edersiniz.. Benim anlamadığım kazalarda trafik sigortası sizin hasarınızı karşılayacaktır adamların kaskosu var ceya yok ona bakılmaz he aracınız perte çıkar ise o zaman ne olur Mehmet abi birazdan açıklar.. adamların zorunlu trafik sigortası olmak zorunda ve tahminimce 12000lirayı geçmeyecek bir hasarınız var..

hepinize tesekkurler,

benim kasko var karsı tarafın trafik sigortası var ve 17000tl ye kadar karsılıyormus, karsı taraf ayrıca park halinde bir acara daha vurdu..

3 aracın toplam hasarı cok tutuyor ve karsı taraf da aracı daha 2 gun once almıs, kusurlu oldugu icin sigortası hepsini karsılayamaz ve kendi arascının masrafıda tahminlerine gore 10 12 civarı diyor , bu sebepten ben sucu uzerime alıp kendi kaskoma alirsam diyorlar ama kendi aracını kendi sigortasından yaptıramaz sanırım kusurlu ben olursam onuda benim kasko yada sigortama yaptırmıs olmuycakmı?

hem suclu hemde madur olmamak icin boyle bir yol oneriyorlar ama ben hic niyetli degilim.

Yorum bağlantısı
Okay Çetinkaya

geçmiş olsun mal yerine konur da can konmaz hepsi hallolur

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun...

Tutanağı polis tuttuysa suçu üzerinize almak gibi bir şey olamaz zaten... Ayrıca bu gibi durumlarda taahhütlerin yerine getirildiğini görmedim hiç..

6 yıl boyunca kaskonuz yüksek gelecek.. Bunu ödeyeceklerini mi sanıyorsunuz.. Bırakın mahkemeye versinler, itiraz etsinler...

Aracın durumuna gelince.. Hava yastığı açıldıysa % 100, açılmadıysa % 90 pert...

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
geçmiş olsun mal yerine konur da can konmaz hepsi hallolur

iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler. cok sukur kimseye birsey olmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
hepinize tesekkurler,

benim kasko var karsı tarafın trafik sigortası var ve 17000tl ye kadar karsılıyormus, karsı taraf ayrıca park halinde bir acara daha vurdu..

3 aracın toplam hasarı cok tutuyor ve karsı taraf da aracı daha 2 gun once almıs, kusurlu oldugu icin sigortası hepsini karsılayamaz ve kendi arascının masrafıda tahminlerine gore 10 12 civarı diyor , bu sebepten ben sucu uzerime alıp kendi kaskoma alirsam diyorlar ama kendi aracını kendi sigortasından yaptıramaz sanırım kusurlu ben olursam onuda benim kasko yada sigortama yaptırmıs olmuycakmı?

hem suclu hemde madur olmamak icin boyle bir yol oneriyorlar ama ben hic niyetli degilim.

Siz kusurlu olursanız onların ve 3. aracın hasarı sizin trafik ve kasko sigortanızdan karşılanacak..

Yorum bağlantısı

Geçmiş olsun.Pert olmaz gibi geliyor banada ama belli olmaz.Suçu siz üstlennip araçlar yapıldıktan sonra size ödeme yapacaklarının bi garantisi yok.Herşeyi sizin üstünüzden halledip dönüp sırtlarını gidebilirler.

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
Geçmiş olsun...

Tutanağı polis tuttuysa suçu üzerinize almak gibi bir şey olamaz zaten... Ayrıca bu gibi durumlarda taahhütlerin yerine getirildiğini görmedim hiç..

6 yıl boyunca kaskonuz yüksek gelecek.. Bunu ödeyeceklerini mi sanıyorsunuz.. Bırakın mahkemeye versinler, itiraz etsinler...

Aracın durumuna gelince.. Hava yastığı açıldıysa % 100, açılmadıysa % 90 pert...

Mehmet bey ben de alengirli isleri sevmem zaten, kusur banada yazılsaydı birsey diyemezdimde ortada bir kusur ve hata varsa zaten karsıda..

emniyetteki arkadaslarada sordum tekrardan bir kaza tutanagı yazacak bir polis varmıymıs diyerek gulduler :D

ben dha onceki bir kazamda da aynı durumda sikayetci olmadım diye butun masrafı uzerime yıkmıslardı..

karsı tarafın iki airbag acildi ama bende hız olmadıgı icinmi bilmem emniyet kemerim takılıydı airbag acilmadı hic

mekanik hasar yoksa 8 10 civarı diye tahminde bulundu bir servis ama bence de 10 15 arası birsey cikarabilirler.. sigortacı arkadasımda 10bin uzeri bir hasar cikarsa ileride satısı da deger kaybıda zor olur pert etme daha dogru olur diyor, ben de baktımda bu ayarda alabilecegim bir aracta hemen bulunmaz.. 10 12 bin civarı bir hasarı kabul edip yaptırıp yola devam etmeyi de dusunuyorum, al sat yapacak durumda degilim.

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Geçmiş olsun

Cana gelecegine mala gelsin. Çok şükür siz iyisiniz

Airbagler açıldımı?

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Çok geçmiş olsun. Kasko şirketiniz nedir? ve kasko bedeliniz ne kadar? Hasar bedeli kasko değerinin%50-60ını geçiyor ise (sigorta şirketine göre değişir poliçenizde yazması lazımdır) perte çıkarma ihtimalleri var. Ama resim üzerinden yorum yaparsak bende perte çıkaracaklarını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
Geçmiş olsun...

Bir bilen olarak cevabını alayım o zaman.Benim aracımda önceki sahibindeyken olan kazada sürücü hava yastığı açılmış.Ruhsat kabında hava yastığı barkodu yapıştırılmış.Ben pert araç mı aldım o zaman?

Alırken teste sokmuştum,şase 100 puan almıştı. :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...