İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım

Burhan Kahraman

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Hasar karşı tarafın sigortasından alınsa da mı?

Pert olunca, evet...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eğer aracınız pert olursa, mevcut hasarsızlık indiriminiz % 65 de olsa, kusursuz da olsanız, hasarsızlık indiriminiz bozulur... Yani sıfıra iner..

Ama eğer tamir edilirse bu araç.. hasarsızlık indirimi kusursuz olduğunuz için hiç etkilenmeyecektir...

Bu konuyu yarın tekrar soracağım... Hiç başıma gelmedi ama bildiğim kadarıyla böyleydi..

Evren Üstadımın bu konuda yorumu farklı ve mantıklı...

Tabi şirketlerin uygulamaları farklı olabilir ancak mantık aynı olması gerekir...

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Bu konuyu yarın tekrar soracağım... Hiç başıma gelmedi ama bildiğim kadarıyla böyleydi..

Evren Üstadımın bu konuda yorumu farklı ve mantıklı...

Tabi şirketlerin uygulamaları farklı olabilir ancak mantık aynı olması gerekir...

Bizim bir uno vardı pert oldu, kırmızı ışıkta arkadan çarpmışlardı, bir indirim olmadı hatta o zaman aracın kasko değerini almıştık eskime klozuda vardı diye hatırlıyorum, aracı satsak o fiyata satamazdık.

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman

bu sabah sigorta aradı aracın pert oldugunu kiralik aracın bugun alınacagını soyledi 1gunluk kiralik arac iside sonlandı, az once gelip aldılar..

pert olayını da eksper ile gorusun dedi aradım konustum.. bu rakamlara yapilmaz dedi (17 hatta 18 19 olurmus)

pert olursa ne alirim diyince de dusundugu rakam 23 24 mus, epey bir dil doktum durumu anlattım aracın durumunu ve degerini soyledim zorlada olsa 24.5 ehh bakıcam dedi dosyayı kapatıp bugun gonderin islemler hızlı yusun diye okey dedim. daha sonra sigorta sirketinde bu dosyaya bakacak kisi ile gorustum, o da elinden geleni yapacagını piyasası neyse onu mutlaka altına inmeyiz kasko bedeline yakın alırsınız dedi umarım 25 yazarlar,

ama parayı almam 1 ayı gecermis. arac satılırsa onun parasını 15 gun sonraya hesabıma yatacagını gerisini kendilerinin yatıracagını soylediler durum simdilik bu,

ben bu 1,5 ay zarfında cocuklari servise kendimide tabanvaya emanet edicem, arac bakiyorum ama temiz sorunsuz 2004cmax ghia bulursam tekrar alıcam,

iki hasarsız oldugunu soyleyen ilan var araclar hakkında fikirleriniz varsa paylasırsanız sevinirim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...34744202/detay/

bu arac servis gormemis sanırım ama ufak defek lokal boyalı oldugunu soyluyor,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...35313173/detay/

bu arac galeride ama hadi sahibini bulmadık tamam da yazdıgına bakılırsa ilk sahibi servis kaydı da olmalı plakadan cikmadı servis sase no istedi, bende aradım sordum arastır diyorsunuz goster diyorsunuz madem oyle servis kaydı varsa gosterebilirmisiniz diyorum bilmiyorum dedi,sase no verin ben sordurayım dedim adam araba falan satmıyoruz dedi tepem attı.. bu aracın sahibini plakadan bulunmazmı? emniyete sorsam tlf alamazmıyım :p

Yorum bağlantısı
Melih Uyar
(düzenlendi)

çok hasar gözükmüyordu şasilerde bişey varmıydı

tarihinde Melih Uyar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
hava yastıkları açılmadıysa pert etmezler pek fazla bir hasar gözükmüyor

Konuyu okusaydın bari Melih :p

Edit: okumuşsun...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

tekrar geçmiş olsun.otomotivcideki gayet iyi duruyor ama iyi araşmanız gerek.yazdıkları dogruysa iyi seçim olur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
çok hasar gözükmüyordu şasilerde bişey varmıydı

ekspere sordum bunu yaptırsam sizce sasi ile sorunu varmı diye , sag onden darbe almıs mutlaka egilme olmustur diyor, sokulunce daha fazla masraf cikarsa diye pert kararı almıs, anlamadımgım arabanın onu ufacık hasar gorunuyor 17binlira :p arkası moturu hersey yerinde satsan 12 belki diyor sigorta, param olsa alip parca parca satar yada yedek parca yapardım. trend olan bir arkadas bunu ben alsam benim arabanın onunu soker buna takarım benimki ghia olur diyor :))

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ali'nin arabayı gördünüz işte..

Ben de çok görüyorum...

Önden çarpılmış araba büyük ihtimal pert olur, çünkü parça çok pahalı...

İki radyatör ve fan desen, 2000, 2500 liradan geliyor sesi..

Ki bu bölgede para edecek çok fazla parça var..

Klima tesisatı da bu tarafta diye hatırlıyorum..

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...34744202/detay/[/url] Bu aracın ekranına baktınızmı çeyrek depodan fazla yakıt göstermesine rağmen ekranda düşük yakıt seviyesi yazıyo bu normal mi hiç görmedim o seviyede böyle bir uyarı acaba arızamı var?

iyi dikkat , ben gormedim bakınca dusundumde arıza olabilir, yarım kontak desem isiklar yanıyor ama yazı ekranda ayrıca, bu araba zaten icime sinmedi, sahibinden ama servis bakımları varmı kaydı diyorum garantisi bitmis araba yok diyor hersey yerinde istersen baktır pek umutlu degilim digerininde galeri ters konustu, sahibini bulup ona sorucam hatta direk galeriden cek ben senden alirim diycem, :unknw:

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-34878426/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otom...-35206750/detay

bu iki ilandaki araclar icin fiyat normailmidir siz olsanız hangisini tercih ederdiniz.

ben ikinci ilan sahibi ile gorustum araca temiz baktıgı belli masraf yapmıs ama ihtiyac nedeniyle satılık, fiyat biraz yuksek geldi. benim pert arac icin 23 24 denince , 2005 model icin 28 fazla degilmi? bu 2005 ghia kasko degeri nekadardır?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Geçmiş olsun. Perte çıkması inşallah hayırlısı olandır.

Umarım temiz bir araç bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hangisi daha az el değiştirdiyse, hangisinin bakım geçmişine ulaşabiliyorsan o..

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Ikinci araç daha hoş geldi gözüme ama ilk aracında kilometresi daha iyiydi,araç geçmişine iyi bakmak lazım...

Daha önceki deri koltuklu dahada hoştu ama herkesten araç alınmaz.

Tekrar geçmis olsun ve hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
Hangisi daha az el değiştirdiyse, hangisinin bakım geçmişine ulaşabiliyorsan o..

mehmet bey 2004 modelin kasko bedeli 26bin , 2005 modelin degeri ne kadardır ?

benim kazadan sonra kasko degerinin uzerinde yada aynı fiyata birdaha araba almam :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eğer aracınız pert olursa, mevcut hasarsızlık indiriminiz % 65 de olsa, kusursuz da olsanız, hasarsızlık indiriminiz bozulur... Yani sıfıra iner..

Ama eğer tamir edilirse bu araç.. hasarsızlık indirimi kusursuz olduğunuz için hiç etkilenmeyecektir...

Bu konuyu soracağımı söylemiştim.. Sordum...

% 100 rücu halinde araç pert de olsa hasarsızlık indirimi yeni alınan araçta kullanılabiliyor.. Haklarınız ölmüyor..

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman

% 100 rücu halinde araç pert de olsa hasarsızlık indirimi yeni alınan araçta kullanılabiliyor.. Haklarınız ölmüyor..

sigorta sirketi ile pert konusunu konustugumda kasko policesinin devamını sordugumda yeni arac aldıgınızda devam eder dedi ama acente ile konustugumda pert oldu police yanar gibi birsey soyledi birbirinin dedikleri tutmuyor,

aracı pert etmeyip anlasmalı yaparsak tamir olmus gibi gorunecegi icin yeniden devam eder dedi,

son durum aracı birine kasko bedeli ile anlasmalı satmakmıs, yarın bilgi verecek. aracı 14 gibi bir rakama satarsa 12 de sigortadan alip ben kenara cekilecekmisim. (kasko bedeli 26 sigorta 23-24 rakamları soyluyordu) 26 alacaksam anlasmalı bana daha mantıklı geldi hem paramı daha cabuk almıs olurum. 15 gun gibi bir zamanda.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

araba almadan tramer ekranı olan birinden destek almanızı öneririm.. çok temiz denilen arabalarda bile neler neler çıkıyor söylenmeyen..

arabasızlık zor fakat acele etmeyin derim,ayrıntılar gözünüzden kaçmasın..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bunu hiç bilmiyordum, sağolasın Emmi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...