İçeriğe Yönlendir

Kaza Yaptım

Burhan Kahraman

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)
Çok geçmiş olsun.

Araç perte çıkmazsa ve siz bunu böyle kullanırsanız, bir dahaki kazada aynı güvenilirliği alamayacaksınız araçtan. Ayrıca kaza olmadan dahi satmak isterseniz, aracın 10bin liralık masrafı çıkarsa, Tramer'den sorgulayanlar asla almazlar...

Bence perte çıkarsa kabul edin, maddi durum elvermiyorsa, gelen parayla daha azına bi araç alın, araçsız kalmayın...

:D

Geçmiş olsun...

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şase düzeltme tekniklerinde neler var neler, mesela oksijen kaynağı artık kalmdı sebebi de dayanımın canına okuması. Ataşın metali başka Ford un ki başka :D , şaseyi de ataş gbi kvır da göreyim, Van Dame gelse eli kırılır...

Tabiiki şase elle kıvrılmaz ama görüldüğü üzere bu kazada zarar görmüş olabilir?

Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

Verilmiş sadakanız varmiş geçmiş olsun.

Bu aracın perte çıkması halinde koko firması ne kadar ödeme yapar.

Arkadaşımın aracı perte çıktığında normal değerin altında yaklasık %10 gibi az bi para aldığını biliyorum.

ve pazarlık olmuş hali yoksa %20 eksik ödeyeceklerdi. Koska işine kafam hiç basmıyor hersene para ödüyoruz.

Yorum bağlantısı
Burak Çamak

Büyük geçmiş olsun, benim bir arkadaşıma da kasko pert olan aracı için çok komik bir para vermişti, arkadaşım sikayetvar.com a yazmıştı ondan sonra kasko bedelini alabildi.

Yorum bağlantısı
Serkan Gümüşdağ

Geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin.

Aracın pert olmayacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Öncelikle geçmiş olsun. Bildiğim kadarı ile darbeyi emecek olan şase uzantıları hasar görürse araç pert ediliyor. Eğer şasede hasar yoksa onarım yapılıyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok geçmiş olsun, pert gibi duruyor, ama pert olmaz ise iyi bir serviste yaptırıp binersiniz, üzülmeyin siz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pert etme işlemleri, kaskonun son konusudur, birçok masadan, imzadan geçer, hangi parçanın hasarlı olduğu önemli değildir, tamir için çıkacak fatura önemlidir. Aracın tamir edilmeyip bedelinin ödenmesi için servis-ekspertiz ofisi-kasko firması gibi bağımsız 3 ayrı kurumundan geçer.

Hızlandırma işlemi olabilir,ön ekspertiz formu hızlı hazırlanır, tüm evrakların tam olması sağlanır ve eksperin incelemesi vb. gibi dosya ilk sırada değerlendirilir, ödenebilecek max. meblağ zaten sistemde yazar.

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun

Çok geçmiş olsun, Çakalla çukalla anlaşmayın sakın. Siz rızkınızı bölüp kasko ödüyorsanız karşığındaki hizmetide almalısınız. İnşallah işiniz güzellikle hallolur. Allah gönlünüze göre versin..

Yorum bağlantısı
Erdal Akay

Çok geçmiş olsun,bunada şükür daha farklı durumlar oluşabilirdi.

Yorum bağlantısı
Burhan Kahraman
Pert etme işlemleri, kaskonun son konusudur, birçok masadan, imzadan geçer, hangi parçanın hasarlı olduğu önemli değildir, tamir için çıkacak fatura önemlidir. Aracın tamir edilmeyip bedelinin ödenmesi için servis-ekspertiz ofisi-kasko firması gibi bağımsız 3 ayrı kurumundan geçer.

Hızlandırma işlemi olabilir,ön ekspertiz formu hızlı hazırlanır, tüm evrakların tam olması sağlanır ve eksperin incelemesi vb. gibi dosya ilk sırada değerlendirilir, ödenebilecek max. meblağ zaten sistemde yazar.

Caglar bey bugun size ulasamadım ama o kadar cagridan sonra kusura bakmayın..

servis oglen gibi aradı cikan rakamı soyledi yorum olarak da pert olur diyerek moralimi de acikcası iyice bozdu, ekspere sunduk inceler size doner dedi,

cikardıkları rakam 16.500 + 500 daha artabilir diyor.

parca listesini fiyatlı olarak istedim veremem dedi ama parca listesini faks ile aldım, arka sag kapıda surtme ezilme vardı onu listede gormedim daha..

dubai arac gonderdi sagolsun ama 1 gunluk gondermis eksper arac icin gun girmesi gerekiyormus o da yarın girmezse aracı alacaklarmıs, acenteme gittim o da ayrı bir dert moralimi iyice bozdu , ne olursa olsun diyerek ciktim ..

anlasmalı bunu hallederiz diyerek bana bir yol sundu ama benden fiyat listesini istiyor , servis vermiyor bana kızıyor.. aracı anlasmalı olarak dısarda yaptırma sartı ile kaskodan bu rakamın altında bir fiyata hasar parası alip hurda olarak da bir baskasına kasko bedelimin toplamı kadara satıp bu isten kurtulmamı onerdi mantıklı geldi ama oturup bununla benmi ugrasıcam servis orda alacak orda gitsin baksın , acentem de yan cizdi , pert olursa sigorta piyasa sartlarına gore fiyatlara bakılır raic bedelinden odenir diyor, kasko bedelim 26 onu alamazmısım, ben 25 e razıyım ama altında bir rakam tekfil ederlerse pert olmasın tamir olsun derim artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
servis oglen gibi aradı cikan rakamı soyledi yorum olarak da pert olur diyerek moralimi de acikcası iyice bozdu, ekspere sunduk inceler size doner dedi,

cikardıkları rakam 16.500 + 500 daha artabilir diyor.

parca listesini fiyatlı olarak istedim veremem dedi ama parca listesini faks ile aldım, arka sag kapıda surtme ezilme vardı onu listede gormedim daha..

dubai arac gonderdi sagolsun ama 1 gunluk gondermis eksper arac icin gun girmesi gerekiyormus o da yarın girmezse aracı alacaklarmıs, acenteme gittim o da ayrı bir dert moralimi iyice bozdu , ne olursa olsun diyerek ciktim ..

anlasmalı bunu hallederiz diyerek bana bir yol sundu ama benden fiyat listesini istiyor , servis vermiyor bana kızıyor.. aracı anlasmalı olarak dısarda yaptırma sartı ile kaskodan bu rakamın altında bir fiyata hasar parası alip hurda olarak da bir baskasına kasko bedelimin toplamı kadara satıp bu isten kurtulmamı onerdi mantıklı geldi ama oturup bununla benmi ugrasıcam servis orda alacak orda gitsin baksın , acentem de yan cizdi , pert olursa sigorta piyasa sartlarına gore fiyatlara bakılır raic bedelinden odenir diyor, kasko bedelim 26 onu alamazmısım, ben 25 e razıyım ama altında bir rakam tekfil ederlerse pert olmasın tamir olsun derim artık.

Dubai tanımadığım bir şirket... Bu sebeple tanıdığım şirket göre cevap vereceğim..

Araç piyasası araştırılır.. Değeri tespit edilir.. Bu değere göre aracın kaç liralık hasarla pert olacağı kararlaştırılır.. Genelde araç bedelinin yarısıdır..

Aracın 25 ettiğini varsayarsak, Hasar 12,500'ü geçerse araç pert edilir..

Bu aşamada, eksper ile görüşüp, ben pert olmasını istemiyorum, aracı özel bir serviste yaptıralım deme hakkın vardır.. Ancak bu durumda 16500+500 lirayı alamazsın.. Sana ödenecek rakam 12500 lirayı geçmez... Yani araç bedelinin yarısın geçemez.

Eğer bu arabayı dışarda yaptırırsan büyük ihtimalle 8-9 bin liraya toplarsın..

Servis sana kızmakla haklı.. O listeyi oluşturmak kolay değildir.. Ancak; hasar tespiti işleminin bedelini ödeyip, o listeyi servisten alabilirsin.. Aracını çıkarabilirsin..

Bence,

Madem acenten pek sıcak davranmıyor, serviste de işin çözülmeyecek olursa, direk eksper ile irtibata geç ve aklından geçenleri konuş..

Bir orta yol bulacağınıza eminim...

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Kaza dan çok kaza sonrası işlemleri zor oluyor , gergin ve sitresli . Umarım bir an önce hallolur , tekrar tekrar geçmiş olsun .

Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

Evet çok fazla strese girmenin geregi yok.

Pertte aracın ortalama piyasa değerinin altında bir rakam vereceklerdir.Onada hazırlıklı olun.

Ama ben bu arabaya binerim diyorsanız dışarda yaptırın kaskoda ödesin direk size.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)
Geçmiş olsun Bencede Eğer Pert olursa Pazarlık Edilmeli Şikayetvar.com etkili olablir. :)

Şikayet var pek bir işe yaramıyor (eskiden işe yaradığını düşünürdüm)

Kaza dan çok kaza sonrası işlemleri zor oluyor , gergin ve sitresli . Umarım bir an önce hallolur , tekrar tekrar geçmiş olsun .

Böyle durumlarda allianz en iyisi neredeyse hiç sıkıntı çıkmıyor denebilir, hasar ödemeleri de çok hızlı...

Allah beterinden saklasın, sizde birşey olmaması çok sevindirici...

Anlaşma yapmamamanızda çok akıllıca olmuş, zamanında bir sigorta şirketiyle anlaşsaymış, tek uyanık onlar ya :D , yazılı anlaşma yapsaydınız bile kanunen geçerli sayılmazdı...

Çok geçmiş olsun

tarihinde Cemil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eğer aracınız pert olursa, mevcut hasarsızlık indiriminiz % 65 de olsa, kusursuz da olsanız, hasarsızlık indiriminiz bozulur... Yani sıfıra iner..

Ama eğer tamir edilirse bu araç.. hasarsızlık indirimi kusursuz olduğunuz için hiç etkilenmeyecektir...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bence perte çıkmalı araç.

Yapılsa da yarın bir gün alakalı bir yerinde bir sorun olacak miğdeniz bulanacak.

Bir de mekanik aksam kazalı yer. Kaporta olsa yaptırıp binilir hiç bir sorun çıkarmaz. Ama mekanik olunca şahsen yerinizde olsam perte çıkıyorsa çok sıkı pazarlıkla araç kasko bedeline en yakın parayı isterim. Sağdan soldan sizin ki ile eş değer araç fiyatları galerilerden proformalar toplayın.

Kaza sonrası tüm aşamaları buraya yazmanız biz bunları yaşamayanlar için güzel tecrübe oluyor. Geçmiş olsun. Sıkmayın canınızı geçmiş olsun tekrardan.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
Eğer aracınız pert olursa, mevcut hasarsızlık indiriminiz % 65 de olsa, kusursuz da olsanız, hasarsızlık indiriminiz bozulur... Yani sıfıra iner..

Ama eğer tamir edilirse bu araç.. hasarsızlık indirimi kusursuz olduğunuz için hiç etkilenmeyecektir...

Hasar karşı tarafın sigortasından alınsa da mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tel sessiz de kalmış ; şimdi gördüm, ben de bugün beni kimse aramadı diyordum :D 12.000 den de kdv düşerler, onu da vermezler. Bu aşamada pert olması sizi daha az üzecek gibi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...