İçeriğe Yönlendir

Ttnet Hızım çok Düştü...

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Yiğitcan Coşar

Evi değiştirdiğimizden beri internetin normalden yavaş olduğunu hissediyordum ancak pek evde durmadığım için ilgilenmemiştim. Bu aralar evdeyim ve internetten film ve dizi izleyeme kalktığımda bariz bir yavaşlıkla karşı karşıya kaldım. Şöyle ki donmadan hiçbirşey izleyemiyorum.

İnternetin çok kullanıldığı saatlerde mi acaba oluyor diye düşündüm fakat değil. Biraz önce ttnet hız testini uyguladım çıkan sonuç 0.8mbps. Gece boyunca sık sık tekrarlamama rağmen 0.9 olmadı hiç bu değer.

Acaba farklı bi sebebi mi var yoksa ttneti arayıp görüşmem mi gerekir.

Bu arada paketim 49Tl olan sınırsız paket hani şu yeryer 8mbps ye çıkabilen diye söyledikleri. Yaklaşık 1-2 km uzaklıktaki arkadaşımın hızı benimkinden kat kat daha hızlı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Arayın durumunuzu anlatın.Ancak alacağınız cevap şu olacak : Hattınız bu kadarını destekliyor demek ki diyecekler...Eğer sözleşmeniz bitmişse bence Smile ADSL e geçin.Ben de aynen sizin gibi sınırsız 8 mbit e kadar hız olan tarifeyi kullanıyordum hızım 2 mbit den yukarı çıkmıyordu.Şimdi Smile ile 25-30 mbitlere kadar çıkıyor.Tam anlamıyla aştı kendini.Ttnet e kalsa hattınız 2 mbitten fazlasını desteklemiyor diyordu.Oysaki santrale de 300 mt mesafedeyim :) Hem işyerini hem evi Smile a geçirdim.9 ay boyunca%50 indirim var ve aktivasyon ücretide yok...

1064785400.png

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ttnet tam sinir bir hal aldı, bizim şantiye 8 Mbps sınırsız, fakat 1mbps çalışıyor, neymiş tam il sınırındaymışsız hat sonuymuş, düzeltmek için kablosuz santral kurmalıymışlar hatlar desteklemiyormuş, e be kardeşim hattınız dandik 1mbps hızında çalışan hattan niye 8lik 80-90 lira alıyorsunuz diyince cevap veremiyorlar, hızı 1 e indirincede hiç çalışmıyor hat, göya süpermiş vs. hadi canım nesi düzgün bu işinde konuşuyorsunuz, aslında normal bu, hakediyoruz biz bunu, zaten ülkede herşey dandik habire millet soyuluyor ama tık yok, bu mu doğru olacak' tı sanki...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İki gündür şirkette kıvranıyoruz. Genel bi problem var anladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

1064966598.png

Benim dükkandan eve kablo çekebilsem tam süper olacak....:unsure:

1064849190.png

Ben de senin evden çekerim valla bu ne böle :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
TTnet için gayet normal, Serkan abi bir de Adana'yı veya İstanbul'u seçerek ölçebilir misin?

Şehiri nasıl değiştirebilirim, ben bulamadım ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Şehiri nasıl değiştirebilirim, ben bulamadım ?

Teste başlamadan önce...istanbul,Eskişehir,Bursa arasında seçim yapabiliyorsun.

Yorum bağlantısı
Serkan Gümüşdağ

Bende ttnet kullanıyorum. Hızımın düşüklüğünden 4-5 kez telefon açtım. En sonunda sizin hattınız en fazla 1 mb. e kadar destekliyor dediler. Bende 0.8 lerle bağlanıyorum yani.

Asıl komik olan ise 1 alt kat komşumun 5 mb ile internete bağlanabiliyor olması. Hatlar aynı herşey aynı komşum 5 mb. ben 0.8 valla nerden bulaştım şu ttnet'e çok pişmanım çok.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ev Telefonu aktif olmadan bağlanmanın yolu yok dimi. Evdeki telefon aramalara kapalı ve 15-20tl fatura geliyor. Ayriyetten 49tlde ttnet. B.ku çıktı bu işin. Hızımda bu aralar çoğu kişininki gibi düşük.

Şimdi ilk 6ay 28tl dediler uzattım ttneti. Sanırım 6ayıda geçti. Şimdi iptal ediyorum desem o indirim yaptıklarının farkını ödeyip çıkabilirmiyim acep? Sonrada bu smile adsl kaç kuruş sınırsız olan. Onlardada bi kıyak oluyomu ? Ev telefonu yine kalıcak kaçış yok dimi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

TTnette kimin benim netimle alakası varsa hepsinin. :unsure:

8mb yapalım dediler yaptılar 1 ay nete bağlanamadım. teknik sorununuz var bilmem ne diye. sorun alt yapımız o kadar hızı desteklemiyormuş. O zman niye 8 mb yaptılar kardeşim. O kadar para alıyorlar. Hızı 8 den 2 ye mi 1 e mi ne düşürdü de nete bağlanabilmeye başladım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Beyler Smile Adsl yi ciddi ciddi düşünün derim... Hem %50 indirim var hemde hızlar çok iyi.Portları farklı...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Beyler Smile Adsl yi ciddi ciddi düşünün derim... Hem %50 indirim var hemde hızlar çok iyi.Portları farklı...

1- teknik destek nasıl TT net gibi ikide bir sistemdeki çalışmadan dolayı hizmet veremiyoruz şeklinde mi?

2- 24 at tahaddüt etik TTNete iptal etsek ne olur

3-smile da tahaddüt var mı? bundan sanora tahaddüt etmek sitemiyorum kafama esti mi kapatın len diyebileceğim bir şey olsun :flowers:

4-http://www.speedtest.net/result/1065025767.png

1065025767.png

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Smile da aynı şekilde 24 ay taahhüt ediliyor.Bu şekilde olursa %50 indirim var.Ben mesela şuanda 49 tl yerine 24.5 TL veriyorum.Hızım da çok iyi.Müşteri hizmetleri çok iyi çalışıyor.Şikayetiniz varsa eğer geri dönüşlerden bunalabilirsiniz.Sürekli arayıp şikayetle ilgili bilgi alıyorlar.Akşam saat 22:00 da bile arayıp şikayetiniz giderildi,sorununuz devam ediyor mu diye soruyorlar :flowers: Eskiden çok kötüydü müşteri hizmetleri ama şuanda gayet iyi işliyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1- teknik destek nasıl TT net gibi ikide bir sistemdeki çalışmadan dolayı hizmet veremiyoruz şeklinde mi?

2- 24 at tahaddüt etik TTNete iptal etsek ne olur

3-smile da tahaddüt var mı? bundan sanora tahaddüt etmek sitemiyorum kafama esti mi kapatın len diyebileceğim bir şey olsun :flowers:

4-http://www.speedtest.net/result/1065025767.png

1065025767.png

Taahhütü yerine getirmeyince modemin parasını isterler..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan senin üniversite hattı bu onlarda durum süper.Bu arada 3-5yüz blueray film indirecektim bi çayını içmeye gelsem mi ben :flowers:

Bizim burada yeme içme yasak abi...;)

Gel tabi, ne zaman istersen... :crazy:

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Telefon numaramız değişince babamda adsl'i taşıtmak yerine indirimlerden de faydalanmak için kapatıp tekrar açtırmış. Yani anlayacağınız 3-4 aylık falan daha.

Bu arada seçtiğiniz şehir farketmiyor.

1065102835.png

1065096357.png

1065100625.png

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Taahhütü yerine getirmeyince modemin parasını isterler..

bu 2. 24 ayımız. neye tahaddüt veridk bilmiyorum göye ilk 6 ay ucuzdu. Eğer onun parasını isteyecekse verip kapatayım mı diyorum.

Vesile ile taahhüt maahhüt bulaşmayın derim.

Ayrıca ev telefonuna ben de boş yere 20 lira veriyorum her ay...

+1

Yorum bağlantısı
Onur Demir
bu 2. 24 ayımız. neye tahaddüt veridk bilmiyorum göye ilk 6 ay ucuzdu. Eğer onun parasını isteyecekse verip kapatayım mı diyorum.

+1

Aynen benimde 2. 24üm. Ciddi sıkılıyorum. 8mbiti ilk yaptığımda iyiydi ama şimdi kötü oldu. İlk 6ayın farkını verelimde geçelim smileye

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
E tamam ben de serum getiririm damardan takarız.ama iğne ile ilgili bir laf etme mumla ararsın dental enjektörü

Kahven sütlü mü olsun abi ?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bu arada ben de bugün internete bağlanamadım, bağlanmak istediğimde, açılış sayfası yerşne TTnet'in sayfası geldi, o sayfanda doldurulması gereken yerleri doldurunca bağlanabildim internete...Nasıl böyle birşey olur yav, belki ben istemiyorum bu sayfayı doldurmak,i lla bunların istedikleri mi olacak? Modemi resetlemek, açılış sayfasını değiştirmek kar etmedi, illa ki o sayfayı doldurup bağlanacaksın internete durumu oldu...

Bir de speedtest yaotım server Nicosia (Lefkoşa) görünüyor...:lol2:

1065365281.png

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serkan senin üniversite hattı bu onlarda durum süper.Bu arada 3-5yüz blueray film indirecektim bi çayını içmeye gelsem mi ben :unsure:

Abi Serkan'ın orda, filmi server'dan seçip direk dvd'ye gönderiyorsun... 3 dakka sonra dvd'yi çıkar git ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...