İçeriğe Yönlendir

Ttnet Hızım çok Düştü...

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Serkan Toker
Belli olor zatende.Benim kafamın almadığı,8 Mbit nere 300-400 Mbit nere.Nasıl oluyorda bu kadar hız oluyor ?

Abi, burada daha ortada sviç var, birde akşamüstü 16,17 saatleri civarı hız düşüyor..Şimdi baksan 400 leri rahat görür...Dediğim gibi doğrudan uydu baplantılı bizim dükkandaki, evde standart adsl var...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
az önce smile adsl müşt.hizmetlerini aradım. internet hızları hakkında bilgi edindim. burada çıkan sonuçların gerçeği yansıtmadığını,hız test sistemin hatalı bir veri aktarımı olabileceğini söylediler. çünkü kendileride 8 mbps e kadar hızı garanti edemiyorlar, ve o hızda internet hizmeti vermediklerini söylüyorlar. ancak fiberoptik kablo ile kullanılan internet hızının yüksek olabileceğinide ifade ediyorlar. ha şunuda diyorlar, sizin hattınız kaç mbps'e kadar destekliyorsa gelir bakarız, hızınızı ona göre belirleriz (1-2-4 vs) stabil olarak internet kullanırsınız. kesilme,donma ve kopmalar yaşamazsınız.!!! "yersen hesabı" en az 15-20 dk. müşteri hizmetlerinin beklettiğini ve cevap vermediğini düşünecek olursak, kötünün iyisi ttnete devam derim. ama superonline fiberoptik kabloları sitenin girişine kadarda döşedi. hizmet vermeye başladıkları zaman ilk fırsatta süperonline geçerim.

Demiştim.

TTNET'e devam şimdilik.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben konunun başından beri şunu söylemeye çalışıyorum.Smile ile 50-100-300 mbit gibi sonuçlar çıkabiliyor.Ancak TTnet de bu sonuçlar çıkmıyor.Çıkan sonuçlar gerçeği yansıtmasa bile değişik bir şeyler var...Burası kesin.Ben Ttnet kullanırken filmler,videolar donuyordu.Ama şimdi donmadan izleyebiliyorum.Demek ki çıkan sonuçlar abartılı olsa da düzelen bir şeyler de var.Bunun adına ne derseniz deyin.Açıklaması var yada yok ben kullanıcı olarak şuanda hem evde hemde işyerinde Smile Adsl den çok memnunum.TTnette bu memnuniyetin 3 de 1 i yoktu.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli
Ben konunun başından beri şunu söylemeye çalışıyorum.Smile ile 50-100-300 mbit gibi sonuçlar çıkabiliyor.Ancak TTnet de bu sonuçlar çıkmıyor.Çıkan sonuçlar gerçeği yansıtmasa bile değişik bir şeyler var...Burası kesin.Ben Ttnet kullanırken filmler,videolar donuyordu.Ama şimdi donmadan izleyebiliyorum.Demek ki çıkan sonuçlar abartılı olsa da düzelen bir şeyler de var.Bunun adına ne derseniz deyin.Açıklaması var yada yok ben kullanıcı olarak şuanda hem evde hemde işyerinde Smile Adsl den çok memnunum.TTnette bu memnuniyetin 3 de 1 i yoktu.

+1903

Size sunu söyliyeyim öncelikle bulunduğunuz bölge çok önemli. Bulunduğunuz bölgede smile kullanıcısı az olduğunu düşünüyorsanız durmayın geçin smile. Ben ttnet deyken download hızın 1.50mb civarlarındaydı 2 yi bile geçmiyordu şimdi smile adslle uçuyorum 6.00mb gördüm. Ama dediğim gibi bulunduğunuz bölge çok önemli.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben de test yapıyorum da genelde benim PING çok yüksek çıkıyor buradaki sonuçlara baktım hep 1-99 ms arasında, benim 518 MS? Bilgisayarımla ilgili sorun var galiba.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ben de test yapıyorum da genelde benim PING çok yüksek çıkıyor buradaki sonuçlara baktım hep 1-99 ms arasında, benim 518 MS? Bilgisayarımla ilgili sorun var galiba.

Ttnet kullanırken pinglerim rezaletti.Şimdi Smile ile 10-20 arası ping çıkıyor...Ping çok önemli.

Yorum bağlantısı
Serkan Gümüşdağ

3 aydır TTNET 8 mb'e kadar sınırsız abonesiyim. Hızım = 0.511 Mb olup konu ile 3 kez 4440375 ten müşteri hizmetleri ile görüştüm. Dün tekrar müşteri temsilcisi ile görüştüğümde arıza kaydımı alıp beni arayacaklarını söylediler.Aradıklarında beni arayan bir gizli numara idi ve telefon açan bayan ismini vermedi!

Ben sorunumu kısaca şöyle açıkladım:

1. Benim hızım 0.511 Mb'tir.

2. Türk Telekom en az 0.8 Mb bağlantıyı sağlamak zorundadır.

3. Aynı bloklarda oturan herhangibi kişinin hızı ise 5 Mb'tir. (Beraber test yaptık)

4. Bina yeni olup 4 aydır kullanılmaktadır ve altyapılar tüm bloklar için aynıdır. (Konu ile ilgili Hem inşaat şirketi hem de tesisatı yapan usta ile görüştüm.)

5. Arayan mechul bayan bana arıza kaydınızı kapatıyorum dedi!!

6. Bende kapatmamasını teknik elemanların gelip bakmasını istediğimi söyledim.

7. Konu ile ilgili Türk telekoma dilekçe ile başvurmam gerektiğini söyledi.

Soru: Türk Telekomdan kaynaklanan bir arıza için neden bu kadar uğraştırıyorlar????

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 aydır TTNET 8 mb'e kadar sınırsız abonesiyim. Hızım = 0.511 Mb olup konu ile 3 kez 4440375 ten müşteri hizmetleri ile görüştüm. Dün tekrar müşteri temsilcisi ile görüştüğümde arıza kaydımı alıp beni arayacaklarını söylediler.Aradıklarında beni arayan bir gizli numara idi ve telefon açan bayan ismini vermedi!

Ben sorunumu kısaca şöyle açıkladım:

1. Benim hızım 0.511 Mb'tir.

2. Türk Telekom en az 0.8 Mb bağlantıyı sağlamak zorundadır.

3. Aynı bloklarda oturan herhangibi kişinin hızı ise 5 Mb'tir. (Beraber test yaptık)

4. Bina yeni olup 4 aydır kullanılmaktadır ve altyapılar tüm bloklar için aynıdır. (Konu ile ilgili Hem inşaat şirketi hem de tesisatı yapan usta ile görüştüm.)

5. Arayan mechul bayan bana arıza kaydınızı kapatıyorum dedi!!

6. Bende kapatmamasını teknik elemanların gelip bakmasını istediğimi söyledim.

7. Konu ile ilgili Türk telekoma dilekçe ile başvurmam gerektiğini söyledi.

Soru: Türk Telekomdan kaynaklanan bir arıza için neden bu kadar uğraştırıyorlar????

Çünkü kabullenemiyorlar.

Bir daha kayıt açtırın.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Bu ping olayı da ilginç... Yanlış hatırlamıyorsam ping değerlerinin yüksek çıkması hayra alametti... Benim değerler yüksek değil ama iyi diyor...

Bilen anlatsın :crazy:

30638567.png

Yorum bağlantısı
Arda Merve
Yok mudur?

superonline değilde global in biliyorum :) oldukça başarılı :D www.gi.com.tr

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Bu arada ben de bugün internete bağlanamadım, bağlanmak istediğimde, açılış sayfası yerşne TTnet'in sayfası geldi, o sayfanda doldurulması gereken yerleri doldurunca bağlanabildim internete...Nasıl böyle birşey olur yav, belki ben istemiyorum bu sayfayı doldurmak,i lla bunların istedikleri mi olacak? Modemi resetlemek, açılış sayfasını değiştirmek kar etmedi, illa ki o sayfayı doldurup bağlanacaksın internete durumu oldu...

Bir de speedtest yaotım server Nicosia (Lefkoşa) görünüyor...:D

1065365281.png

Evle okul farkı, gerçi okulda da yavaş sayılır...

1080666004.png

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Biizm üniversite genelde yavaş, e okul da ilçede olunca hepten yavaş...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
TTnetten ilallah deyip,smile adsl e geçtim.geçmez olaydım.

ttnet hattı kapattı.smile yeni aboneliği başlatmadı.neyse ki dün akşam açtı aboneliği ama bu sefer modem arayüz araylarını düzeltemiyorum.çünkü ttnetten kampanya ile aldığım modemin ttnet uzantısı mauel silinemiyor servise gidip yeni yazılım yüklenmesi gerekliymiş.

bunların hepsi aynı sanırım

Bu tip sorunlar bazı modemlerde yaşanıyor.Ancak TTnet in kampanyalı verdiği tüm modemler böyle değil.Bunu size Smile müşteri hizmetleri veya bayi söylemeliydi.Veya internette sitelerinde yazıyordu.Neyse olan olmuş modeme sizde yeni bir firmware yükleyebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Arda Merve

Ttnet ten vazgeçip kaçanlar sadece belki farklı kampanyalardan sadece ücret dışında verim alamazlar.Çünkü ana servis sağlayıcı bakır kablo olduğu sürece Ttnet tir.Metroethernet e geçince durum değişiyor.Basit olarak şöyle ttnet te bir problem olduğu zaman mutlaka diğerlerinde de sorunlar yaşanmaktadır.Benim tavsiyem fiber olmadığı sürece telekom a devam :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ttnet ten vazgeçip kaçanlar sadece belki farklı kampanyalardan sadece ücret dışında verim alamazlar.Çünkü ana servis sağlayıcı bakır kablo olduğu sürece Ttnet tir.Metroethernet e geçince durum değişiyor.Basit olarak şöyle ttnet te bir problem olduğu zaman mutlaka diğerlerinde de sorunlar yaşanmaktadır.Benim tavsiyem fiber olmadığı sürece telekom a devam :)

İyi de alınan hizmet en kötü ihtimalle aynı kalitedeyse neden daha fazla ödeyeyim ki? Telekom'a devam olayına katılmıyorum.Telekom da kalsam aylık 49 tl ödeyecektim bunu 6 aylığına 29 tl ye düşüreceklerdi geri kalan 18 ay da 53 tl oalrak ödeyecektim.Şuanda Smile'a geçtim aylık 24.5 TL ödüyorum ve tam 9 ay boyunca geçerli.Bundan sonraki zaman aralığında da yine 49 TL...Hesabını yapın. Smile 2 yılda 955.5 Tl alacak TTnet ise : 1128 Tl alacak.Belki küçük hesaplar ama bunu ev ve işyeri olarak düşünürsek 350 TL kadar karımız oluyor.TTnet resmen her türlü kazıklıyor.Yaptığı kampanyalar da kendine benziyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
bu yüklemeyi ben kendim yapabilir miyim?

Modeminizin kendi web sayfasına bakın...Orada dosyası vardır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...