İçeriğe Yönlendir

Ttnet Hızım çok Düştü...

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Arda Merve
İyi de alınan hizmet en kötü ihtimalle aynı kalitedeyse neden daha fazla ödeyeyim ki? Telekom'a devam olayına katılmıyorum.Telekom da kalsam aylık 49 tl ödeyecektim bunu 6 aylığına 29 tl ye düşüreceklerdi geri kalan 18 ay da 53 tl oalrak ödeyecektim.Şuanda Smile'a geçtim aylık 24.5 TL ödüyorum ve tam 9 ay boyunca geçerli.Bundan sonraki zaman aralığında da yine 49 TL...Hesabını yapın. Smile 2 yılda 955.5 Tl alacak TTnet ise : 1128 Tl alacak.Belki küçük hesaplar ama bunu ev ve işyeri olarak düşünürsek 350 TL kadar karımız oluyor.TTnet resmen her türlü kazıklıyor.Yaptığı kampanyalar da kendine benziyor.

Farkındaysanız ben fiyat konusunda hiç bir şey söylemedim sadece teknik kısmından bahsettim :nazar: fiyat diğerlerinde uygun olabilir lafım yok.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Farkındaysanız ben fiyat konusunda hiç bir şey söylemedim sadece teknik kısmından bahsettim :p fiyat diğerlerinde uygun olabilir lafım yok.

Telekom'a devam demişsiniz ya ben buna cevaben yazdım.Teknik bakımdan düşünürsek bile yapılan geçişlerin kalite bakımından farkı yoksa Telekom'a devam edip neden daha fazla soyulayım ki? Yada soyulalım...Alt yapı aynıysa aynı hizmeti o da aynı fiyata versin...Vermiyorsa yada veremiyorsa müşteri kaybını da göze alacak.

Yorum bağlantısı
Serkan Gümüşdağ
Baktım değişiklik yok abi...Hemen hemen aynı.Yine yüksek çıkıyor...Smile Adsl kullanıyorum. 359 mbit çıktı :D

Mükemmel bir sonuç ya darısı bizim başımıza

1084723530.png

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tüm ülkede bir sıkıntı mevcut. İstanbul'da fiberler dışında kimse 20-30kb yi geçemiyor...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Biri bana bunları tercüme edebilir mi? "8MB.e kadar" tarife kullandım uzun süre, 2048'i geçemedim, sonra adil kullanım kotası nedeniyle Limitsiz 2MB tarifesine geçtim, onunla kullanıyordum ama modem arayüzünde bunu gördüm. Max Data Rate: Downstream 75xx Acaba bu benim maksimum ulaşabileceğim hız mıdır? Gerçek midir? Teorik midir? Ayrıca diğer alttaki bilgileri okuyabilen var mı?

tplinkk.jpg

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Fazla download sonrası interneti sizdede kesiyorlarmı, yada kesiliyormu. Bizim arada kesiliyor ve bazen modeme reset atınca geliyor, bazen atsakta gelmiyor. Kendi kendine geliyor. Sanki ttnet kesiyor gibi.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Fazla download sonrası interneti sizdede kesiyorlarmı, yada kesiliyormu. Bizim arada kesiliyor ve bazen modeme reset atınca geliyor, bazen atsakta gelmiyor. Kendi kendine geliyor. Sanki ttnet kesiyor gibi.

Adil kullanım dediğim buydu. TTNET tarafından 15 GB download sonrası hız 512 kbps'ye düşürülüyor. Modem arayüzünde hızınız yüksek görülüyor ancak gerçek hız 512 kbps.ye iniyor. Bu 8Mb.e kadar tarifeye ilk çıktığında geçmiştim. İlk zamanlar 30-40 GB download'a rağmen hız düşmüyordu. 2-3 ay önce düşürmeye başladılar. Ocak'tan sonra 25 GB.a çıkacakmış adil kullanım kotası. Geçen internette okumuştum, hızları da artırıyoruz VDSL2+ gibi şeyler zırvalıyordu yetkilileri. ADSL2+'da 16 MB hızlardan bahsediyorlardı. Bakayım bulabilecek miyim haberi.

EDIT: Buldum; http://www.milliyet.com.tr/hizli-internett...751/default.htm

Ayrıyetten yeni fiyatlar (mış)

http://yenisafak.com.tr/Bilisim/?t=24.12.2010&i=294303

EDIT 3: http://www.ttnet.com.tr/2011-bireysel-paket-duzenlemeleri (resmi)

Yorum bağlantısı
Cem Boneval

Bilvesile yeni zamlar hayırlı olsun, yukarıdaki bağlantıya göre benim halihazırda ayda 43 TL'ye kullandığım NET Limitsiz tarifesi 54,90'a çıkıyor.

Çaktırmadan %25 zam.

Uzun kulaklı bir evcil hayvana durması için söylenen tek heceli üç harfli sözcüğü kullanmak lazım bu durumda...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Biri bana bunları tercüme edebilir mi? "8MB.e kadar" tarife kullandım uzun süre, 2048'i geçemedim, sonra adil kullanım kotası nedeniyle Limitsiz 2MB tarifesine geçtim, onunla kullanıyordum ama modem arayüzünde bunu gördüm. Max Data Rate: Downstream 75xx Acaba bu benim maksimum ulaşabileceğim hız mıdır? Gerçek midir? Teorik midir? Ayrıca diğer alttaki bilgileri okuyabilen var mı?

tplinkk.jpg

Aşağı da Date Rate olarak yeşil renkli işaretlediğin kısım senin bağlantı hızın. Yani 2048 2 mbit oluyor.Bunun üstünde bağlantı gerçekleştiremezsin..Bende mesela bu kısım 8192 olarak gözüküyor.8 mbit e kadar olan tarifeye üyeyim ve bunu sonuna kadar kullanıyorum :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizim mahallede bir kazı çalışması vardı, borular döşüyorlardı..

Dün baktım, kapaklarda Superonline fiberoptik yazıyordu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu arada eğer ttnetten 24 ay sözleşme taahhüdünüz varsa ve süperonline geçerseniz ttnetin yaptığı indirimlerden kaynaklanan fark cezasını siz ttnete ödedikten sonra fatura/dekontunuzu süperonline veriyorsunuz. onlar size bu ücreti nakit olarak geri verip size bunu taksitlendiriyorlarmış. yani para tek kalemde çıkmamış oluyor cebinizden.

Süper haber...

Eylül ayında 24 aylık taahhüt anlaşması yapmıştım...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Süper haber...

Eylül ayında 24 aylık taahhüt anlaşması yapmıştım...

Bende yapmıştım ama bu gidişle superonline beni bekliyor...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
bu arada eğer ttnetten 24 ay sözleşme taahhüdünüz varsa ve süperonline geçerseniz ttnetin yaptığı indirimlerden kaynaklanan fark cezasını siz ttnete ödedikten sonra fatura/dekontunuzu süperonline veriyorsunuz. onlar size bu ücreti nakit olarak geri verip size bunu taksitlendiriyorlarmış. yani para tek kalemde çıkmamış oluyor cebinizden.

Laptop almıştım TTNET'ten ona da bir çözümleri var mı acaba :) Bilgisayarı bana hibe ederler mi? :good2:

Aşağı da Date Rate olarak yeşil renkli işaretlediğin kısım senin bağlantı hızın. Yani 2048 2 mbit oluyor.Bunun üstünde bağlantı gerçekleştiremezsin..Bende mesela bu kısım 8192 olarak gözüküyor.8 mbit e kadar olan tarifeye üyeyim ve bunu sonuna kadar kullanıyorum :)

Ayhan abi ufak bir hata var galiba. Ben de 8Mbite kadar tarifedeyim. Data Rate'in şu anki hızım olduğunu biliyorum 2 Mbit, hızı 2'de sabitleyen TTNet. Bulunduğunuz muhit 2'ye izin veriyor deyip hızımı 3-5 ay önce kıstılar.

Sorum da burada başlıyor. Modem arayüzündeki Max Rate benim alabileceğim maksimum hız mıdır diye soruyorum. Yani "TTNet benim hızımı yeniden güncellese ben 7küsür Mbit hız alabilirim" mi demek oluyor bu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayhan abi ufak bir hata var galiba. Ben de 8Mbite kadar tarifedeyim. Data Rate'in şu anki hızım olduğunu biliyorum 2 Mbit, hızı 2'de sabitleyen TTNet. Bulunduğunuz muhit 2'ye izin veriyor deyip hızımı 3-5 ay önce kıstılar.

Sorum da burada başlıyor. Modem arayüzündeki Max Rate benim alabileceğim maksimum hız mıdır diye soruyorum. Yani "TTNet benim hızımı yeniden güncellese ben 7küsür Mbit hız alabilirim" mi demek oluyor bu?

Bildiğim kadarıyla hayır...Ancak senin hattın daha önce bana yaptıkları gibi sabitlenmiş.Bende ttnet kullanırken 4 mbit e sabitlenmişti.Sebepte hattınız kaldırmıyor demişlerdi.Bende smile adsl e geçtim.Şimdi 8 mbit hızım modem de gözüküyor..Hiç bir sorun olmadan bağlanabiliyorum.Sen itiraz edersen muhtemelen yükselteceklerdir.Ancak bu konuyla pek ilgilenmiyorlar sabit 2 mbit alabiliyorsanız bu sizin için daha iyi diyeceklerdir :)Bu arada benim max rate yerinde 13 bin küsür yazıyor...Sanırım bu date rate miktarına göre belli oranda artış gösteriyor...

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

ben yüksek hızdan felan geçtim artık bağlanayım yeter eziyet oldu son günlerde ttnet... :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
o kabloyu döşedilerse sürmez merak etmeyin. burada kablo döşeneli 2-3 ay anca oldu.

ayrıca eylül ayında yaptığınız sözleşmeden kaynaklanan fark 34*4 aydan 148.tl. eğer ev tlf. aboneliğini iptal ettirirseniz her ay sabit ücret ödeme derdinden kurtulacağınız varsayarsak 6-7 içinde rakam kendini amorti edecektir.

Kablo çekmediler, boruları döşediler, logarlar yerleştirilecek. getirmişler bırakmışlar.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi

Bir hatırlatma artık 2 ay fatura ödemezseniz internetiniz kapatılıyor ve 15 lira açma parası alıyorlar :unsure: Bu iki ay çok ilginç 20 sinden 20 sine şeklide sanırım. yani 1 ayı az geçince net gidiyor. Birde ilginçtir ay bitmeden o ayın faturası kesiliyor. Yani ayın 20 sinde o ayın faturası kesiliyor ama kalan 10 gün yine eski ay kotasında. Tam anlayamadığım için tam da anlatamadım :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Köse

Superonline geldiyse kaçırmayın...

Az önce Pardus 2011 indireyim dedim. 1.1 GB kimbilir ne kadar sürer, hele başlatayım gece kapatırım demiştim. Bir bastım ki bu oldu...

Download hızına bakın hele...

Yok artık diyorum... TTNET bizi fena oyalamış beyler... :nazar:

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Superonline çirkin pazarlama taktiği yapıyor. Bayramda siteye Mehmet abinin dediği gibi kablo döşediler. Bende ne güzel hazır telefon zorunluluğu da yok alırım dedim. Zira telefon almayı düşünmüyordum. Bana hangi tarife uygun diye düşünürken pazarlamacılar kapıyı tırmalamaya başladı. 1-2 derken denemesi bedava kampanyası yaptılar. Bende madem istiyorum deneyeyim dedim. Ayak üstü paldır küldür sözleşme imzalattılar. Okuyalım falan derken beyefendi standart şeyler vs. dediler imzaladık gittiler. Sözleşmeyi bir okudum Ana! 1 ayın sonunda ben eğer memnun değilim demezsem veya şu tarifeyi istiyorum demezsem otomatik olarak sınırsız 49 liralık tarifeye geçiriyorlar. Böyle bir şeyi kabul edemezdim tabi. Çok çirkin bir pazarlama taktiğiydi insanları kullanıyorlardı. Yaşlısı var cahili var her türlü insan var bu insanları kullandıklarını düşünüyorum insanın başına herşey gelebilir. Madem abone yapmak için bu kadar milletin peşinde koşuyorsunuz size zahmet ay sonunda aboneyi arayın efendim hizmetlerimizden memnun musunuz, devam etmek ister misiniz, hangi tarifeye geçirelim diye arayın. Çirkin pazarlama stratejisini ve benim gibi hazır müşteriyi kaçıran ilgili şirketi kınıyorum. Aynı zamanda şikayetvar.com'a da şikayetimi bildirdim. Link aşağıda.

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/735120

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Superonline çirkin pazarlama taktiği yapıyor. Bayramda siteye Mehmet abinin dediği gibi kablo döşediler. Bende ne güzel hazır telefon zorunluluğu da yok alırım dedim. Zira telefon almayı düşünmüyordum. Bana hangi tarife uygun diye düşünürken pazarlamacılar kapıyı tırmalamaya başladı. 1-2 derken denemesi bedava kampanyası yaptılar. Bende madem istiyorum deneyeyim dedim. Ayak üstü paldır küldür sözleşme imzalattılar. Okuyalım falan derken beyefendi standart şeyler vs. dediler imzaladık gittiler. Sözleşmeyi bir okudum Ana! 1 ayın sonunda ben eğer memnun değilim demezsem veya şu tarifeyi istiyorum demezsem otomatik olarak sınırsız 49 liralık tarifeye geçiriyorlar. Böyle bir şeyi kabul edemezdim tabi. Çok çirkin bir pazarlama taktiğiydi insanları kullanıyorlardı. Yaşlısı var cahili var her türlü insan var bu insanları kullandıklarını düşünüyorum insanın başına herşey gelebilir. Madem abone yapmak için bu kadar milletin peşinde koşuyorsunuz size zahmet ay sonunda aboneyi arayın efendim hizmetlerimizden memnun musunuz, devam etmek ister misiniz, hangi tarifeye geçirelim diye arayın. Çirkin pazarlama stratejisini ve benim gibi hazır müşteriyi kaçıran ilgili şirketi kınıyorum. Aynı zamanda şikayetvar.com'a da şikayetimi bildirdim. Link aşağıda.

Bana gelen eleman herşeyi açık açık anlattı. Gizli saklı hiçbir şey kalmadı... Gerçi ben adamı bunalttım sorularımla... İmzalanan evraklarda da açıkça yazılmış zaten.

Bu arada, en çok tercih edilen tarife 10 Mbps LİMİTSİZ tarife olduğundan AKSİ BELİRTİLMEDİKÇE oraya geçiyorsunuz. Ayrıca bunun da takip eden ilk 3 ayı ücretsiz. Art niyet yok gibi geldi bana. Satış elemanının belirtmemesi işin ayıbı tabi. Tarife belirtmek de çok kolay. Bir telefonla ben değiştirmiştim.

Sizin abonelik işi aceleye gelmiş belli. :D

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Bana gelen eleman herşeyi açık açık anlattı. Gizli saklı hiçbir şey kalmadı... Gerçi ben adamı bunalttım sorularımla... İmzalanan evraklarda da açıkça yazılmış zaten.

Bu arada, en çok tercih edilen tarife 10 Mbps LİMİTSİZ tarife olduğundan AKSİ BELİRTİLMEDİKÇE oraya geçiyorsunuz. Ayrıca bunun da takip eden ilk 3 ayı ücretsiz. Art niyet yok gibi geldi bana. Satış elemanının belirtmemesi işin ayıbı tabi. Tarife belirtmek de çok kolay. Bir telefonla ben değiştirmiştim.

Sizin abonelik işi aceleye gelmiş belli. :unsure2:

Bence art niyet var. İyi niyetli olan bunu böyle yapmaz dediğim gibi yapar. Şu hayat telaşesinde internetini düşünemeyecek o kadar insan var ki. Limitsiz tarifeden sonra kotalıya geçmek istesen belki alt seviyeye inemezsiniz de derler. Benim bu işten bir mağduriyetim yok. Sadece politikaları hoşuma gitmedi. Kendimce tepki koyuyorum. Hazır müşteriydim ama beceremediler abone yapmayı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Superonline, İstanbul'da şehir merkezine fiber obtiğini daha sokmuyormuş. Yine ADSL e kaldım.

VDSL'e geçeyim dedim, onda da 300tl modem parası istediler...

Yorum bağlantısı
Davut Çavdar

Osman bey, bence size denk gelmiş. O bölgedeki satışı yapan arkadaşları şikayet etmek lazım, ben de superonline fiber kullanıyorum böyle bir durum başıma gelmedi, sizi bilgilendirmeleri gerekiyordu, bu tür durumlarda genellememek lazım. Ben Superonline ı destekliyorum en azından TTnet in tekelini büyütüp daha da saçmalamasını engelliyor. Ayrıca telefon zorunlulugu yok, fiber hızında internet, tek telefonla tarife değişikliği vs vs..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...