İçeriğe Yönlendir

Ttnet Hızım çok Düştü...

Yiğitcan Coşar

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Telekomu, özellikle santrali arayın hızlarınızı tanımlatın.. standart tarifedesiniz şu an..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Smile ve diğer ADSL hizmetleri hepsi TTNET'ten kiralanıyor. Yani smile'ın hızlı verdiği yerde TTNET hayli hayli verir...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Smile ve diğer ADSL hizmetleri hepsi TTNET'ten kiralanıyor. Yani smile'ın hızlı verdiği yerde TTNET hayli hayli verir...

Sani bende aynen bu şekil düşündüğüm için Smile'a geçmiyordum...Ancak şimdi Smile kullanıyorum ve ohh dünya varmış diyorum.8 mbit e kadar olan hızım testlerde 20-35 mbit aralığında çıkıyor.Yüklenmeyen filmler falan anında yüklüyor.Çok fark var maalesef.Bence durum şundan ibaret ; TTnet de aynı hatta bu hızları verebilir ancak verecek,ilgilenecek adam nerede...TTnet bu işlerden bezmiş artık.Çalışanlar sizi dinliyor ama uygulama yapmıyorlar.Defalarca arasanız bile netice alamıyorsunuz...Bugün yaptığım test aşağıda...8 mbit e kadar olan sınırsız tarifedeyim 49 tl lik olan..Gerçi buna da 9 ay boyunca 24.5 tl vereceğim :blush:

1066098578.png

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani bende aynen bu şekil düşündüğüm için Smile'a geçmiyordum...Ancak şimdi Smile kullanıyorum ve ohh dünya varmış diyorum.8 mbit e kadar olan hızım testlerde 20-35 mbit aralığında çıkıyor.Yüklenmeyen filmler falan anında yüklüyor.Çok fark var maalesef.Bence durum şundan ibaret ; TTnet de aynı hatta bu hızları verebilir ancak verecek,ilgilenecek adam nerede...TTnet bu işlerden bezmiş artık.Çalışanlar sizi dinliyor ama uygulama yapmıyorlar.Defalarca arasanız bile netice alamıyorsunuz...Bugün yaptığım test aşağıda...8 mbit e kadar olan sınırsız tarifedeyim 49 tl lik olan..Gerçi buna da 9 ay boyunca 24.5 tl vereceğim :D

1066098578.png

İyide teorik olarak bu hızı alamazsınız ki, pratikte nasıl bu testin sonucu böyle çıkmış?

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
İyide teorik olarak bu hızı alamazsınız ki, pratikte nasıl bu testin sonucu böyle çıkmış?

Ben TTnetten nefret ediyorum,zırt pırt düşüyordum,Zaten Telekomu özelleştirince elin oğluna paraları peşkeş çektik birde hala zenginleştirmeye devam ediyoruz.Gittim TTneti iptal ettirdim,uydunete başvurdum 5 mb lik 1gb lık kablosuz modem kampanyasına üye oldum süper hızlı bağlanıyorum hiç düşmüyorum,hemde ayda 16 tl veriyorum.Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Orasını bilemem.TTnet de iken burası 2 mbit bile görmüyordu.Smile da sonuçlar böyle çıkıyor.Sadece burada değil,Smile'ın kendi sayfasında,Ttnet sayfasında,Türknet sayfasında yada Superonline adsl hız testi sayfasında da sonuçlar bu veya buna benzer çıkıyor...

Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Bende TTnet kullanıyorum ama bunları okuyunca kapattırıcam gibi gözüküyor. Diğer netleri bi araştırayım ona göre geçiş yapayım diğerlerinden birine.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
Yalan mı söylüyorum yani?

Dostum Uydunete geç rahat et.Kullandığın gb başına 3 tl ödüyosun.1gb 5 mb lik tarife 16 tl.her gb başına 3 tl ödeyince bile 4 gb a 25 tl ödersin.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Dostum Uydunete geç rahat et.Kullandığın gb başına 3 tl ödüyosun.1gb 5 mb lik tarife 16 tl.her gb başına 3 tl ödeyince bile 4 gb a 25 tl ödersin.

Ben şuanda memnunum.Hemde bu konuda hiç olmadığım kadar :lol2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Yok abi niye yalan söyleyesin. :lol2: Adsl teknolojisinin teorik olarak bir hız limiti var, ondan bahsediyorum ben. Seninki muhtemelen santrale çok yakın olduğu için bu hızları görebiliyorsun.

Santral yakın 300 mt falan.Ancak TTnet kullanırken yine yakındım.Hızım hiç 2 mbit üstüne çıkmazdı..

Ayhan, smille adsl ttne alt yapısı kullanıyor diye biliyorum. yanlışsam düzelt lütfen.peki ttnet altyapısını kullanırken ki ttnet max.8 mb/s hız destekliyorsa smille bu hıza nasıl erişebiliyor? onu anlayabilmiş değilim.

benim ttnetin erişim verileri: 6,607 - 0,704

Valla abi bende tam olarak bilemiyorum.Tek bildiğim şimdi çok memnunum.TTnet ile aynı alt yapıları kullanıyorlar ama demek ki TTnet kullanmasını bilmiyor.Yada müşterisi daha çok olduğu için işin içine başka faktörler giriyor.Belki de yeterli bakımı yapamıyor veya özen göstermiyor.Şuanda taze taze yaptığım test sonucu.Yalnız dikkat edin upload hızım yüksek değil.Hep aynı sonuç çıkıyor.

1066366606.png

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bugün öğrenciler yok, bizde uçuyoruz...:unsure2:

1066428259.png

Ayhan, ttnet taahhüt verdiğimiz süreden önce iptal edersek modemin ücretini alıyor galiba, ne kadar bir ücret bilgin var mı ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayhan, ttnet taahhüt verdiğimiz süreden önce iptal edersek modemin ücretini alıyor galiba, ne kadar bir ücret bilgin var mı ?

Serkan abi bildiğim kadarıyla modem çeşitine göre değişiyor.Kablosuzda 120 tl diye duymuştum.Ayrıca abonelik süresince indirim alınmışsa onlarında iadesini istiyorlar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bugün öğrenciler yok, bizde uçuyoruz...:s

1066428259.png

Abi adsl cihazın ne? Bu hızda iyiki kablolar tutuşmuyor :unsure2:

Bende hızlıyım diye kasılıyodum :unsure2:

1066448874.png

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Abi adsl cihazın ne? Bu hızda iyiki kablolar tutuşmuyor :unsure2:

Kablo mu, siz hala kablo mu kullanıyorsunuz..Ben doğrudan uyduya bakıyorum...:unsure2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayhan, birde bu adresten denermisin sana zahmet. sonucu merak ediyorum.ttnet hız testi

Edit: Kullandığın internet sağlayıcı nedir?

Baktım değişiklik yok abi...Hemen hemen aynı.Yine yüksek çıkıyor...Smile Adsl kullanıyorum. 359 mbit çıktı :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Ayhan sen korkunç hızlı bir internet kullanıyorsun anlaşılan. online film yada facede video izlerken kesilme,donma vs. olmadan interneti kullanıyorsun bu durumda. pazartesi bu işi ciddi ciddi düşüneceğim.

Evet abi kesinlikle donma falan olmuyor.İşin güzel yanıda 8 mbit e kadar olan sınırsız adsl paketiyle ve %50 indirim kampanyasıyla bu imkandan faydalanıyorum.24.5 TL ödüyorum.Nasıl oluyorsa hız testlerinden abartı rakamlar çıkıyor.Ben bile inanamıyorum :unsure2:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Hız olarak 3 ünü de denedim. Aynılar. Firefox şuan sayfa açma konusunda daha iyi. Opera da download konusunda. :unsure2:

Bu arada TTnet arada bi "yersen.." taktiği uyguluyor. :unsure2:

ttnet2.jpg

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Benim ki 1mbit d-smile. TTnet'ten farklı değil. Bu aralar yavaşlık oldukça hissedilir düzeyde.

Saygılarımla.

1066883064.png

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Kablo mu, siz hala kablo mu kullanıyorsunuz..Ben doğrudan uyduya bakıyorum...:seytan:

Belli olor zatende.Benim kafamın almadığı,8 Mbit nere 300-400 Mbit nere.Nasıl oluyorda bu kadar hız oluyor ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...