İçeriğe Yönlendir

Bridgestone Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Bende Bridgestone kullanıyorum. Az önce test ettim bir sıkıntı yaşamadım. Ama birdefa buzun üzerinde kalırsan istediğin lastiği getir boş. Keşke aracı geriye bırakıp sonra tekrar deneseydin.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kullandığım lastikler ise Bridgestone Blizzak LM30 ve 10bin km binmedim bile bu lastiklerle!!!

İmal yılı ne lastiklerin ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kullanıcılar genelde blizak'tan memnun değil.Ben 4 çekerde kullandığım için sıkıntı görmedim ancak Lassa snoways veya Goodyear ug serisi kadar başarılı değil.

Lastikleri aldığınız yer ile teste çıkın ve şikayet formu düzenleyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kullanıcılar genelde blizak'tan memnun değil.Ben 4 çekerde kullandığım için sıkıntı görmedim ancak Lassa snoways veya Goodyear ug serisi kadar başarılı değil.

Lastikleri aldığınız yer ile teste çıkın ve şikayet formu düzenleyin.

Bugün bazı sıkıntılar gördüğün yönünde dedikodular var. :tongue:

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

Dün gece şehirler arası yolda aniden bastıran kar banada soğuk terler döktürmedi değil..malesef kar lastiğim olmadığı için ve zincir zaten yok, normal lastiklerimle sıkıntılı bir yolculuk oldu.en güzel anımsa C serisi bir mercedesin önümde kalması oldu :) tabii araç çakıldı kaldı yerinde, karlı zeminde sollamam zor oldu ama focus kalmadı yinede :)(arada arkadaşın omuz verdiği yerleri saymazsak: ) en kısa sürede kar lastiği şart oldu tavsiye edebileceğiniz neler var arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Vallaha anlatanlar ellerinde çok sağlam görüntülü deliller olduğunu yapacağın yorumları görüntülerden sonra değerlendirmemi söylediler.

Hatta bu konu için özel olarak telefon açıldı haberin olsun :D

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Kötü bir deneyim faydalı bir paylaşı. Can sıkıcı ağzıyla kuş tutsa artık bu lastik size yar olmayacak. İçinize sinecek lastik alıp takmak tek çare gibi.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Dün gece şehirler arası yolda aniden bastıran kar banada soguk terler döktürmedi degil..malesef kar lastiğim olmadığı için ve zincir zaten yokk, normal lastiklerimle sıkıntılı bir yolculuk oldu. en güzel anımsa C serisi bir mercedesin önümde kalması oldu :) tabi araç çakıldı kaldı yerinde, karlı zemınden sollamam zor oldu ama focus kalmadı yinede :)(arada arkadaşın omuz verdiği yerleri saymazsak:) ) en kısa sürede kar lastiği şart oldu tavsiye edebileceginiz neler var arkadaşlar.

1.Michelin

2.Ug 8

3.Lassa Snoways Era

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Geçen sene aldığımda bu dediğiniz yapmıştım fakat dedikleri sökün lastiğin bir tanesini gönderin deneyelim bakalım bir sorun varmı yok yönünde oldu. Zaten kar yağdığında bu sorunu yaşıyorum ondada lastiği söküp gönderceksem lanet olsun öyle firmaya bundan sonra kesinlikle bu markadan bırakın lastiği sibop kapağı bile hediye etseler almam!

Arkalara dokunmayın, önlere ug7-8 alın. Canınız hepimiz için kıymetli.

Vallaha anlatanlar ellerinde çok sağlam görüntülü deliller olduğunu yapacağın yorumları görüntülerden sonra değerlendirmemi söylediler.

Hatta bu konu için özel olarak telefon açıldı haberin olsun :D

Arayan halt etsin :)

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

1.Michelin

2.Ug 8

3.Lassa Snoways Era

değerlendirmede göz önünde bulunduracağım teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Buradaki bridgestone bayisi Ice cruiser modelini öve öve bitiremiyordu ama bu blizzak modeli bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçen sene aldığımda bu dediğiniz yapmıştım fakat dedikleri sökün lastiğin bir tanesini gönderin deneyelim bakalım bir sorun varmı yok yönünde oldu. Zaten kar yağdığında bu sorunu yaşıyorum ondada lastiği söküp gönderceksem lanet olsun öyle firmaya bundan sonra kesinlikle bu markadan bırakın lastiği sibop kapağı bile hediye etseler almam!

Şahin bende bugüne kadar hep lassa ve Bridgestone aldım.Tahminim 2004 den beri 3 arabam oldu 20 lastik aldım. Kış ve 4 mevsim lastik aldım.Bu yazda 4 adet lassa phenoma aldım. 2.5 ay sonra lastiklerin dış dişlerine diş diplerinde yatay çatlaklar oluştu ve garantiye gönderdik garantiden stabilize yolda kullanılmış taş izi demişler. Şimdi aldığım bayi uğraşıyor. Geçenlerde teknik sorumlu gelmiş bayiye bayi taş izleri belli ama bu yatay çatlakların taş izi olduğunu söyleyen küfür eder gibi konuşmuş dedi. Neyse bayi bu işi olumlu neticelendireceğim diyor. Bayi arkadaşım olduğu için şimdilik ses çıkarmıyorum. Dedim sonuç olumsuz olursa firmayı mahkemeye verecem dedim bunuda söyle dedim. Birdaha da Lassa veya Bridgestone alacağıma kumho alırım dedim. Yani firma memnuniyetim benimde olumsuz.

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Ben debica kullanıyorum.Sulu karda çok iyi değil ama karda ve donmuş karda oldukça iyi.Islak zeminde iyi değil.Kış lastiği alınırken sadece kar performansına bakmamak lazım.

Yorum bağlantısı
Misafir

lastik alırken blizzak aklımı çelmek üzereydiki son anda petlas tan yana kullandık tercihimizi.eğer gerçekten söylendiği kadar sıkıntılıysa iyiki almamışım.petlas larla hüç yolda kalmadım 3 senedir.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Forumdan Mertcan Üzger yeni aldı bu lastikleri, neredeyse hiç kullanılmamış, 300tl gibi bir fiyata aldı...

Good Year Ug 7 Kuru zeminde güven vermiyor ama tam bir kış lastiği karda ve yağmurda çok başarılı...

Michelin Alpine ise karda, UG 7 kadar kesinlikle güven vermiyor. tamamen yağmur lastiği

Lassa Snoways hiç kullanmadım ama kullanıcılar tarafından memnuniyetle bahsedilen bir lastik..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bugün aynısı benim başıma geldi. Ama o uyduruk lastikleri kullanan bendim. :) Komşunun 2011 mondeosuna takılı 4 tane Conti ile yokuştan çıkamayıp geri geri indiğini gördüm. Bekledim inmesini,sonra tıngır mıngır çıktım otoparka. :) Pek bi ayar oldu bana. Çünkü 1 hafta önce kışlık takmışsın,hayırdır çok mu kar yağacak diye benim petlasları görüp dalga geçer gibi yapmıştı. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün aynısı benim başıma geldi. Ama o uyduruk lastikleri kullanan bendim. :) Komşunun 2011 mondeosuna takılı 4 tane Conti ile yokuştan çıkamayıp geri geri indiğini gördüm. Bekledim inmesini,sonra tıngır mıngır çıktım otoparka. :) Pek bi ayar oldu bana. Çünkü 1 hafta önce kışlık takmışsın,hayırdır çok mu kar yağacak diye benim petlasları görüp dalga geçer gibi yapmıştı. :)

Petlas Styla :D

Yorum bağlantısı
Aytaç Emre

Kartalkayaya çıkıp inen taksicilerden biliyorum 10 taksiden 6,7 sinde lassa snoways era vardı.Fiyatına göre aldıkları ortada ama işe yaramasa almazlardı heralde.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mert Üzger Arkadaşımıza 1.000 km kullanılmış Blizak aldık ilteberin dediği gibi 1 Tane patinaj çektiğini görmedim vallaha Kartepeye sorunsuz çıktı (Karlı buzlu alanlarda)

Yolda kar vardıda benmi görmedim :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Ben Continin 830 serisini kullanıyorum bu yılla beraber 3 kış olacak. Çok memnunum. Hatta geçenlerde buzlanmış dik bir yokuşa geldim ve çıkamaz diye düşünürken yavaş yavaş patinaja düşmeden çıktı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla bende önlerde 2 tane sıfır GİSLAVED var yeni aldım.Arkalarda da michelin ALPIN var..Her sabah akşam trafikteyim daha sıkıntı yaşamadım.Ev de kırkkonalar da bilen bilir normalde yağmur yağsa oraya kar yağar.Çok şükür sıkıntım yok.GİSLAVED uygun fiyatlı çok başarılı bir lastik.Continantel var arkasında.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
(düzenlendi)

Bende blizzak lm 25 kullanıyorum, performansından pek memnun değildim ama ben üretim tarihi 2006 olduğundan sertleşmesine veriyordum. Meğer huyu böyleymiş :) UG8 yada nokian kovalıyorum şimdi..

tarihinde Cem Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Benimde gönlüm UG8 de idi. Babamla çıktık bir tanıdığına gittik. Adam iyi esnafmış valla ne diyim ben gittim UG8 almaya adam sattı bana 4 tane Kormoran:)

3 hafta önce nasip oldu karlı havada yola çıkmaya. Heleki bir abanta arka dağ yolundan çıkıp indimki artık bu Kormoranı her gördüğüme tavsiye ediyorum:)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...