İçeriğe Yönlendir

Bridgestone Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

En dik rampaları arar, oralarda kalanların arasından cigara içe içe geçerdim. Çok zalimce biliyorum :)

Abi bana hemşerimi hatırlattın. :D

caps-komik-nuri-alco.png

Yaşasın kötülük. :p

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Bilgin
(düzenlendi)

w810 blizzak karda beğendim dağ yolundan gittim geldim rampa çıktım, taksiler kalırken ben durdum rampada patinaj yapmadan kalktı asr bile devreye girmedi maşAllah.. sert falan ama iyi, sertliği de aslında bizim için bir yerde; çabuk eskimez..

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
Selçuk Keleş

Tekrar yazlık Turanza'lara döndük.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Oğuz Yılmaz

205/55R16 91H RFT LM32 BRIDGESTONE,

Bu boyutta veya RFT olmasa da kullanan bilen duyan var mıdır?

Geçen kış aracı aldıktan 800 km sonra taktırıp 4800 km kullandım.

Geçen hafta tekrar kışlıklara geçtim.

Yorumlarım:

* Her koşulda yazlıklara nazaran çok uğultulu.

Rahatsız ediyor sürücüyü. Yeni geçtiğim için uğultuyu her duyduğumda cinlerim tepeme zıplıyor. Kış bitse de yazlıklara geçsem.            (Biliyorum daha kış gelmedi)

* Her koşulda yazlıklara nazaran hantal

Hava gerçekten soğuk olduğunda, yani 7 derecenin altına geçtiğinde

* güvenli.

* Fren mesafesine etkisi yok, uzatmıyor.

* Kar üzerinde başarılı.

Ancak, hava 10 derece ve üzerinde ise

* Islakta güvensiz

* Kaymaya ve patinaja meyilli

Tavsiye ediyor muyum? Hayır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sürüş keyfini bozuyor değil mi kış lastiği :)  Direksiyon hassasiyeti azalıyor, araç daha zor yürüyor. Herkes de böyle mi? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hava soğuyup yağmur yağınca esp lambam söndü sonunda.. viking...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 2 yıl sonra...
Koray Demir
Harun Kocaçalışkan yazdı:

ADAC ve diğer testlere güvenerek bu sene Bridgestone Blizzak LM005 aldım bakalım performansını göreceğiz. 

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın çok övülen bir kış lastiği pişman etmeyeceğini tahmin ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Harun Kocaçalışkan

1 aydır kullanıyorum. Lastikler çok güzel. Özellikle yağmur performansı çok iyi. Kar yağınca ne olacak bakalım. Gerçi kar yağacağını da sanmıyorum bu sene.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Murat Azalma

1 aydır kullanıyorum. Lastikler çok güzel. Özellikle yağmur performansı çok iyi. Kar yağınca ne olacak bakalım. Gerçi kar yağacağını da sanmıyorum bu sene.

Merhaba , geçen kış yağan karda  performansı nasıldı bu lastiklerin ? ben sipariş ettim akşama teslim alacağım. kış gelmeden alayım dedim ve adac testleri lm005 modele yönlendirdi.

şimdiye kadar pırelli snowcontrol 3 kullandım ve memnundum. bu sene değişim kararı aldım. kardeşimle birlikte 2 takım alıyoruz. sizin tecrübenizi merak ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Murat Azalma yazdı:

Merhaba , geçen kış yağan karda  performansı nasıldı bu lastiklerin ? ben sipariş ettim akşama teslim alacağım. kış gelmeden alayım dedim ve adac testleri lm005 modele yönlendirdi.

şimdiye kadar pırelli snowcontrol 3 kullandım ve memnundum. bu sene değişim kararı aldım. kardeşimle birlikte 2 takım alıyoruz. sizin tecrübenizi merak ettim.

Geçen yıl pandemi nedeniyle çok kullanamadım aracı. Toplamda bu lastiklerle 4500 km yol yaptım. İstanbul şartlarında herhangi bir sorun yaşatmadı. Özellikle yağmurda çok iyi yol tutuyor.

Ancak yoğun kar performansı çok iyi değil. -25 derece civarında köye gittim. Babamın 4 yıllık lastiklerle çıkamadığı yokuştan ben çıktım ancak biraz patinaj çektim bazı yerlerde. Yani kar performansı 100 üzerinden 80. Yağmur performansı 100 üzerinden 100.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma

Geçen yıl pandemi nedeniyle çok kullanamadım aracı. Toplamda bu lastiklerle 4500 km yol yaptım. İstanbul şartlarında herhangi bir sorun yaşatmadı. Özellikle yağmurda çok iyi yol tutuyor.

Ancak yoğun kar performansı çok iyi değil. -25 derece civarında köye gittim. Babamın 4 yıllık lastiklerle çıkamadığı yokuştan ben çıktım ancak biraz patinaj çektim bazı yerlerde. Yani kar performansı 100 üzerinden 80. Yağmur performansı 100 üzerinden 100.

Teşekkür ederim. bakalım bu sene neler yapacak bu lastik.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bende gecen sene 005 aldim. Karda deneyemedim ama yagmurda gercekten cok iyi. Zamanla ne olur onu bilemiyoruz tabi

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Ben Ateşli'ye bridgestone alıcam gibi görünüyor

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş
Mahmut Yıldız yazdı:

Ben de bridgestone bakıyorum ama beklesem mi, alsam mı kararsız kaldım. 

Fikrimi değiştirdim, nokian snowproof alacağım. :) 2 db fark çok fazla :)

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Selçuk Keleş yazdı:

2 db fark çok fazla

etiket değerlerine göre 2 Db sürüşte epey gürültü farkı demek. ıslak zemin testinde , yine etikete göre bridgestone A almışken nokıan B almış. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Selçuk Keleş yazdı:

Fikrimi değiştirdim, nokian snowproof alacağım. :) 2 db fark çok fazla :)

Islak yolda daha iyi sonuçlar aldığı için bridgestone'dan yanayım. Fren testinde de birinci olmuştu. Ekim ayı gelsin, taksit yapıp almayı düşünüyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

Ekim gelsin, taksitle lastik alırım diyordum, bu arada sahibindene de bakıyordum. Favoriye aldığım bridgestone lm005 takım 2500 idi, adam önce bir indirm yaptı, sonra peş peşe iki indirim daha yaparak fiyatı 1400 liraya çekti. Aradım, lastiklerin fotoğraflarını ve videosunu attı. Bir tanesinde vida delik tamiri var, içten tamir edilmiş. Aldım, dün akşam İstanbul'dan kargo yaptı. 300 lira da kargo tuttu. Lastikler 3920 tarihli. Biraz önce aldım lastikleri. Dişleri çok iyi durumda rastgele birer tane ölçüm yaptım, 7,2-7,2-7,6-8 mm derinlikte. Kargo dahil tanesi 425 liraya geldi. İnternette en ucuz 900-950 TL arası. 

Havalar hala sıcak gidiyor ama lastiği bir an önce takmak istiyorum. Bir problemi varsa hemen dönüş yaparım. Sıcak olmazsa yağmurda sorun olmayacaktır. Islak yol tutuş puanları çok iyi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Mahmut Yıldız yazdı:

Ekim gelsin, taksitle lastik alırım diyordum, bu arada sahibindene de bakıyordum. Favoriye aldığım bridgestone lm005 takım 2500 idi, adam önce bir indirm yaptı, sonra peş peşe iki indirim daha yaparak fiyatı 1400 liraya çekti. Aradım, lastiklerin fotoğraflarını ve videosunu attı. Bir tanesinde vida delik tamiri var, içten tamir edilmiş. Aldım, dün akşam İstanbul'dan kargo yaptı. 300 lira da kargo tuttu. Lastikler 3920 tarihli. Biraz önce aldım lastikleri. Dişleri çok iyi durumda rastgele birer tane ölçüm yaptım, 7,2-7,2-7,6-8 mm derinlikte. Kargo dahil tanesi 425 liraya geldi. İnternette en ucuz 900-950 TL arası. 

Havalar hala sıcak gidiyor ama lastiği bir an önce takmak istiyorum. Bir problemi varsa hemen dönüş yaparım. Sıcak olmazsa yağmurda sorun olmayacaktır. Islak yol tutuş puanları çok iyi. 

Hayırlı olsun

Ben de 205 55 16 ölçüyü geçen sene ekim ayında 400 tl'ye almıştım. Bu sene 660 tl olmuş adedi. %50 den fazla zam yemiş. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Hayırlı olsun

Ben de 205 55 16 ölçüyü geçen sene ekim ayında 400 tl'ye almıştım. Bu sene 660 tl olmuş adedi. %50 den fazla zam yemiş. 

Sizin ölçü iyiymiş, 215 60 17 aldım ben. İnşallah lastikler göründüğü gibi çıkar. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Harun Kocaçalışkan
Mahmut Yıldız yazdı:

Sizin ölçü iyiymiş, 215 60 17 aldım ben. İnşallah lastikler göründüğü gibi çıkar. 

Sonuç :S 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sonuç :S 

Lastikler çok memnunum. Karlı havalarda hiç sorun yaşamadım. Yağışlı havalarda da aynıydı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...