İçeriğe Yönlendir

Bridgestone Kış Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Arkadaşlar herkese merhaba,malum önümüzdeki karlı günlerde kış lastiği alacaklara yaşadığım problemi aktarmak istedim ki seçim yaparken daha dikkatli olsunlar.

Dün gece başlayan kar tüm gün durmadı ve bugün çocuğun mama bez vs. ihtiyaçlarından olayı alışverişe gittik ve evin önündeki yokuşa geldiğimizde araba patinaja düştü çıkmadı!

Kaç kez denediysemde çıkamadım! Dedim sorun bendedir belki,arkadaşımı aradım kendisi resmi bir kurumda şöförlük yapıyor ileri sürüş tekniklerine kadar sertifikası vb. var ve o geçti koltuğa sonuç yine aynı.

Araba bir türlü çıkmıyor yokuşu ,sonra komşum geldi hiçbirşey yokmuş gibi bastı çıktı o an deli oldum, zaten en dandik lastikleri kullanıyor ve yinede çıktı yokuşu ki bu olayı geçen senede yaşadım dandik dandik markalarla yokuşu çıktı arkadaşlarım bu lastik nasıl bir lastikse çıkmıyor yokuşta şurda burda kalıyor!!!

En son çare 4 lastikte kış lastiği olmasına rağmen zincir taktım ve öyle çıktım!!!

O kadar zoruma gitti ki o kadar para verdikten sonra zincir takmak anlatamam. Geçen günde kaydı davlumaz çatladı zaten nefret ettim bu lastiklerden!!! Önceki aracımda yazlık lastikle bile çıkıyordum bu yokuştan daha çok kar olduğunda bile !!!

Kullandığım lastikler ise Bridgestone Blizzak LM30 ve 10bin km binmedim bile bu lastiklerle!!!

Bu nasıl iş anlamadım gitti !!!

LM30'ları yeni kullanmaya başladım. Pek test ettim diyemem, zorlu bir koşulda kullanma fırsatım da olmadı henüz.

Ancak, aynı araçta denenmediği sürece lastik karşılaştırmasının objektif olabileceğini düşünmüyorum. Eminim, araçların ağırlık dengesi, tork vb. bilmediğim kriterleri bu gibi farkları oluşturacaktır.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Lastikleri geçen hafta aldım, tam bir deneme fırsatım olmadı. Yorumları okuyunca kötü bir seçim yapmışım gibi düşündüm ancak kesin olarak test etmeden bir şey diyemiyorum. Herşey yarın belli olacak :)

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Yarın napacan? Bursa tırmanma ralisi falan mı var?

Bursa'ya falan gerek yok, Maslak'ta deneseydim yeterdi de şirket arabasını kullandığım için lastikleri deneyemedim daha...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bu sabah lastikleri biraz da olsa deneme fırsatım oldu. Evin önünden arka arkaya pejo 206 ve 407 olarak iki araç çıktık. Sabahın erken saatleri olduğu için yolda kar ve buz vardı. 206 verdiği ilk hafif gazda patinaja düşerken ben dip gaz yapmama rağmen patinaja düşmedim. Belki çok objektif bir kıyaslama değildi ama bu sonuç benim için yeterli oldu diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

ADAC'ın 2009 yılında yaptığı Kış Lastiği testlerinde Bridgestone'nin esamesi bile okunmuyor...

http://www.adac.de/i...rcePageId=31821

Olabilir... Test edilen lastikler arasında yok, diğerlerinden iyi ve ya kötü olduğunu ispatyalan bir veri elde yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Olabilir... Test edilen lastikler arasında yok, diğerlerinden iyi ve ya kötü olduğunu ispatyalan bir veri elde yok.

aynen bence ilteber ug7 ile denemelisin bugün son gün ona göre ? yarın öğlen bitiyor kar

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bu sabah lastikleri biraz da olsa deneme fırsatım oldu. Evin önünden arka arkaya pejo 206 ve 407 olarak iki araç çıktık. Sabahın erken saatleri olduğu için yolda kar ve buz vardı. 206 verdiği ilk hafif gazda patinaja düşerken ben dip gaz yapmama rağmen patinaja düşmedim. Belki çok objektif bir kıyaslama değildi ama bu sonuç benim için yeterli oldu diyebilirim.

Söylediğim şey de buydu. Aynı lastik iki ayrı araçta farklı tepkiler verebiliyor. Burada sorunu lastikte değil araçta aramak lazım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

+1

Tıpkı far ampulleri gibi, aynı ampul farklı araçlarda farklı sonuçlar verebiliyor. (far optiğinden dolayı)

Daha sonraki testlerde de fiyatı nedeniyle gerilere düşmüş. Bunlara çok fazla takılmamak lazım, "önerilir" denen bilinen marka lastikler arasında ciddi farklar olduğunu düşünmüyorum. Önemli olan sürücünün lastiğine güvenmesi, içinin rahat olması ve limitlerini ortam koşullarına göre ayarlaması.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...

Bende blizzak lm 25 kullanıyorum, performansından pek memnun değildim ama ben üretim tarihi 2006 olduğundan sertleşmesine veriyordum. Meğer huyu böyleymiş :) UG8 yada nokian kovalıyorum şimdi..

Abim selam. LAstiklerin eski tarihli olması sana çok bir sorun yada dezavantaj yarattı mı o dönem?

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abim selam. LAstiklerin eski tarihli olması sana çok bir sorun yada dezavantaj yarattı mı o dönem?

Ben memnun kalmadım Kerem Blizzak'tan, sürekli kayma-kalkışlarda patinaj çekme eğilimindeydi. Eski tarihli oluşundan mı bilmiyorum ama hamuru sert geldi bana ve bir daha almam herhalde..

Yorum bağlantısı

Ben memnun kalmadım Kerem Blizzak'tan, sürekli kayma-kalkışlarda patinaj çekme eğilimindeydi. Eski tarihli oluşundan mı bilmiyorum ama hamuru sert geldi bana ve bir daha almam herhalde..

Bende de LM25 var. Eski sahibinden kalma. Bu kış bi deneyelim. Çok zorlanırsan seneye değiştiririz kısmetse. Denemeden masraf etmeyelim. Sağol abim.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Hüseyin Arık

Tüm ebatlarda geçerli değil, ayrıca 150 tl değil, 150 ye varan indirimler ;)

Aynen öyle reklamda görünce atladım. Düzeltme için teşekkürler.  :good1:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erkan Tekin

Merhaba.. malum bu gün sabah uyanmam ile kara kışı görmem bir oldu :) kar var 10 cm araçta yazlıklar var.. Hemen Şaşmaz osb ye gidip bizim ustanın tavsiyesi ile Bridgestone Blizzak Kış lastiği aldık.. Lassa alıyorduk sonradan bunu aldık.. Daha önce kullanan yada lastik hakkında bilgisi olan var mı acaba ?. Daha önce aracı aldıgımda kışlık lastiklerini vermişlerdi petlas.. düz yolda giderken aracın arkası  yanıma geldi inş buda oyle olmaz.. 2015 44. hafta üretimi.

Yorum bağlantısı

Merhaba.. malum bu gün sabah uyanmam ile kara kışı görmem bir oldu :) kar var 10 cm araçta yazlıklar var.. Hemen Şaşmaz osb ye gidip bizim ustanın tavsiyesi ile Bridgestone Blizzak Kış lastiği aldık.. Lassa alıyorduk sonradan bunu aldık.. Daha önce kullanan yada lastik hakkında bilgisi olan var mı acaba ?. Daha önce aracı aldıgımda kışlık lastiklerini vermişlerdi petlas.. düz yolda giderken aracın arkası  yanıma geldi inş buda oyle olmaz.. 2015 44. hafta üretimi.

Erkan Bey;

Konunuz uygun başlık ile birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Çok sert koşulda denemedim ama normal karlı ve buzlu yollarda gayet iyiydi blizzak. Benimkileri de taktırmam lazım artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

Çok sert koşulda denemedim ama normal karlı ve buzlu yollarda gayet iyiydi blizzak. Benimkileri de taktırmam lazım artık.

ilk taktırdıgımda ıslak zeminde frenledim hemen kızakladı ilk başta ama şimdi ıslak kuru fark etmiyor tık diyip kalıyor :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuz Yılmaz

205/55R16 91H RFT LM32 BRIDGESTONE,

Bu boyutta veya RFT olmasa da kullanan bilen duyan var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Servet Aydın

Lm 001. Gece çiğ yağdı. Yürürken ayakkabılar kayıyor, test için mükemmel zemin. Patinaja hemen geçti araç sert kalkış ile ve tutundu, normal. Fren mesafesi testi yapıldı devamında. Frenleme iyi. Garip olan ses. Kış lastiği olupta sessiz yuvarlanan duymadım hiç. 130-140 km hızda hiç ses yok. Asfalt beyaza bürünsün bakalım neler olacak

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Lm 001. Gece çiğ yağdı. Yürürken ayakkabılar kayıyor, test için mükemmel zemin. Patinaja hemen geçti araç sert kalkış ile ve tutundu, normal. Fren mesafesi testi yapıldı devamında. Frenleme iyi. Garip olan ses. Kış lastiği olupta sessiz yuvarlanan duymadım hiç. 130-140 km hızda hiç ses yok. Asfalt beyaza bürünsün bakalım neler olacak

ben daha karda deneyemedim, iyi bunları duyduğuma sevindim.. "yolda sessiz olması" evet buna katılıyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Tekin

ben blizzak lastiklerimden gayet memnun bir şekilde soyleyebilirim ki sadece hafif ıslak zeminde kızaklıyor oda alışana kadar :D karda eminim ki yüksek performans verecektir 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ben blizzak lastiklerimden gayet memnun bir şekilde soyleyebilirim ki sadece hafif ıslak zeminde kızaklıyor oda alışana kadar :D karda eminim ki yüksek performans verecektir 

Blizzak Lm25 kabusum olan seri idi. Bu lastiği almamdaki etken Youtube'de kullanıcıların paylaştığı video'lar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...