İçeriğe Yönlendir

Mavi Ekran Ve Windows Gezgini Durduruldu Hatası

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı
Abi dikkat ettin mi benim avatarda sakal yok :)

Senin title için sakal lazım değil.

Bende sakal yarısı, bıyık var ama, beni de dinlemiyor..

Hakan olsaydı cevaplardı, bıyık işine o bakıyor.

Yok ben de donanımsal olduğunu düşünüyordum ama, hani kurtarabilir miyiz diye düşündüm...Aldığım yerle konuştum bugün garantiye gönderecekler...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Senin title için sakal lazım değil.

Hakan olsaydı cevaplardı, bıyık işine o bakıyor.

Yok ben de donanımsal olduğunu üşünüyordum ama, hani kurtarabilir miyiz diye düşündüm...Aldığım yerle konuştum bugün garantiye gönderecekler...

Haberin yok mu? Döndü o?

Yorum bağlantısı

üstadım acerin bu serilerinde ekran kartı arızası kronik sorun.bunun yanında kuzey köprüsü hatasıda çok oluyor.arıza kaynağın ekran kartı gibi duruyor.öyle düşünüyorum.bunun sebebide fan tozlanması kaynaklı aşırı ısı oluşması ile bu tür sorunların meydana gelmesi.sorunun hdd kaynaklı olduğunu hala düşünmüyorum.servise götürmen çok iyi olacak.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Haberin yok mu? Döndü o?

Nereye döndü, nasıl? Kim?

üstadım acerin bu serilerinde ekran kartı arızası kronik sorun.bunun yanında kuzey köprüsü hatasıda çok oluyor.arıza kaynağın ekran kartı gibi duruyor.öyle düşünüyorum.bunun sebebide fan tozlanması kaynaklı aşırı ısı oluşması ile bu tür sorunların meydana gelmesi.sorunun hdd kaynaklı olduğunu hala düşünmüyorum.servise götürmen çok iyi olacak.

Bugün yarın göndereceğim Oktay abi...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Nereye döndü, nasıl? Kim?

Bugün yarın göndereceğim Oktay abi...

Abi Hakan Gürsoy döndü ya. Ohooooo...

Askere gidiyorum başlığına bi göz at. Oradan da Hakan'la bi mesajlaş :selo:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Dün yani 31 Aralıkta gönderdim bilgisayarı, teknik servise gitti. Bakalım ne olacak?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Dün yani 31 Aralıkta gönderdim bilgisayarı, teknik servise gitti. Bakalım ne olacak?

Tahminimce Ram veya HDD değişecek.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Tahminimce Ram veya HDD değişecek.

Hayırlısı, bana çabuk dönsün ve sorun çıkarmasınlar yeter, bir de benden birşey istemesinler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hayırlısı, bana çabuk dönsün ve sorun çıkarmasınlar yeter, bir de benden birşey istemesinler.

Cem Yılmaz'ın tabiriyle; "Oldu, şuraya da uzanayım mı?" :)

Acer bu, 4 hafta minimum süre...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Cem Yılmaz'ın tabiriyle; "Oldu, şuraya da uzanayım mı?" :D

Acer bu, 4 hafta minimum süre...

Bana 20 gün dediler, olmazsa gelir senin bilgisayarını alırım Sani. :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bana 20 gün dediler, olmazsa gelir senin bilgisayarını alırım Sani. :)

20 iş günü zaten neredeyse 4 hafta oluyor.

Ayrıca bende dizüstü yokkiiiii :D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Ayrıca bende dizüstü yokkiiiii :crazy:

Farketmez... :bambam::punish::fiuw::nazar:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Bilgisayarım çarşamba günü geldi. BIOS güncellenmiş, fan bakımı yapılmış. Şimdilik problem yok gibi...Umarım sorun çıkmaz...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Toplam işlem süresi 10dk. Ayrıca koskoca servis bir fan değiştirememiş mi??

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Valla bilmiyorun Sani. Kağıtta yazan bu. :lol2:

Yorum bağlantısı
Misafir

sorunsuz geldiğine sevindim.fan temizliği yapıldı ise iyi.wd40 gibi bir sprey ile temizliyorlar.değişim yapmazlar.iyi günlerde kullan üstadım.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Hd tune isimli programı kurdum laptop ta hdd sıcaklığı uyarı veriyor; sıcaklık 37 gözüküyor normalmidir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hd tune isimli programı kurdum laptop ta hdd sıcaklığı uyarı veriyor; sıcaklık 37 gözüküyor normalmidir?

Normaldir.

Sistem aniden resetlenmiyorsa, sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
sorunsuz geldiğine sevindim.fan temizliği yapıldı ise iyi.wd40 gibi bir sprey ile temizliyorlar.değişim yapmazlar.iyi günlerde kullan üstadım.

Teşekkürler Oktay Abi...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Normaldir.

Sistem aniden resetlenmiyorsa, sıkıntı yok.

Yok yok ben meraktan kurdum zaten :D

Yorum bağlantısı
Misafir
Yok yok ben meraktan kurdum zaten :)

notebook ve pc lerde sıcaklığı ölçebilinecek tek yer işlemcidir.işlemci reüğülatör kısmında ısı sensörü vardır.diğer bütün ısı verileri anakart üzerindeki ısı dağılımına göre diğital hesaplanmaktadır.o yüzden proğramın sunduğu veriler net değildir.anakart biosundada cpu ısısı ve anakart genel ısısı gösterilebilmektedir.bazı bioslarda hdd vd köprülerin ısısıda nadiren verilmektedir.

kısaca bu proğramların verdiği bilğiler sağlıklı değil.bahsedilen hdd ısısına alarm türü ikaz vermeside bence doğru değil stabil çalışma ısısı bu derecededir zaten.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
notebook ve pc lerde sıcaklığı ölçebilinecek tek yer işlemcidir.işlemci reüğülatör kısmında ısı sensörü vardır.diğer bütün ısı verileri anakart üzerindeki ısı dağılımına göre diğital hesaplanmaktadır.o yüzden proğramın sunduğu veriler net değildir.anakart biosundada cpu ısısı ve anakart genel ısısı gösterilebilmektedir.bazı bioslarda hdd vd köprülerin ısısıda nadiren verilmektedir.

kısaca bu proğramların verdiği bilğiler sağlıklı değil.bahsedilen hdd ısısına alarm türü ikaz vermeside bence doğru değil stabil çalışma ısısı bu derecededir zaten.

Oktay abi sağol bilgiler için..

Bildiğin bir program varmı basitçe cpu ısısını ve fan hızını falan gösteren ?

Bu kullandığım laptop 3 yıllık falan, içini açıp temizlemek falan gerekirmi? ( hiçbir sorunu yok)

Yorum bağlantısı
Misafir
Oktay abi sağol bilgiler için..

Bildiğin bir program varmı basitçe cpu ısısını ve fan hızını falan gösteren ?

Bu kullandığım laptop 3 yıllık falan, içini açıp temizlemek falan gerekirmi? ( hiçbir sorunu yok)

notebbok markası nedir?genelde markaların istediğin türden softwareleri mevcuttur.en yayğın kullanılan everest proğramı ama detay bilğim çok yok.hiç kullanmadım.model verirsen yada sen direk linklerinden bulabilirsin.asus ibm toshiba sony bunların bu türde sofware mevcut.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...