İçeriğe Yönlendir

Mavi Ekran Ve Windows Gezgini Durduruldu Hatası

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

Guest Hakan Tar?m
Sadık bey, bunlar her markada olabilir. Ama Acer'da bu durum daha farklı. Öncelikle arıza oranı daha yüksek. İkincisi, Türkiye'de yetkili servisi belli olmadığından Acer'ın, tamir süresi çok uzuyor. Bu sebeple Acer'ı öneremiyorum ülkemizde...

Tekrar katılmak zorundayım, bir sonraki sefere nasıl katılırım bilmiyorum artık :)

Yorum bağlantısı
Tekrar katılmak zorundayım, bir sonraki sefere nasıl katılırım bilmiyorum artık :p

Kahve ısmarlanmaz ise katılma derim. :good1::p

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tekrar katılmak zorundayım, bir sonraki sefere nasıl katılırım bilmiyorum artık :s

Bundan sonrasında katılırken gülmen de lazım. Katılarak gülersin.

Bu cümlemle de Murat hoca'mı aratmayacağımı anladım. Özlediğim zamanlarda kendisini taklit edebiliyorum :)

Kahve ısmarlanmaz ise katılma derim. :):s

Kahve kolay, herkesi beklerim :p

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sani, projeden aldığımız para buna yetti, o fiyata Lenovo bulamadık. Hayır paramız olaydı Toshiba da alırdık Sony Vaio da...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani, projeden aldığımız para buna yetti, o fiyata Lenovo bulamadık. Hayır paramız olaydı Toshiba da alırdık Sony Vaio da...

Cenk hocam, Allah daha çok versin, kesene bereket diyeyim.

Bir önceki mesajımda art niyetim yoktu, yanlış anlaşıldı galiba?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Cenk hocam, Allah daha çok versin, kesene bereket diyeyim.

Bir önceki mesajımda art niyetim yoktu, yanlış anlaşıldı galiba?

Yok be ya, hani Oxford vardı da biz okumadık mı, gibi espri yapayım dedim. Yanlış falan anlamadım. :) Cümlelerin mimiği yok tabi... En son yanlış anlayacağım kişilerdensin Sani... :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yok be ya, hani Oxford vardı da biz okumadık mı, gibi espri yapayım dedim. Yanlış falan anlamadım. :flowers: Cümlelerin mimiği yok tabi... En son yanlış anlayacağım kişilerdensin Sani... :bravo:

Ohh, sevindim :angry: :lol2:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Yeni konu açmayayım, monitörü aldık ama, bu sefer de okuldaki bilgisayarım mavi ekran hatası verdi. Açıyorum doğrudan mavi ekran geliyori kapatıp Windows'u güvenli kipte açmayı denedim ancak tekrar tekrar mavi ekran hatası veriyor. Hard diski başka bir bilgisayara bağladık bir arkadaşla, hard diskin d kısmındaki bilgilere ulaştık ancak c'yi açamıyorum. C'ye de bir demo programla uğraştım ancak verilerin bir kısmı kaldı.

Hard diskim seagate'miş, segate file recovery 2.0 demosunu buldum, ancak verilerin bir kısmını kurtardım. Belli bir boyutun üzerindekileri kuratmıyor,serial istiyor, Var mı verileri kurtarabileceğimiz bir program? Ya da öneriniz?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bilgilerimi kurtardım. Sevgili Hakan Tarım arkadaşımız sağolsun, destek verdi. 3 saattir halledemediğim işi 15 dakikada çözdük. Bilgileri çektim, şimdi format atıp tekrar kuruyorum işletim sistemini. :D Bizim forum gibisi yok. Dayanışma budur. :D:):tap2:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Utandım :)

Ben daha çok utandım, bu apaçi yaptıysa ben her türlü yapardım. :beee:

Kesin checkdisk yaptırmıştır :beee:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Teknolojik danışman ünvanının senden alınıp Hakan'a verilmesi yönünde bir teklif aldım.. Yönetim kurulunda görüşülecek...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Neee, düşene bi tekme de senden ha :elveda:

Ben henüz oyumu kullanmadım ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok yok ben anladım, tamam istenmediğim yerde durmam... böhüü...

Yokki bi Hakan Gürsoy beni korusun yaa

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Cenk,

Harddisk niye çalışmamış.. hardisk sağlammı ?

Hard diskte bir enayilik var gibi abi. Fiziksel bir hata olabilir. Benim bilgisayarlardan yana şansım yok, genelde bu tarz şeyler beni buluyor.

Ben daha çok utandım, bu apaçi yaptıysa ben her türlü yapardım. :D

Kesin checkdisk yaptırmıştır :p

Ülem Sani amma tantana yaptın. Hakan sadece mesajımı görüp active file recovery programını önerdi ve benim kolayca erişmemi sağladı. Checkdisk'i falan ben yaptım olmadı zaten. Önce harddiskin ulaşılamayan kısmındaki bilgilerimi kurtardım bu programla.Hard disk 2 parçaydı c ve d olmak üzere. hard diski başka makineye bağladık arkadaşla. D'yi direk gördü ama c'yi görmedik.Masaüstünde bir sürü klasörüm vardı ancak yedeklememiştim bunları aldım active file recovery ile. Hakan'ın burada çok faydası oldu bana.Format atıp, işletim sistemini kurdum ama pek tat vermedi. Olmazsa hard diski yenileyeceğiz.

Senin unvanın durur birşey olmaz. Dokunmayın Sani'me...:D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Saniyi kim düşürmüş ki böyle ağlıyor onu anlamadım ben
Hard diskte bir enayilik var gibi abi. Fiziksel bir hata olabilir. Benim bilgisayarlardan yana şansım yok, genelde bu tarz şeyler beni buluyor.

Ülem Sani amma tantana yaptın. Hakan sadece mesajımı görüp active file recovery programını önerdi ve benim kolayca erişmemi sağladı. Checkdisk'i falan ben yaptım olmadı zaten. Önce harddiskin ulaşılamayan kısmındaki bilgilerimi kurtardım bu programla.Hard disk 2 parçaydı c ve d olmak üzere. hard diski başka makineye bağladık arkadaşla. D'yi direk gördü ama c'yi görmedik.Masaüstünde bir sürü klasörüm vardı ancak yedeklememiştim bunları aldım active file recovery ile. Hakan'ın burada çok faydası oldu bana.Format atıp, işletim sistemini kurdum ama pek tat vermedi. Olmazsa hard diski yenileyeceğiz.

Senin unvanın durur birşey olmaz. Dokunmayın Sani'me...:D

Bütün nazım size olan sevgimdendir arkadaşlarım. :fiuw:

Cenk hocam, speedfan yükleyip oradan diskin SMART'ına erişebilirsin. Sıkıntı varsa sana söyler. Tabi bad sector içinde HDTach kullanman gerekir. O da sector sector kontrol eder ve uzun sürer (40gb ortalama 1.5 saat gibi)

Apaçi mod'um, bende sana takılıyorum, benden neredeyse 10 yaş büyüksün, umarım kızmıyorsundur.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Sağol Sani, yarın bir bakalım.Takıldığım bir yer olursa sorayım sana...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Sağol Sani, yarın bir bakalım.Takıldığım bir yer olursa sorayım sana...

Cenk abi problem çözülmezse buluşalım bi yerde ben bi bakayım anlarım bilgisayardan yardımcı olabilceğimi umuyorum.

Cenk abi problem çözülmezse buluşalım bi yerde ben bi bakayım anlarım bilgisayardan yardımcı olabilceğimi umuyorum.

Özür dilerim abi çözülmüş problem ben hepsini okumamış ve konu açılma tarihine bakmamıştım.Yine bi sıkıntı olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Önemli değil Tahir, görüşelim, göremedik seni askerden geldiğinden beri. Bir etkinlik yapalım hep beraber...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Apaçi mod'um, bende sana takılıyorum, benden neredeyse 10 yaş büyüksün, umarım kızmıyorsundur.

Yok len niye kızayım :D Ufaklarla oynaşmak zevk verir bana :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Yok len niye kızayım :) Ufaklarla oynaşmak zevk verir bana :p

Hoppala, o nasıl laf şimdi Hakan ya, oynaşmak, ufak falan :crazy:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Bütün nazım size olan sevgimdendir arkadaşlarım. :)

Cenk hocam, speedfan yükleyip oradan diskin SMART'ına erişebilirsin. Sıkıntı varsa sana söyler. Tabi bad sector içinde HDTach kullanman gerekir. O da sector sector kontrol eder ve uzun sürer (40gb ortalama 1.5 saat gibi)

Sani, makinede bad sector'e bakamadım, sistemi tekrar kurdum. Her türlü programı tekrar kurdum. Yalnız şöyle bir olay var. Çift monitör çalışmak istiyorum. Ekran ayarlarında, aldığımız LED monitör'ün çözünürlüğünü ayarlayıp, ikinci monitörü de windows masa üstüne genişlet diyorum ve ikinci monitörün çözünürlüğünü de ayarlıyorum. Buraya kadar sorun yok. Ancak bilgisayarı herhangi bir sebeple yeniden başlattığımda ya da açıp kapattığımda bu yaptığım ayarlar hiç yapılmamış oluyor ve her defasında ekran ayarlarını baştan yapıyorum. LED monitörün çözünürlüğü 1920x1080, 17" LCD monitörünkü 1280*1024 şeklinde. Ayarları yapıyorum uygula diyorum, herşey normal, bu ayarların düzgün olup olmadığını anlamam için tekrar açıp kapattığımda çözünürlük 600x480 olmuş LED' de, masaüstü simgeleri kafam kadar, LCD'nin çözünürlüğü ise aynı. Tekrar baştan ayarlamam gerekiyor. Bu arada ekran kartı da ATI....

Bilgisayar çökmeden önce bu ayarlar aynen duruyordu, birşey olmuyordu. Donanımsal bir hata var galiba...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...