İçeriğe Yönlendir

Mavi Ekran Ve Windows Gezgini Durduruldu Hatası

H.Cenk Bayrakçı

Recommended Posts

Ersen Tapan
notebbok markası nedir?genelde markaların istediğin türden softwareleri mevcuttur.en yayğın kullanılan everest proğramı ama detay bilğim çok yok.hiç kullanmadım.model verirsen yada sen direk linklerinden bulabilirsin.asus ibm toshiba sony bunların bu türde sofware mevcut.

toshiba tecra modeli; bakınayım ben biraz.. :)

Yorum bağlantısı
Misafir
toshiba tecra modeli; bakınayım ben biraz.. :)

tecra iyi modeldir sade görünümlü ve sağlam iyi tercih. :B) software olarak mevcut.toshiba power manegemant olarak olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hoppaaa, 1 haftada aynı hatayı gördük yine. Servisteki arkadaşlara özellikle söyledik fiziksel hata var diye anlamadılar. Mavi ekranda "physical dump" tarzı birşey söyleyip resetliyor kendini makine...Bir daha servis yolu göründü...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Laptop komple değişim yoluna doğru gidiyor. En güzeli sıfırlanmış olur :nazar:

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bende aynı sorun var cenk abi bende ccozemedim ama benimki masaustu oyun oynarken hata veriyo tak reset atıyo oncelerden ama bendelki problem physical memory yazıyo kafayı yemek uzereyim :seytan:

Yorum bağlantısı
Misafir
Hoppaaa, 1 haftada aynı hatayı gördük yine. Servisteki arkadalaşra özellikle söyledik fiziksel hata var diye anlamadılar. Mavi ekranda "physical dump" tarzı birşey söyleyip resetliyor kendini makine...Bir daha servis yolu göründü...

sanırım değişim için uğraşsan iyi olacak.kuzey köprüsü hatası olasılığı yüksek.yada ekran kartı.

bende aynı sorun var cenk abi bende ccozemedim ama benimki masaustu oyun oynarken hata veriyo tak reset atıyo oncelerden ama bendelki problem physical memory yazıyo kafayı yemek uzereyim :kafa:

ram uyuşmazlığı var ekran kartı hatası buna sebeb olur genelde.bios update yaptınmı?oyun yazmışsın.ekran kartın kalite ise ekran kartı bios yazılımını araştır.anakarttaki ramlerin slotlarını değiştir.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

aksam eve gidince denerim oktay abi bios uptade yapmadım su an ekran kartı zotac gtx 460 amp edition bide bu benim bilgisiyarı aldıgımdan beri ucun cu ekran kartı oldu :angry: iki sene olmadan :D ram la ne gibi uyusmamazlık olabilir olmadı diyorum komple kasa yı garanti ye birakayım diyorum onlar ugrassın :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hoppaaa, 1 haftada aynı hatayı gördük yine. Servisteki arkadaşlara özellikle söyledik fiziksel hata var diye anlamadılar. Mavi ekranda "physical dump" tarzı birşey söyleyip resetliyor kendini makine...Bir daha servis yolu göründü...

Alırsan hAcer, olursun beter...

Ne sanmıştın hocam :D

sanırım değişim için uğraşsan iyi olacak.kuzey köprüsü hatası olasılığı yüksek.yada ekran kartı.

Bence RAM gibi duruyor şu anda...

ram uyuşmazlığı var ekran kartı hatası buna sebeb olur genelde.bios update yaptınmı?oyun yazmışsın.ekran kartın kalite ise ekran kartı bios yazılımını araştır.anakarttaki ramlerin slotlarını değiştir.

Katılamıyorum, oyun oynarken kapanıyor diyor. Ekran kartının fanını kontrol etmeli derim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
(düzenlendi)
Alırsan hAcer, olursun beter...

Ne sanmıştın hocam :nazar:

Bence RAM gibi duruyor şu anda...

Katılamıyorum, oyun oynarken kapanıyor diyor. Ekran kartının fanını kontrol etmeli derim.

Acer servisleri ve acerın yanlış politikaları yüzünden yerlerde sürünüyor bu kaliteli marka.

Ramleri direkt kuzey köprüsü yönetiyor.Kuzey köprüsü ile ekran kartı arasındaki power fatleri sorunlu olabiliyor buda etken.

Harici ekran kartlarında fan temizliği sorun oluşmasından sonra pek fayda etmiyor.Birde çok nadir olarak rasladığım soğutuculardaki bakır bölümün içindeki gaz yetersiz kalıyor bazende sızıntı olyor galiba gazı bitiyor .Bu soruna bu aralar çok raslar oldum.

Haber yok hala durum nedir?

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Küçük

Bu söylenenleri duydukca bende ürktüm.2 senedir acer kullanıyorum hiç bi sıkıntı sorunla karşılaşmadım,ısınma durumumda olmadı hiç.Günde en az 6-7 saat açık kalır.Memnuniyetimden dolayıda 2 3 ay önce ikinci bi acer daha aldık inşallah onda bu söylenen sorunlardan biriyle karşılaşmayızdır.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Haber yok hala durum nedir?

Bekliyoruz hala Oktay Abi, 2. kez gitti gelemedi, bugün yarın haber bekliyorum.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Dün geldi notebook'um. Arızalı olan ramler değiştirilmiş. Şimdilik iyi gibi kullanıyoruz bakalım.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

İşletim sistemini yeniden kurmayı deneyin, zaten ramlarda sorun olduğunda en çok o durumda belli ediyor kendisini.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
İşletim sistemini yeniden kurmayı deneyin, zaten ramlarda sorun olduğunda en çok o durumda belli ediyor kendisini.

Sağol Hakan, kurdum tekrar zaten, problem yok gibi...

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Oh o zaman iyi, bir de iki tane usb disk bağlayıp 50 gb veriyi ordan oraya kopyalama testi yapalım, tam olsun :good1:

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Oh o zaman iyi, bir de iki tane usb disk bağlayıp 50 gb veriyi ordan oraya kopyalama testi yapalım, tam olsun :good1:

Yapacağım onu da vakit bulamadım, 50 gb yok ama yaklaşık 30 GB'lık veriyi aktaracağım notebook'a.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Biliyorum böyle diyeceğinizi de, adamlar anlamadı ki, olan bana oldu. İnşallah bir daha olmaz.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

İki tane ram alıp yollamadınız ama demiiiiii ? :D Adamı uğraştırıyorsunzu orada ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Biliyorum böyle diyeceğinizi de, adamlar anlamadı ki, olan bana oldu. İnşallah bir daha olmaz.

Hocam, alırsan ACER, olursun HACER! :D Daha ne diyeyim...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sadık bey, bunlar her markada olabilir. Ama Acer'da bu durum daha farklı. Öncelikle arıza oranı daha yüksek. İkincisi, Türkiye'de yetkili servisi belli olmadığından Acer'ın, tamir süresi çok uzuyor. Bu sebeple Acer'ı öneremiyorum ülkemizde...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Biliyorum böyle diyeceğinizi de, adamlar anlamadı k, olan bana oldu. İnşallah bir daha olmaz.

Bende hdd'den değil demiştim. :good1::nazar: Aslında ramdende değil ama göreceğiz bakalım.

Gözün aydın olsun üstadım.Umarım tekrarı olmaz. :)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...