İçeriğe Yönlendir

Armster Kol Dayama

Emre Okur

Recommended Posts

(düzenlendi)

merhabalar.

uzun süredir kırılan kolçağımı değişmek için aramalar yapıyorum.orjinal yedek parçamız 400 küsür lirayken bu alete 150 lira vermek sizce mantıklı mıdır?

hem daha fonksiyonel olduğu açık.tereddütlerim ise el frenine engel olup olmadığı ve orjinal gibi oturup oturmayacağı.yani sallanıp asabımı bozmasın :rolleyes:

her araç için farklı çözümü olduğu için bu markaya yöneldim acaba kullanan var mı içimizde?

edit : daha önceki başlıkları inceledim fakat net bir sonuca varamadım.konuyu hortlattıysam afedersiniz şimdiden.

tarihinde Emre Okur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
merhabalar.

uzun süredir kırılan kolçağımı değişmek için aramalar yapıyorum.orjinal yedek parçamız 400 küsür lirayken bu alete 150 lira vermek sizce mantıklı mıdır?

hem daha fonksiyonel olduğu açık.tereddütlerim ise el frenine engel olup olmadığı ve orjinal gibi oturup oturmayacağı.yani sallanıp asabımı bozmasın :rolleyes:

her araç için farklı çözümü olduğu için bu markaya yöneldim acaba kullanan var mı içimizde?

edit : daha önceki başlıkları inceledim fakat net bir sonuca varamadım.konuyu hortlattıysam afedersiniz şimdiden.

Bu konuya bir bakın isterseniz..

Ben taktım ve oldukça memnunum..

sallanma ve ses kesinlikle yok..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cemal Demirezen
merhabalar.

hem daha fonksiyonel olduğu açık.tereddütlerim ise el frenine engel olup olmadığı ve orjinal gibi oturup oturmayacağı.yani sallanıp asabımı bozmasın :unknw:

kırılan kolçağınızı tamir edebilirsiniz en azından sabit bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Armster bende aracımda kullanıyorum. Uygun marka ve modelde alırsanız hiç bir sıkıntısı yok hatta seatın orjinal parçası

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Alaattin Zeki

Ben aldım ve taktım kullanıyorum. gayet şık ve kulanışlı, el frenini kesinlikle engellemiyor, ancak üzerine çok fazla abanınca hafiften esniyor o kadar. o yüzden üzerine çok fazla yüklenmeden kibarca kullandığınız sürece bir sorun yaratacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Rıfkı Büyüksarıkaya

Armster Ford Focus 98-02 Orjinal Kol Dayama Kolçak Siyah 9897 bu koldayanma nasıl sizce daha önce çin malı aldım ve kırıldı sizce bu pahalımı focus bire alıpta takan varmı hiç bire biri uyuyormu takan varsa fotolarını koya bilirmi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...
Doğa Yeşil

:) Arkadaşlar 2011 focus hb için en iyisinin bu ürün olduğunu öğrendim. fakat piyasada çok farklı fiyatlarda aynı ürün var gibi görünüyor. ne kadar doğru bilmiyorum. 100 ile 150 arasında değişiyor fiyatlar. sadece ototarz firmasının bunu sattığını yazıyor internette, doğru mudur?

taktıran arkadaşlar mutlaka olmuştur. montesinin kolay olduğu yazılmış fakat, vidalanan yerler açıkta mı kalıyor? görüntü olarak hoş olmaz diye düşünüyorum. altında bir destek yoksa zamanla esnemede yapabilir.

Yorum bağlantısı
Guest Murat Mert

Aracınız hayırlı olsun

Büyük harfle yazmıyoruz forum kurallarımız gereği

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Hepsiburada da fiyatı mk2 için ve siyah olanı 150 tl idi. Şu anda satılan collection focus için. Diğer bütün modeller 119 tl idi. Mesaj çektim. Fiyatıni diğerleri ile eşitleyin dedim. Eşitlediler. 119 tl'ye indi. 10 taksitle sipariş ettim kargo bedava 2 günde geldi. Servisler 200 tl fiyat çekiyor ürüne.

( Bir hafta önce 119'dan almıştım şimdi de 132 olmuş gerçi yine de servisten hesaplı)

http://www.hepsiburada.com/Liste/ford-focu...tegoryId=260649

Şu anda evde yanımda duruyor. Arabayı teslim alırken taktıracam montaj çok basit sadece yanlardan 4 vida atılacak. Üst kolçak kısmı ayrı kutuda. Alt her araca göre farklı olan aparat kısmı ayrı kutuda 2 kutu halinde geliyor.

Resimlerini ekleyim

fotoraf0001p.jpg

fotoraf0002h.jpg

fotoraf0003001.jpg

fotoraf0004001x.jpg

s5002955.jpg

s5002956.jpg

s5002957.jpg

s5002958.jpg

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Başka bir araçtan monte edilmiş hali. Sahibinden Com'da bu ilanı gördüm. Sahibini aradım aracın. "Kolçaktan memnun musunuz?" dedim. Önce biraz şaşırdı sonra memnun olduğunu söyledi

Resimleri. Yukarıda yandan çektiğim özel araç aparatının monte edilmiş hali. Her iki yanında ikişer delik var dikkat edilirse.

adszsed.jpg

adsz2i.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mesajları düzelttim arkadaşlar.. Lütfen tamamen büyük harf kullanarak mesaj yazmayın..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Güzel kolçak.Bu markayı bende daha önce araştırmıştım.Kötü diyene rastlamadım...Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Doğa Yeşil
Hepsiburada da fiyatı mk2 için ve siyah olanı 150 tl idi. Şu anda satılan collection focus için. Diğer bütün modeller 119 tl idi. Mesaj çektim. Fiyatıni diğerleri ile eşitleyin dedim. Eşitlediler. 119 tl'ye indi. 10 taksitle sipariş ettim kargo bedava 2 günde geldi. Servisler 200 tl fiyat çekiyor ürüne.

( Bir hafta önce 119'dan almıştım şimdi de 132 olmuş gerçi yine de servisten hesaplı)

http://www.hepsiburada.com/Liste/ford-focu...tegoryId=260649

Şu anda evde yanımda duruyor. Arabayı teslim alırken taktıracam montaj çok basit sadece yanlardan 4 vida atılacak. Üst kolçak kısmı ayrı kutuda. Alt her araca göre farklı olan aparat kısmı ayrı kutuda 2 kutu halinde geliyor.

Oğuzhan bey hem aracınız hem yeni ürününüz hayırlı olsun, fotolar içinde ayrıca tşk ederim. Kafamızda canlandırmamız içinde çok faydalı oldu. Görüntü itibariyle gerçekten şık duruyor. Gördüğüm kadarıyla 4 vida tutuyor kolcağı, kafamı kurcalayan da bu oluyor, ne kadar dayanalıklı olur acaba, kırılma, esneme gibi bir durumla karşılaşabilir miyiz.

Yorum bağlantısı
Doğa Yeşil
Mesajları düzelttim arkadaşlar.. Lütfen tamamen büyük harf kullanarak mesaj yazmayın..

Mehmet bey, kusra bakmayın, yeniyim forumda.

teşekkürler düzeltme için.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp
(düzenlendi)
Oğuzhan bey hem aracınız hem yeni ürününüz hayırlı olsun, fotolar içinde ayrıca tşk ederim. Kafamızda canlandırmamız içinde çok faydalı oldu. Görüntü itibariyle gerçekten şık duruyor. Gördüğüm kadarıyla 4 vida tutuyor kolcağı, kafamı kurcalayan da bu oluyor, ne kadar dayanalıklı olur acaba, kırılma, esneme gibi bir durumla karşılaşabilir miyiz.

Birkaç gün sonra aracı teslim alınca kendi görüşlerimi yazabilirim.

Şunu belirtmem gerekir ki malzeme çok kaliteli. Bu tartışmasız bence. daha kutusunu açıp elinizle kurcaladığınızda anlıyorsunuz.

Rijit ve sağlam esnemeye imkan vermeyecek sertlikte bir yapısı var. Üst kol koyma yeri kaydırılarak, uzayan bir yapıda. Orayı kaydırırken bile son derece sağlam olduğu hissini veriyor. Macaristan malı. Çin malı değil ( Çok kaliteli Çin malları da var. Çin mallarını severim aslında).

Elbette bütün vucut ağırlığı dirsek ile üzerine verilirse sorun çıkabilir. Orjinal kol dayamalı konsol gibi olmaz. Ama ona en yakın hissi size verecek ürün bu sanırım. Ben bayağı araştırdım alırken.

Dediğim gibi birkaç gün sonra size kendi deneyimlerimi yazarım inşallah. Resimli olarak bu sayfaya ekleme yapacağım.

tarihinde O?uzhan Alp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğa Yeşil
(düzenlendi)
Birkaç gün sonra aracı teslim alınca kendi görüşlerimi yazabilirim.

Şunu belirtmem gerekir ki malzeme çok kaliteli. Bu tartışmasız bence. daha kutusunu açıp elinizle kurcaladığınızda anlıyorsunuz.

Rijit ve sağlam esnemeye imkan vermeyecek sertlikte bir yapısı var. Üst kol koyma yeri kaydırılarak, uzayan bir yapıda. Orayı kaydırırken bile son derece sağlam olduğu hissini veriyor. Macaristan malı. Çin malı değil ( Çok kaliteli Çin malları da var. Çin mallarını severim aslında).

Elbette bütün vucut ağırlığı dirsek ile üzerine verilirse sorun çıkabilir. Orjinal kol dayamalı konsol gibi olmaz. Ama ona en yakın hissi size verecek ürün bu sanırım. Ben bayağı araştırdım alırken.

Dediğim gibi birkaç gün sonra size kendi deneyimlerimi yazarım inşallah. Resimli olarak bu sayfaya ekleme yapacağım.

Çok sevinirim. Yorumlarınız önemli bizim için.

Yetkili serviste takılan apart bunun aynısı mı? Ben arabayı alırken sorduğumda 180 TL olduğunu söylemişlerdi.

tarihinde Do?a Ye?il tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taygun Mertcan

Aynısını ben de kullanıyorum çok memnunum, serviste de takılsa başka yerde de ürün aynı ürün, montesi çok kolay, bütçenize göre en uygun yerden alın, eğer Ankara içi alacaksanız aldığınız yere rica edin takarlar 2 dakika sürmüyor, tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

130 Tl civarı taksitli peşin olarak 115 tl civarı piyasa bulunabiliniyor bilginize. Bende aracımda kullanıyorum 6-7 ay oldu yaklaşık güzel lakin üst taraf deri kısmı içindeki sünger az çabuk deforme oluyor. Tamamen bozulmasını bekliyorum yeniden daha dolgun bir malzeme ile kaplatacağım.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Bu markanın kol dayama ürünlerine ben de baktım Accent Era için. GÜzel ve kaliteli bir ürüne benziyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Alp

Bugün kol dayamayı taktırdım. Dakika tutulursa normal montaj işlemi abartısız 3 dakika. 4 vida kolçağın altında sıkılıyor. 4 tane de yan tarartaki deliklerden sıkılıyor.

Çok kullanışlı. Kolunuz üzerindeyken çok rahat vites değiştiriliyor. Sallanma gıcırtı yok.

Hiç düşünmeden alın. Ereyon ve hepsiburada ve eliftuning sitelerinde satılıyor. Kodu mk2 fokus için 7115 =GRİ , 7116 =SİYAH

Ben 7116 aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğa Yeşil

arkadaşlar bugun akşam bende aldım, taktırdım, ne kadar çok göremesemde halen, gerçekten söylenenler kadar varmış. ürün güzel kullanışlı şık duruyor. bende tavsiye ederim arkadaşlara.

kolu kaldırdığımız zaman görünen kapağı çevirdiğimiz zaman ne oluyor?

hafta sonu bende fotoları ekleyeceğim.

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Alaattin Zeki
arkadaşlar bugun akşam bende aldım, taktırdım, ne kadar çok göremesemde halen, gerçekten söylenenler kadar varmış. ürün güzel kullanışlı şık duruyor. bende tavsiye ederim arkadaşlara.

kolu kaldırdığımız zaman görünen kapağı çevirdiğimiz zaman ne oluyor?

hafta sonu bende fotoları ekleyeceğim.

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

:good1:) O kapak değil yükseklik ayar düğmesidir. kolçağın yüksekliğini o kapağı sağa sola çevirerek ayarlıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...