İçeriğe Yönlendir

Amortisör

Özgür Ahkem Gökce

Recommended Posts

Rafet Ural
(düzenlendi)

Amortisör bitmiş arabamın.Orjinali tuzlu geldi.Yan sanayi önerileriniz var mı? Arkadaşlar.Birde amortisör değişirken başka bişey değiştirmeye gerek var mı?Teşekürler.

tarihinde Ayça Şimşek tarafından düzenlendi
Lütfen yazı fontları ile oynamayınız.
Yorum bağlantısı
Rafet Ural

Sachs marka nette buldum 130 tl. orjinalıne yakın mı?Gercı orjınalıde tartışılır ama .Şimdi anlaşmalı yedek parça fıyat vermiş ama markasını yazmamış.Onu bekliyorum.Monreo hiç görmedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serhat Işık

arkadaşlar benim aracımdan da gacur gucur ses geliyor .sanki bir şey yağsız kalmış gibi tümseklerden geçerken çukurdan veya engelli bir yerden geçerken oluyor .ses sanki arkadan geliyor gibi .sizce ne olabilir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Yusuf Dilekci
(düzenlendi)

Monreo amortisör yol tutuş olarak mükemmel ancak Focus II de sertlik şikayeti var. Biz orj olmayacaksa saks amortisör tavsiye ediyoruz :good1:

Abi 2011 model focus 2 makyajlı kasa dizel aracımın sertliğinden dolayı pürüzlü asfaltta resmen kafa ütülüyor.fazlaca lastik sesi alıyor. collection modeli olan aracımda hangi marka amortisörün takılı olduğunu açıkcası bilmiyorum. arkadaşlar sach marka amortisörlerin yumuşak konforlu oldugunu söylemişler bende uzun zamandır yumuşak amortisör takmak istiyordum. bu sach marka amortisör aracıma taktırabilirmiyim ? aracta herhangi bir anormallik olurmu ?araç yere daha yumuşak basacağı için yol sesinde bir azalma olurmu?

tarihinde Yusuf Dilekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Abi 2011 model focus 2 makyajlı kasa dizel aracımın sertliğinden dolayı pürüzlü asfaltta resmen kafa ütülüyor.fazlaca lastik sesi alıyor. collection modeli olan aracımda hangi marka amortisörün takılı olduğunu açıkcası bilmiyorum. arkadaşlar sach marka amortisörlerin yumuşak konforlu oldugunu söylemişler bende uzun zamandır yumuşak amortisör takmak istiyordum. bu sach marka amortisör aracıma taktırabilirmiyim ? aracta herhangi bir anormallik olurmu ?araç yere daha yumuşak basacağı için yol sesinde bir azalma olurmu?

Kardeşim bizim anlatmak istediğimiz patlayan amortisör yerine orj parça takamıyorsak saks marka amortisör diğer markalara göre daha yumuşak. Bu demek değilki sağlam orj amortisör'ü sök saks marka amortisör tak araç daha yumuşak olsun. Bu konu yanlış anlaşılmasın :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mahmut Mamak

araçım 2008 dizel sağ ön amortisör patlamış  

üzerinde ki abb yağlı amortisör  orjinali takalım dedik  yokmuş. scahs marka gazlı varmış

yağlı ile gazlı arasında ne fark var  hangisini önerirsiniz ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

üzerindeki abb yağlı dediğinizi siz mi taktınız? sach iyidir  orjinal muadilidir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Arabada bilmem ama bizim mtb bisikletlede maşalar yani amatisörler iki tip yağlı ve havalı. Yağlıda içinde yağ ve değişkenlik gösteren, yumuşaktan serte doğru giden yay vardır. bu yağlı model. Birde havalı model vardır oda hava basıncıyla çalışır bazı hesplamalar sonucu ve sporcunun kilosuna göre hava basılır muhtemelen bu arabalarda arabanın kilosuna göre standart gelir. 

Bisiklette hangisi daha iyi dersen havalı model :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Mamak

üzerinde takılı olan orjinal hiç değişmemişti

abb galiba kodu olmalı marka değil galiba 

sachs iyi dediler

bide motocraft yağlı amortisöre garanti vermiyormuş

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Arkadaşlar aracımın sol amortisörü biraz yağ atmış, çukurlarda olmasa da kasislerde hafif lok lok ses yapıyordu, usta her ikisinin de yenilenmesinin, bunlarla beraber takoz ve bilyaların da değişmesinin iyi olacağını söyledi. Sachs marka iki amortisör, iki takoz ve bilyalar için 320 lira artı işçilik fiyat verdi. Araç 108 binde, servis sadece amortisörler için işçilik dahil 725 lira fiyat verdi, sizce amortisör değişimi yeterli midir, diğer parçaların değişmesi gerekir mi ve araç şimdiye dek yetkili servis dışına çıkmadı, bu markayla ilgili iyi yorumlar okudum orijinalini aratır mı merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

en güzeli süspansiyon elemanlarının tamamının değişmesidir.  böylece sıfırkenki haline gelir. tek amortisör değişimi ise  maliyetten kaçmak adına yeterli. ama  patlak yada yumuşamış amortisörler  üst takoz ve bilyaya da zarar verdiğini unutulmamalı. hayati önemi olan amortisördür.

Yorum bağlantısı
Mahmut Mamak
(düzenlendi)

bende 2 gün önce değiştirdim sachs marka  amortisör takım olarak işçilik dahil 300 TL verdim

arabada herhangi bir değişim olmadı orjinalini aratma konusunda yani  gayet iyi bence  

tarihinde Mahmut Mamak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihan Yaşar

dün fiestamın arka amortısorlerinin  ikisinin patlak oldugunun  farkına vardım bu sekılde kullansam zararı olur mu?degisim fiyatı nedır?yeni degistıren arkadaş varsa  tavsiyelerini bekliyorum .

arkadaşlar patlak çok amartisörlü arabaya bindim ki eski aracımda aylarca pek sıkıntı duymamıştım ama fiestada amartisör gerçekten yol tutuşu açısından hayati önemli ufak bir çukurda arabanın arkası beşik gibi bir oyana bir bu yana sallanıyordu geçen ay değiştirdim patlak amortisörü (arka amortisör)

amortisör alıcak arkadaşlara yardımcı olmak açısından
orjinal ford amortisöre liste fiyatı 175tl dediler 100liraya bir parçacı düşmüştü sanayida onuda bulamadım amortisör kıtlığı varmış
ben de bsd marka (muhtemelen çin malı) 55tl ye aldım ustaya takalım mı dediğimde takalım takalım dedi cebimde de param olmadığından iyi hadi takalım dedim aslında monrea istiyordum bulamadım ama yinede hiç bir sorun hissetmedim ucuz amortisörlerimle gayet memnunum

iyi günler .arka amortisorlerden hala memnun musunuz?  benim festanın amortısorleride patlamış

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Bsg markasına bende pek sıcak bakmıyorum. Parça aldığım yerden uzun süredir alış veriş yapıyorum, bsg çok sattıklarını ve şikayet almadıklarını söyledi. Fakat sürekli değişecek ve ucuzda bir parça olmadığı için sachs alayım diyorum. İşte burda Monroe marka üzerinde duruyorum. Daha önce forumda rast gelmişti kullanan arakadaşlar memnun olduklarını yazmıştı. Bulamazsam sachs alacağım artık.

arka  amortısor  tavsiyesi alabilırmıyim? benimkiler patlamıs 

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

2004 fiestamı satalı 7-8 ay oldu sanırım. Arkada bsg önlerde monrea vardı. Monreanın 90 lira civarlarında tekinin fiyatı var ben memnundum. Bsgyi boşverin bence. Bir sıkıntısını görmedik ama olsun.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

arka  amortisorlerde  sungerimsi parcalar gordum .acaba patladımı?

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Konunuz doğru yere taşınmıştır.

arka amortisor kule süngerlerim  erimis bır zararı olur mu? amortısorler saglam mıdır ? Bu problemı olamn arkadaslardan  yorum  beklıyorum

Yorum bağlantısı
Yusuf İzzettin Yıldız

Merhaba süngerlere amortisör takozu deniliyor çok pahalı parçalar değil değiştirmesi de kolay 10 tl falan tanesi. Benim fiestada da oldu amortisörü değiştirmeye gerek yok onlar ayrıyeten satılıyor. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Merhaba süngerlere amortisör takozu deniliyor çok pahalı parçalar değil değiştirmesi de kolay 10 tl falan tanesi. Benim fiestada da oldu amortisörü değiştirmeye gerek yok onlar ayrıyeten satılıyor. Umarım yardımcı olmuşumdur.

teşekur ederim .takozları kendiniz mi takmıstınız?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...