İçeriğe Yönlendir

Amortisör

Özgür Ahkem Gökce

Recommended Posts

Gökhan Becerik
(düzenlendi)

Koltuktan gelen sesleri hallettim , elektrik bantı sardım arka emniyet kemeri sesini kesmeyi başardım , fakat arka koltuğa oturan oldumu çukurlarda sanki lastikler davlumbaza sürtüyomuş gibi ses çıkartıyor , öyle tıkırtı şeklinde değil ..

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

takozlardan geliyordur.bence elleşmeyin ve sakın ha değiştirmeyin (patlak falansa bilmem ama )kısa zaman sonra aynı sesler yine gelecektir.tecrübeyle sabit.bir de kapıların plastik aksamına yaslanılıyorsa o da acayip gıcık bir ses yapıyor.iç malzeme evlere şenlik çünkü.bir ara söyle diyorduk ya "müziğin sesini biraz daha açın." :s

Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik

Bir yetkili servise baktırdım birde özel servise ikiside amortisörün bozuk olduğunu söylediler , amortisörün çevresinde fazlaca yağ vardı , şimdilik iki adet monreal marka amortisör aldım ama henüz taktırmadım .

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gökhan Becerik

Aldığım amaortisörleri taktırdım sağ arka amortisörüm patlamış ve takozu da bozukmuş , değiştirdim sorun kalmadı çok şükür .

Yorum bağlantısı
Ali Kaya

Aynı sorun benim arabada da oluyor.Araç ile herhangi bir bozuk satıhlı yola veya çukura girdiğim zaman sanki araç altımda parçalanıyor gibi oluyor.

Yorum bağlantısı
Hayrullah Işıktaş

+ cool arabayı alırken söylemişlerdi bu modelin amortisörleri sert ama manevra kabiliyeti yüksektir , savrulmaz falan demişlerdi . o zaman hoşuma gitmişti bu ama sakin bir sürücü olduğum için hiç yararı olmadı sanki bana yada keklediler beni.. ben de kasis ve çukurlara girdiğimde yaz kış farketmiyor tok bir ses geliyor.. hem önden hem arkadan geliyor... ve arabadaki her yeri titretiyor.. sebebi ne olabilir acaba..

Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik
Gökhan bey aracın konforunda önemli bir değişme oldumu.Ses olayı falanda kesildimi.Çıkıntılara rahat girebiliyormusunuz.Ben sadece e5 te rahat gidiyorum.Yan yolda bile her geçene yol veriyorum. :D Çünkü yavaş gidiyorum.Küçük bir çıkıntıda bile araba haşat oluyor sanıyorumda.

Bendeki ses sorunu araç doluyken oluyordu , büyük bir sürtme sesi gibiydi , şimdi amortisörler değişince en azından o ses gitti onun haricinde öyle farkedilir bir değişme gözlemlemedim

Yorum bağlantısı
İbrahim Özaşkın

1 ay önce arka amortisörleri orjinal olarak 300 tl ye önleri ise monreo olarak 135 tl ye aldım.(önlerin fiyatıda orjinal 300). Özel bir işçilik fiyatıyla taktırdım ama araçta 16 " jant olduğu için konforum hala kötü. Bu hafta aracı 14" sac jantlara çevireceğim. Ses gelen arkadaşlar mutlaka amortisörlerini kontrol ettirsinler bence.

Yorum bağlantısı
Gökhan Becerik
Bendeki seste araç boşken oluyor.Geçen gün farkettim.Ailem araçta iken yaklaşık 4 kişiydik ve araçta ses olayı minimuma iniyor çukurlarda falan.

Arka koltuk doluyken ses geliyorsa koltuk menteşelerini kontrol ediniz ayrıca kolduğun açım kapandığı pime elektrik bandı sarın bir tur düzelecektir .

Yorum bağlantısı
Melih Özlem

Benimde arka sağ amortisörüm bozukmuş. Ama spor amortisör işlemi yaptıracağım için şimdilik idare ediyorum...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cenk Kaya
1 ay önce arka amortisörleri orjinal olarak 300 tl ye önleri ise monreo olarak 135 tl ye aldım.(önlerin fiyatıda orjinal 300). Özel bir işçilik fiyatıyla taktırdım ama araçta 16 " jant olduğu için konforum hala kötü. Bu hafta aracı 14" sac jantlara çevireceğim. Ses gelen arkadaşlar mutlaka amortisörlerini kontrol ettirsinler bence.

:)

14'' jant lastik satılır 16'' jant lastik alınır :lol:

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

aynı sorundna bende müzdaribim sağ arka amartisörden tangırtılar geldiği gibi yağda damlıyor yakında değiştireceğim hangi marka amartisör kullanmamı tavsiye edersiniz ve nekadardır tahmini?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet Taşkın

arkadaşlar patlak çok amartisörlü arabaya bindim ki eski aracımda aylarca pek sıkıntı duymamıştım ama fiestada amartisör gerçekten yol tutuşu açısından hayati önemli ufak bir çukurda arabanın arkası beşik gibi bir oyana bir bu yana sallanıyordu geçen ay değiştirdim patlak amortisörü (arka amortisör)

amortisör alıcak arkadaşlara yardımcı olmak açısından

orjinal ford amortisöre liste fiyatı 175tl dediler 100liraya bir parçacı düşmüştü sanayida onuda bulamadım amortisör kıtlığı varmış

ben de bsd marka (muhtemelen çin malı) 55tl ye aldım ustaya takalım mı dediğimde takalım takalım dedi cebimde de param olmadığından iyi hadi takalım dedim aslında monrea istiyordum bulamadım ama yinede hiç bir sorun hissetmedim ucuz amortisörlerimle gayet memnunum

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Ben de geçen arka amortisörleri değiştirttirdim. Markası SACHS'tı. Takozlarla beraber 230 TL'ye mal oldu.(çifti)

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Murat Altay

Arkadaşlar arka amortisörleri değiştirmem gerekiyor. Yedek Parça satan yerde 2 marka amortisör vardı. Bsg marka 60 Tl, Sachs marka 120 tl. Monroe marka amortisör takmak istiyorum, fiesta için Ankarada monroe marka satan yer biliyormusunuz. Ayrıca başka amortisör ile değişmesi gereken başka parça varmı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
Arkadaşlar arka amortisörleri değiştirmem gerekiyor. Yedek Parça satan yerde 2 marka amortisör vardı. Bsg marka 60 Tl, Sachs marka 120 tl. Monroe marka amortisör takmak istiyorum, fiesta için Ankarada monroe marka satan yer biliyormusunuz. Ayrıca başka amortisör ile değişmesi gereken başka parça varmı.

ben bsd marka amartisörü 55 liraya aldım (sağ arka) bi 6 ay evvel bi sorun ya da düzgünsüzlük yaşamadım çok şüpheyle almıştım (o aralar fiestanın orjinal amortisör o sıralar pek bulunmadığından) memnunum

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

bsg almayın da ne alırsanız alın.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Amortisör tamir eden yer arkalar için orijinalini yani sachs (orjinali bu diye biliyorum ) markayı al demişlerdi bana...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın
bsg almayın da ne alırsanız alın.

yaşar ustam içime kurt düşürdün hiç istemeyerek almıştım bsg yi

Yorum bağlantısı
Murat Altay

Bsg markasına bende pek sıcak bakmıyorum. Parça aldığım yerden uzun süredir alış veriş yapıyorum, bsg çok sattıklarını ve şikayet almadıklarını söyledi. Fakat sürekli değişecek ve ucuzda bir parça olmadığı için sachs alayım diyorum. İşte burda Monroe marka üzerinde duruyorum. Daha önce forumda rast gelmişti kullanan arakadaşlar memnun olduklarını yazmıştı. Bulamazsam sachs alacağım artık.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

virajlara girerken dikkatli ol. amortisörler kitleniyor. dahada zorlanırsa kırılıyor. iki kez başıma geldi.

yaşar ustam içime kurt düşürdün hiç istemeyerek almıştım bsg yi
Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay

benımde arka amortısor takozlarım kırık uygun bır zamanda yay eşliğinde onları da degıstırsem mı yoksa sıfır amortısor mu alsam dıye dusunuyorum

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
benımde arka amortısor takozlarım kırık uygun bır zamanda yay eşliğinde onları da degıstırsem mı yoksa sıfır amortısor mu alsam dıye dusunuyorum

takoz için amortisör almaya gerek yok. yalnız toz lastiklerinden bahsediyorsanız yedek parça yok. bu durumda komple amortisör alacaksınız

Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay

cukurlarda tak tuk yapıyor arada ıstanbulda bı yerde takozları buldum yan sanayı 15 20 lıra cıvarı fıyatı bırde yay alırım beraber takılır ıkısı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...