İçeriğe Yönlendir

Amortisör

Özgür Ahkem Gökce

Recommended Posts

İsmail Ergüney

aynı sorun bende de var tatil dönüşü afyona girmeden köstebek tarlasına benzeyen bir yola girdim kesin lastik patladı demiştim ( yol kenarında lastiği patlak 4 tane araç görünce) ama lastiğe bir şey olmadı diye sevinirken sol ön amörtisörün patladığını öğrendim. benim ustamda ikisini değiştirelim dedi ama gaz ve yağ olayından bahsetmedi arabanın üzerinde gelen gazlımı yağlımı acaba arada ki fiyat farkını vermeye değermi tavsiyeniz....

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Levent Köse

Arkadaslar on amortisorlerim ve on arka z rotlarimin degismesi gerekiyormus hangi markalari tavsiye edersiniz ustamin tavsiyesi sachs amortisor teknorot z rotu simdi sizce neyapmaliyim

Yorum bağlantısı
Coşkun Filiz

Bneim tavsiyem biran önce değiştirmeniz amortisörleri.

Ben uzun süre patlak amortisörle gezdim. Okadar çok parçada sonradan sorun çıktı ki.

Sachs iyi dir. Ben Burda bulamamıştım ondan Monreo ile değiştirdim. Sönümü biraz zayıf gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Z rot ların markası pek önemli değil, her ay isim değişirler, amortisörde doğru marka.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Z rot ların markası pek önemli değil, her ay isim değişirler, amortisörde doğru marka.

Galiba benimde z-rot lar patatese bağladı. Lok lok ses yapıyorlar. Orjin mi taksak ??

Yorum bağlantısı
Mustafa Kestel

Z rot benim aracımda da ses yapıyor ancak tek sorun olarak ses yapar, başka herhangi bir zararı olmaz, yol tutuşunu falan etkilemez dediler, ben de bu yüzden şimdilik dursun diye düşünmüştüm arkadaşlar; bu bilgi doğru mu acaba ? :unsure2:

Ayrıca amortisör olarak Sachs iyidir, öneririm :good1:

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Levent Köse

Siteye baktim ama marka belli degil ithal diyor tesekkurler

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Burak Elbir
(düzenlendi)

98 model 1,25 ford fiesta arabam var..

Arka Amortisörler patlamış değiştirmem gerekiyor..

Original ve yan sanayi arasında kalite açısından çok fark olur mu??? Acaba bunlarla beraber yayları da değiştirmem gerekir mi?

tarihinde Ahmet Kıyak tarafından düzenlendi
Yazıdaki linkler silindi
Yorum bağlantısı

Yol tutuşu gibi önemli bir konuda amortisörü bilmediğiniz markalarla değiştirmeyin. Amortisör sanılanın aksine maliyet açısından yaptığı km'ler gözönüne alındığında aracın birçok parçasından çok daha ucuzdur. Bu nedenle orjinal ya da Monreo gibi kendisini ispatlamış bir markayı tercih edin. Yay amortisörle beraber değişen bir parça değildir. Kırılması veya zarar görmesi gerekir. Zaten böyle bir durum varsa rot balansçı tespitini yaparken belirtir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Halim Genç

Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar. Aracımın arka amortisörleri patladı acaba marka olarak ne kullanmalıyım. Birde tıkır tıkır ses geliyo patlayan kısımdan sanırım amortisör patlak diye şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Patlayan amortisör tıkırtı değilde, lakırdı yapar sanırım. Arka yürüyen aksamda tıkırtı yapabilecek başkaca parça var mı üstatlar cevap verir birazdan ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

z rot larına bir baktırın. genelde tıkırtı kaynağı z rotlarıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

benim arabanın amortisörleri de ölmüş hepsini değiştireyim dedim.Monroe aldım komple almaya aldım dedim iyisi olsun dedim fotosunu da paylaşayım dedim.Çok memnunum benim araçta yavaş gittiğimde sesler geliyordu o da amortisörden kaynaklıymış şimdi kesildi sesler ve araba yükseldi.Sarsıntılarda eskisi kadar hissedilmiyor

Oa4EI.jpg?1

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Amortisör gibi Aracınızın can damarı olan bir parçayı yan sanayi almaktan kaçının, Motorcraft, Monroe gibi markaları tercih edin konfor, güvenlik ve uzun ömür açısından...

Yorum bağlantısı
Volkan Turkmen

benim arabanın amortisörleri de ölmüş hepsini değiştireyim dedim.Monroe aldım komple almaya aldım dedim iyisi olsun dedim fotosunu da paylaşayım dedim.Çok memnunum benim araçta yavaş gittiğimde sesler geliyordu o da amortisörden kaynaklıymış şimdi kesildi sesler ve araba yükseldi.Sarsıntılarda eskisi kadar hissedilmiyor

Oa4EI.jpg?1

kaça mal oldu ?

Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK
(düzenlendi)

kaça mal oldu ?

Satıcı ön 2 amortisörlere 200 dedi ama arka amortisörleri konuşmadık o da 200 liradır tahminen 400 liraya mal oldu + 100 de amortisör değişim ücreti toplamda 500 liraya mal oldu

tarihinde Mustafa AKTÜRK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Elbir

Cevaplarınız için teşekkür ederim...Orjinallere servis 500 tl dedi fiyat yüksek geldi..

Çıkan amortisörlerin bağlantı kısmı çatallı imiş ve monroe bunlardan üretmiyormuş..O yüzden sachs marka aldım ve taktırdım..

Yorum bağlantısı
Gökhan Bora Yıldız

2005 Focus ghia ön amortisörler patladı serviste çok pahalı olduğu için saks marka aldım nasıldır bilen varsa yardımcı olursa sevinirim saygılar......

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Tabirin doğrusu amortisör'dür, sachs marka işinizi görür, güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Bende daha bir kaç ay önce monreo taktırdım ( 4 adet amortisör ) . Hiç memnun değilim .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...