İçeriğe Yönlendir

Amortisör

Özgür Ahkem Gökce

Recommended Posts

Çağdaş Yalman

fiyat fena değil. herfordda 1 ay önce değiştirdim amortisötleri o civarda bi paraydı. Nihat ustayı bulun Forumdan geldiğinizi söyleyin fiyatta bişiler yapabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Abi, fotoğraf ve tutanak ile olayı belgelesek kasko bu gibi durumlarda ödeme yapar mı ?

Yapar...

Sonuçta ani olmuştur ve beklenmeyen bir durumdur...

Yorum bağlantısı

ESP için 4 ay beklediğinize değmiş. Geçmiş olsun. Amortisör fiyatları sanırım 180-200 arasıdır. Ama çift değiştirilmesi hep tavsiye edilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ömer Yüce

Mahkemeye bildirmesek bile veya zaman aşımına uğrasa bile gördüğümüz tehlike oluşturacak unsurları bariyer, otoban çukuru, silinmiş şeritler bunları karayollarına bildirebileceğimiz bi numara olmalı. Biz bugüne kadar girmedik diyelim ya görmeyip girenler. 100 km hızla en ufak çukur bile arabayı savurma tehlikesi var.

Yorum bağlantısı
Korhan Özdemir

İlginize teşekkürler. Tavsiyeleriniz üzerine Herford a gidip ikisini biden değiştirtmeye karar verdim. Hem böylece şu ünlü Herford ile tanışmış oluruz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben benim focusun amortisörlerini Ankara Nam amortisörde özellikle sertleştirmiştim..

Sertleştirdikten sonra da 3 yıl falan kullandım..

Hala üstündeki amortisörlerde o amortisörler olması lazım...

Tamir mümkünse tamirden çekinecek bişey yok bence...

Sonuçta bu adamlar bu işi profosyonel yapıyor...

Yorum bağlantısı
Korhan Özdemir

Bu gün sabah herford da değiştirdim. (80 TLx5 taksit ) Artık bir dahaki sefere tamiri deneriz. Nasıl olsa 1 sene içinde yine patlar...

Yorum bağlantısı
Semih Nigri

geçmiş olsun...

amortisör un patladığını nasıl anlarız acaba?

bu aralar bi sıkıntım varda arabamın amortisörleriyle ilgili..

dönüşlerde dönüş sırasında herhangi bi kasis vs gibi şeylerden geçince garip bi takırtı duyuyorum ön sol taraftan..

Yorum bağlantısı
Cansel Kansu

amortisör tamirini düşünmeyip yenisini takmayı düşüneceklere monroenun amortisörlerini tavsiye ederim. hem daha ucuz, hem daha uzun ömürlüler.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Nurhak Çelik

aracın sağ önünden ses gelmeye başlayınca servis inceleme yaptı ve amortisörün ses yaptığını ve değişmesi gerektiğini söyledi. tek değil takım olarak değişimin iyi sonuç vereceğini söyledi..ancak henüz değiştirmedim.. arkadaşlarım monroe ve bilstein markalı ürünleri kuklanmamı söylediler. onların da gazlı ve yağlı modelleri varmış..siz olsanız hangisini seçerdiniz? (orjinal amortisör hariç tabi)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ben gazlıyı seçerdim. Gazlı dediğimizde de yağ var o ayrı konu. Ancak öncelikle sesin kaynağının amortisör olduğundan bir defa daha emin olun derim.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Ne gibi avantajları varmışki birbirlerine göre. Benim bildiğim yağlı kullanılır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gazlı sistemin tepki süresi daha kısa, tabiki içnde yağ da var, yani yağsız gibi bir şey anlaşılmasın.

Yorum bağlantısı
Semih Nigri
(düzenlendi)
Aynı araçta benzeri (engebelerden geçerken özellikle direksiyon çevrili durumda gelen tıkırtı sesi) şikayetlerim sonucu yaklaşık 1 yıl önce direksiyon kutusu garanti kapsamında değiştirilmiş ve sorun giderilmişti. Öncelikle sorunun amortisör olduğundan emin olun bence...

aynı problem bendede var.. bunu bi ara gidip baktırmalıyım...

geçen gittiğimde sağa sola döndüğüm sırada kasis vs şeylerden geçtiğim zaman tıkırtı geliyor dedim tes edip baktılar sonra viraj denge çubukları ses yapıyor yarın getir yapalım dediler.. ertesi gün gittim yaptırmaya getirir getirmez bi daha test yaptılar sonra bi problem yok dediler (sol ön tarafa bi tel sıkışmışmışta onu çıkarmış sadece) nasıl bi iştir anlamıyorum.. şimdi bi daha gidicem bu sefer ne diyecekler merak ediyorum..

tarihinde Semih Nigri tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Nuri Başer
(düzenlendi)

selamlar..

Bayram dönüşü Demirci-Balıkesir arasındaki insan işi olmayan yola girmiş bulundum.. bigadiçe 20 km kala 300-400 metrelik bir arada yol çalışması varmış fakat ne tabela ne ikaz.. :) vel hasıl bu bozuk yolun giriş kısmıda tatlı bir düzlüktü.. biraz hızlı girince olan oldu.. sağ ön tekeri kasise sert bir şekilde vurunca takkk diye bir ses.. o anda anlamadım, balıkesire gelince aracın sağ kısmındaki yağ sızıntısını gördüm.. Amortisör sizlere ömür.. Balıkesir-Bursa arasını amortisör patlak geldim..

şimdi birkaç sorum olacak..

1- Patlak amortisörün zararları nelerdir??

2-B.kesir Akoto tanesi 300 YTL dedi parçaları v.s. dahil, eğer sol kötüyse 2.si de değişir dedi (bana abartı geldi) nasıl fiyat??

3-amortisör patlayınca tek değişirmi yoksa 2. si demi değişicek?? (araç 75k km de)

4-Yetkilimi?? Özelmi??

5-Orjinal amortisörün markası nedir??

şimdiden teşekkürler..

tarihinde Nuri Ba?er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun. Teknik olarak çift değişmek gerekiyor, en iyisi Bosch servislerde amortisör testi yaptırıp sonuç almak, bu arada jant ve lastiğin hasar alıp almadığına da bakmak gerekir. Özel serviste aynı parçayı daha ucuza taktırırsınız, zor bir işlem de değildir.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Yağlı-Gazlı fark edermi?? patlayan sanırım yağlı.. bir de servis bana amortisörle birlikte bilye, kule v.s. gibi parçalardan bahsetti.. bunlarda amortisörle birlikte değişir dedi.. ikisini de gazlı alsam ne değişir?? orjinalin markası nedir??

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
selamlar..

Bayram dönüşü Demirci-Balıkesir arasındaki insan işi olmayan yola girmiş bulundum.. bigadiçe 20 km kala 300-400 metrelik bir arada yol çalışması varmış fakat ne tabela ne ikaz.. :D vel hasıl bu bozuk yolun giriş kısmıda tatlı bir düzlüktü.. biraz hızlı girince olan oldu.. sağ ön tekeri kasise sert bir şekilde vurunca takkk diye bir ses.. o anda anlamadım, balıkesire gelince aracın sağ kısmındaki yağ sızıntısını gördüm.. Amortisör sizlere ömür.. Balıkesir-Bursa arasını amortisör patlak geldim..

şimdi birkaç sorum olacak..

1- Patlak amortisörün zararları nelerdir??

2-B.kesir Akoto tanesi 300 YTL dedi parçaları v.s. dahil, eğer sol kötüyse 2.si de değişir dedi (bana abartı geldi) nasıl fiyat??

3-amortisör patlayınca tek değişirmi yoksa 2. si demi değişicek?? (araç 75k km de)

4-Yetkilimi?? Özelmi??

5-Orjinal amortisörün markası nedir??

şimdiden teşekkürler..

1.yol tutuşuna olumsuz etki yapar

2.fiyat pahalı

3.duruma göre degişir

4.seçim senin

5.sachs

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kasko karşılamazmı bu hasarı ? cevap evetse ikisinin birden değişmesi gerekirse kasko bu durumda ne yapar_?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kasko bunu karşılar ama sadece patlayanı karşılar..

Zamanla bozulanı yani sol tarafı karşılamaz..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
1.yol tutuşuna olumsuz etki yapar

2.fiyat pahalı

3.duruma göre degişir

4.seçim senin

5.sachs

teşekkürler yaşar usta..

Geçmiş olsun....

teşekkürler..

Kasko bunu karşılar ama sadece patlayanı karşılar..

Zamanla bozulanı yani sol tarafı karşılamaz..

sigortacıma sordum fakat kasko karşılamıyor dedi.. eğer karşılama durumu varsa hemen tepesin bineyim..

Yorum bağlantısı
Özgür Temiz

arabaya çok kisi binincede patlıyor 8-9 kişi binince falan hatırlıyorum arabada 3 önde 4 arkada 2 kişi de bagaj acıkken bagajda gitmiştik patlatmıstım bende öyle:D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...