İçeriğe Yönlendir

Dizel Araçların Kullanımı / Devir

Murat Cerit

Recommended Posts

Yaşar Demirci

haftada bir 15 ila 20 dak çalıştırmanız yeterli. dediginiz gibi aracı yaza kadar kullanmıyacaksanız lastikleri takoza alarak bekletmeniz daha uygun olur.

Yorum bağlantısı
Osman Öksüz

teşekkür ederim. peki 15-20 dakika çalıştırmak akünün boşalmaması için de yeterli mi? akü için de yapmam gereken bir işlem varmı?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Coşkun Filiz
(düzenlendi)

Merhaba,

Sonunda Megane den kurtuldum:) Focus alıyorum....:))

2006 Model Focus Ghia Sedan 1,6 100PS Otomatik

Tekno Paket + Güvenlik Paketi + Konfor Paketi + Sunroof

37.000 KM Sağ tarafta sürtme var yaklaşık masraf 500 YTL civarı.

Araç iyi durmda servis bakımlı.

Sizce ne kadar eder. 31.000 YTL çokmu azmı?

Yakıt tüketimi nedir. (Sakin Kullanıcıyımdır.) Focus I düz 6.4Lt/100km :)

Teşekürler.

tarihinde Coskun Filiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Yaşar

Bence fiyat normal, piyasa fiyatı. Yakıt konusunda tüp ister o.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Araç güzel ama Focus II otomatiklerin ciddi bir yakıt tüketimi var...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
bende 2007 focus tdci var. bence sakın alma..

Git toyota al

İkisininde birbirinden iyi diyebilirim.Toyotanın sessizliğini focusta arabayalım.

Yorum bağlantısı
Coşkun Filiz

Yakıt tüketimi çok diyen arkadaşlar rakam verebilirmi.

Toyota düşünmüyorum ESP li bulmak çok zor. Bulsan çok para istiyorlar.

10.000 KM / Yıl kullanım için Diesel almaya değmez diye düşünüyorum.

Geçen 2 yıl 25.000 KM/Yıl kullandım Fiesta Diesel o zaman iyiydi fakat şimdi haftada 100 Km ya yapıyorum ya yapmıyorum.

LPG de taktıracağıma Diesel alırım daha iyi.

Ford forumunda Focus alma önerileri geliyor.

İyiki Ford falan reklam vermiyor buraya:)

Pek anlayamadım ne demek istediğinizi. :)

Yorum bağlantısı
Aytekin Fakılı

benzinli ve de otomatik vites ise honda veya toyota derim. Ford alıp memnun olana rastlamadım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Coşkun Filiz

Merhabalar,

Bahsettiğim aracı aldım. 30.750 YTL ye. Neyse.

Bir kaç sorum olucak.

Sesli kontrol sistemini çalıştıramıyorum Mavidiş :rolleyes: te çalışmıyor. Bunu aktifleştirmenin bir yolu varmıdır. "voice" tuşuna bastığımda bir tepki vermiyor. Servise uğradığımda anlamadılar. Musait bir zaman gelin bi sökelim "reset" liyelim dediler. hatta modül olmayabilr bile dediler :(

Bu sistemle igli bir arıza bilen varmı acaba. Yada çözüm ne olabilir.

Ön yolcu hava yastığı iptal anahtarı ve uyarı ışığı taktırmak istiyorum. Fakat nasıl oluyorsa böyle bir şeyden servisin habaeri yok daha önce kimse istememiş sanırım kitapçığı açıp gösterince araştırıp buldular. :D Bu isteğe bağlı mı taktırılıyor yoksa Aksesuar olarakmı satılıyor?

ISOFIX bağlantı nokraları için serviste isteğe bağlı takılabilr yazıyor donanım listesinde bunun için de para mı ödemek gerekli?

Yorum bağlantısı
Coşkun Filiz
(düzenlendi)

Sesli kontrol pek kulanıllmaz teleafuz falan çok kafaya takıyormuş. Servis Müdüründede vardı onla konuştum. Ama Bluetooth işe yarar sanırım. Telefonla konuşma açısından. :)

Modül üle ilgli bir yerlerde söküp 15 sn bekledikten sonra kendini reset liyormuş diye birşeyler okudum. Glaxy di bahsedilen model ama aynıdır sanırım. Torpidoyu sökmek gerekliymiş alen anahtarı bulsam bende yaparım ama eve gidemedim daha.

tarihinde Coskun Filiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Coşkun Filiz
Bir süredir araba değiştirmeyi düşünüyordum.Dün ilk olarak Ford a daha sonra toyota 'ya gittim.Focus Collection HB e 30200 Toyota Corolla 1.6 Comfort a 32200 fiyat verdiler.Her ikisinin de deneme sürüşünü yaptım.Focusu kullanırken bir ara benim araba daha iyi dedim içimden.Toyotayla arasındaki fark gece gündüz gibi.Oldukça beğendim arabayı adamlar aşmış olayı.kokpit göstergelerini(optitron) çok şık yapmışlar ve süspansiyon sistemi muhteşem.Focus almayı düşünen arkadaşlara naçizane tavsiyem bi de toyotaya bakın derim.

Merhabalar,

Göstergelere bir sözüm yok fakat süspansiyon + yol tutuş denince 98 yılından beri Focus sınıfın lideri. Toyota daha burulma kirişi ile uğraşıyor. Bu arada bu yorum bana ait değil tüm testlerde yol tutuşta sınıfının lideri ifadesi sıklıkla kullanılıyor. Ses yalıtımı derseniz haklısınız OTOsanın kar politikası kurbanı olan ses yalıtım sorunları var. Araba zevk meselesi ve zevkler tartışılmaz.

Yorum bağlantısı
Korhan Özdemir

Coşkun Bey,

Bende 10 gün kadar önce 2006 sedan TDCİ güvenlik paketi + tekno paket +deri koltuk 31500YTL aldım.

Aracı çalıştırırken ESP düğmesinde OFF yanıyor. sizinkide aynı mı?

Yorum bağlantısı
Çağatay Ateş
(düzenlendi)
Aracı çalıştırırken ESP düğmesinde OFF yanıyor. sizinkide aynı mı?

Kontak açıldığında ESP düğmesi üzerindeki "off" ışığı da diğer tüm gösterge ikaz lambalarıyla beraber yanar ve bir iki saniye içerisinde diğerleriyle beraber söner. Araç çalışır vaziyetteyken ESP düğmesinin üzerindeki bu ışık yanıyorsa, "off" ibaresinden de anlaşılacağı üzere ESP devre dışı demektir.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Demirezen

Bir yıldır focus ghia 1,6 otomatik kullanıyorum. Gayet memnunum. Start siviçi denilen, motora start veren siviçin volana sürtmesi ve aşınması motorun çalışmaması sorunu yaşadım. Belki şansımdandır. Yakıt ise %50 şehir içi %50 şehir dışı olarak bir depo ile 600 kmyi görmedim. Ortalama hız 42 km/h olarak görülüyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek
Xenon far dusunuorum h4 ve h7 arasındaki fark nedir? bılmıorum bilmiorum bide fiyat olarak nekadardır

H4 ve H7 ampul tipidir.. Birinin yerine diğeri kullanılmaz...

Sizin karar vermeniz gereken kelvin değerdir.. Yani rengidir..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Servis ücreti 15.000km de bir balatalar değişmezse 350ytl civarı tutuyor, ön balatalar da değişirse 500 ytl civarı..

benimki 44.000km oldu 30.000km de ön balatalar ile bakıma 500ytl civarı ödemiştim..

Yakıt tüketimi bir süre sonra düşer,

Stop ederken titreme normal,

Ben beyaz ampul taktım xenonla uğraşmamak için,

İlerde sesler gelebilir kapılardan falan bunlarda normal, sen servise gidince güncel uygulama artık bant mı olur, sprey mi olur, ne olur bilmem birkaç günlüğüne sesler kaybolacak.. Ama seslerin asıl çözümü teybi açıp sesleri umursamamak.. unutma sesleri önemsemezsen zamanla kayboluyorlar.. şimdiden söyleyeyim :lol:

Başka bir problemi yok..

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bozuk Türkçe'yi görmezden gelemeyiz. Türkçe bilmiyorsanız başka forumlarda belki daha çok uyum sağlayabilirsiniz. Bu kadar kişi Türkçe'yi doğru konuşmanızı yazmanızı isterken acaba siz biraz daha dikkat etseniz zor mu olur? Kolay mı olur?

Yakıt normal. Servis 250-300 arasıdır. Daha yeni almışsınız servisi düşünmeyin hemen. :)

Yorum bağlantısı
Barış Günay

@erdi servisten daha çok garantiyi nasıl bozarım diye dusunuyo.(turbo timer,chip ,zenon vs)

zenon gerrçi bozmaz ama olsun

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Eskişehir Otokoça uğramassanız focusunuz size yıllarca sorunsuz hizmet etmeye devam eder. Hem kapakları da kullanabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu arada dün arabama arkadan dokundurdular :) beşiktaşda ıhlamur yokuşunun oradaki kavşakda tampon altında ufak tefek çizikler oluştu

Bişey olmaz... Bende Cihaner Bey'in focusa çarpmıştım.. (Hakkını helal etsin)

Yorum bağlantısı
Nabi Özçelik
Eskişehir Otokoça uğramassanız focusunuz size yıllarca sorunsuz hizmet etmeye devam eder. Hem kapakları da kullanabilirsiniz :)

Arkadaşlar servisten memnun olunmadığı yönünde bir görüş var.

Ancak bu servisin bir de, iyi niyetli ve iyileşme yönünde çaba sarfeden servis müdürü var.

Lütfen Barış Bey'in hakkını verin..

Kendisi, benim aracımda yaşadığım sıkıntılarla bizzat ilgilenerek çözümlenmesini sağladı, sağlıyor. Benim memnuniyetim için gereken çabayı göstermekte.

Yorum bağlantısı
Ömer Demirezen

Erdi arkadaşımıza geçmiş olsun. Bundan sonrası için herkese kazasız günler dilerim. İki ay kadar önce benim arabaya da arkadan bir tempra çarptı. Tampon ve sol lambalar değişti.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Mendeş

Geçmiş olsun Allah bir daha göstermesin.Sorumun bu başlığa uygun olduğunu düşündüm ve yeni başlık açma gereği görmedim.Arabam 2005 model 1.6 Focus Ghia,ikinci el aldım 2 gün oluyor.Fakat direksiyon simidi içerisindeki hız sabitleyiciyi bir türlü kullanamadım.hız kadranının içindeki bilgi ekranında hiçbir değişiklik olmuyor.On'a basıyorum sonra artıya basıyorum hiçbişey olmuyor.Dün akşam forumda okumuştum debriyaja basıp çekince devreye gireceği yazıyordu fakat bir değişiklik olmadı.Yani mantığıma göre sabitleyecepğim hız o ekranda çıkacak ve bende 1.6 ; 1.6 yükselteceğim,debriyaja basıp çekince devreye girecek anladığım bu fakat olmadı...Birde yağmur sensörünü devreye sokmak için silgeç kolunu aşağıya itip bırakıyor muyuz? Yukarı itince seviye artıtıyor ama aşağıya itince sadece 2 defa silip duruyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...