İçeriğe Yönlendir

"Jaguar Bizim Tasarlayabildiğimiz Canlıya En Yakın Şeydir"

Semih İzgi

Recommended Posts

Semih İzgi

http://askmen.video.mynet.com/detay/_Motoru_Var_Ama__Beygir/1503331/

İşte kara kedinin yaptığına bakın :) Zorla çileden çıkartırlar adamı, Semih haklı değilmi yani genetiğimle oynuyosunuz dediğinde...

Aynen abicim. Cx 75 ilk çıktığında tipik jaguar hatlarını taşıyan ve farklı iç tasarımı ile özel bir koseptti. Fakat bu hali gerçekten çok başarılı, yeni arka tasarım yeni difizör ve aktif kanat.. Türbinleri değiştirilmiş süperşarj ile saf kan bir karakedi.  Birçok jaguar modelinin hatlarını görmek mümkün. Tam bir tasarım harikası..  

Az önce bizim Yiğitcan'ın facebookda paylaştığı mersedese bakıyordum. Adamlar 6.3 litre  V12 motor koymuşlar 800HP güç aldık diye seviniyorlar..  BMW felan da M5 lerde V10 motorlar kullanıyor...  Jaguar ise uç nokta olarak V8 Motor kullanıyor ve bu makineleri çok rahat öpüyor :)  

Efsane xj 220 de çok özel bir arabadır 3.6 litre v6 ile tüm rakiplerini alt etmiştir.    Jaguar düşük hacimde fazla güç üretmede biçilmiş kaftan. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

http://www.youtube.com/watch?v=Trlv9UdIheM

Jaguar F-type için çekilen kısa film. Film keyifli fakat sıkılan olursa aracın olduğu sahnelerdeki egzoz sesini keyifle dinlesin. Klasik bir 'ART OF PERFORMANCE' sesi.. : :)Şu çöl yollarında bu arabayı kullanmak vardı..

Vallahi araba fena değil, ama sesi berbat, kulaklarım tahriş oldu, ses olayını ne yazıkki başaramamışlar art of tırt olmuş biraz  :D

Not: şu bizim meşhur milligururumuz döver bunu, 600 küsür beygir ve elektrikli üstelik  :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Başar Mert

valla öyle semih kardeşim önemli olanda o zaten küçük motordan büyük güç almak. Ozaman başarmış olursun işte 1.6 litre ve 500 üzerinde bir beygir 800 e bişey kalmamış onuda yaparlar. :) Bendede bizim patronun sattığı xj den sonra hayranlığı 1000 kat artı bu kara kedilere, İnsanın genetiğiyle oynuyor gerçekten araçların duruşları bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Hocam o 2.2 litre dizel xf lerin bir yerinden fırlayışı var görmen lazım. 1 defa şahit oldum son gaz ile yanımdan kalktı o iri aluminyum kasası ile ve ; asfalt yerden sökülüp önüme yığılacak gibi hissedip gaz kestim. :) Alacağım bir gün

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2.2 xf 163 hp 400 nm ve kritik yere geldim,  0-100 10.5 sn ile kağnıymış, en ucuz dizelide 192 milyar, şimdi bu paraya bumudur dersem kızmazsınız sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tip malzeme çok güzel, sağlamda, kaporta tamiri yok, acaip pahalı, beni fena aşar, kötülemek değil maksadım, yanlış anlaşılmasın, motor 2.2 dizele göre güçzüs ama yakıtı çok iyi, ön konsol tasarımını sevmedim, basit ve klasik dingiliz soğukluğu hakim ve evet focus bunu dövebilir, ayrıca kalkıştada asfaltı tırmalaması bu güçle imkansız.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Tip malzeme çok güzel, sağlamda, kaporta tamiri yok, acaip pahalı, beni fena aşar, kötülemek değil maksadım, yanlış anlaşılmasın, motor 2.2 dizele göre güçzüs ama yakıtı çok iyi, ön konsol tasarımını sevmedim, basit ve klasik dingiliz soğukluğu hakim ve evet focus bunu dövebilir, ayrıca kalkıştada asfaltı tırmalaması bu güçle imkansız.

2.2 nin 0-100 ü 8 saniye abicim, baktığın değer ekonomi için kısık olan motora ait. Ayrıca xf c segmenti bir otomobil. 2.2 motoruda ekonomi adına üretilmiş bir motor buna rağmen 8saniye gayet iyi ve yazılımla ne olur tahmin edemiyorum. Bu arada ford duratorq 2.2 jaguar x-type da kullanılmıştı Mert'im. Velhasıl jaguar xf'in performanslı versiyonu Bmw m3 ile V10 motor m5 ile , audi r8 ile cls 63amg ile nasıl oynadiğini birkaç sayfa geride bulabilirsiniz. :) Normal 2.2 motoru 450nm tork üretmektedir ve bunu hiç bir focus alt edemez malesef. Benim gördüğüm bu 450 nm likti asfaltı tırmalamayı geçtim, yerinden sökerek kalktı :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Kaporta ile ilgili haklısın abi. Aluminyuma şekil vermek zor ve tamiri imkansız. Çok da pahallı. Yinede 2.0 veya 2.2 üst kapağı jaguara alt bloğu ford duratorq olan x-type'ı gözüm kesiyor esp li msp li :) miss :D

Kızmam vallahi,yazılımlı focus üstünden atlar bu jaguarın :D

Önce bi audi r8 63amg. Veya M5 atlasın sonra sıra focusa gelir :)
İşte almak istediğim makine aynen bu Mustafa'm :) tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dayının tekinde gördüm :D dizeli çok sesli :D  mır mır ediyor sonuçta kedi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

dayının tekinde gördüm :D dizeli çok sesli :D  mır mır ediyor sonuçta kedi :D

Düz boru ve akrapovic son susturucu ile nasıl kükrer göreceksin az kaldı (4-6yıl :) )

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

E o zaman alalım birtane, şu alt sınır olan 192 kaadı naapıcaz, biliyorsun ben sıfırcıyım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu başlığa gire çıka ben de habire Jaguar araştırır oldum :biggrin:

aveoyu verelim bi kedi  verirler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ben alayımda sonra foruma serbest :) aslında biz bi tarikatız, birgün herkes jaguarcı olacak :):D

Bmw nin şu ters jaguar logolu reklamını gördükçe bmw ye gülüyorum. C segmenti Jaguara kafa tutan bir D segmenti Bmw. Çok utanç verici :) sıkıysa Xj75 e kafa tutsun :)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

E o zaman alalım birtane, şu alt sınır olan 192 kaadı naapıcaz, biliyorsun ben sıfırcıyım :)

10 yıl içinde ucuzlar abi 2. Eli. :) bu markada sıfırcılık bizlere göre değil :)
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2. eli bile bizi batırır, neyseki çizilme derdi yok, paslanmıyor, komple boya sökücü sıkar, mat gri yaparız şekil olur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben bi x-type bilirim diğerleri beni sarmıyor hele  bi modeli vardı kore arabası ile karıştırıyorum s type olabilir belki o

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bir ford vardır hastalık, birde jaguar tıpta çaresi bulunamamış... :)

http://www.zapkolik.com/video/yeni-jaguar-xj-daha-mukemmel-olamazdi-122973

Şunun içine bindiğinizde, ayağınızı gaza dokunduğunuzdaki his O Kara Kedinin Kükremesi anlatılmaz yaşanır...

Şunu bir izleyin.  Top gear sunucusu Jeremmy Clarkson  İngilterenin en kısa gecesinde, İngilterenin en batısından en doğusuna gün doğmadan yetişmeye çalışıyor.. Ve XJ'ye yeniden aşık oluyoruz :)

http://www.youtube.com/watch?v=u0v_D7FqY6E

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

BMW 750İ  vs XJ Long  karşılaştırması..   Adamımız birkaç teknik veriden sonra 2sininde tek tek direksiyonuna geçiyor.. Önce BMW yi ardından XJ'yi kullanıyor...   Özellikle XJ'ye bindikten sonraki yorumları ve mimikleri görülmeye değer :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tamam pes, nerde satılıyor 4800 ay taksitle aldım gitti :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Tamam pes, nerde satılıyor 4800 ay taksitle aldım gitti :)

Oh be. Sonunda Ali abi ikna oldu :D   Eylemlerim sürecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...