İçeriğe Yönlendir

Kaza Haberleri

Furkan Esgin
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

İlkay Başaran
Forumda naylon deniyor genelde. Ama araba değiştirince aynı araba birden naylondan isveç çeliğine bürünebiliyor [emoji16]
Selam ben ali abinin vekil harcıyım. Köfte harcı var birde o ayrı. Neyse renault cliodan başlar, clioda biter. Ali abi satana kadar bu böyle.
  • Beğen 2
  • Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Avcı yazdı:

S bu hale geldiyse, ciddi hızlı imiş demek. 

Allah rahmet eylesin. 

"No system safe" der bir Alman filmi

çarpan midibüs, kütle var. E=mc2 yapacak birşeyi olmamıştır

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Vesilesi olsun abs düşük hızda iyi değil. Hele bir de buzda. 5km ile bas frene bak bakalım kaç metre gidiyor araç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selam ben ali abinin vekil harcıyım. Köfte harcı var birde o ayrı. Neyse renault cliodan başlar, clioda biter. Ali abi satana kadar bu böyle.
Hehe cliodan başlar yeni capturla biter şuan, devamı gelirse olur olmadi böyle kalır, araç benim diye en iyi olmaz, bunu duman eden, yol tutusta fiesta var mesela, olsa ve en dolusu bulunsaydı onu almistim bu arada... Haa güç yetse yine en full Puma alırdım...
Zoe ye gelince, yaya koruma umrumda bile değil, araç beni koruyacak, önemli olan bu, kabin sağlam olacak, hava yastığı falan alayı hikaye, hız varsa alayı yalan olur o korumaların, ise yarayan ve oda ancak bazı durumlarda ve hizliyken dikkat et, emniyet kemeri o kadar, arabada ESP ABS çarpışma önleme ve kaçış manevra sistemi olsun gerisi olmasada olur bu arada .. not: vekillikten sutladim seni [emoji28]
Vesilesi olsun abs düşük hızda iyi değil. Hele bir de buzda. 5km ile bas frene bak bakalım kaç metre gidiyor araç
Buzda zaten araban durmaz, ABS olacakki yön veresin kardeş, ne durması,çivili lastik olsun öyle denemek lazım...

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Buzda zaten araban durmaz, ABS olacakki yön veresin kardeş, ne durması,çivili lastik olsun öyle denemek lazım...

Allahını seversen 5km hızla nereye kaçacaksın. Abs olmadan da panik frenle kaçılır sürücü iyi olsun kafi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Allahını seversen 5km hızla nereye kaçacaksın. Abs olmadan da panik frenle kaçılır sürücü iyi olsun kafi
5 km ne arkadaş, arabadan inerim o hızda ne freni, normal gidiyoruz, birden girdin buza, zaten fren falanda yapilmazya neyse, mecbur yaptın hadi, kizakladin bodosladin bom, ABS olacakki en azından kaç dön nebileyim öndeki araçtan kurtar, kaldırıma yan dayat arabayı, ABS yoksa bom, yada fren yapmadın kendine güvendin altındada buzda ise yaramayan kış lastigin var, hadi bakalım...
Aslında şehir içinde buzlanma varsa zaten arabaya binmem delimiyim arkadaş o karda buzda araba süreyim, ancak ölümcül durum varsa binerim, 5 le gidiyorsan ne işin var arabada yürü daha hızlı gidersin [emoji13]

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Tuzla jip,  land ve türevleri zaten kışla içi Max hız 10 km kışın o bile durmazdı hemde canavar gibi lastiklerle hele birde sabit duran park halindeki aracın rüzgarla tekeri donmeden ilerlediğini görmüş biri olarak orada fren pek bir işe yaramıyordu. Anca çift takoz ile sabitliyorduk araçları he birde kasadan sundurmaya zincirle  bagladıgızmızı soylemesyedim 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Erzurumda çok ağır kış zamanları hariç zincir takmazdık kış lastiği yeterdi. Kışın fren, ani vites değişmeyi ve direksiyon çevirmedikçe kaymazsın. Bu arada Erzurum büyük E harfi ile yazılır Erzurum yazılınca bildirim geldi.😜

Servet Aydın yazdı:

Ardahan'da araba kullandığın zaman konuşalım devamını veya erzurumda

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Servet Aydın yazdı:

Ardahan'da araba kullandığın zaman konuşalım devamını veya erzurumda

5km hızla kamyonu neredeyse perte çıkaracaktım. 😊

Ali Cihangiroğlu yazdı:

5 km ne arkadaş, arabadan inerim o hızda ne freni, normal gidiyoruz, birden girdin buza, zaten fren falanda yapilmazya neyse, mecbur yaptın hadi, kizakladin bodosladin bom, ABS olacakki en azından kaç dön nebileyim öndeki araçtan kurtar, kaldırıma yan dayat arabayı, ABS yoksa bom, yada fren yapmadın kendine güvendin altındada buzda ise yaramayan kış lastigin var, hadi bakalım...
Aslında şehir içinde buzlanma varsa zaten arabaya binmem delimiyim arkadaş o karda buzda araba süreyim, ancak ölümcül durum varsa binerim, 5 le gidiyorsan ne işin var arabada yürü daha hızlı gidersin emoji13.png

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

fren amatör işi yahu sen anlamazsın, gaz güldürür, fren üzdürür

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
fren amatör işi yahu sen anlamazsın, gaz güldürür, fren üzdürür

Fren nedir bilemeyiz pist gördükmü gireriz

a791fc2b2e849c911c2b89ceb3baca6a.jpg
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Bahattin Akkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Yeni memlekete gidince denerim oralarda ayı pençesi denen çivili lastik şeylerinden kullanılıyormuş :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Bahattin Akkaya yazdı:

Yeni memlekete gidince denerim oralarda ayı pençesi denen çivili lastik şeylerinden kullanılıyormuş :) 

Nokian çivili lastik kullanmıştım buz vs hikaye...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Metin Uzunoğlu yazdı:

Nokian çivili lastik kullanmıştım buz vs hikaye...

tam dediğim şey, nokianın acaip isimli bir lastiği var, çivileri duruma göre çıkıyordum sanırım, züper birşey...

Servet Aydın yazdı:

Sen kenara geç

Bende Karslıyım kurtarırmı :tongue:

ferene gelince, araba sıfır alınır, satana dek (en az 10 sene) aynı disk ve balata kullanılır, acemiler daalsın :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

tam dediğim şey, nokianın acaip isimli bir lastiği var, çivileri duruma göre çıkıyordum sanırım, züper birşey...

Hakkapelita diye bir ismi vardı ama çiviler sürekli dışarıdaydı asfaltta ben geliyorum derdi. şakır şakır ses yapardı, kuru zeminde içeri gömülme gibi bir özelliği yoktu 2005 yılında. Sen eskilere gittin kara şimşek te vardı o özellik 😅.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Cam gibi buzun üzerinde fren yapıp abs ile yoldan çıkmayacak bir babayiğit var mı aramızda ? O durumun diz titretmesi yeter, panikle çevrilecek çeyrek tur direksiyon hayatın film şeridinin geçişini başlatır.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Çağlar Bayur yazdı:

üzdürür

TDK Türkçemize kattığınız yeni kelimeler için sizlere minettardır. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Sönmez yazdı:

TDK Türkçemize kattığınız yeni kelimeler için sizlere minettardır. 

orjinalini de yazarsak admin bizi üzüdürüyor, bi ikna ol yahu

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Çağlar Bayur yazdı:

orjinalini de yazarsak admin bizi üzüdürüyor, bi ikna ol yahu

Atminler bizi hep üzüür zaar.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...