İçeriğe Yönlendir

Şimdi Deprem Oldu

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Sani Gerşon
Mert Üçkaleler yazdı:

Elazığ , Malatya ve tüm çevre illerdeki arkadaşlarımıza geçmiş olsun :( 

Bir tanıdığımızın akrabaları Malatya Pötürge'de oturuyor. 15-16 yaşında bir çocuk var .İstanbul'da  arkadaşlarıyla babasının arabasını kaçırmış 3 kafadar  araba ile dolaşıyorlar polis çevirme yapıyor. Dur diyor durmuyorlar .Kaçarlarken uzun namlulu silah ile ateş açılıyor. Arkada oturan çocuğun bacağına mermi giriyor 24 saat ameliyatta kalıyor.Annesi babası istanbula koşuyor olayı duyunca. Cuma günü duyduk ki Pötürgede yaşadıkları ev ve evin yanındaki ahır yıkılmış. Tüm hayvanlar ölmüş. Evde olsalardı anne baba'da hayatta olmayacaktı belki...

Haber linki var mıdır?

Sinan Akgöl yazdı:

Örnek, 

10 daireli 5 katlı 1960 yapımı bina. Binanın yenilenme imarı 6 kat 12 daire.

Daire çoğunluğu ya da içlerinden bir bilinçli bir kişi binaya çürük raporu alıyor ve binanın çürük olduğu tapuya işleniyor. Buraya kadar her şey tamam.

Yapımcı yüklenici firma ile görüşmeler başlanıyor binamızı yeniletmek istiyoruz güzel. 12 daire maliyeti 2.5milyon lira diyelim dibinin dibi. Yapımcı yüklenici firmaya kalan daire sayısı 2.

2 daire güncel piyasa değeri ile 1milyon hesaplayalım. Arada kalan 500bin tl + yapımcı firmanın kar beklentisini de eklersek, Firmalar daire sahiplerinden yenilemek için ödeme bekliyor.

Dananın kuyruğu burada başlıyor işte,

Hayatında kömürlük yapmamış + belediyelerin rüşvet rant giderlerlerini hesaplamayanlar, ne olacak veririz 50şer bin tl yenileriz kafasıyla çıkışlar.

Haydi her şey anlaşıldı diyelim en az 2 daire benim durumum yok diyorsa iş kilit. Babadan kalma anneden kalma hatta kendi bile almış olsa o an ödeme durumu yoksa ya da evin kredisini ödüyorsa. İş kilit ve dosya kapanır.

Sonra bu anlaşmazlık sonrası devletin verdiği sürede bina yenilenmez ise, ilk önce bina yıkılır, tapular arsa tapusuna döner, arsa olarak satışa çıkarılır gene satılamaz ise dava açılır tebligatlar gelir devletin belirlediği izalei şuur a gider ihaleye çıkar herkes arsadaki hissesi kadar parasını alır ve bunlar her zaman güncel değerden düşüktür. Daire halinde 5 lira eden malınız 3 lira ihale bedeli ile gidersiniz. :)  

Benden aldığı her vergiyi herkesten eşit almıyorsa canı cehenneme vergi sistemininde :)  Yandaş olmayan halkın arsasına 5 kat verip denizin kenarına 45 kat gökdelen imarıda veriliyorsa oda yalan deprem bilinci vs. Piyasanın içinde olmak gerekiyor biraz.

Bizim alt sokağımızda 5 sene oldu, binayı yıktılar. Kat maliklerinden biri kıllık yapmış, hala molozlar duruyor. 5 senedir millet sürünüyordur kesin...

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Sani Gerşon yazdı:

Haber linki var mıdır?

Bende bakınmıştım ama bulamadım. Haberlere yansımadı sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mert Üçkaleler yazdı:

Bende bakınmıştım ama bulamadım. Haberlere yansımadı sanıyorum.

İstanbul'da polis kovalayacak, uzun namlularla birini yaralayacak ve haberi olmayacak. Çok gerçekçi gelmedi sanki :)

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

esenyurta beylik düzüne 30 katlı binaları dikmeye izin veren  devletmi denetim yapacak :D 

samimice kahkaha atıyorum malesefki.  

yada taksimden mecidiyeköye giden yolu herkes bilir . osman bey şişli güzergahı. ana cadde üzeri kafanızı kaldırın en az 20 tane bina sayarsınız alt 3 4 katı tarihi bina onun üzerinde 4 katta priketten yapılmış ek kat. kısaca konu siyasi partiden bağımsız hepsi istisnasız malesefki ranta göz yumup cebine koyma peşinde

hadi gitsin biri ingilterede tarihi  binanın üzerine kat çıksında görelim

Sinan Akgöl yazdı:

Örnek, 

10 daireli 5 katlı 1960 yapımı bina. Binanın yenilenme imarı 6 kat 12 daire.

Daire çoğunluğu ya da içlerinden bir bilinçli bir kişi binaya çürük raporu alıyor ve binanın çürük olduğu tapuya işleniyor. Buraya kadar her şey tamam.

Yapımcı yüklenici firma ile görüşmeler başlanıyor binamızı yeniletmek istiyoruz güzel. 12 daire maliyeti 2.5milyon lira diyelim dibinin dibi. Yapımcı yüklenici firmaya kalan daire sayısı 2.

2 daire güncel piyasa değeri ile 1milyon hesaplayalım. Arada kalan 500bin tl + yapımcı firmanın kar beklentisini de eklersek, Firmalar daire sahiplerinden yenilemek için ödeme bekliyor.

Dananın kuyruğu burada başlıyor işte,

Hayatında kömürlük yapmamış + belediyelerin rüşvet rant giderlerlerini hesaplamayanlar, ne olacak veririz 50şer bin tl yenileriz kafasıyla çıkışlar.

Haydi her şey anlaşıldı diyelim en az 2 daire benim durumum yok diyorsa iş kilit. Babadan kalma anneden kalma hatta kendi bile almış olsa o an ödeme durumu yoksa ya da evin kredisini ödüyorsa. İş kilit ve dosya kapanır.

Sonra bu anlaşmazlık sonrası devletin verdiği sürede bina yenilenmez ise, ilk önce bina yıkılır, tapular arsa tapusuna döner, arsa olarak satışa çıkarılır gene satılamaz ise dava açılır tebligatlar gelir devletin belirlediği izalei şuur a gider ihaleye çıkar herkes arsadaki hissesi kadar parasını alır ve bunlar her zaman güncel değerden düşüktür. Daire halinde 5 lira eden malınız 3 lira ihale bedeli ile gidersiniz. :)  

Benden aldığı her vergiyi herkesten eşit almıyorsa canı cehenneme vergi sistemininde :)  Yandaş olmayan halkın arsasına 5 kat verip denizin kenarına 45 kat gökdelen imarıda veriliyorsa oda yalan deprem bilinci vs. Piyasanın içinde olmak gerekiyor biraz.

kendine düşen payı ödeyen adamın malıda mı satılıp ederinin altında ücret ödeniyor  2 kişi ödeme yapmaz ise?

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Sani Gerşon yazdı:

İstanbul'da polis kovalayacak, uzun namlularla birini yaralayacak ve haberi olmayacak. Çok gerçekçi gelmedi sanki :)

Artık Gbt'lerde yolu daraltıp iki şeridin ortasında uzun namlulu bir polis bekliyor. Bende iş çıkışı Dolapdere çevirmelerinde çok kez denk geliyorum. Kovalama olmamış. Çocuklar panik ile kaçarlerken arkadan ateş ediliyor.Poliste nerden bilsin hırlı mı hırsız mı teroristmi. Bizim tanıdığın yeğeninin bacağına mermi isbet ediyor. bacak parçalanıyor. 24 saate yakın ameliyat kurtarmışlar bacağı ama ilerleyen dönemlerde yinede kesilme ihtimali varmış. Malesef olay gerçek.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Gök yazdı:

kendine düşen payı ödeyen adamın malıda mı satılıp ederinin altında ücret ödeniyor  2 kişi ödeme yapmaz ise?

Maalesefki öyle oluyor. Daire sahibinin 100birim üzerine bölünmüş arsa oranı ne kadar ise toplam satışın hisse oranı ödeniyor. Yani ödememiş ya da ödeme durumu olmayan biri ile aynısını alıyorsunuz.

Sani Gerşon yazdı:

Bizim alt sokağımızda 5 sene oldu, binayı yıktılar. Kat maliklerinden biri kıllık yapmış, hala molozlar duruyor. 5 senedir millet sürünüyordur kesin...

Kesin, ya dairesi eskisinden küçülmüştür, ya 1 kat aşağıya vs inmiştir kot yüzünden ya da en üst katta oturduğu için dubleks benim hakkım deme olasılığıda var liste uzayıp gider. Şu da olabilir inşaat firması anlaşır binayı yıkar sahtekarlık yapar bu anlaşma beni kurtarmıyor üstüne bu kadar daha verin yoksa yapamıyorum der, başka firmalarda ilk teklife yanaşmaz gene olan daire sahiplerine olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sinan Akgöl yazdı:

Maalesefki öyle oluyor. Daire sahibinin 100birim üzerine bölünmüş arsa oranı ne kadar ise toplam satışın hisse oranı ödeniyor. Yani ödememiş ya da ödeme durumu olmayan biri ile aynısını alıyorsunuz.

bir ara ev alırken acaba eski bina alsam kentsel dönüşümle yapılınca kar edermiyim acaba diyordum sonra kredi uymadı sıfır binadan almıştım. neyseki allah yüzümüze bakmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Ali Gök yazdı:

bir ara ev alırken acaba eski bina alsam kentsel dönüşümle yapılınca kar edermiyim acaba diyordum sonra kredi uymadı sıfır binadan almıştım. neyseki allah yüzümüze bakmış. 

Net bu şekilde daha iyi ki uymamış kredi, eski daire alınıyorsa yeni imar durumuna bakılmadan almamak gerekiyor. Eski haliyle 90 100m2 olan daire yeni yapılışında 65m2 ye kadar düşebilir. 2000 sonrası yapılan binalardan kontrol sonrası daire alınır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
Önder Özcan yazdı:

Manisa : 5.1 

Balıkesir'de net bir şekilde hissettik. Allah korusun, geçmiş olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Küba'da 7.7 şiddetinde deprem olmuş. KAraya 140km uzakta denizde olmuş. Tsunami uyarısı vermişler.

Yerküre fena sarsılıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Küba'da 7.7 şiddetinde deprem olmuş. KAraya 140km uzakta denizde olmuş. Tsunami uyarısı vermişler.

Yerküre fena sarsılıyor.

istattistik olarak rutin günler, algımız açık

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Haritalar savaşlar yerine depremlerle değişecek bu gidişle.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

HAARP denilen teknoloji bir komplo teorisi mi yoksa gerçekten yerküredeki dengeleri değiştirebilecek ürkütücübir silah mı? Ben de bunu çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Haarp'ın dedesi diyorlar.

Bunun daha gelişmiş hertz elektromanyetik durumları vs. İçinde hava bulunmayan bir piston ile belli süre aynı frekansta bir dalga gönderince olağan bir durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

deprem tetikleyen silah icad olmuşmudur hakkaten?

F117 imal edilip hazır olduktan yıllar sonra açıklandı (taaruzda kullanınca zorunlu). istatistik olarak mümkün demek ki

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Tiran tekrar başladı,  dün gece 5.1 ile sallandı.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Çağlar Bayur yazdı:

F117 imal edilip hazır olduktan yıllar sonra açıklandı (taaruzda kullanınca zorunlu). istatistik olarak mümkün demek ki

İlkel S-125 ile patlatılan uçak değil miydi bu?

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Hedefe bomba kapağını açarak gelen saf pilot yüzünden görünmezlik özelliğini yitiren uçak :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Mert Yeldan

Malatya, Elazığ, Van çevrelerinde deprem olabilir. Olmayabilir de. Olursa maksimum 5,2 olur. Please 4,4.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...