İçeriğe Yönlendir

Şimdi Deprem Oldu

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Haşmet Güngör

Çoğu fay hareketlendi.  İlk defa bilim adamları "endişeliyiz" dedi. Sonumuz hayrola.  Emmi, bahçende çadır yeri var mı, olur a kurtulursak bile istanbulda yaşanmaz.(Allah korusun diyelim):unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Haşmet Güngör yazdı:

Çoğu fay hareketlendi.  İlk defa bilim adamları "endişeliyiz" dedi. Sonumuz hayrola.  Emmi, bahçende çadır yeri var mı, olur a kurtulursak bile istanbulda yaşanmaz.(Allah korusun diyelim):unsure2:

Abi köye dönüşü başka türlü sağlanmayacagız galiba doğa artık bizi kabul etmiyor bu kadar yeter gidin diyor biz anlamıyoruz galiba 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Haşmet Güngör yazdı:

Var var.. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Olmuş. Yalova açıklarıymış. Afada göre 3.3 kandilliye göre 3.6.
Neden orta yolu bulamıyor bu iki kurum.

afad uzakta :mangal:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Şov gosteri pesindeyiz agam default_smile.png Baska isimiz yok ki default_smile.png

Seviye meselesine hic deginmiyorum yakistiramadim Koksal agam. Seviye mi dustu bunu yazinca?

Bunu sen yazsan düşmez seviye çünkü yaşadığın bişeydir ama sosyal medyada her çeşit kişilik var(foruma yakışmayanlar da dahil), her bulduğumuzu koyarsak forum çöplüğe döner. Güzel öğretmenlerimiz başımızın tacı, yok tatilmiş yok bilmem neymiş diye arada bir farklı konularda konuşmaya gerek var mı? Beğenen gitsin olsun, olabiliyorsa :)

Cuma akşamı köye gittik(net çekmiyor) Karamürsele kulübede kaldık biraz deprem gerginliğini atalım dedik ama mecburen döndük, Allah herkesi korusun.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yeni bina. 40 yıllıkmış 😒

İstanbuldaki binaların -99 depreminden önce yapılanlar, hatta bir süre daha sonrası- %70 i çöptür. Şaşılacak birşey yok. İşini iyi yapmayanların yüzünden bulunduğumuz durum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben bu güvensiz binaları yapan mütahitleri suçlu bulmuyorum

bu binaların yapımına göz yuman devlettir suçlu olan.

devletin kimliğini kullanıp onay veren şahıslardır. günahını da misliyle çekerler inşallah

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Her hangi bir kötü niyetim yok. Deprem bilinci için şey ettim 

Sabah bizim elektrik ustasını aradım, bir iş vardı ne oldu demek için. Öğle arası izin istedi, eşini Ankara'ya gönderecekmiş. "Ooo, gözün aydın" dedim. Gülmeye başladı, "bir şey yok ki" diyor. 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Olmuş. Yalova açıklarıymış. Afada göre 3.3 kandilliye göre 3.6.
Neden orta yolu bulamıyor bu iki kurum.

Geçmiş olsun herkese.

Ölçüm farklılığı için ölçüm yapan yerin yakınlığı esas diyorlar. İstanbul için Kandilli, Anadolu için Afad daha doğru sonuç verir diyorlar. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu fay hatları amerika tarafından tetiklenip deprem yaratılıyor teorisine inanan varmı

yada düz mantık marmaradaki fay hattının içine bomba koyup patlatsalar devasa bir depreme dönüşürmü ?

ufacık balıkçı teknesi olan herkes yerini ezbere biliyor

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

bu fay hatları amerika tarafından tetiklenip deprem yaratılıyor teorisine inanan varmı

yada düz mantık marmaradaki fay hattının içine bomba koyup patlatsalar devasa bir depreme dönüşürmü ?

ufacık balıkçı teknesi olan herkes yerini ezbere biliyor

HAARP mıydı neydi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Gök yazdı:

devletin kimliğini kullanıp onay veren şahıslardır. günahını da misliyle çekerler inşallah

Aynen.

Tabiki devlet sonuçta bir kurum.. 

Suçlu olan devlet adamları ve o adamları atayan hükümetler. 

Günümüzde de aynı şekilde. 

Atamalarda da o konumu hak etmenin vasıfları değişti.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yine Hollandadan haber geldi. 10 gün içinde istanbul’da deprem bekleniyor 

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Frank Hoogerbeets mi?

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Adam enteresan tutar mı tutmaz mı bilinmez ama 7-10 ekimde istanbulda belki de türkiyede 6 nın üzerinde bir deprem bekliyor. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Hacı Şenyurt yazdı:

Adam enteresan tutar mı tutmaz mı bilinmez ama 7-10 ekimde istanbulda belki de türkiyede 6 nın üzerinde bir deprem bekliyor. 

Bugün 5.3’ü gördüm. 6 üstünde 30 saniye dayanamayacak bina çok. Allah afetinden korusun.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sinan Akgöl yazdı:

Frank Hoogerbeets mi?

Yok. Ama onun hesaplama yöntemlerini kullanan, cihazı türkiye’de deneyen ditrianum türk hesabı paylaştı. Şu an deneme yapıyorlar. Hesap tutarsa şiddetli deprem bekliyorlar. 

Emre Şimşek yazdı:

Bugün 5.3’ü gördüm. 6 üstünde 30 saniye dayanamayacak bina çok. Allah afetinden korusun.

Deprem büyüklüğü bir de parabolik artarak okunuyor. İnsanlar 5,8 ile 6 arasında 0,2 kadar fark var sanıyor ama iş öyle değil. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Tayvanlı da öyle diyor. 10 gün içinde 6+ 7+ beklentim var diye.

Evi terasa açılan salona taşıdım 5.8 den sonra.

Hakkımızdan hayırlısı olsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erdoğan Temur yazdı:

Tayvanlı da öyle diyor. 10 gün içinde 6+ 7+ beklentim var diye.

Evi terasa açılan salona taşıdım 5.8 den sonra.

Hakkımızdan hayırlısı olsun.

Geçen ki depremde 2 çocuk 2 yetişkin aynı yatakta yattık. Yanımıza 2x10lt su. 10 tane tadelle. Kuru incir ceviz badem fındık aldık :) 

ama benim 5 yaşındaki kızım 23.20’de olan depremde yataktan inip yatağın yanında hayat üçgeni yapıp depremin bitmesini beklemiş. Ben öğretmedim. Okulda öğretmişler heralde. Çok sevindim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Diye diye olduracaklar depremi ben de diyorum ctesi akşam Ankara civarı dikkatli olsun

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yok. Ama onun hesaplama yöntemlerini kullanan, cihazı türkiye’de deneyen ditrianum türk hesabı paylaştı. Şu an deneme yapıyorlar. Hesap tutarsa şiddetli deprem bekliyorlar. 

Deprem büyüklüğü bir de parabolik artarak okunuyor. İnsanlar 5,8 ile 6 arasında 0,2 kadar fark var sanıyor ama iş öyle değil. 

onlar bayağı açıklama yazdı bu konuda ama nedense anlaşılamadı, deneysel referansı olmayan bir çalışma diye. heabın tutma zamanı da en yakın (teorik olarak) 6 yıl sonra. teorik olarak, zira diğer yurt dışındaki  cihaz 6 yıldır deneniyor muş...

edit: geçen saatlerde açıklama yapmaktan ve anlaşılmamaktan yorulduk yazmışlar, her kimse..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

20.04. Tahminim 3 

listelere gelmedi daha

Servet Aydın yazdı:

20.04. Tahminim 3 

geldi listeye 3

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...