İçeriğe Yönlendir

Şimdi Deprem Oldu

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Emre Şimşek yazdı:

Niğde - Adana otoyolu özellikle Gülek Geçidi hakkında güncel bilgi var mı? Arkadaş ailesini almaya gidiyor Ulukışlaya yaklaştı..

tam olarak konumunu bilmiyorum ama o yolda hem kaza oldu hem kar çok fenaymış. İnstagramda sürekli anlık story atan hesaplardan gördüm

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

tam olarak konumunu bilmiyorum ama o yolda hem kaza oldu hem kar çok fenaymış. İnstagramda sürekli anlık story atan hesaplardan gördüm

O gördüklerimiz Niğdenin kuzeyinde kalan kısım olsa gerek. 2 tane çok büyük zincirleme kaza vardı Allah yardımcıları olsun. Bana Pozantı tarafının bilgisi lazım 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Şimdi yine sallandık, 5.3 dedi AFAD uyarısı geldi, Hekimhan sanırım merkezi.

• Üzgün 3
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Yarısı bizden kampanyasına başvuranları inceledim. Bu kişilerin durumları gayet yerinde. Ama az parayla binalarını yenilemek için başvurmuşlar. Yarısını devlet karşılayarak zaten ev/tapu sahibi olan vatandaş ucuza tapusuna değer katacak. Bunu da benim vergilerimle yapacak.

Sosyal devlet anlayışı bu değil. Kirada mağdur olanlar ne olacak? Hiç evi olmayanlar? 

Biraz silkelense binasını yenileyebilecek kişilerin bina masrafları neden benim vergilerimden çıkıyor anlamlandıramıyorum. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kirada

istanbulda aylık kira 20 binlira oldu .  bunu biri anlatsın nasıl ödenecek bu para

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

istanbulda aylık kira 20 binlira oldu .  bunu biri anlatsın nasıl ödenecek bu para

resmi olarak geçen sene sıradan aile geliri 70-120 tl idi, üstüne %70-90 arası zam gelmiştir maaşlara, ödenebilir gibi duruyor resmi olarak

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yarısı bizden kampanyasına başvuranları inceledim. Bu kişilerin durumları gayet yerinde. Ama az parayla binalarını yenilemek için başvurmuşlar. Yarısını devlet karşılayarak zaten ev/tapu sahibi olan vatandaş ucuza tapusuna değer katacak. Bunu da benim vergilerimle yapacak.

Sosyal devlet anlayışı bu değil. Kirada mağdur olanlar ne olacak? Hiç evi olmayanlar? 

Biraz silkelense binasını yenileyebilecek kişilerin bina masrafları neden benim vergilerimden çıkıyor anlamlandıramıyorum. 

başvuruyu alan şudur budur incelemiştir ve onaylamışsa bize ne oluyor ki bence gayet iyice incelemeden geçmiştir

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çağlar Bayur yazdı:

resmi olarak geçen sene sıradan aile geliri 70-120 tl idi, üstüne %70-90 arası zam gelmiştir maaşlara, ödenebilir gibi duruyor resmi olarak

Yıllık mı abi_?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur yazdı:

%70-90 arası zam gelmiştir maaşlara, ödenebilir gibi duruyor resmi olarak

70 90 arası zam mı yapıldı vay be  haberimiz bile olmamış.

peki kiralar %300 artmış ona yetiştimi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Yıllık mı abi_?

Biz birini hesapladık.. aylık maaşı 240 bin lira çıkıyordu.. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yok artık :exc1:

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kkm farklı sanki...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hangi mesleği icra ediyor çok merak ettim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Bakış yazdı:

Yok artık :exc1:

Çağlarla hesapladık.. :)

Alptuğ Özcan yazdı:

Hangi mesleği icra ediyor çok merak ettim

Sıradan bir müdür.. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sıradan bir müdür.. 

Alelade bir müdür, müdür yardımcısı, şef bile olamadık :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

istanbulda aylık kira 20 binlira oldu

Nerede? İyi rakammış.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon yazdı:

Nerede? İyi rakammış.

ortalama bir ev ataşehir vs. nişantaşında ne isteniyor oralar 40 civarıdır heralde 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Gök yazdı:

ortalama bir ev ataşehir vs. nişantaşında ne isteniyor oralar 40 civarıdır heralde 

Nişantaşı'nda oturduğum apartmandan örnek vereyim, asansör yok, park yeri yok, toplu taşıma yok, trafik çok, 25binTL düzgünü. At bağlanacak olanlar 15bin.

Ekleme yapayım, apartman 60 yaşında.

• Şaşkın 6
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ali Gök yazdı:

70 90 arası zam mı yapıldı vay be  haberimiz bile olmamış.

peki kiralar %300 artmış ona yetiştimi ?

"Ehonomimiz uçuye" diyen arkadaş bunu bilmiyor sanırım, ya da umurunda değil...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizim burada kiralar 5-8 bin arasında. Bu da yeni kiralanacak evler için. Eskiler 2-4 binlere oturuyor. Merkezi sistem, 3+1 evler. 

Yorum bağlantısı

Mahmut Yıldız yazdı:

Bizim burada kiralar 5-8 bin arasında. Bu da yeni kiralanacak evler için. Eskiler 2-4 binlere oturuyor. Merkezi sistem, 3+1 evler. 

hiç bilmiyorum kayseri piyasasını ama muhtemelen uzun süredir ciddi araştırmanız yoktur orda bile 10 binin altını zor görüyorum :D 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

hiç bilmiyorum kayseri piyasasını ama muhtemelen uzun süredir ciddi araştırmanız yoktur orda bile 10 binin altını zor görüyorum :D 

Şehir merkezinde 10 bin ve üzeri var ama ildem tarafında 165 m^2 sıfır daireler 7-8 maksimum. 

Bacanak merkezde 2 bin liraya oturuyor. Ev sahibi 5 bin yapalım diyor.

İstanbul'da durum çok farklı ama buralar öyle değil.

Bir de Berna Laçin'in manavı var ki evlerden ırak. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Sani Gerşon yazdı:

Nişantaşı'nda oturduğum apartmandan örnek vereyim, asansör yok, park yeri yok, toplu taşıma yok, trafik çok, 25binTL düzgünü. At bağlanacak olanlar 15bin.

Ekleme yapayım, apartman 60 yaşında.

Nişantaşı'nda at bağlamak hangi hayvanseverlige sığıyor. :)

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Nişantaşı'nda at bağlamak hangi hayvanseverlige sığıyor. :)

15binTL verip illa nişantaşı'nda kalacağım diyenler abi :) 

Zaten amaç aslında 15binTL kira verip, içine 200binTL harcayıp mal sahibini sevindirip 10 sene oturabilmeyi başarmakta. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

merak ettim hesaplıyayım. Hımmm… neyse boş verdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...