İçeriğe Yönlendir

Fluence İzlenimlerim

Erhan Doruk

Recommended Posts

Servet Aydın

İlk yazılımda kaç ps olmuştu, ikinci de kaç oldu?

İlk 155 ps oldu. Hem turbo basıncı arttırıldı hemde yakıt basıncı. Motor 1100-1500 devirde ne yapacağını bilemedi ve saçmaladı. Sonrası 130 ps oldu. 130 ps ile 45.k civarı yol yaptım. Bu aralar bişeler üzerinde çalışıyoruz :ninja:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

İlk 155 ps oldu. Hem turbo basıncı arttırıldı hemde yakıt basıncı. Motor 1100-1500 devirde ne yapacağını bilemedi ve saçmaladı. Sonrası 130 ps oldu. 130 ps ile 45.k civarı yol yaptım. Bu aralar bişeler üzerinde çalışıyoruz :ninja:

Sen ve Kaner? mi. Yoksa?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Erhan Doruk

40k Bakımını geçen hafta yaptırdım. Araçta yolcu tarafındaki kemelerden gıcırtı gelmeye devam ediyordu. Sağ ön amortisörden kasise girince ses geliyordu. Silecekler atlama yapması dışında sorun yoktu.

Kemer gıcırtısını ve amortisör sesini halletmişler. Silecekler için de ayarı bozulmuş düzelttik dediler. Ancak gıcırdamaya devam ediyor.

Güncel tüketim verisi. Özensiz kullanımda Şehir dışı 6.3 , Şehir içi 7.2 - 7,5 litre , Ekonomik kullanımda şehir dışı 5,6 - Şehir içi 6.5

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ekonomik için şehir dışı 5.6 çok değil mi ?

+1,

90-100 km hızla en fazla 5 litre yakmalı.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ekonomik için şehir dışı 5.6 çok değil mi ?

Ekomomik demekle hız sınırını geçmemeyi kastetmiştim. 110 sa sınır sürekli 120km/s ile giderim. yokuşlar v.s. 5.6 yı rahatlıkla buluyor.

Yaz tatilinde 90-100 arası kullandım. 5.2l/100 civarında yakmıştı.

birkaç ay önce Konya"ya gitmiştim.Şehir içinde 5.5 değeri elde etmiştim. Dümdüz şehir ne güzel.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...

Bi soru sorayım.

İşyerimde bi arkadaşım bu araca bakıyor.

1,6 extrem mi ne öyle birşey.(tam adını bilmiyorum)

Otomatik 4ileri 2011model 4airbag olanlarından. 9,600km'de araba.

Dün geldi baktık.

Boya yok araçta,tıkırtısı tangırtısı yok...

Fakat vites geçişleri sarsıntılıydı.

Bu normalmi? (bu şanzımanı bilmiyorum çünkü.)

Yorum bağlantısı

Mert aslında,karasız Polo var ve fluance var :D

Ne yapayım dedi :)

Poloda boş olanı...

sonuçta ikinci eli ikisininde hızlı.

Kara kara düşünüyor :)

Fluance geniş ve ferah geldi ona :)

Yorum bağlantısı

Abi vallahi Poloda da kalite yok fluence de de.Ne olursa olsun benim tercihim B sınıfı almaktansa C sınıfı almaktır.

Ama Polonun DSG'si daha teknolojik ve daha sarsıntısız ve temiz.Zor karar vallahi :D

Vallaha bana kalsa,o paraya accord alırım. Ama o modelli bişi olsun istiyor :)

2005 modele o parayı vereceğime 2011 i alırım dedi :)

Bugünde poloya binelim bakalım :D

Belki o zaman kararını netleştirir.

Renonun otomatiğini bilmem çünkü. Ama dediğim gibi sarsıntılıydı ondan korktum :s Ve ivlemenmesi zayıf geldi :s

Haa 1,6 o kasaya anca ivlemenir :)

Birde,yakıtı ne alemdedir bunların ?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Araç şu an 59.000 km de. 60.000 de bakımı var. Genel durum aşağıdaki gibidir.

- Direksiyon soyulmaya başladı. ( Deri değil , plastik direksiyon)

- 200 km lik mesafeler sonrası direksiyonu sağa sola çevirinde tıkırtılar gelmeye başlatı. Direksiyon kutusu olduğunu tahmin ediyorum. Artık serviste göreceğiz.

- Yolcu tarafındaki emniyet kemeri kullanıldığı zaman halen ses gelmeye devam ediyor. Servis bunun kronik ses olduğunu söylüyor ancak bakımı geldiği zaman değişmesi konusunda biraz ısrar edeceğim.

Yakıt ortalamaları :

Sakin kullanım

Uzun mesafe :  4.8 - 5.0 l/100km

şehir içi : 6.0 - 6.5 l/100km

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enis Sever

Erhan Bey,

Benim Megane EDC araçta direksiyon 3 defa soyuldu. Hepsi de garantiden değişti şimdiki direksiyonu 5000 km dir kullanıyorum sıkıntı yok. Eğer garanti bitmediyse mutlaka değiştirin. Direksiyon kutusundaki sorununuz ilgili bir öneri olarak aks kafalarını da kontrol ettirin. Bazen sorun ordan da çıkabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

kangoo gibi yük ve rüzgara karşı cebelleşecek kasaya, 105 ps motor koyan mühendisin parmakları kırılsın. Şehir içi 7.5, şehir dışı 5,1-5 litre olan tüketim,

yazılım sonrası şehir içi 6-6,5, şehir dışı 4,5-5 litreye indi.

Aynı yazılım Megane veya floresan'a yapılsa şehir dışı 4 litre ile top koşturulur. Şehir içinde de 6 litreyi geçmeyecektir.

Peki bu yazılım benim aracımda nasıl bir etki yapar.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Floresan-Latidududee= motor dışında yoruma gerek yok bence :) zamzung gurubu= tırt

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Peki bu yazılım benim aracımda nasıl bir etki yapar.. 

Yüksek rakımlı memlekette işe daha fazla yarar. Az az pedalı dokunuşu, daha az yakıt.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fetva alacağın yer belli zaten, ben ne dersem deyim, hikaye.

Bilmiyor ki, altında ne canavar yatıyor, daha neler yapabilir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Erhan Doruk

Dün itibariyle Fluence in kiralama süresi sona erdi. 83.900 km de yollarımız ayrıldı.

Birlikte geçirdiğimiz 3 yıl boyunca hiç mekanik veya elektronik bir sorun çıkarmadı. Direksiyon simidinin soyulması , Yolcu tarafı kemerinin ses yapması ( servis tarafından çözüldü) , soğuk havalarda sol arka freninin sürekli donması dışında genel olarak sıkıntısız bir birliktelik yaşadık.

Fluence ten sonra focus 1.6tdci a geçiş yaptım. İkisi arasındaki fark malum olduğundan iki aracı karşılaştırma zahmetine girmeyeceğim.

Son olarak Fluence i, çoğunlukla şehir içinde kullananlara , hızı sevmeyenlere ve geniş iç hacmi - bagaj kapasitesine ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...