İçeriğe Yönlendir

Fluence İzlenimlerim

Erhan Doruk

Recommended Posts

R.Bahadır Irmak

Arkadaşa şirket aracı olarak vermişler baz versiyonunu, arabaya bindiğimdeki ilk izlenimim burdaki yazılanlar gibiydi. Baz versiyonun hem içi hem dışı çok dandik görünüyor, iç mekan plastik malzemesi çok kötü. Full paket iç ve dış görsellik açısından kısmen daha iyi.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Çağlar abinin değerli yorumlarını artık dört göz ile bekler oldum, ama kendisi tüm yorumların bitmesini bekliyor gibi :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yeni Focus sedanda da aynı bagaj kolu mevcut. Zaten bagaj da yok.

:) bu muhteşemdi. 85 lik mottoru kanunen yasaklamak lazım, götürüsü çok. dci motordan performans beklenince, 105 liği veriyor ama yakıyor, 85liği onu da yapamıyor ama yine de yakıyor.

Koltuklar zaten çek yat gibi, ferah geniş rahat, elin kolun sağa sola konsola sıkışmıyor.

floresanın hız ibresinde 150den fazlası görülmemeli, zaten 100den sonra kopup uzuyor nasıl olsa :)

türkiye gerçeğinin otomobili, yakmıyor, yerden yüksek,sesssiz, bagajı geniş, koltuklar/diz mesafesi ferah, adım başı yetkili servisi mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Objektif yerinde bir yorum, yazılanların hepsine katılıyorum. Bir renault kullanıcısı olarak gerek servis gerek fiyat olarak verilen parayı hak etmediğini düşünüyorum. Bundan sonra bir daha fransız hiç bir marka düşünmüyorum. Fluence ancak şirket ve çok fazla beklentisi olmayan kullanıcılar tarafından tercih edilebilir.

Burak hayırdır? Daha leğenleri tokuşturacaktık?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

floresan ile bavul taşıancak ise, bagaja uyumlu olanı almalı, ben de öyle yapmıştım, bavulcu önüne park ettim, max. verim sağlayacak bavulları, deneye deneye satın almıştım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
floresan ile bavul taşıancak ise, bagaja uyumlu olanı almalı, ben de öyle yapmıştım, bavulcu önüne park ettim, max. verim sağlayacak bavulları, deneye deneye satın almıştım.

Araba almaya çocuk arabası ile giden birinin, valiz almaya giderken arabayla gitmesi gayet doğal.. hiç şaşırmadım :lol2:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
bagaj kapağına amortisörlü sistem takmak bu kadar zormudur? paketleri kolileri yerleştir oh be diye rahatla sonra bir kapat kapanmasın haydaa uğraş ki o çıkıntılara yer açılsın arada ... anlam veremiyorum bu işe...

En sinir olduğum şey bu işte...toyota avensis tede aynen bu şekildeydi bagaj.bana göre ciddi bir eksilik bu durum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Araba almaya çocuk arabası ile giden birinin, valiz almaya giderken arabayla gitmesi gayet doğal.. hiç şaşırmadım :lol2:

Buzdolabı almaya da alışveriş poşetim ile gittiğimi bir ara anlatırım :lol2: , araba bu, ihtiyacımı karşılamalı, nasıl test edeceğim başka? Çocuk arabası + 2 adet çocuk koltuğu ve 2 çocuk ile gitmiştim, liste eksik kalmasın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Buzdolabı almaya da alışveriş poşetim ile gittiğimi bir ara anlatırım :fiuw:

2 Temmuz akşamında çaylarımızı yudumlarken konuşacak bir şey bulduk... :flowers:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)
Ne var ki bunda?

2 yıl sonra yere göğe konamayacak, efsane kasa olacak Focus III sedanda da bagaj kapanma mekanizması aynı...

Tek efsane var o da FI :flowers: FIII sıradan bir focus olacak sadece caf caflı elektroniği rakiplerinde olmayan ama ufak kazada yada arızada dudak uçuklatan bakım -tamir masrafıyla gündemde olacak.

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 Temmuz akşamında çaylarımızı yudumlarken konuşacak bir şey bulduk... :flowers:

15km deki focusu nasıl çarptığımı da anlatırım ama ağzında çay olmasın o sırada

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

nasıl yani tüm geceyi otelde mi geçireceğiz ? alemlere akmıyormuyuz ? Çay kesmez biziiiii :)

Emmi bizi diskoya götür :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen
Tek efsane var o da FI :) FIII sıradan bir focus olacak sadece caf caflı elektroniği rakiplerinde olmayan ama ufak kazada yada arızada dudak uçuklatan bakım -tamir masrafıyla gündemde olacak.

ya ben de bunu anlamıyorum!

ben mi yanlış hatırlıyorum?

sanki yeni bir teknolojiymiş, ilk defa kendileri kullanmış gibi durmadan otomatik park sistemiyle ilgili

reklamları dönüyor focusun her tarafta. bundan 2-3 belki de 4 yıl önce golf.ün ya da polo.nundu sanırım

sırayla park edilmiş wolksvagenin diğer araçlarının arasına oto.park sistemiyle park ediyordu bir sürücü tv reklamlarında;

ama bunu ford kadar abartmamıştı sanki diye hatırlıyorum.

(zaten bunu bir ford bir de vestel yapıyor-eski teknolojiyi yeni, ilk defa biz düşündük, biz yaptık vs.-)

yanlış mıyım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
nasıl yani tüm geceyi otelde mi geçireceğiz ? alemlere akmıyormuyuz ? Çay kesmez biziiiii ;)

Emmi bizi diskoya götür :)

Süha, Çağlar ve Ben çay içeceğiz..

Sen, İlteber vb lerinizi Mustafa Liman'a teslim edeceğim :)

Hehe :) Engin Bey bizi kovmazsa iyidir... Hoş, otelde başka müşteri olmayacağı için sorun olacağını sanmıyorum :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Süha, Çağlar ve Ben çay içeceğiz..

Sen, İlteber vb lerinizi Mustafa Liman'a teslim edeceğim :)

Hehe :) Engin Bey bizi kovmazsa iyidir... Hoş, otelde başka müşteri olmayacağı için sorun olacağını sanmıyorum :)

Lokman abi nerede bizde orada abi :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
soğuk-sıcak çay,diet kola,ayran iyi gider.. :D

Biz gelirken Tekirdağ 'dan geçiyoruz elimiz boş gelmeyiz kuvvetle muhtemel :D Sizde gelirken çarşıdaki ciğerci aponun karşısındaki şalgamcıdan acılı ve taneli şalgam getirin hocam özledik tadını ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
ya ben de bunu anlamıyorum!

ben mi yanlış hatırlıyorum?

sanki yeni bir teknolojiymiş, ilk defa kendileri kullanmış gibi durmadan otomatik park sistemiyle ilgili

reklamları dönüyor focusun her tarafta. bundan 2-3 belki de 4 yıl önce golf.ün ya da polo.nundu sanırım

sırayla park edilmiş wolksvagenin diğer araçlarının arasına oto.park sistemiyle park ediyordu bir sürücü tv reklamlarında;

ama bunu ford kadar abartmamıştı sanki diye hatırlıyorum.

(zaten bunu bir ford bir de vestel yapıyor-eski teknolojiyi yeni, ilk defa biz düşündük, biz yaptık vs.-)

yanlış mıyım?

otoamatik park sınıfında ilk focusta. vw passat ve touran da seneler önce reklamını yapıyordu.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

aracınız hayırlı olsun,

Süha ben emmiyle, Çağlara takılacam abim :D

konuyu dağıtmıyalım :f1:

Yorum bağlantısı
:) bu muhteşemdi. 85 lik mottoru kanunen yasaklamak lazım, götürüsü çok. dci motordan performans beklenince, 105 liği veriyor ama yakıyor, 85liği onu da yapamıyor ama yine de yakıyor.

Koltuklar zaten çek yat gibi, ferah geniş rahat, elin kolun sağa sola konsola sıkışmıyor.

floresanın hız ibresinde 150den fazlası görülmemeli, zaten 100den sonra kopup uzuyor nasıl olsa :lol2:

türkiye gerçeğinin otomobili, yakmıyor, yerden yüksek,sesssiz, bagajı geniş, koltuklar/diz mesafesi ferah, adım başı yetkili servisi mevcut.

Çağlar abi:

Gerçekler acıdır, Objektiflik böyle bişey. :crazy:

Burak hayırdır? Daha leğenleri tokuşturacaktık?

Sani sorma serviste çok iyi anılarım var da çıkan faturayı parça fiyatını vs. öğrenince bir daha reno mu? Büyük konuşmiyim ama ASLA!!!

İşte bilinçli bir renault kullanıcısı ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...