İçeriğe Yönlendir

Iphone 4G/4S Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Onur Demir

Recommended Posts

Haydar Erdal

merhaba iphone 2g sürüm 3.0 (7A341) versiyonuna sahip bir telefonum var.telefon fake imei li ve jailbreakli.benim telefonuma uygun en yüksek versiyon nedir?bana ne avantaj getirir?kendim yapabilirmiyim.umarım çok soru sormamışımdır.selamlar

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54

4s'i ilk çıktığı gündem beri kullanıyorum kamerasında sorun görmedim ve hatta iphone 4'ten daha iyi çekimi var özellikle ayrıntı çekimlerinde.Batarya olayına gelince işlemcisini artırdılar buda ister istemez şarjda az da olsa etkili olabilir.Ama icloud paylaşımını kapatıp, birkaç interneti kullanan uygulamaların bildirimlerini kapatırsak pek sorun kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54

Şöyle ki bence ekran iphone 4'te ideal.Eğer daha büyük ekran isteyen olursa ipad'i kullanmalarını öneririm.Şahsen bende ipad2 var kesinlikle çok işime yarıyor.Galaxy 2 hd'yi de inceledim ama iphone kadar zevk vermiyor.Nedeni ilk olarak ekranının bana göre büyük olması bir eksi.

Çünkü bu adı üzerinde cep telefonu.Birde 4 çekirdek olayına gelince,istedikleri kadar artırsınlar ama işletim sistemi desteklemedikten sonra ne fayda :)

Uluslar arası kuruluşlarında karşılamalarında işlemci ve çekirdek olayının icraatı konusunda yine iphone 4 ve 4s öne geçiyor :)

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

iphone 4 ve ipad 2 kulanıyorum yaklaşık 3 senedir iphone kullanıyorum ve artık başka telefon kullanamam diye düşünüyorum verdiğim parayı hakkettiğine inanıyorum sadece dokunmatiği bile rakiplerinden üstünlüğünü gösteriyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Eğer reklam olmıcaksa Appleturk.net forumunda moderatörüm ve kesinlikle aradığınız herşeyi bulabileginiz bir site..

Doğukan'a selamlar :flowers: adam ilk jaikbreak imi paldır küldür okulda atmıştı bana o gün bugün paçayı kurtaramadım :)

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54
Doğukan'a selamlar :lol2: adam ilk jaikbreak imi paldır küldür okulda atmıştı bana o gün bugün paçayı kurtaramadım :D

Site Kurucusudur :D Söylerim İnşallah :D

Garantisini etkilemiyor tabiii yurtdışında ;) abd'de bir genç dava ediyor apple jailbreak yapınca garanti kapsamında kalıyor diye,ve dava sonucu çocuğun haklılığına karar veriyor çünkü; parası ile sahip olduğu ürün artık kendi malıdır ve istediğini yapabilir diyor.Bizim ülkede tabii biraz farklı; sonuçu kullanıcı hatası olması için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar ama onunda çözümü sizinde dediginiz gibi bir restoreye bakar :p

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Avea nın kampanyasından alsam diyorum bende iphone 4 , ama 2 sene ödemesi var . BB9800 den farkı , bbm yok gerçi çokta önemli değil bbm. whatsap çıktı şimdi .Mail lerimi hızlıca görebileceğimi bilsem yarın alırım ama kararsız kalıyorum . Blackberry de posta kutusuna düşen mail hemen cihazada düşüyor bunu hızlandırsalar süper olur . Gerçi hızlanması için kendi server leri olması lazım .

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Ali'ciğim mail olayı sana kalmış ben güncellemeyi 15 dakika'da bir yaptım, sen sürekli senk. yaparsın sorun hallolur :music2: 1300tl sıfır ayfon4 simfree kapalı kutu. Alırsın tarifeyide istediğin şekilde seçer kullanırsın , 24 ay bağlılığında kalmaz böylece :ohooh:

Ben aveadan aldım 99'ken ve simfree 1300'e falan cihaz yoktu o zaman mecbur bunu tercih ettim. Ama şuanda 4gb internet + 250sms +250dk + iphone diye komple bir hesap yaparsak kampanya her türlü mantıklı.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir
1300tl sıfır ayfon4 simfree kapalı kutu. Alırsın tarifeyide istediğin şekilde seçer kullanırsın , 24 ay bağlılığında kalmaz böylece :music2:

kardeşime aldım daha yeni beyazını ios 5 yüklü canavar gibi kullanıyor :ohooh:

Nerde satılıyor bu fiyata?

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54
+1 güzel evet, ha birde bir konu açıklığa kavuşsun, tekrar yazayım ayfon gayet güzel bir alettir tamammı arkadaşlar, ama o fiyatı fazla.

Gelelim jailbreak olayına, bir kere yazılanı anlamak lazım, jailbreak sorundur demiyoruz, sorun bunun her versiyona uygulanamaması, aldım telefonu bekleki jailbrek çıksın, yok versiyona bak yok şunun üstü olmaz, rahatça düşünmeden gidip alıp kullanamıyoruz, bu olmadan çokta işe yaramıyor, yalanmı yani!

Yarın 4S alacak olsam ne yapacağım bu aleti, ne zaman çıkacağını bilmediğim şeyi bekle dur, bu sorun değilde nedir? Nimet' mi?

M.k atma kötüleme falan sözleride ayıp oluyor, kimsenin bunu yaptığı yok yazılanlar gerçekler, bu arada bu aletlerin hepsini kullandım, hepsi süper aletler, içlerinde en basit olanıda ayfondur, yani kullanmayı bilmiyorlar sözleride komik, ilk okuldaki çocukta bunu kullanır. Çözmek için birkaç saat yeter basit bir sistem, kullanmamak için insan' da başka sorunların olması lazım.

ip4 te galaxy s2 de var samsung jet' te var elimde, en basit kullanımı olan ip4 ve jailbreksiz ultra sıkıcı olabilen bir alet. Android kullanabilen bir içinse ios süper basit kalır üstelik, esas kullanmayı bilmiyorlar lafı android için kısmen söylenebilir, onuda kısa sürede komple çözersin zaten.

Şunuda netleştirelim, ayfonun yapıpta diğerlerinin yapamadığı hiçbirşey de yok, kendinizi kandırmayın, esas tersi var.

Bu arada tekrar yazayım anlaşılmam zor olmasın, bu ayfon fiyatı- her versiyona jailbreak uygulanamaması ve diğer dertlerine rağmen hala güzel alet, ama ulaşılmaz, karşılaştırılamaz, geçilemez falan asla değil, şuan bu sınıftaki tüm modeller aynı yada daha iyi seviyede, bunu artık tartışmanın anlamıda yok, sonuç olarak fiyatı galaxy S2 ile aynı olmadıktan sonra bu paralar bu alete verilmez, işte bu kadar.

Ali Bey apple bizlere jailbreak yapalım diye cihazları satmıyorki :D

tabi bu nedenle de apple'da her yeni versiyonda jailbreak açıklarını kapatmaya çalışıyor.

aslında bu bir savaş gibi bişey.

appleaçıkları kapatır hackerlar açık bulup kırmaya çalışırlar ve bence iphone uda güzel yapan bu..

aslında kimileri buna danışıklı dövüşüklü diyorlar ama :D

sonuçta cihaza jailbreak yapmadan da çok güzel özelliklerinden yararlanabiliyoruz ama tabi ki jailbreak yapınca tadından yenmez bu cihaz :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Bey apple bizlere jailbreak yapalım diye cihazları satmıyorki :D

tabi bu nedenle de apple'da her yeni versiyonda jailbreak açıklarını kapatmaya çalışıyor.

aslında bu bir savaş gibi bişey.

appleaçıkları kapatır hackerlar açık bulup kırmaya çalışırlar ve bence iphone uda güzel yapan bu..

aslında kimileri buna danışıklı dövüşüklü diyorlar ama :D

sonuçta cihaza jailbreak yapmadan da çok güzel özelliklerinden yararlanabiliyoruz ama tabi ki jailbreak yapınca tadından yenmez bu cihaz :D

Emre bey, tartışmayı başka boyutlara sokmayan tarzınıza teşekkür ederim, bende zaten berbat alet demiyorum, hepsinin olduğu gibi bununda sorunları var abartmayın bu aleti diyorum, ama kullananlara bir şey söylemeye gelmiyor, bende tip kalite olarak beğeniyorum, düşerse kırılır vs. ama artık dikkat edilecek, yalnız bu fiyatı gerçekten çok fena, şimdi okudum, apple ios 5.01 sürümüyle pil sorunu vs. çözecekmiş, ama kamera sorunu devam ediyor hala, neyse zamanla oturur nasılsa.

Danışıklı dövüş konusunda da tamamen haklısın.

Jail olmadan kullanımda fena değil, ama şimdi ip4 almaya kalksam mesela operatörlerin kampanyaları cazip sayılır, bunların durumu nedir? Jail yapılıyormu yoksa bekleyecekmiyiz? 4s resmi olarak ne zaman geliyor ve operatör satış fiyatlarını biliyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54
Emre bey, tartışmayı başka boyutlara sokmayan tarzınıza teşekkür ederim, bende zaten berbat alet demiyorum, hepsinin olduğu gibi bununda sorunları var abartmayın bu aleti diyorum, ama kullananlara bir şey söylemeye gelmiyor, bende tip kalite olarak beğeniyorum, düşerse kırılır vs. ama artık dikkat edilecek, yalnız bu fiyatı gerçekten çok fena, şimdi okudum, apple ios 5.01 sürümüyle pil sorunu vs. çözecekmiş, ama kamera sorunu devam ediyor hala, neyse zamanla oturur nasılsa.

Danışıklı dövüş konusunda da tamamen haklısın.

Jail olmadan kullanımda fena değil, ama şimdi ip4 almaya kalksam mesela operatörlerin kampanyaları cazip sayılır, bunların durumu nedir? Jail yapılıyormu yoksa bekleyecekmiyiz? 4s resmi olarak ne zaman geliyor ve operatör satış fiyatlarını biliyormusunuz?

4s'lerin tarihleriyle ilgili belirli bişi yok sanırım aralık sonunu bulur diye tahmin ediyoruz.

bu telefeonu abartmayın olayınada gelince :D cidden bu alet biraz hastalık yapıyor ve kullanıcalarında çok fazla benimseme ve bununda sonucunda sanki takım tutar gibi karşı kişişye bu telefonu savunur konuma geliyorsunuz :D

benimde bazen abarttıgım taraflar oluyor sonradan kendimi frenliyorum :D

iphone 4 lerdede operatörler biraz pahalı olabililyor ama şu anda 2. el temiz bir iphone 4'ü 1250 - 1400 arası bulmak mümkün.

ben şuanda 4s kullanıyorum ama illada 4s alın diye kimseye tavsiye etmedim iphone 4 çoğu işlerini görür.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Nerde satılıyor bu fiyata?

İstanbul dogubankta Modaelektronik var Emre idi sahibi yanlis hatirlamiyorsam, beyazini 1350tl ye aldim ki siyahtan pahalidir beyazlar. Sahibinden.com da dukkan arada cikar. Suan sitede 1375 gozukuyor beyaz. Gayette guvenilir bir saticidir 2 telefon aldik suana kadar.

Onun haricinde bir arkadas daha var onunda bilgierini paylasirim dedigim yerden sonuc alamazsaniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Başlığın amacına aykırı mesajlar silinmiştir..

Ekran özelliklerinikarşılaştırmanın neresi neye aykırıydı Ersen?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Başka bir mesaja alıntı yapılarak cevap yazıldığı için mesaj kompe silinmiş..

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Site Kurucusudur :D Söylerim İnşallah :)

Evet biliyorum bende ilk üyelerinizdenim :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Gürsoy

Dün itibariyle bende iPhone liyum :) avea kampanyası ile aldım 18 ay 170 tl civarı para öDüycem . Hatta şuan iphoneden yazıyorum çok kolaymış . Cihaz modeli iPhone 4 16gb , tarifem de değişiklik oldu 1000 dk 1000 sms 4gb internet de yanında oldu .

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Dün itibariyle bende iPhone liyum :) avea kampanyası ile aldım 18 ay 170 tl civarı para öDüycem . Hatta şuan iphoneden yazıyorum çok kolaymış . Cihaz modeli iPhone 4 16gb , tarifem de değişiklik oldu 1000 dk 1000 sms 4gb internet de yanında oldu .

Ali hayirli olsun super fiyat ve tarife. 3000e geliyor ama sadece net ve gorusme icin bile tarife alcak olsan 70tl vericektin. 1800e garantili ayfon aldin diye dusun 18ay taksitle ;)
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Demir

Hadi bakalim bir uzman sorusuda benden :)

4.3.3 olan versiyonumu suan itunesin direk update yapmaya calistigi 5.0.1 e degilde 5.0 a gecirmek istiyorum. Shift+restore yapinca 3194 hatasi veriyor. Tinyumbrella ile yapmayi deniyorum oda 4.3.5 e kadar yardimci oluyor.

5.0 a gecemeyecekmiyim ben simdi? İlla 5.0.1 veya ustumu olmali. 5.0.1 de daha adam gibi JB yok oyuzden 5.0 gecip orda kalmak istiyorum daha iyisi cikana kadar.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Onur

Untethered jailbreak çıkana kadar yerinden kıpırdama... Ben de 4.3.3'teyim.

Abi dogru dersin de, bi 5.0 a gecsem semi-untethered te isimi gorecek.

Gerci artik cok umitli degilim Comex(apple bunyesinde artik) ten sonra untethered ten umidimi kestim. 5.0.2 cikacak yakindir hala bi numara yok baksana. Amac ios 5e gecmek ama iste 5.0 istiyorum. Ona gecsem semi falan takilirim soru. Etmem. Bide cok yuklendim telefona, bu bahaneyle sifirlamis olup sadece akilda kalan gerekli uygulama vs. Yuklerim diyorum.

Neyse bakalim iphone culardan cevap gelicek mi sorunuma.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

çok pahalı. hiphone alsak olmaz mı?

yani milli servet.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

İphone'cular forumda yazıyormu bilmiyorum ama IPB adlı ücretsiz programı kurarak "ford club tr" sitemizi rahatca telefonumuza uygun olarak kullanabiliriz. Geçen günler iphonumdan gezerken telefonda uyarı olarak çıktı bende yükledim, sonuç olarak güzel bir uygulama.

Diğer önerebileceğim programlar;

m-Devlet (ihone için e-devlet olayı)

GittiGidiyor

sahibinden

AppShopper (bedava ve indirime giren programları bulmak ve yüklemek)

Quickoffice (office programları)

Photosynth (360 derece panorama fotograf)

PS Express (rotograf düzenleme)

VLC (video programı)

DerManDar (panorama fotograf)

Hareket Saati

Google Çeviri

Earthquake (deprem bildirim)

AutoCAD WS (bildiğimiz autocad çizim programı)

iSlash (oyun)

ve dahası da var lakin bunlar arkadaşlarım için önerdiklerim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...