İçeriğe Yönlendir

Iphone 4G/4S Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Onur Demir

Recommended Posts

Onur Demir

Ya Hocam Redsnow İle JB yapılan cihazı kapatıp açarsan Elmada Kalıyor Yani şuana kadar cevremdeki 3 arkadaşım 5.0.1 dondu kaldı Bende 5.0.1 var vallaha Korkudan yapmıyorum .

Yok öyle bişey Can. Artık herşeyin çözümü var. Nette ufak araştırma yeterli. Onlardaki JB untethered değildir, o daha dün çıktı, Tethered jailbreakte telefon kapatılırsa telefonu kullanamıyorsun. Semi-tethered te açılıyor ancak sadece belli başlı şeyler kullanılıyor. Untethered jailbreak te ise herşey normal kullanmaya devam.

O Elmada kalan telefonları redsnowla açsınlar, ondan sonra Cydia dan Emre Bey'in dediği Corona 5.0.1 tethered uygulmasını yükleyince bidaha elma falan denk gelmez.

Bu arada Semitether yaparken elma değilde ananas fotosu çıkıyor :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

4.3.4 için jailbreak yok.

Sen önce yazılım versiyonunu 5.0.1 yap.

Ondan sonra Redsnow programını indirip JB yapabilirsin.

İstanbul'da olsaydım sana JB yapıverirdim.

Gel sen ben seni ağırlarım.

Hem de şu senin C-max ı da bir denerdik. :D

Yok öyle bişey Can. Artık herşeyin çözümü var. Nette ufak araştırma yeterli. Onlardaki JB untethered değildir, o daha dün çıktı, Tethered jailbreakte telefon kapatılırsa telefonu kullanamıyorsun. Semi-tethered te açılıyor ancak sadece belli başlı şeyler kullanılıyor. Untethered jailbreak te ise herşey normal kullanmaya devam.

O Elmada kalan telefonları redsnowla açsınlar, ondan sonra Cydia dan Emre Bey'in dediği Corona 5.0.1 tethered uygulmasını yükleyince bidaha elma falan denk gelmez.

Bu arada Semitether yaparken elma değilde ananas fotosu çıkıyor :D

Onur bu anlattıklarını bir Türkçe meali var mı? :(:shok:

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Abi jailbreak ; cydia denen uygulamanin redsnow sayesinde telefona yuklenmesidir.

Redsnow; jailbreak vs yapmaya yarayan programdir.

Jb; viskiyle alakasi yoktur, jailbreakin kisaltilmisidir :D

Tethered jb ; cydia nin telefona yuklenmisi(yani jb yapilmisi) ancak telefonu kapattigimiz zaman tekrar acilislarda pc ye baglayarak ve redsnow araciligi ile ancak acabildigimiz hali.

Semi-terhered; tethered jb li telefona (eger varsa) cydia dan semi terher indirerek, telefon kapansa bile acabildiginiz ancak; jb yokmus gibi kullandiginiz ve mail vb bazi standart uygulamalara giremediginiz halidir. ( pc ye baglayip redsnowla calisir hale geliyor yine)

Untethered; jb in en stabilidir. Ac, kapa, resetle vs. Hic birsey olmaz. Normal bir iphone nasil kullanilirsa oyle kullanirsiniz.

Simdi telefon versiyonu 5.0.1 degilse hemen yapmali, lakin 5.1 yolda.

Neden mi oyle dedim; ios(isletim sistemi)ta shsh kaydiniz yoksa versiyondan geri donus yoktur. Ayrica ituneste en son hangi versiyon varsa sadece ona yukseltebilirsiniz. Ara versiyona gecis (shsh kaydi yoksa) yoktur.

Shsh kaydi; cesitli programlar araciligiyla, versiyonun kaydini almaktir. Alinan kayda daha sonra donus yada gecis yapmanizi saglar...

Bir cirpida aklima gelenleri, bildigim ve benim anladigim kadariyla aktarmaya calistim. Umarim yardimi dokunur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54
(düzenlendi)

Emre Bey bende Iphone 4 var. Sürümü 4,3,4 Jailbreak attıramıyorum.

Jailbreak atılabilir mi?

Çok Rahat Atılabilir

Şimdi Anlatması zuzun sürer ama istersen tabi eğer reklamda olmıcaksa appleturk.net sitemizde resimli anlatımı mevcut.

kullanılan hattın pasaporta işletilen kişinin adına olması gerekiyor diye birşey duymuştum doğru mudur acaba

faith beyinde dedigi gibi öyle bir şart yok.

1 ay içinde giriş çıkış yapmış olması yeterli..

5.0.1 hemen Çakayım bu JB yaa :) Onur saolasın :)

Can Bey eğer cihazınız sim kilitsiz ise kesinlikle 5.0.1 yüklemenizi tavsiye ederim..

tarihinde Emre Yılmaz54 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
5.0.1 de şarj sorunu var diyorlar.5.0.1 İn artıları nelerdir?

şarj 1 saatte bitiyor :p :p ahahahah

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Kanka Benimki Kutusundan 5.0.1 Çıktı 3GS Bataryam 19 ile 33 saat arası gidiyor Whatsapp vs Bilimum uygulamalar açık Şekilde

hafız makara yapıyorum :) androidçi deyimi bunlar :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

5.0.1 de şarjın az gitmesi olayını bende söylemiştim. Ama farkettimki Hiçte az gitmiyormuş Fazla kurcalamaktan erken bitiriyormuşum :D

Ben untethered JailBreaklı ios 5.0.1 li iphone 4 ü mü sıkıntısız ve sorunsuz kullanıyorum :nazar: Kafalarında soru işareti olanlara duyurulur.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Action movie FX i tavsiye ederim. Bankanın camından personelin arabasını hedef aldım. Sonrasında videoyu araç sahibi bayana seyrettirdimde, Az daha basıyordu çığlığı :)

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54

Apple turk de 4.3.4 ü bulamadım.

4.3.5 versiyonla ayni islemleri yapiyorsunuz.

İsterseniz google da 4.3.5 jailbreak yazdiginiDa karsiniza cok bilgi cikar.

Eger cihazini sim kilitsiz ise 5.0.1 yuklemenizi oneririm..

5.0.1 de şarjın az gitmesi olayını bende söylemiştim. Ama farkettimki Hiçte az gitmiyormuş Fazla kurcalamaktan erken bitiriyormuşum :D

Ben untethered JailBreaklı ios 5.0.1 li iphone 4 ü mü sıkıntısız ve sorunsuz kullanıyorum :nazar: Kafalarında soru işareti olanlara duyurulur.

Kesinlikle bendede ayni yani bataryasinda hic bir problem yok.

Fakat hem i4 hemde i4 s kullanan bir uye olarak sunlari soyleyebilirim;

İphone 4 un bataryasi 4s e gore sanki biraz daha fazla gidiyor :)

Bunun nedeni olarakta 4s uzerinde islemciyi soyleyebilirz.

Cunki; ikisininde batayryasi ayni ama 4s in islemcisi ve birkac donanim ozelligi yuksek oldugu icin daha fazla sarj yiyiyor..

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

3GS versiyon 5.0.1. JB yapabilirmiyim?

Not: Turkcell cihaz, ve garanti bitmedi.

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

action fx cok guzel. biz de dün saz çalan bir hocamızı patlattık. dın dın dın dan bıkkınlık gelmiş de patlatılmış hissi veriyor :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Özdemir Abi Yap bişeycik olmaz ;) En kötü bir restore yaparsın orjinale döner işte :) Bende Haziranda garantili ip4 aldım 1 hafta sonra işte Jailbreak yaptım.

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54

3GS versiyon 5.0.1. JB yapabilirmiyim?

Not: Turkcell cihaz, ve garanti bitmedi.

@Onur'unda dediği gibi hiç birşey olmaz gönül rahatlığı İle Jailbreak yapıp yeni dünyalara açılabilirsiniz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Google calendara kopyalasın telefondan sync etsin. Sonra calendar a iphone dan abone olsun, numaraların geri gelmesi lazım.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kardesim iphone 4 almis, bunun uzerinde igo yuklu gelmiyo mu? Navigasyon yok mu bunda simdi?

Yorum bağlantısı
Misafir

kimsenin cevap vereceği yok bari ben yazayım, ıgo yüklü gelmiyor, cihazın içinde navigasyona benzeyen bir uygulama var adı "harita" pek navigasyon değil konumlandırma vafizesi görüyor bide kota falan çiziyor sana. senin dediğin igo paralı olarak var, paralı alırsan olur telefonda

Şimdi telefona dünya kadar para ver içinde navigasyon olmasın ölemi ? Enteresan...

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Şimdi telefona dünya kadar para ver içinde navigasyon olmasın ölemi ? Enteresan...

Jailbreak yapın, İstediğiniz herşey olsun ;) Apple bize, okadar para verip kapalı bir kutu almamızı sağlıyor. Diğerleri gibi daha az paraya herşeyi önümüze yığmıyor. Yapabiliyorsan kendin yap diyor ya işte belki o yüzden iphone vazgeçilmez oluyor :D

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54

Jailbreak nedir ?

Necati Bey Aslında bu çok kapsamlı bir soru :)

ama kısaca bedava uygulamar yükleyebileceğiniz bir işlem.

aynı zamanda bir çok daha yararyı var bir bakıma antibiyotik tarzı bişi :)

şu linkten bizim hazırlamış olduğumuz terimler sözlüğü size yardımcı olacaktır.

jailbreak tanımıda dahil iphone ile ilgili tüm bilgileri öğrenebilirsiniz..

Jailbreak yapın, İstediğiniz herşey olsun ;) Apple bize, okadar para verip kapalı bir kutu almamızı sağlıyor. Diğerleri gibi daha az paraya herşeyi önümüze yığmıyor. Yapabiliyorsan kendin yap diyor ya işte belki o yüzden iphone vazgeçilmez oluyor :D

@onur çok doğru söyledin :)

ama İgo crack yemiyor :)

adamlar önlemlerini almışlar :)

Yorum bağlantısı
Onur Demir

@onur çok doğru söyledin :)

ama İgo crack yemiyor :)

adamlar önlemlerini almışlar :)

Haha Bende Var igo ;) Bir ara indirmiştim, İlk çıkıtğı gündü galiba. Hani bu 1dolardan başladılardı, hersaat fiyatı artıyordu. İşte o ara bi link denk getirdim indirdim bedavadan :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bende wave 2 var kardeşim için sordum bizdede spoof diyolar buna beleş oyun uygulama yükleme, neden kısaca üçkağıt demiyolar anlamıyorum :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...