İçeriğe Yönlendir

Iphone 4G/4S Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Onur Demir

Recommended Posts

Mehmet Mercan

Bence iPhone 4'lerle IOS 5.x kullanmaya gerek yok.

IOS 5.x yazılımı, iPhone 4S veya çıkarsa eğer iPhone 5 için uygun.

Öyle düşünme iphone 4'de ios 5.x çok başarılı. Bence ios5'e alışan daha alt sürümleri istemez. Hoş eklentiler var. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54

Sanırım siz Sakarya'da yaşıyorsunuz. iPhone tamiri ile ilgili yetkili ve ilgili bir yer var mı bildiğiniz?

Teşekkürler şimdiden..

Evet Sakaryada yaşıyorum ama iphone ile ilgili tüm tamir işlerini İstanbulda Kadıköyde Elektropower firmasına yaptırıyorum.

hem temiz hemde hızlı işe yapıyorlar..

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54

Hadi bakalim bir uzman sorusuda benden :)

4.3.3 olan versiyonumu suan itunesin direk update yapmaya calistigi 5.0.1 e degilde 5.0 a gecirmek istiyorum. Shift+restore yapinca 3194 hatasi veriyor. Tinyumbrella ile yapmayi deniyorum oda 4.3.5 e kadar yardimci oluyor.

5.0 a gecemeyecekmiyim ben simdi? İlla 5.0.1 veya ustumu olmali. 5.0.1 de daha adam gibi JB yok oyuzden 5.0 gecip orda kalmak istiyorum daha iyisi cikana kadar.

5.0 versiyonuna geçebilmen için o versiyona shsh kaydının olması gerekir aksi takdirde son sürüm olan 5.0.1 e yükseltebilirsiniz.

3194 hatası o versiyona shsh kaydınız olmadıhını yada varsa pc nizdeki host dosyanızda saurik ip lerinin olmadıgını belirtir.

biraz kafanız karışımış olabilir :) ama aslında basit işlemler.

birde eğer cihazınız yurtdışı ise kesinlikle direk update yapmayın mazallah elinizdeki cihazdanda mahrum kalmayın :)

Bence iPhone 4'lerle IOS 5.x kullanmaya gerek yok.

IOS 5.x yazılımı, iPhone 4S veya çıkarsa eğer iPhone 5 için uygun.

Alper bey aslında 5'li versiyonlar iphone 4 içinde büyük devrim niteliğinde.

eğer cihazlarınız yurt dışı değil ise kesinlikle 5.0'lı versiyonlara geçmenizi öneririm.

ios 5 ile birlikte çok fazla yenil geldi ben 4s kullanan biri olarak iphone 4 ü öneriyorum herkese ama ios 5 kesinlikle tavsiyemdir :)

Yorum bağlantısı
Osman Öksüz
(düzenlendi)

Ensonhaber

Gazete oku

Ntv

Harita

Ezan

Facebook

Msn live

Zargan - ing sözlük

Ziraat

İşbank

Hepsiburada-yeni çıkmış

tarihinde Osman Öksüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen

Hayret yazılmamış ama bence Phone Drive olmazsa olmaz uygulamalardan...

Bu uygulama ile temel olarak iphone, wireless bir flash belleğe dönüyor. internet tarayıcısına telefonun IPsini yazıp bağlanıyorsunuz ve uygulamanın arayüzü ile sürükle bırak yöntemi ile dosya transfer edebiliyorsunuz. Her türlü dosya yükleyebilirsiniz, desteklemesi önemli değil, transfer ve yedekleme amaçlı...

mp3'den pdf'e, html'den doc'a, ziplere kadar bir çok dosya tipini kendisi destekliyor zaten. Dosyaları mail ile yollama veya mailden indirme seçenekleri mevcut. iphone ile çektiğiniz fotoğrafları kendi içerisine alıp (import edip) kullanabilirsiniz... Başka bir phone drive kurulu iphone ile wi-fi veya bluetooth üzerinden dosya transferi yapabilirsiniz... itunes kurulu olmayan bir bilgisayardan da iphone a dosya atıp kullanmak için ideal, kablo ile de uğraşmıyorsunuz...

Ayrıca, mp3 player özelliği için ipod'un alt yapısını kullanıyor. Activatorden ipod için ayarladığınız kısa yolları destekliyor. Haliyle bu program varsa ipod'u kullanmaya gerek kalmıyor, ki ben kullanmıyorum... Sonuçta itunes ile uğraşmadan mp3'lerinizi atabiliyorsunuz...

Kabaca özellikleri böyle, detaylı özellikleri internette bulunabilir... :)

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen

Bir diğer faydalı uygulama Flashlight. Telefonun flaşını açmaya yarıyor. Yani kamera menüsüne girmeden, bir nevi kısayol. Karanlıkta telefonu kısa süre için el feneri niyetine kullanmak gerektiğinde oldukça kullanışlı...

Bir de Viber var. Aslında çok yaygın ancak göremedim onun için yazayım dedim. Kesinlikle bir whatsapp değil, internet telefonu diyebiliriz. Wi-fi'a bağlıysanız, mesela evinizdeki ADSL, gayet iyi bir ses kalitesi ile konuşabilirsiniz. Hatta Turkcell ile kıyaslıyorum ses kalitesini, avea ve vodafone bir kenara... :) IOS ve Android için mevcut şu an. Telefon listenizi otomatik tarıyor ve kimde varsa listeliyor, whatsapp gibi yani...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

4s ile ilgili olarak ahize problemi dile getiriliyor. Gerçekten böyle bir sorun var mıdır? Sorun şu; telefonla arama yapıldığında ahizeden ses gelmiyor, ekrandan hoparlöre alıp, tekrar ahize seçildiğinde ses geliyor. Yeni yazılımla da problem devam ediyor diyorlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Cuma aksami, 4.3.3 un shsh kaydini alip 5.0.1 e yukselttim versiyonumu. 5.0mis gibi gostertip semitether jailbreak yaptim :) 5.0.1 ve jailbreakli telefonum :) untetheret a gore farki telefonu kapatmam yada reboot yapmamam lazim. Eger kapatirsam tekrar actigimda jailbreaksiz gibi calisiyor ve ayriyetten maillerime falan giremiyorum. Safari falan calisiyor ama sorunsuz. Normale cevirmek icinde pc ye baglayip redsn0w u calistirmam gerekiyor.

Suan gayet memnunum jb bir ios5 kullanmaktan ;)

Dipnot: 4.3.3 e almis oldugum shshs kaydi sayesinde, istedigim zaman 4.3.3 e geri donebiliyorum :)

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54

4s ile ilgili olarak ahize problemi dile getiriliyor. Gerçekten böyle bir sorun var mıdır? Sorun şu; telefonla arama yapıldığında ahizeden ses gelmiyor, ekrandan hoparlöre alıp, tekrar ahize seçildiğinde ses geliyor. Yeni yazılımla da problem devam ediyor diyorlar.

Saygılarımla.

Evren Bey 4s cihazı ilk abd ve avrupada 14 ekimde satışa çıktı bnde 15 ekimden beri kullanıyorum ama hiç ahize problemiyle karşılaşamdım :)

ama tabiki elektronik ürünlerin bazılarında oldugu gibi bu cihazlarında bazılarında sorun olabilir ama garantisi varsa mutlaka birebir değiştirirler..

apple'ın en güzel yanıda bence bu :)

Cuma aksami, 4.3.3 un shsh kaydini alip 5.0.1 e yukselttim versiyonumu. 5.0mis gibi gostertip semitether jailbreak yaptim :) 5.0.1 ve jailbreakli telefonum :) untetheret a gore farki telefonu kapatmam yada reboot yapmamam lazim. Eger kapatirsam tekrar actigimda jailbreaksiz gibi calisiyor ve ayriyetten maillerime falan giremiyorum. Safari falan calisiyor ama sorunsuz. Normale cevirmek icinde pc ye baglayip redsn0w u calistirmam gerekiyor.

Suan gayet memnunum jb bir ios5 kullanmaktan ;)

Dipnot: 4.3.3 e almis oldugum shshs kaydi sayesinde, istedigim zaman 4.3.3 e geri donebiliyorum :)

Onur Bey öncelikle hayırlı olsun sizde jailbreakli kervanına katılmışsınız :)

ben jailbreak yaptıgım bazı cihazlarda semitether çalışmadıgına şahit oldum o yuzden siz şanslıymışsınız..

cydia'nın tadını çıkarmanız dileğiyle..

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Onur Ben senin su meshur ekran Temani indirmek istiyorum program ismi tam olarak neydi HTC temasi gibi olan .

Can tavsiye etmem, bende kullanimiyorum artik. Cok

Mesekatli bir is yapmasi. Linkini bulursam atarim birara. Jailbreak yapman lazim o yoksa olmaz :)

Onur Bey öncelikle hayırlı olsun sizde jailbreakli kervanına katılmışsınız :)

ben jailbreak yaptıgım bazı cihazlarda semitether çalışmadıgına şahit oldum o yuzden siz şanslıymışsınız..

cydia'nın tadını çıkarmanız dileğiyle..

Yaz basinda ilk aldigimda yapmistim jailbreaki, jailbreak olmazsa zaten kullanmam iphone u :) semitether olayi dedigin gibi sans isi :) yaptim oldu :D tutmazsa geri donerim diye shsh kaydi almistin 4.3.3 ten, cok sukurki gerek kalmadi.

Yorum bağlantısı

Kesenin ağzını açmaya karar verdim, emektar takoz 6600'ı emekliye ayırıyorum. İphone almayı planlıyorum, ancak 4 mü yoksa 4S mi tercih etmeliyim ? Hafızası en optimum kaç GB olmalı? (8-16-32) Son sorunum ise şu ben hazırkart kullanıyorum, hattım faturalı olmadan kampanyalı cihaz alamazmıyım? Kaldı ki t.cell için faturalı hat'da yetmiyor. 1 yıl düzenli faturalar ödenicek vs vs. Tarifesiz boş cihaz alsam en uygun ve garantili nerden alınır? Yazılım muhabbetinden hiç anlamam 6600'ın bile 2004'teki sybiam vrs. yüklü duruyor. Yardımcı olursanız sevinirim. :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

HAzır kart kullanıcıları, kredi kartlı şekilde kampanyadan faydalanabiliyor :)

Yorum bağlantısı

Burak,

Sen pasaport ayarla, yurtdışından sana iPhone 4S getirteyim. 16gb olanından...

Hatta Burak arkadaşta şu an iPhone 4 beyaz 16gb var.

Genpa garantili kutusundan açılmamış. 1500 TL diyor. Onu alalım sana...

Abi passport var olmasına varda süresi bitmiş olması gerekli. Yılbaşından sonra ankara'ya gidicem gitmişken yenileteyim. 32GB Beyaz 4S'in cezası nedir? Yoksa hepsiburada gibi sitelerden alıcam 2600 gibi bir rakama o da sözde indirimli. !!!

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Abi passport var olmasına varda süresi bitmiş olması gerekli. Yılbaşından sonra ankara'ya gidicem gitmişken yenileteyim. 32GB Beyaz 4S'in cezası nedir? Yoksa hepsiburada gibi sitelerden alıcam 2600 gibi bir rakama o da sözde indirimli. !!!

Burak Chicagoda yanlış hatırlamıyorsam 830 dolardı ama bence 32 GB ye gerek yok.. 16 çoooookk yeterli..

Bu iphone'lar iyi diyorlar, ben de alacağım bu gidişle en 4s'inden. :D

İyi mi? android varken iphone mu alınır :p :p :p :p

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54
(düzenlendi)

Telefon ilk başta bişeyi yoktu gece şarjı bitti kapandı sonra şarja taktım açtım.Baktım açılıp açılıp kapanıyor.Bi kaç kere açıp kapadım aynen devam sabah bilgisayara bağlar reset atarım dedim.Bilgisayara takıyorum telefonu tekrar telefonu yapılandırcam 3 dk da bir reset attıgı için bağlanamadı diyor.En son kafam attı servise verdim bugun.

Cihazi dfu moda alip restore atmayi deneseydiniz,

Eger dfu modada aynisini yaparsa sorun bataryadan olabilir veya yazilimdalda olabilir.

Orjinal olmayan sarj aletlerinde bu tarz olaylarla karsilasiyoruz,

Farkli woltaj olayi cİhazin bozulmasi icin birebir :)

iPhone 4'ler için 5.0.1 untethered JB çıkmış...

Burada da link: http://blog.iphone-dev.org/post/14857834236/untethered-holidays

Evet alper bey untethered bugun cikti ve bugunden beri appleturk.net sitemizde sorulara yetismeye calisiyoruz.

Suamda firsat buldugum iun buraya girebildim.

Ve bir yeni olay daha cihazlarini tethered kullanan arkadaslar icin tekrar jailbreak e gerek kalmadan cydia dan Corona 5.0.1 tethered uygulamasini indirerek sonuca ulasabilirler..

(siteye telefondan girdigim icin bazi yazim hatalari olabilir, kusura bakmayin.)

tarihinde Emre Yılmaz54 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Semi-Tether dan Corona 5.0.1 tethered uygulaması sayesinde Untetherede geçmiş bulunmaktayım. Emre Bey Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Emre Yılmaz54

Semi-Tether dan Corona 5.0.1 tethered uygulaması sayesinde Untetherede geçmiş bulunmaktayım. Emre Bey Teşekkürler...

Tebrikler..

Artık cydia'nın tadını çıkartabilirsiniz :)

Dfu modu denemedim açıkcası.Ama sarj aletim orjinal batarya demişssiniz.Bataryam dolarken ısındıgını hissediliyordu.

Şarj ederken biraz ısınması normal sorun yok..

Neyse cihazını garantiye yollamışsınız umarım halledip yollarlar.

Yorum bağlantısı

Şu bahsi geçen uygulamalar nedir birisi ufak bi açıklasa? Ben hepsiburada'dan 4s almayı düşünüyorum, içinde sim lock vs. varmıdır? Herhangi firma kampanyası olmayacağından yok sanıyorum. Basit bi kullanıcısın burak diyorum kendime sen iphone'dan ne anlarsın. :D

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Arkadaşlar i-phone 4S 16 GB sıfır kutusunda jelatini bile açılmamış,alan sadece pasaport kaydı yaptıracak,fiyat 950 USD'dir.

İlgilenen olursa bana haber versin..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

22 Ocak gibi İspanya'ya gideceğim. Dönüşte pasaportuma işletebilirim. Artık buradan isterim birinizden.

Burak,

Sen pasaport ayarla, yurtdışından sana iPhone 4S getirteyim. 16gb olanından...

Hatta Burak arkadaşta şu an iPhone 4 beyaz 16gb var.

Genpa garantili kutusundan açılmamış. 1500 TL diyor. Onu alalım sana...

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

kullanılan hattın pasaporta işletilen kişinin adına olması gerekiyor diye birşey duymuştum doğru mudur acaba

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
(düzenlendi)

Emre Bey bende Iphone 4 var. Sürümü 4,3,4 Jailbreak attıramıyorum.

Jailbreak atılabilir mi?

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

kullanılan hattın pasaporta işletilen kişinin adına olması gerekiyor diye birşey duymuştum doğru mudur acaba

yanlış bilgi.. yeterki kayıt edilsin kime ait olduğunun önemi yok..

Emre Bey bende Iphone 4 var. Sürümü 4,3,4 Jailbreak attıramıyorum.

Jailbreak atılabilir mi?

4.3.4 ne abi yükseltsene sürümü..

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

4.3.4'e JB yok.

Ama 5.0.1'e upgrade olup oradan Redsnow ileJB olur.

Öyle bir sorun yok...

Telefon mu istiyorsun Cenk? Hangi model?

Alper Türkçe konuş allah aşkına ben bu konuda zır cahilim. :tongue:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...