İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Darty bir ara telefonun fiyatını 1.400.-TL'lere çekmişti. O ara satılan modellerin çoğu I9100G modeli çıktı. Darty durumu farkedip, değişim isteyenlere bir süre sonra iade yaptı. Netten takip etmiştim. Hatta bir kişi aynı rakama I9100 alabilmiş. Sanırım Darty'de sıkıntı malı temin ettiği distürbitörden kaynaklandı. Şimdi model numarasının yanına uzantıları da yazıyorlar. G modeli ICS güncellemesi de alamayacak büyük ihtimalle. Ortadoğu için üretilmiş bir model. Piyasada birkaç çeşit ı9100 mevcut. Türkiye için olan Avrupa ile aynı. Japonya'da ve Korede dahili TV tuner, Nfc alıcısı gibi özellikli olanları da mevcut. Ancak asıl GalaxyS2 ükemizdeki model numarası ile I9100.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Aslında Nfc önemli bir donanım değil Mehmet. Sonradan telefona ilave edilen anten türevi bir aparat. Turkcell T20'lerde bile var. Anlaşılan Samsung bu aparatın işlevselliği yaygınlaşmayan bölgelerde üretime sunduğu telefonlara eklemeyerek maliyetleri gözetti.

Bilmeyen çok rahat alır. Kutusunun üstünde "G" harfi olması detaylı araştırmayan için çok anlam ifade etmez, etmediği gibi satıcı da rahatlıkla ikna eder bu konuda. Arkadaşın maliyetlerden kaçmanın mağduriyetini yaşayacak. Müşteri ne kadar bilinçsizse, satıcı da o kadar konuya hakim. Telefonu satarken, telefoncular "G" modeli olduğu için düşük fiyat verecekler. Elektronik işi şans işidir, bazen yüze güler, bazen de üzer...

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Cumartesi günü ben de Adroidlendim. BB bozulunca, Sani'nin de tavsiyesiyle Galaxy Note aldım Gerçekten hoş ve fiyatı da 2300 TL'lerden 1700'lere düşmüş. Boyutu biraz sıkıntı ama, tablet gibi de değil. Tek sıkıntım tüm mailleri tanımlamama rağmen, maillerin geç gelmesi. BB'de anında gelirken. burada gelen kutusuna bakınca güncelliyor. Bunu nasıl ayarlarız?

Yorum bağlantısı

Cumartesi günü ben de Adroidlendim. BB bozulunca, Sani'nin de tavsiyesiyle Galaxy Note aldım Gerçekten hoş ve fiyatı da 2300 TL'lerden 1700'lere düşmüş. Boyutu biraz sıkıntı ama, tablet gibi de değil. Tek sıkıntım tüm mailleri tanımlamama rağmen, maillerin geç gelmesi. BB'de anında gelirken. burada gelen kutusuna bakınca güncelliyor. Bunu nasıl ayarlarız?

Pop3 mail olarak alıyorsanız, anlık düşmüyor. Exchange üzerinden kurduysanız, anlık olarak alabilir. E posta bildirimleri (mail ayarlarından) açık olsun Cenk Bey.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Pop3 mail olarak alıyorsanız, anlık düşmüyor. Exchange üzerinden kurduysanız, anlık olarak alabilir. E posta bildirimleri (mail ayarlarından) açık olsun Cenk Bey.

Saygılarımla.

Teşekkürler Evren Bey. E-posta kontrol sıklığını da ayarlamam gerekiyormuş Şimdi hallettim.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

Android candır. :p Arif'in Manchester'a attığı golü ararken, bir de baktım Android almışım. :selo:

Yok şaka bir yana, Galaxy Note'un fiyatı inmiş, cazip geldi ve aldım. IOS hala güzel ama taahhütle falan uğraşamayacaktım ve de yurtdışından cihaz almak da bana riskli geliyor. Şimdilik durum bu Alper. :D

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Alışmaya başladım. Elimden düşmüyor. Araç kitim de var, gerçekten güzel oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bir soru soracağım.

S2yi yurtdışından gelecek pasaporta kayıt ettirelecek Note ile değiştirsem ne avantajım ve dezavantajım olur.

Note ile S2 arasındaki en belirgin farklar nelerdir.

Yorum bağlantısı

Note daha çok telefonlu bir notepad gibi düşünülebilir. S2 ise, notepad özelliği olan telefon. Bu açılardan bakınca note'un S2'den daha fazla kullanacağınız bir işlevi olmalı ki, S2'ye tercih edesiniz. Aynı özellikleri kullanacaksanız değişiklik çok gerekli değil. İkinci elde note düşük fiyata satılır, S2 daha çok tercih edilir. Mehmet ve Mert genç kuşak oldukları için sürekli değişim onlar için cazip Mehmet Bey. Siz S2 ile yola devam edin. S3 çıkınca bakarsınız, beğenirseniz onu alırsınız. S3 Note'dan küçük, S2'den büyük ama estetik ve dizayn olarak büyüklüğünü çok hissettirmiyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Note'un internet, video, facebook, twitter, youtube vb. uygulamaları ekran büyük olduğu için daha zevkli. Ayrıca dahili radyosu var. Kalem ile not tutma özelliği cabası. Ama S2 daha compact ve telefon boyutunda. Tercih ve zevk meselesi. Note'dan sonra bana diğerleri küçük ve oyuncak gibi gelmeye başladı.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Sakın ola Note'dan sonra elinize İphone 4S falan almayın. Diyeceğiniz tek cümle: Bu ne ya olacaktır. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Note'un internet, video, facebook, twitter, youtube vb. uygulamaları ekran büyük olduğu için daha zevkli. Ayrıca dahili radyosu var. Kalem ile not tutma özelliği cabası. Ama S2 daha compact ve telefon boyutunda. Tercih ve zevk meselesi. Note'dan sonra bana diğerleri küçük ve oyuncak gibi gelmeye başladı.

Note daha çok telefonlu bir notepad gibi düşünülebilir. S2 ise, notepad özelliği olan telefon. Bu açılardan bakınca note'un S2'den daha fazla kullanacağınız bir işlevi olmalı ki, S2'ye tercih edesiniz. Aynı özellikleri kullanacaksanız değişiklik çok gerekli değil. İkinci elde note düşük fiyata satılır, S2 daha çok tercih edilir. Mehmet ve Mert genç kuşak oldukları için sürekli değişim onlar için cazip Mehmet Bey. Siz S2 ile yola devam edin. S3 çıkınca bakarsınız, beğenirseniz onu alırsınız. S3 Note'dan küçük, S2'den büyük ama estetik ve dizayn olarak büyüklüğünü çok hissettirmiyor.

Saygılarımla.

Evren bey detaylı bilgileriniz için teşekkür ederim. Beni bu telefonda Cenk abinin dediği gibi tek cezbedici unsur ekran genişliği. Çünkü ben S2 telefonumu en çok internet ve fotoğraf çekimi için kullanıyorum (ortadaki pembelik artık dikkatimi çekmiyor :) Alışkanlık oldu galiba)

Telefon alırke ve araba alırken verdiğiniz bilgileri dikkate alan ve pişman olmayan biri olarak bu dediklerinizi dikkate alacağım Evren Bey.

Saygılarımla.

Not : Artık ihtiyar olduğumuzu sizde teyit ettiniz :D "Mehmet ve Mert genç kuşak oldukları için sürekli değişim onlar için cazip Mehmet Bey."

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu arada konu 63 sayfayı devirecek yakında. Telefonun sürekli gündemde olmasının bir yansıması sanırım. Şu an için artık cazibesini yeni modeller nedeni ile yavaş yavaş kaybetse de; bir Ericsson 622, bir Nokia 3310, Bir Panasonic gd90, bir Iphone gibi dönüm noktalarından birini teşkil etti model olarak. Samsung'un bir çok modeli piyasada mevcuttu ancak hiçbir modeli bu kadar kullanıcı dostu olmamıştı. Biraz veda konuşması gibi oldu farkındayım ama teknolojinin hızı karşısında tüm modeller gün gelip aynı akibeti paylaşıyor. S2 çıktığında sorgusuz, sualsiz telefonu alan bir kullanıcı olarak, Samsung'un yeni modeli hakkında da aynı duyguları yaşamak isterdim fakat bu sefer ciddi tereddütlerim var. Bir süre daha S2 benimle berbaer ancak değişim zamanı geldiğinde sanırım marka tercihi başka olacaktır.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Akıllı olsun ama tutarken elimde şöyle olsun birşey isterim. İşlerimi sesle yapsın benimle konuşsun yeter. Elime alıp kurcalamak zorunda kalmayayım. benim ne yaptığımı izlesin, isteklerimi takip etsin ve önerileri "abi şöyle yapalım mı" diye önersin. Büyük ekranı deden de yapar. :)

Panasonic-GD30-01.jpg

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

S3 modeli dünya çapında pek heyacan uyandırmayınca Türkiye2ye gelmesi de pek uzun sürmedi sanırım. Pazartesi günü operatörlerin taahhütlü satışları başlayacak deniliyor ancak hala fiyatlar belli değil. Bu arada mavimsi renk seçeneği, bir hata nedeni ile şu anda üretimde olmayacak, beyaz renkli sunulacak ilk modeller.

Bugün telefonu bizzat Ankamall Avea mağazında inceledim. Büyüklüğü kesinlikle hissedilmeyecek şekilde dizayn edilmiş. Ekran beklediğimden daha kötü. Canlı ve keskin ancak sanki birşeyler eksik. Çözünürlüğü daha düşük olan S2'nin ekranından uç noktada farklılıklar yok ki ben çözünürlük konusunda hassas bir kullanıcıyım.

Telefon su gibi akıyor. Takılma vs. yok ama telefonun içinde de hiçbir uygulama yok:) Estetik olarak çok beğenmedim. Fiziksel tuş daha estetik olabilirdi. Beyaz renk olduğu için mi bilmiyorum, geri dokunmatik tuşunun sembolünü göremedim. S2'den kalma alışkanlık ile o bölgeye bastım ve geri işlevini yerine getirdi. Ekranın altında kalan boşluk iyi tasarlanmamış. Arkasında alarm vs. olduğu için kapağı tam inceleyemedim.

Sonuç olarak; ilk çıktığında heyecan uyandırmayan bu modeli belki fiziki olarak incelediğimde beğenirim diye düşünmüştüm. Düşüncemde yanılmışım. S2 kullanıcısı için tercih edilecek bir model değil. DAha doğrusu değiştirmeye değecek bir model değil. Piyasadaki diğer rakiplerine göre en büyük artısı, geniş dahili ve ayrıca artırılabilir hafızasının olması. Son dönemde üreticiler sözleşmiş gibi telefonların hafızası arttırılamıyor.

Örneğin Nexus modelinin ekranını daha başarılı buldum. Fakat onda da 16gb dahili hafıza dışında bir hafıza arttırma şansı yok. Kullanmasamda radyo yok. Ayrıca pil kapasitesi S3'e göre düşük.

2012 yılında sanırım son darbe Androidçilerden değil, IOS'tan gelecek gibi. Piyasaya çıkmadan büyük beklenti yaratan ve ilk defa piyasaya öncülük edeceği düşünülen HTC'nin OneX modeli bile kullanıcılarını çoktan hayal kırıklığına uğrattı. Ne diyelim, sanırım Android modellerine tüketicilerin ilgisi biraz onları şımarttı. Iphonecu değilim ancak yeniden Iphone tarafından biraz sarsılmaya ihtiyaçları var gibi. Sarsılacaklar ki, kârlarını realize ederken, tüketiciye de ekstra yenilikler sunsunlar. Yoksa Nokia gibi, içi aynı dışı farklı modellerle tüketici yi kandırma dönemini tekrar yaşıyor olacağız.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

S3 zaten ara model, esas model, elma ip5 i çıkarınca gelecek, o yüzden bence alınacaksa nexus daha ideal, radyo falan önemsiz zaten, ille alıncaksa one x yada ben olsaydım one s modelini alırdım, bence one s f/p cihazı gibi duruyor.

Yorum bağlantısı

Arkadaşlar yarın yurt dışından pasaport kayıtlı bi s2 gelecek. Gelecek ama orjinal mi kaçak mı bilmiyorum. sanalpazar üzerinden alıyorum 950 liraya. Telefonu inceleyip onay verdikten sonra para satıcıya geçecek. Bundan önce bana i9100 yerine işlemcisi kötü olan i9100G gönderdiği çin iade ettim. Bende son anda öğrendim aynı telefon olmadıklarını. şimdi bu telefon gelince yapmam gerekn (orjinal olup olmadığını anlamak için

1. Önce imei kaydına bakmam,

2. Sonra da kiese bağlayıp (kies görürse sorun yok sanırım), bişey yüklemek yeterli mi ?

Telefon kayıtlı ama pasaport kayıtlı değilse kapanma riski var biliyorum (imei çakma olayı).

Telefona ics güncellemesini yapmak için o ülkenin kiesinden mi bağlamam lazım ? Root la odinle felan uğraşmak istemiyorum....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hehehhe :)

benim ufaklık wildfire bile bu çürük elmadan daha becerikli, üstelik ekranı daha hassas, hemde upucuz :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...