İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Vah vaaah, hatice en güzeli kardeşim, benim wilfire S bile İCS 4.04 ile sıfır kasılmayla çalışıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Taze bir S3 kullanıcısı olarak vede bu telefona 5800 den geçtiğim için gerçekten bu zamana kadar çok şey kaybetmişim.

Alalı daha 1 hafta oldu 3,4 GB uygulama yükledim bile..:)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Android 4.0'a geçtim, pek bir fark yoktu, geçen hafta telefon çok ısınmaya ve şarjı az gitmeye başladı. CPU spy ile baktım, telefon deep sleep moduna hiç geçmemiş. En çok pil harcayan kısım ise mail exchange ve internet görünüyordu. Ben de soruna son yüklediğim programlardan kaynaklanıyordur mantığı ile yaklaşarak son kurduğum ve internetle ilgili programı, "Google Chrome" u kaldırdum Isınma kayboldu ve pil eski kullanım süresine döndü. Yeni yazılım bazı programların çok fazla RAM yemesi ve arka planda meşguliyetin artmasın neden oluyor. Custom sürüm dene dediler, ama ben çözümü kendim buldum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben pil için, juice defender ultimate kurdum, çok kapsamlı ama istersen tam oto çalışan bir yazılım, baya hoşuma gitti, özellikle telefonu kullanmadığında, cebindeyken vs. ömrü nerdeyse 2 katına çıkarıyor, uygulamadan çıktın mesela, anında tüm gücü işlemciyi vs. ayarlıyor, otomatik gece moduna geçme, her uygulamayla oynama gibi extrem ayarlarda var, tavsiye ederim :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yav 2 batarya iyi de, ikisi de yarımşar günden 1 gün gidecekse gerek yok. 1 batarya şu anda 18 saat yetiyor bana, zorlasam 24 saate çıkar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bir ara zamzung arka kapağı komple güneş paneli olan model yapmıştı, bunada böyle bir kapak taksak çok iyi olurdu vallahi.

samsungsolarphonewow.jpg

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Alet sıcaktan kafayı yer...İşlemci ve pil çok ısınmamalı. Kış güneşi iyi olur tabi...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

sonunda bende androide geçtim, S2 aldım, 4.0.3 versiyonu yükledim, pil çok çabuk bitmeye, ekran kilidi çalışmamaya başladı, bu yüzden tekrar, 2.3.6 ya döndüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ayvacı

Yok artık dedim :)

Denedim çalışıyor Özellikle internet ve oyunlarda çok güzel oluyor :D

Çok geriden geliyon hocam, eccük koş :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çok geriden geliyon hocam, eccük koş :p

Öylemi oldu :(

Çok sevindim tüm sevincimi gursağımda bıraktın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...

ICS'den soğuttu bizi S2. İşin kötü yanı S3'ün satşı için sanki kasıtlı olarak stabiliteyi ortadan kaldırıyorlar gibi geliyor bana. S3'de aksi gibi umulan satış adedini yakalayamadı. İlk defa bir hi end model galaxy resmi olarak fiyat düşürdü ve sabit bir fiyatı koruyamıyor. Oysa ki, ilk 2 ayda çok küçük bir fiyat revizesinden sonra tüm elektronik marketlerde 1 sene sabit fiyatla satıldı selefleri. Yurt dışı S3'ün fiyatı distürbitör ürünü S2'lerin bile altını görüyor. S2 ise yeni modelin çıkması nedeni ile ikinci fiyat revizyonunu gördü ve 1.300.-TL'lik bantta fiyat performans ürünü olarak satılmayı beklerken, yeni yazılımın gazabına uğramış durumda.

Sonuç olarak tüm marka modellere bakıyorum, S2 bozulsa alınacak hi-end model telefon yok piyasa savaşları nedeniyle. Bu aralar alternatif marka Motorola ve Sony Xperia Sola. Bir de Sony-Ericsson Arc S.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

ICS'den soğuttu bizi S2. İşin kötü yanı S3'ün satşı için sanki kasıtlı olarak stabiliteyi ortadan kaldırıyorlar gibi geliyor bana. S3'de aksi gibi umulan satış adedini yakalayamadı. İlk defa bir hi end model galaxy resmi olarak fiyat düşürdü ve sabit bir fiyatı koruyamıyor. Oysa ki, ilk 2 ayda çok küçük bir fiyat revizesinden sonra tüm elektronik marketlerde 1 sene sabit fiyatla satıldı selefleri. Yurt dışı S3'ün fiyatı distürbitör ürünü S2'lerin bile altını görüyor. S2 ise yeni modelin çıkması nedeni ile ikinci fiyat revizyonunu gördü ve 1.300.-TL'lik bantta fiyat performans ürünü olarak satılmayı beklerken, yeni yazılımın gazabına uğramış durumda.

Sonuç olarak tüm marka modellere bakıyorum, S2 bozulsa alınacak hi-end model telefon yok piyasa savaşları nedeniyle. Bu aralar alternatif marka Motorola ve Sony Xperia Sola. Bir de Sony-Ericsson Arc S.

Saygılarımla.

Yavrusunu yiyen timsah gibi. s3'ün fiyatı inanılmaz düştü. En son 1549 TL gibi bir fiyat gördüm internette. Olacak iş değil. Bir üst model satılsın diye alt modeli ezmek ne kadar mantıklı acaba? Koskoca firmalar bu ikilemleri başka türlü aşamıyorlar mı? Sokaktaki vatandaşın bile ilk aklına gelecek çözümü uyguluyorlar. S3 şu anda benim gözümde sadece reklam güzeli. Ötesi yok. Böyle giderse Galaxy serisinin bile sonu olabilir diye düşünüyorum. Yeniden bir yapılanma içine girip, S2 ile mukayeseyi akıllara getirmeyecek bir model ismi, yapı.

Şu anda ben de net olarak cevap veremiyorum en iyi cihaz hangisi sorusuna. Ancak bu da başka ufuklar açıyor insanlara. Huawei örneğin. Ciddi şekilde incelenmesi gereken, modelleri kıyaslanması gereken markalardan. hTC içinse işler biraz daha yolunda görünüyor. Aslında kısa sürede çok model çıkartmasının avantajı da olabilir. Sırıtmıyor piyasada. One serisi fena sonuçlar vermiyor. En azından eski modelleriyle savaş içinde değil. Şimdi telefon arıyor olsam yine döner dolaşır bir One X satın alırdım herhalde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evren Bey buluştuğumuzda da söylediğim gibi ben 4.0.4 kullanıyorum şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım.

Sizin kullandığınız mail yöntemini kullanmıyorum.

Telefonu rootlamadim.

Ama S2 için yapılanlar doğru.

Alper abi boşuna çırpınma S2nin ölüsü ayfonu tokat manyağı yapar. :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

S2 dediğin tırt şey, iPhone'u yapsa yapsa gülme manyağı yapar. :D

Geçen biri yaklaşıyor karşımdan adamın suratının yarısında bir cisim var ama tam kapatmış ne ki falan derken bir baktım S2 :D :D Bir de kısa boylu vatandaş sonra nereye soktu boyu kadar telefonu anlamadım ya :D :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

O note'dir Tahir. S2'nin boyut itibari ile s3'ten, htc one x'ten küçük olduğunu düşünürsek, o derece gözüne çarpmamasi lazım. Note ise pinpon raketinden halliye bir model olduğu Icin, direk dikkat çeker.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

O note'dir Tahir. S2'nin boyut itibari ile s3'ten, htc one x'ten küçük olduğunu düşünürsek, o derece gözüne çarpmamasi lazım. Note ise pinpon raketinden halliye bir model olduğu Icin, direk dikkat çeker.

Saygılarımla.

Belki de abi hatta Cenk abi ye de anlatmıştım. :D Tepsi gibi bir şeydi :D

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Note büyük, ben BT kulaklıkla konuşuyorum. S2 o kadar büyük değil. Ama note her işimi görüyor alıştım, bana o kadar büyük gelmiyor. AutoCAD bile çalıştırıyor takılmadan. Fakat Apple'ın hakkını yememek lazım. Ben öylesine yazıyorum buraya ama fanatikliğin lüzumu yok. Iphone'u da, kullandığım Note'u da beğeniyorum. Şöyle söyleyeyim. Android işletim sistemine sahip sayısız marka ve model var, ancak bunlardan çok azı Android'i hakkıyla çalıştırıyor. Onun için genelde kırpılmış değil de biraz daha üst modeller tercih edilmeli Androidde.

Bence Apple'ın bazılarına itici gelmesi uygulamaların çoğunun ücretli oluşu ve hemen başta Apple store'a girerken kredi kartı numarası sorması. Çoğu arkadaşımdan aldığım tepki bu. Bir de jail break ile uğraşmak falan var ki, bana da tuhaf geliyor. Ama yapılmayacak birşey değil.

Bizim insanımız bir garip. Telefonu ihtiyacı doğrultusunda almayı tercih etmiyor da, statü simgesi olarak gördüğü için , bu doğrultuda tercih yapıyor. Iphone ile kız tavlayacağını, ya da arkadaşlarının onu zengin zannedeceğini düşünen bir sürü genç var ortalıkta.

Lafı daha fazla uzatmayayım, şöyle ya da böyle herkes kendi zevkine göre alsın kullansın istediği telefonu...Zevk ve imkan meselesi. Fanatik olmanın gereği yok...:) Saygılarımla...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yapma Evren... Tahir doğru görmüş.

Dün teyze oğlunun S2'sini gördüm. Bildiğin çay tepsisi. :D :D :p Vallaha "Note mu?" diye sordum.

iPhone 5, 5" ekranla gelirse, o zaman görüşürüz Alper Bey. Hamur teknesi gibi olacağına keske çay tepsisi gibi olsaydı diye:)) Ekran büyüdükte boyut da büyüyor ama mutlumda ve özellikle telefon ile neti daha iyi takip Icin büyük ekrana dönüşüm kaçınılmaz. 4.0" ekran bu nedenle çok ideal. Biraz büyüdüğünde; çay tepsisi, pinpon raketi ya da takoz ile kolayca mukayese edilebiliyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...