İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Mehmet'in telefonu root'lu diye biliyordum abi? Neyse gerek kalmamış zaten. Hallolduğuna sevindim.

Ancak şu stabiliteyle ilgili söylediğim halen geçerli. Ne kadar önemli olduğu tartışılır elbet ancak kıytırık Desire bile 1 GB tek çekirdek işlemci, 576 MB RAM, 512 MB ROM ile Sense 3.5, Android 2.3.5 çalıştırıyor. Android neyse de Sense 3.5 çok yüklü. Daha donup da pil çıkarıp yeniden açtığım olmadı. Sensation falan kullanmadım. Eksiklikleri varmış bu başlıkta söylenenlere göre. Ancak Evren abinin nasıl ki Galaxy S'den memnun kalıp S2'ye transferi gibi ben de Desire'daki memnuniyetim nedeniyle illa ki yine gönlümün hTC 'de olduğu aşikar :)

Zafer sensationun son durumunu bilmiyorum açıkcası. Yine forum sitelerinden takip et istersen. Kullanıcıların ekran şikayetleri yeniden nüksetmediyse HTC'ci olarak seni mutlu edecektir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bölüme iki tane Galaxy S aldık proje yapacaklar için. Önerileriniz varsa verelim öğrenci arkadaşlara.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

1950 lerde (kesin tarih aklımda değil) IBM genel müdürü dünyada en çok 5 bilgisayara ihtiyaç olur onu da biz üretiriz demiş :)

Batarya geliştirme gibi işler lisanas bitirme öğrencisine verilmez. Adam intihar eder. sonra hocalara bulursunuz kabahati.

Program geliştirme ile ilgili çalışırız. Herşey var deme, olmayan şeyi bilemezsin. Birçok şey yok, çünkü bilmiyorsun.bilmiyoruz.

alt katmanlar daha çok genel araştırma konularıdır, onlarla da çalışırız ama daha üst seviyede olur. Mobil ağlarda çalışan arkadaşlar var, mikroişlemci güç verifikasyonda çalışanlar var, antencimiz var, var da var. Ama bu projeler galaxy s alınarak yapılmaz. Genel problemlerdir. Biz çalışır makalemizi yayınlarız. Samsung alır uygular. Ya da hangi bilmemnesi yiyen alırsa.

Ha mesela bu dönem biri oda içi santimine kadar yer bulma yapıyor. benim bir öğrencim ise USB portundan USB kamera takıyor.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Bu konudan izlediğim kadarıyla S2 biraz problemli. Çok stabil olduğu söylenemez.

Alper Bey daha önce bu tarz telefon kullanmadım. Bunuda nasıl aldığıma ben dahil herkes şaşkın. Ben bir telefon perte ayrılmadan telefon değişikliği yapmam.2000 yılından 3 telefon değiştirdim.Bu 4. telefonum. Ancak Galaxy S2 pirimiz Evren Beyin anlatımlarına bakarak aldım ve çok memnunum. IPhone1-2-3-4 için söylecek bir yorumum yok sadece kulaktan duyma bilgilere sahibim.

Galaxy S2 telefonumda şu anda tam 130 adet program ve oyun yüklü. Çoğunu deneme amaçlı kurdum ve oyunları 3.5 yaşında oğlum için yükledim.

Şu ana kadar 2 defa kitledi. Ondada oğlumun rastgele açtığı onlarca yazılımdan kaynaklandı.Evren Beyin rehber yavaş açılıyor diyor. Şükür o bende olmadı. Bataryası oğlum ve eşim oyun oynamazsa sabah 6 da şarjdan çekiyorum ikinci gün akşam 7-8 kadar rahat gidiyor. Tabi çok fazla internet ve oyun yok. Telefon görüşmelerimle.Ben telefona root yaptım. Bu iş bilgisayar gibi. Yüklediğiniz bir program nasıl bilgisayarı çökertiyorsa burada yüklenen bir yazılım casus veya virüs olabilir. Sistemde çakışma olabilir. O yüzden indirdiğimiz programları kurduktan sonra programın çalışmasını kontrol etmekte fayda var. Ben memnunum. Bazen keşke Iphone alsaydım dediğim oldu (sırf görüntüsü ve insanların görüşü için) ama telefonumu kullanınca iyiki bunu almışım diyorum. Iphone kullanmadım ama kullanan bir kaç arkadaşım anlattıklarına bakarak.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Zaferin sortileri işe yaramaz Ahmet Bey. Karşı propagandayı çok güçlü uygulayan bir ekip var burada. Mehmet(Mert) genç kuşak temsilcimiz. Cihazı zorlu koşullarda deniyor. Yazılımsal olarak her an test aşamasında Mehmet'in elinde. Mehmet (Kaya) Bey ise fiziki şartları tetkik ve uzun süreli kullanım sorumlumuz. Afacan oğlu uzun süreli performans değerlendirmesinioyun oynarak yapıyor. Mehmet Bey ise aldığının ikinci günü telefonu yere atarak sağlamlığını onayladı. Zamanında Mondeo'yu acımasızca eleştiren, Audi'yi alınca Mondeo'dan da çok farkı yok diyebilecek kadar açık sözlü Rıdvan Bey bile S2 tercih etmiş. Murat Bey, zaten devrelerini kontrol etmiştir. Ben ise aldığım günden beri uçak yolculukları hariç telefonu kapatmadan, gps açık güneş altında pili 55 dereceye çıkarıp test ettim. Üstelik Mondeocuların resmi telefonu olma özelliği de varken, HTC'si ile beraber Zafer'i sayfamızda misafir etmekten onur duyarız.:))

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Benim HTC'yi test etmeme gerek yok bile. Herşey stabil, herşey iyi. Sadece bazen biraz fazla sıcak :tongue: Ama yine de sorunsuz. Ah ben bir Sensation alabilsem, o zaman dikeceğim buraya HTC bayrağını :D Kıytırık Desire ile fazla ileri gidemiyorum, yoksa çoktaaann Kıyak gillerden Ahmet 'e aldırmıştım bir HTC :tongue:

Saygı benden Evren abicim :flowers:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
:) oda uçakta falan patlayıp adamı kör ediyor diye duymuştum, ha birde Mehmet bey sana gelmez o, komple camdan yapmışlar, kırıksızını görmek çok zordur, sağlam olanlarıda kırılmasın diye el üsütünde tutmak lazım, hem pahalı hem zayıf, sen S2 den şaşma, kırılmaz kolay kolay, yada böyle devam et, yakında hem bükülebilen ekranlı, hem HD, hemde quad core tegra 3 lüler gelicek, onlardan alırsın artık.
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Dün Ankara'dan gelen bir avukatta vardı elinde, iPhone4.

"Yahu bir kere elimden düştü, sapıttı, demin çekmiyordu, şimdi de kafasına göre arama yapıyor" diyordu :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Uçağa barometre ile bindim. 770 bara kadar düştü. normalde 1000 gibi oluyor yerde. 980-1030 arası hava durumuna göre değişiyor istanbul deniz seviyesinde.

Yorum bağlantısı

Zafer, bakıyorum inceden inceden HTC'yi damarlara şırınga ediyorsun:)) Ancak burası deplasman. Biliyorsun S2 başlığı. Bugüne kadar kullandığım telefon sayısını hatırlamıyorum desem yeridir. Ekonomik olsun diye ikinci bir hat almıştım. 2-3 ayda bir telefon değiştirdiğimden astarı yüzünden pahalıya geldi. Yalnız çok önemli olan nokta benim hiç HTC'em olmadı. Birkaç kere karar verdim ama olmadı. Samsubg'um da olmamıştı. Şahsi olarak kullandığım ilk telefon GalaxyS oldu. O telefondan memnun kaldığım için S2'yi tercih ederken başka markaya hiç bakmadım. Galaxy S'i alırken HTC'de dahil olmak üzere Android tüm marka telefonları incelemiş ve S'te karar kılmıştım. Benim hızlı telefon değiştirmeme alışkın arkadaşlar S2'yi elden çıkarmamı bekliyorlar fakat benden aldıkları cevap bu sefer alışılagelmişin dışında. Değiştirmiyorum diyorum. Çünkü ilk defa bir eksikliğini bulamıyorum telefonun. Android'in eksiklikleri var kabul ediyorum o'na da icecream çıkana kadar süre tanıdım:)) Exchange üzerinden ajanda eşitleme giderilmezse S2'den üzülerek vazgeçip, Froyo 2.2 sürümü yüklü bir android alabilirim. Ajanda benim için çok önemli olmasına rağmen S2 hatrına katlanıyorum. S2'den memnun olmasam bu özelliği kullanamadığımı farkettiğim an telefonu değiştirirdim. Hatta bu özelliği kullanamayacağımı GalaxyS'i Gingerbread sürümüne yükselttiğimide anlamıştım. %90 olmayacağını bile bile S2 aldım.

Daha önce böyle yazmıştım. Umudum kalmamıştı. Dün burada Mehmet (Mert) 2.3.6'dan bahsedince, parazit azaltma özelliği vs. de var artık diye de belirtince bu akşam versiyonu güncelledim ve hiç beklemediğim anda exchange üzerinden ajanda kayıtlarım birer birer telefon ajandasına düştü. Sanırım bu problem de çözülmüş oldu.

Gelelim isim meselesine; zamanında araç markaları bile model çıkarırken hata yapmış:)) Bizim modelin uzun ismi I9100. Böyle telaffuz edersek sorun kalmaz.

Iphone 4s çıktığında I9100'ün 200.-TL civarı düşüş yaşama ihtimali olabilir. Yılbaşı ile beraber olası bir durum. İlk çıktığından bu yana fiyatı hiç düşmedi fiyatı. Bu nedenle 5-10gün bekleyip hareket etmek daha doğru Ahmet Bey.

Saygılarımla.

Evren abi ben telefonu bazen unutoyurum,#62.iletide 65 dereceyi gördüm ama pil 58deyken çekebilmiştim resmini,ayrıcada telefonda gps açık falan olmadan güneş altında unutarak bunu teyyit ettim,bir kaç program çalışırken neler olabileceğini sen düşün artık.5 saatte şarjda bitirebilme özelliğim var.Benim telefonlar genelde hep bozulur kırılır buna sigorta yaptırdım diye hiç düşmedi nasıl olduysa ama sigorta biter bitmez düşer herhalde şansıma :biggrin: TElefon açılırken ünlem işareti çıkıyor takmıyorum kafaya :unsure2: Danimarka yazılımlı 2.3.6 gerçekten çok güzel sıkıntısız şu anda(I9100XWKK5 (Android 2.3.6) - http://www.multiupload.com/7FKGH0Y68X (Non-Wipe&Yeni Bootloader, Danimarka Kies Sürümü))

Bu arada twiterda güncellendi :tongue:

CF-Root yaptığında ünlem işareti çıkar Mehmet. Silme yolları var ama gereği de yok. Tavsiyen için de teşekkür ederim tekrar. Beni I9100'den vazgeçirecebilecek en büyük sorun ortadan kalktı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Parazit falan ne ola ki? Bekle ki güncellemesi çıksın da hataları düzeltilsin. :tongue: Bizde bu yok Kıyak Ahmet. Baştan bakıyorlar, tüm hataları düzeltiyorlar sonra satıyorlar :biggrin::nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Parazit falan ne ola ki? Bekle ki güncellemesi çıksın da hataları düzeltilsin. :tongue: Bizde bu yok Kıyak Ahmet. Baştan bakıyorlar, tüm hataları düzeltiyorlar sonra satıyorlar :biggrin::nazar:

Böyle derler derler tam artık iyice beklemişken artık o donanımı desteklemiyoruz derler bu gavurlarun hepisi. :=)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer abi şöyle birşey var,ben hangi telefonda hop.dan konuşsam anlıyorlar sesin bozuk geliyor diyorlor.Annemde üniye geldim geleli sürekli beni sesime göre kontrol ettiği için ses farkını hemen algılayabiliyor(genelde iyiym desemde inanmaz,sesin kötü!!),hoparlörden konuştum bugün anlamadı.Evren abidende bekliyorum yorumları...

Bizde parazit neyim olmadığından birşey diyemeyeceğim Mehmet kardeşim :tongue: Her daim berrak bir ses. :biggrin:

Böyle derler derler tam artık iyice beklemişken artık o donanımı desteklemiyoruz derler bu gavurlarun hepisi. :=)

Tabi o da var, bu güncellemelerin de sonu gelecek birgün. Bitmeden tüm sorunlarını çözseler bari. :tongue:

Yorum bağlantısı

Zafer abi şöyle birşey var,ben hangi telefonda hop.dan konuşsam anlıyorlar sesin bozuk geliyor diyorlor.Annemde üniye geldim geleli sürekli beni sesime göre kontrol ettiği için ses farkını hemen algılayabiliyor(genelde iyiym desemde inanmaz,sesin kötü!!),hoparlörden konuştum bugün anlamadı.Evren abidende bekliyorum yorumları parazit önleyici ile ilgili...

Parazit önleyicinin pratikte faydasını test etmedim Mehmet. Ancak, parazit önleme menüsü geldikten sonra bu fonksiyon açık olmamasına rağmen, önceki sürümlerde daha boğuk olan ses netleşti. Karşı tarafın da duyduğu ses kalitesi arttı. Telefon çok ince olduğundan mikrofon alt bölümde. Telefonu biraz ağızdan uzaklaştırınca ses kalitesi bozuluyordu. Bu parazit önleyici fonksiyonundan sonra sanırım bu sorun da ortadan kalktı.

Ajanda eşitleme problemi bu sürümle tamamen çözüldü, test ettim. 2.3.4 sürümünde pil tüketimi daha iyi durumdaydı. 2.3.6 önceki sürümlere göre oldukça başarılı ama 2.3.4 sürümüne göre daha kısa dayanıyor. 2.3.4'e göre daha çok ısınıyor. Hız olarak 2.3.4'e göre hızlı. Sonuçta benim için ajanda çok önemliydi, pil konusunu çözeriz. Isınma da ciddi boyutlarda olmadığı için, Ice cream yani Android 4 sürümüne kadar son yazılım olacak olan 2.3.6 başarılı bir yasal rom olarak karşımıza çıktı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Yeni konu açmayayım buraya yazayım, bugün Galaxy Note'u gördüm ve inceledim. Telefon için biraz büyük ancak, gerçekten güzel bir cihaz. Ekranın büyüklüğü ve çözünürlüğü süper. Yalnız Turkcell peşin satmıyormuş, illa kampanyalı alacakmışız. Teknosa'da satıtorlar dedim, birşey söylemediler.İnceleyen var mı Note'u?Benim Note'um tam...

Yorum bağlantısı

Yeni konu açmayayım buraya yazayım, bugün Galaxy Note'u gördüm ve inceledim. Telefon için biraz büyük ancak, gerçekten güzel bir cihaz. Ekranın büyüklüğü ve çözünürlüğü süper. Yalnız Turkcell peşin satmıyormuş, illa kampanyalı alacakmışız. Teknosa'da satıtorlar dedim, birşey söylemediler.İnceleyen var mı Note'u?Benim Note'um tam...

302 no'lu mesajda note için Ahmet Bey'e yorum yapmıştım Cenk Bey. Kısaca Note, cep telefonundan ziyade notepad'a yakın bir cihaz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

302 no'lu mesajda note için Ahmet Bey'e yorum yapmıştım Cenk Bey. Kısaca Note, cep telefonundan ziyade notepad'a yakın bir cihaz.

Saygılarımla.

Teşekkürler Evren Bey, okudum. Telefon için büyük fakat hakikaten güzel cihaz.

Yorum bağlantısı

Alıntıdır.............

Samsung, 2011 yılı yeni Androidli amiral gemisi Galaxy S II ve birkaç cihaz için daha Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesinin geleceğini duyurdu! İtalya kaynaklı haber, HDBlog.it sitesi üzerinden verildi. Dünya genelinde 10 Milyonda fazla satan I9100 Galaxy S IInin çok çekirdekli cihazlara optimize olabilen Android 4.0 güncellemesinin ardından yüksek performans artışı yaşaması bekleniyor.

Ice Cream Sandwich güncellemesini alacağı kesinleşen tüm cihazlar şunlar;

I9100 Galaxy S II

I9220 Galaxy Note

P7500 Galaxy Tab 10.1

P7300 Galaxy Tab 8.9

P8600 Galaxy Tab 7.7

P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus

2012′nin ilk çeyreğinde tüm bu cihazların Android 4.0 Ice Cream Sandwich versiyonuna güncelleneceği belirtildi. Maalesef Samsungun 2010 yılı amiral gemisi I9000 Galaxy S, diğer üst, orta ve düşük seviye cihazlar hakkında bir bilgi verilmedi.

Aynı stratejiyi Android 2.3 Gingerbread güncellemesinde de uygulayan Samsung, üst seviye modellerini güncelledikten sonra, Android 4.0 versiyonunun özelliklerini değerlendirerek hangi Samsung cihazlarda çalışabileceğine karar verecek. Muhtemelen üst ve orta seviyede yer alan birçok cihaz resmi olarak Ice Cream Sandwiche güncellenecek.

Galaxy S, Galaxy S II HD, Galaxy Tab 7, Galaxy W, Galaxy R, Galaxy S Plus ve Galaxy SL güncellenmesi muhtemel cihazlar arasında yer alıyor. Bunlar için Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesi 2012 ikinci çeyreğinde ulaşacaktır. Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Y, Galaxy Gio ve Galaxy Mini gibi alt ve orta düzey cihazlar için güncellemenin gelip gelmeyeceğine Samsungun Android 4.0 incellemeleri karar verecek.

Samsung, onay alan cihazlar için Ice Cream Sandwich güncellemesi gelişmelerini sürdürüken muhakkak sunucularına yazılım paketleri yükleyecektir. Akabinde Sammobile.com, eski adıyla Samfirmware.com bizlere bu Firmwareleri yükleyebilmemiz için dağıtacaktır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...