İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Ahmet Abi sen Zafer Beyi dinleme :) Biz mondeocular bir takımız. Takım ruhu için bile alınır. Ama anladığım kadarıyla fiesta herşeye engel oluyor galiba :)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Android'de benim tercihim htc. Samsung'un en pahalı modeli dahi hoşuma gitmiyor. :)

Alnın çatından öpüyorum güzel kardeşim :tongue:

Ahmet Abi sen Zafer Beyi dinleme :) Biz mondeocular bir takımız. Takım ruhu için bile alınır. Ama anladığım kadarıyla fiesta herşeye engel oluyor galiba :)

Hür iradesini dinlesin dedim, birşey demedim :seytan:

Bizi sağmaya devam edecek çinliler anlaşılan.

Ah be hocam. İyisin hoşsun da, ne yapalım? Memlekette üretilmiyorsa mecbur değil miyiz Çin'den Capon'dan almaya? :)

Daha iyisini buldum. :tongue:

Sonra da "dün bir mesaj göndermiştim şu konuya, nerede bulamadım" deme :crazy::seytan:

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

..

Ah be hocam. İyisin hoşsun da, ne yapalım? Memlekette üretilmiyorsa mecbur değil miyiz Çin'den Capon'dan almaya? :)

..

S2 S3 X6 derken bir an hiç sonu gelmeyeceğini tekrar farkettim. Sürekli alıp duracağız. Yani kendim için de geçerli.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

S2 S3 X6 derken bir an hiç sonu gelmeyeceğini tekrar farkettim. Sürekli alıp duracağız. Yani kendim için de geçerli.

Dünya düzeni. Karşı koymak için Nokia 3310 almak lazım, bozulmuyor nasılsa. Hoş değil ama bir yerde mecburuz değil mi?

Zafer, konu Evren Bey'in konusu olmasa... :selo::bomb:

Ayrıca bunları lütfen heryerde yazıp da bunama belirtileri gösterdiğimi açık etme. :crazy:

Saygılarımı sunuyorum abicim :)

Her yer olur mu? Biz bizeyiz şurada :seytan:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Daha iyisini buldum. :tongue:

Huawei'mi? Anlamadım...

Fiesta'nın boyu yetmez öyle işlere. :tongue: Hocam alacağım ama Avea'nın İphone kampanyası gibi uygun bir kampanya bulamadım. Gerçi hep internete baktım, bayiye gitmedim. Böyle bir kampanya var mı hocam, biliyor musun?

Ahmet Abi ben Aveadan almıştım şimdi bilmiyorum kampanya varmı yokmu. Hatta 1 Gb internet paketiyle birlikte 97 tl ödüyorum. Ancak 2 aydır bana 2 Gb kota yüklüyorlar. 3 defa aveayı aradım dedim böyle bir durum var. 3 kezde beyefendi yapacak birşey yok. 1 gb parası ödüyorsunuz ama nasılsa 2 gb kullanıyorsunuz. Yapacak birşey yok siz kullanın dedi.Ücret talep ederseniz. Edilmez edilirsede iptal ederiz dedi. İyi siz bilirsiniz dedim. Günah benden gitti dedim. 2 gb kullanıyorum.Ücret farkı da ödemiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Oh ne güzel. :biggrin:

Avea'ya bir uğrayım o zaman.

Ahmet Abi avea ya gidip telefon numaranı söyle alıp alamayacagını söylüyorlar.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ama yok. Gel sen aykırı ol :) Beni dinle.

Bu arada doğru başlık değil ama yeri gelmişken belirteyim. yeni Sense çok iyi. Çok daha başarılı. Benim Desire'da bile kasıla kasıla da olsa çalışıyor. Bunu Sensation gibi kuvvetli bir cihazda düşünemiyorum :) Uçar herhalde.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ama hTC daha stabil. Bence çok daha mühim.

Bak ne diyorum abi? Kaç model önceki Desire bile en üst model cihazın ROM'unu gayet stabil çalıştırabiliyor. CPU ve RAM'de bu kadar geride olmasına karşın. Şahin'e BMW motoru takmak gibi :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Tamam yavaş yavaş tava geliyorsun. Oldun sen :p Kalbinin sesini dinle.

Sen seçilmiş kişisin :p

Yorum bağlantısı

Zafer, bakıyorum inceden inceden HTC'yi damarlara şırınga ediyorsun:)) Ancak burası deplasman. Biliyorsun S2 başlığı. Bugüne kadar kullandığım telefon sayısını hatırlamıyorum desem yeridir. Ekonomik olsun diye ikinci bir hat almıştım. 2-3 ayda bir telefon değiştirdiğimden astarı yüzünden pahalıya geldi. Yalnız çok önemli olan nokta benim hiç HTC'em olmadı. Birkaç kere karar verdim ama olmadı. Samsubg'um da olmamıştı. Şahsi olarak kullandığım ilk telefon GalaxyS oldu. O telefondan memnun kaldığım için S2'yi tercih ederken başka markaya hiç bakmadım. Galaxy S'i alırken HTC'de dahil olmak üzere Android tüm marka telefonları incelemiş ve S'te karar kılmıştım. Benim hızlı telefon değiştirmeme alışkın arkadaşlar S2'yi elden çıkarmamı bekliyorlar fakat benden aldıkları cevap bu sefer alışılagelmişin dışında. Değiştirmiyorum diyorum. Çünkü ilk defa bir eksikliğini bulamıyorum telefonun. Android'in eksiklikleri var kabul ediyorum o'na da icecream çıkana kadar süre tanıdım:)) Exchange üzerinden ajanda eşitleme giderilmezse S2'den üzülerek vazgeçip, Froyo 2.2 sürümü yüklü bir android alabilirim. Ajanda benim için çok önemli olmasına rağmen S2 hatrına katlanıyorum. S2'den memnun olmasam bu özelliği kullanamadığımı farkettiğim an telefonu değiştirirdim. Hatta bu özelliği kullanamayacağımı GalaxyS'i Gingerbread sürümüne yükselttiğimide anlamıştım. %90 olmayacağını bile bile S2 aldım.

Galaxy S alırken Desire HD çok aklımı çeldi. Gittim geldim diyebilirim ancak Amoled ekran farkı kendini çok açık hissettirdiğinden Galaxy S aldım. Amoled ekrana alışan için LCD, TFT ekranlar biraz kontrastı eksikmiş gibi hava veriyor. Ben şu anda ekran arka ışığını %5 ile kullanıyorumdur ama yine de renkler ve canlılık fevkaladenin fevkinde:)) Daha fazla açmaya gerek yok, Amoled ekranın en büyük artısı bu zaten. Bir nevi fosfor gibi. Renkler altından ışık almadan da oldukça canlı.

Ekran zaten 4.3" ile harika. Isınma sorunu artık hiç yok. Pil sürem rahatlıkla 1 mesai saati gidiyor. Dün 100 küsur maili cep telefonundan okudum. Yarım saatten fazla telefonla konuşmuşumdur. Bir de akşam dönüş uçağını beklerken 1 saat angry birds oynadım. Pilin %25'i duruyordu. Gece 12:00'ye kadar batarya düşük sinyali vermedi. Eski sürümlerde muhakkak böyle yoğun mail trafiğinde ara bir şarj istiyordu. Üstelik orjinal 2.000mAh pil de yolda. Arka kapağı değiştirerek(orjinal kutudan çıkıyor) telefon 1,5mm kalınlaşıp, %30 daha fazla pil performansı veriyor.

Sensation güzel bir telefon ama bazı eksiklikleri var. Hatta İlker Bey ile de (inşallah bir an önce ayağa kalkacak) bir kaç yorumumuz olmuştu karşılıklı, BAşlarda ekran problemi yaşayanlar çok oldu. Ben S2'ye de henüz ilk çıktığında aldığım için, Sensationda bu sıkıntıdan dolayı HTC'yi eledim. Böyle bir riske giremezdim. Sonrasında düzeldiğini belirtiyorlar. Isınmadan çok şarj konusunda sıkıntılar var. Pili çok çabuk bitirdiğini belirtiyorlar. Cpu performansı konusunda ise birebir karşılaştırmadım ancak S2 çok hızlı bir telefon olduğu için daha hızlısına gerek duymuyorum. Daha önce verdiğim örnek gibi. 200km hızla gidebilen bir aracın 205km hızla gidenine ihtiyaç duymamak gibi. HTC %50 ihtimal daha hızlı olsa bile o hıza çok gerek yok ki %50 ihtimal daha yavaş da olabilir. İşte bu yavaşlık ihtimali bile S2 aldırır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ya abilerim, ablalarım; şunca yazıyı okuyup duruyorum. Bahsi geçen sorunların hiç biri bende yok. Ne ısınma var, ne kilitlenme... Çok güzel geçiniyoruz. Pili de o kadar kötü değil. Kurcalamaya bağlı tabii. Bende 2,5 güne yakın gidiyor.

En sevdiğim uygulamalardan biri parmaktan kalp atış hızınızı gerçek zamanlı olarak ölçen ve ortalamayı gösteren Cardiograph.

Bir sorun çıkarsa burada yazarım. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Ya abilerim, ablalarım; şunca yazıyı okuyup duruyorum. Bahsi geçen sorunların hiç biri bende yok. Ne ısınma var, ne kilitlenme... Çok güzel geçiniyoruz. Pili de o kadar kötü değil. Kurcalamaya bağlı tabii. Bende 2,5 güne yakın gidiyor. En sevdiğim uygulamalardan biri parmaktan kalp atış hızınızı gerçek zamanlı olarak ölçen ve ortalamayı gösteren Cardiograph. Bir sorun çıkarsa burada yazarım. :)

Bak hocam bunu öğrendiğim iyi oldu.

Zafer, bakıyorum inceden inceden HTC'yi damarlara şırınga ediyorsun:)) Ancak burası deplasman. Biliyorsun S2 başlığı. Bugüne kadar kullandığım telefon sayısını hatırlamıyorum desem yeridir. Ekonomik olsun diye ikinci bir hat almıştım. 2-3 ayda bir telefon değiştirdiğimden astarı yüzünden pahalıya geldi. Yalnız çok önemli olan nokta benim hiç HTC'em olmadı. Birkaç kere karar verdim ama olmadı. Samsubg'um da olmamıştı. Şahsi olarak kullandığım ilk telefon GalaxyS oldu. O telefondan memnun kaldığım için S2'yi tercih ederken başka markaya hiç bakmadım. Galaxy S'i alırken HTC'de dahil olmak üzere Android tüm marka telefonları incelemiş ve S'te karar kılmıştım. Benim hızlı telefon değiştirmeme alışkın arkadaşlar S2'yi elden çıkarmamı bekliyorlar fakat benden aldıkları cevap bu sefer alışılagelmişin dışında. Değiştirmiyorum diyorum. Çünkü ilk defa bir eksikliğini bulamıyorum telefonun. Android'in eksiklikleri var kabul ediyorum o'na da icecream çıkana kadar süre tanıdım:)) Exchange üzerinden ajanda eşitleme giderilmezse S2'den üzülerek vazgeçip, Froyo 2.2 sürümü yüklü bir android alabilirim. Ajanda benim için çok önemli olmasına rağmen S2 hatrına katlanıyorum. S2'den memnun olmasam bu özelliği kullanamadığımı farkettiğim an telefonu değiştirirdim. Hatta bu özelliği kullanamayacağımı GalaxyS'i Gingerbread sürümüne yükselttiğimide anlamıştım. %90 olmayacağını bile bile S2 aldım. Galaxy S alırken Desire HD çok aklımı çeldi. Gittim geldim diyebilirim ancak Amoled ekran farkı kendini çok açık hissettirdiğinden Galaxy S aldım. Amoled ekrana alışan için LCD, TFT ekranlar biraz kontrastı eksikmiş gibi hava veriyor. Ben şu anda ekran arka ışığını %5 ile kullanıyorumdur ama yine de renkler ve canlılık fevkaladenin fevkinde:)) Daha fazla açmaya gerek yok, Amoled ekranın en büyük artısı bu zaten. Bir nevi fosfor gibi. Renkler altından ışık almadan da oldukça canlı. Ekran zaten 4.3" ile harika. Isınma sorunu artık hiç yok. Pil sürem rahatlıkla 1 mesai saati gidiyor. Dün 100 küsur maili cep telefonundan okudum. Yarım saatten fazla telefonla konuşmuşumdur. Bir de akşam dönüş uçağını beklerken 1 saat angry birds oynadım. Pilin %25'i duruyordu. Gece 12:00'ye kadar batarya düşük sinyali vermedi. Eski sürümlerde muhakkak böyle yoğun mail trafiğinde ara bir şarj istiyordu. Üstelik orjinal 2.000mAh pil de yolda. Arka kapağı değiştirerek(orjinal kutudan çıkıyor) telefon 1,5mm kalınlaşıp, %30 daha fazla pil performansı veriyor. Sensation güzel bir telefon ama bazı eksiklikleri var. Hatta İlker Bey ile de (inşallah bir an önce ayağa kalkacak) bir kaç yorumumuz olmuştu karşılıklı, BAşlarda ekran problemi yaşayanlar çok oldu. Ben S2'ye de henüz ilk çıktığında aldığım için, Sensationda bu sıkıntıdan dolayı HTC'yi eledim. Böyle bir riske giremezdim. Sonrasında düzeldiğini belirtiyorlar. Isınmadan çok şarj konusunda sıkıntılar var. Pili çok çabuk bitirdiğini belirtiyorlar. Cpu performansı konusunda ise birebir karşılaştırmadım ancak S2 çok hızlı bir telefon olduğu için daha hızlısına gerek duymuyorum. Daha önce verdiğim örnek gibi. 200km hızla gidebilen bir aracın 205km hızla gidenine ihtiyaç duymamak gibi. HTC %50 ihtimal daha hızlı olsa bile o hıza çok gerek yok ki %50 ihtimal daha yavaş da olabilir. İşte bu yavaşlık ihtimali bile S2 aldırır. Saygılarımla.

Evren Bey bence siz kitap yazın ya. Süper anlatıyorsunuz.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı

HTC işletim sistemleri aynı ama malesef samsung arayüz konusunda çok ama çok zayıf. Samsung'un en güzel yanı Amoled başka bir numarası yok yazılımsal olarak geliştirme çok zayıf. Bende incredible s var günde ortalama 1 saat konuşma wifi veya 3g açık bulunuyor arada oyun sence su anki sürüm 3.5 ve baya görsel bir olay batarya süresi 20 saati felan buluyor bence 4" inç telefon için bence ideal.

Yorum bağlantısı

Son yüklediğim 1-2 programı sildim şimdilik sorun yok gibi düzeldi gibi ama çok komik oluyor sanki ben usbye takmışım gibi algılıyor ayrıcada batarya işaretine baktığımda şarjda doluyor gibi algılıyor ama bence bir sorun yok yüklediğim bir progrmdan dolayı sanırsam.İcecream'e ocakta flash destegi gelsin hemen yükleyeceğim...

5 sene evvelki winmobile telefonum daha stabildi. buna ragmen android tercih edilir.

Telefonun stabilite sorunu yok aslında. Android'in telefona yetişemediği durumlar sözkonusu. Birkaç sayfa önce belirttim. Bu telefonun çift işlemcisi şu anda etkin şekilde kullanılamıyor. Ice cream yazılımı çıkınca telefon gerçek hüviyetine bürünecek deniyor. Biz de merakla bekliyoruz. Android kapalı devre bir işletim sistemi olmadığı için, uygulamaları hemen her telefonun kullanabileceği şekilde tasarlanıyor. Fakat bazı programlar, telefona yüklenen daha önceki içeriklerle çakışarak ya da telefonun donanımı ile uyuşamayarak hata verebiliyor. Çok nadir programlarda şu modelle çalışmaz ibareleri yer alıyor. Bu da her android kullanıcısının başına gelebilir. Burada yazdıklarımıza dikkat edilirse telefonun işlevselliğine yönelik problemler değil artık. İlk baştaki ısınma, kamera senkronizasyon, kamera pembeleşme sorunları yeni versiyonlarla azaldı.

Ben telefonu stock romla kullandığım için sorun yaşamıyorum. Mehmet(Mert) rootlamıştı telefonu. Rootların bazı donanımları bile desteklememesi sözkonusu olabiliyor. Bu yüzden Android bir telefonda kullanıcı yorumlarının bir kısmı hatalı kullanımdan dolayı şikayete yönelik oluyor. Mehmet(Mert) yanlış yapıyor demiyorum yanlış anlaşılmasın. Sonuçta bu telefonları alan kesimin çoğu bu özelliklerinden faydalanmak, telefonun fabrikasyon ayarlarına müdahale edebilmek için Android'i tercih ediyor.

Daha önce çok fazla telefon kullandığım için marka savunmayı anlamsız bulurum. Konu başlığımız S2 Detaylı inceleme. Yani almak isteyenlere bulmak istedikleri cevapları verebilmek. Zaten bu modele sıcak bakanlar o saydığımız sorunları görmezden geliyorlar. Yani burada da önemli olan niyet. Galaxys2'yi beğenmemek için bir çok sebep olabilir ancak stabilite sorunu bu sebeplerin içinde olmaz. Eğer biz burada stabilite sorunu var gibi aktarmışsak, yanlış olmuş. Düzeltelim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
HTC işletim sistemleri aynı ama malesef samsung arayüz konusunda çok ama çok zayıf. Samsung'un en güzel yanı Amoled başka bir numarası yok yazılımsal olarak geliştirme çok zayıf. Bende incredible s var günde ortalama 1 saat konuşma wifi veya 3g açık bulunuyor arada oyun sence su anki sürüm 3.5 ve baya görsel bir olay batarya süresi 20 saati felan buluyor bence 4" inç telefon için bence ideal.

Mustafa Bey,

Sizin şarj süreniz Andrid ve dokunmatik telefon için gayet güzel. İstikrarı yakalamışsınız, bence bu yazılımda tutun telefonu. Her güncel yazılım maalesef telefonu düzeltmiyor bazen de ters etki yaratabiliyor.

Arayüz konusunda HTC Sense ile çok büyük aşama kaydetti. Samsung ise kullancıları tarafından beğenildiği halde, başka marka kullanıcıları tarafından eleştirilen Toucwiz yazılımını kullanıyor. Yazılım geliştirme konusunda Galaxy S2 kullanıcısı olarak hiçbir sorunumuz yok. Şu ana kadar güncel tüm Android sürümleri kısa sürede geldi. Eğer bu yazılımları Türkiye resmi sitesinden indirmek isterseniz gecikiyor ancak dünyada her ülkedeki yazılımı istediğiniz an telefonda kullanabiliyorsunuz. Ben şu anda kore ve benzeri ülkelerdeki stock rom kullanıyorum mesela.

Şarj süresi konusunda en müsrif kullanıcılardanım. Nedeni de ofisteki tüm maillerim exchange olarak anlık telefona düşüyor. Yani sürekli veri alışverişim açık. Şu anda şarj süresi 18-20 saat arasında.

Eğer galaxy serisinin başka telefonlarından bahsedeceksek, hepsinin güncellemesi bir yerde tıkanacak. En üst segment ve bu segmente yakın telefonlar için kullanabilirlik ömrü boyunca yazılım gelecektir. S2 bu nedenle kullanıcısını üzmez.

YAzılım geliştirme konusunda en zayıf android ise Sony Ericsson. Bu marka için güncellemeler resmi ya da gayri resmi çok geç geliyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Mustafa Bey,

Sizin şarj süreniz Andrid ve dokunmatik telefon için gayet güzel. İstikrarı yakalamışsınız, bence bu yazılımda tutun telefonu. Her güncel yazılım maalesef telefonu düzeltmiyor bazen de ters etki yaratabiliyor.

Arayüz konusunda HTC Sense ile çok büyük aşama kaydetti. Samsung ise kullancıları tarafından beğenildiği halde, başka marka kullanıcıları tarafından eleştirilen Toucwiz yazılımını kullanıyor. Yazılım geliştirme konusunda Galaxy S2 kullanıcısı olarak hiçbir sorunumuz yok. Şu ana kadar güncel tüm Android sürümleri kısa sürede geldi. Eğer bu yazılımları Türkiye resmi sitesinden indirmek isterseniz gecikiyor ancak dünyada her ülkedeki yazılımı istediğiniz an telefonda kullanabiliyorsunuz. Ben şu anda kore ve benzeri ülkelerdeki stock rom kullanıyorum mesela.

Şarj süresi konusunda en müsrif kullanıcılardanım. Nedeni de ofisteki tüm maillerim exchange olarak anlık telefona düşüyor. Yani sürekli veri alışverişim açık. Şu anda şarj süresi 18-20 saat arasında.

Eğer galaxy serisinin başka telefonlarından bahsedeceksek, hepsinin güncellemesi bir yerde tıkanacak. En üst segment ve bu segmente yakın telefonlar için kullanabilirlik ömrü boyunca yazılım gelecektir. S2 bu nedenle kullanıcısını üzmez.

YAzılım geliştirme konusunda en zayıf android ise Sony Ericsson. Bu marka için güncellemeler resmi ya da gayri resmi çok geç geliyor.

Saygılarımla.

Teşekkürler cevabını köşe yazısı gibi okudum eline sağlık. Bu işin geliştiricileri ciddi anlamda emek harcıyorlar geliştirenlerden kastım "yasal sürüm değil" birkaç android formlarındaki şahıslar, genelde bu şahıslar Htc Hd desire ve benzeri özelliklerdeki telefonların üzerinde geliştirme yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu kadar uğraşacağıma çoktan sıfırlamıştım ben o telefonu Mehmet Mert. Telefonunun backup al, bas formatı. Titanium Backup işini görür.

Yorum bağlantısı

Bu kadar uğraşacağıma çoktan sıfırlamıştım ben o telefonu Mehmet Mert. Telefonunun backup al, bas formatı. Titanium Backup işini görür.

Bizde root olmadan titanium backup çalışmıyor Zafer.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bu konudan izlediğim kadarıyla S2 biraz problemli. Çok stabil olduğu söylenemez.

Söylenir Alper. Ben söylüyorum mesela. :p

Yorum bağlantısı

Zafer abi herşey temadan dolayıyımış.Nasıl olduysa 2 tane icecream teması indirmişim ama birisi golauncherex'in değilmiş.Başlangıçtada çektim 2 aynı tema var.Şu anda canavar oldu telefon.bir elle telefonu kullanıp diğeriyle çekmesi zor olduğu için gereksiz yerlerede dokunmuşum yanlışlıkla.Hepinize teşekkürler bu arada.S3 çıksın direkt alıcam :)

Mehmet şu launcherlerden kurtar telefonu. Videoyu görünce tahmin ettim launcher sorunu olduğunu. Ben ne zaman launcher yüklesem telefonda gariplikler artıyor. Şu anda kendi tw'si ile gayet güzel çalışıyor. Sadece rehber bekletiyor arada o kadar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bizde root olmadan titanium backup çalışmıyor Zafer.

Saygılarımla.

Mehmet'in telefonu root'lu diye biliyordum abi? Neyse gerek kalmamış zaten. Hallolduğuna sevindim.

Ancak şu stabiliteyle ilgili söylediğim halen geçerli. Ne kadar önemli olduğu tartışılır elbet ancak kıytırık Desire bile 1 GB tek çekirdek işlemci, 576 MB RAM, 512 MB ROM ile Sense 3.5, Android 2.3.5 çalıştırıyor. Android neyse de Sense 3.5 çok yüklü. Daha donup da pil çıkarıp yeniden açtığım olmadı. Sensation falan kullanmadım. Eksiklikleri varmış bu başlıkta söylenenlere göre. Ancak Evren abinin nasıl ki Galaxy S'den memnun kalıp S2'ye transferi gibi ben de Desire'daki memnuniyetim nedeniyle illa ki yine gönlümün hTC 'de olduğu aşikar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...