İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Kalorifer-klima İle İlgili Herşey

Uğur Koçyiğit

Recommended Posts

Serkan Toker

herkese iyi günler.klimanın soğutmasında yada çalışmasında bir sorun yok.kademe yükseltiğim zaman hızlanıyor 4.kademeye geldiğimde klima çalışmıyor 3.kademeye alıyorum çalışmaya devam ediyor.Birde yön tuşlarında bir sorun var nereye çevirirsem çeviririm ayaklara ve cama vuruyor nasıl bir çözüm önerirsiniz.

Fan düğmesi bozuktur diğer problem için o kısım sökülecek halatlar düzeltilecek..

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

1-2-3 ile 4. kademenin sigortaları veya tesisatının farklı olduğunu hatırlıyorum sanki daha önce konuşulmuştu.

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

sağ ön tarafta klima tüpünden geçen gün fark ettim su damlıyor davlumvazın arasından sogutmada bir sorun yok normalmidir kimileri havadaki nemden diyor malum havalar çok sıcak

Yorum bağlantısı
Ufuk Bingöl

Arkadaşlar herkese selamlar. Ben sorum şu arabam uzun yolda giderken 3. viteste 2600-2800 devir de araba birden hız kazanıyor 4.viterste bazen sanki birisi arkadan tutmuş tutup bırakıyor.Bütün Bunlar tabi klima açıkken oluyor.İkinci ise klimayı açmak için AC tuşuna bastı mı ÇIT diye bir ses geliyor.Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim. Uzun yolla çıkmama az bir süre kaldı  :)) bu konuda yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Erhan

Forumdaşlar,

Klima halatı nedir? Benim araçta klima sadece ön cama üflüyor. Değiştiremiyorum. Klima halatindandir dediler. Bu bozulan bir şey mi? 150 lira diyorlar. Daha ucuzunu bulabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Naki Galip
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba. Focus 2001 ambiante aracımda klimayı açtığımda klima kompresöründen 3-4 saniye aralıklarla çıt çıt diye ses geliyordu. Klima ustasına götürdüm. Usta gaz bitmiş, yeterli basınç olmadığı için kompresör sürekli devreye girip çıkıyor dedi. Gaz kaçağı testi yaptı ve kaputun hemen altında bulunan dolum sübabında kaçak olduğu tespit edildi. Sübabın değişmesi içinde radyatörün sökülüp eskisinin kesilerek yenisinin kaynak yapılması gerekiyormuş. Kaçak borunun içindeki sübapta. Bu sübap radyatör sökülmeden değiştirilemezmi.? İllaki kaynak mı yapılması gerekiyor.

tarihinde Naki Galip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Zengin

Beyler malum kış ayındayız. Ac ye basmadigimiz surece kalorifer devreye giriyor. Peki dijital klimada 22 derece ile 28 derece ayni isimi geliyor motordan. Kalorifer sisteminde sicakligi ayarlayan bir sistem varmi.?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Dijital klimalı sistemlerde, klima aktif hale gelip, sıcak-soğuk havayı mixleyip gönderir yaşam alanına

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Dijital klimalı sistemlerde, klima aktif hale gelip, sıcak-soğuk havayı mixleyip gönderir yaşam alanına

Benim fiestada da sistem aynı. Otomatiğe alınca klima açıyor hemen.
Yorum bağlantısı
Önder Zengin

Nasil yani. Sadece kalorifer calistiramiyormuyuz. Ben off tusuna basip kaloriferi actigimda ac isigi yanmiyor yani klima aktif degil. Klima aktif olursa arac benzinde kullaniyor demektir bu konuyu aydinlatacak biri olursa sevinirim. Ekranda 22c ile 28c nin bir farki varmi motorun isisi derece gozetmeksizin icerimi veriliyor.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Barış Göktürk

Focus 1'lerde polen filtresinin yeri neresidir?

Malum, geldi yaz sıcakları; yükleniyoruz klimaya lakin meret ilk çalıştırmada fena kokutuyor. Yine bir yerlerde mantar/bakteri oluşturmuşuz anlaşılan. Aracın bakımı da geldi ya bakıma gitmeden havalandırma kanallarını da bakterilerden arındırayım diyorum. Önceki bakımlarda aracın yanında bulunamamıştım ya bu defa bende başında durayım da ustayla birlikte temizliği halledelim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Malum, geldi yaz sıcakları; yükleniyoruz klimaya lakin meret ilk çalıştırmada fena kokutuyor. Yine bir yerlerde mantar/bakteri oluşturmuşuz anlaşılan. Aracın bakımı da geldi ya bakıma gitmeden havalandırma kanallarını da bakterilerden arındırayım diyorum. Önceki bakımlarda aracın yanında bulunamamıştım ya bu defa bende başında durayım da ustayla birlikte temizliği halledelim.

.yolcu tarafı ön cam önünde motor kısmında. Hava kanallarının dezenfeksiyonu daha etkili olacaktır bence kokuyaç

Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Teşekkürler Sani Gerşon...

Polen filtresine motor kaputu altından mı ulaşılıyor yoksa torpido gözü tarafından mı?
Ha bir de; Dezenfekte olarak tavsiye edebileceğin bir ürün var mı?:)

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Uygulamalı video

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

Klima/Hava kanallarının bakterilerden ve kötü kokulardan arındırılması için tavsiyesi olan var mı?
Hangi ürünü kullanmalı??

Yorum bağlantısı
Adem Tarı

Klima/Hava kanallarının bakterilerden ve kötü kokulardan arındırılması için tavsiyesi olan var mı?

Hangi ürünü kullanmalı??

Ben Bauhaus'dan aldığım bir sprey'i kullanıyorum. Diğerlerinden farkı, uzunca bir hortuma sahip olmaması ve kanalların içine sıkılmaması.

Uygulaması çok kolay, butonu mandallı. Tüpü sallayıp mandalına bastıktan sonra yolcu tarafı paspas üzerine bırakıyorum. Birkaç dakika boyunca da klimayı en yüksek hızda ve kapalı devre olarak çalıştırıyorum. Sistem, çıkan gazı içine çekip kanallardan vererek sirküle ediyor...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 4 ay sonra...
Barış Göktürk

Nette gezinirken şöylesi bir ürüne rastladım >> http://www.hepsiburada.com/stac-italy-klima-temizleme-ilaci-090150-pm-otm090150

Ürün yorumlarına bakılacak olursa işe yarıyormuş. Bi denemeyi düşünüyorum açıkçası...

Ürünü aralıklı olarak iki kez kullandım. Başlarda vermiş olduğu hoş koku dışında bir faydasını/farkını göremedim. O sebeple, bu türlü sıkıntı yaşayıpta kullanmayı düşünenlere başka bir markanın ürününü kullanmalarını tavsiye ederim.

http://www.arabamaboschservisi.com/yedek-parca/filtre-sistemleri/aktif-karbonlu-kabin-filtresi?695

Ford Focus Mk1 kasalar için aktif Karbonlu polen(Kabin) filtresi bulunur mu? diye araştırırken rastladım linkteki ürüne. Bosch Servis Merkezi'nden bir yetkili ile telefonda konuştuk. Kendisi bu ürünün aracıma uygun olduğunu söyledi ama emin olamadım. Forumda bu ürünü kullanan ya da focus 1 aracında karbonlu polen filtresi kullanan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Burak yoruk

Herkese merhaba. 2011 fiesta trend 1.4 tdck aracim. Klimayi sicak actigimda birkac dakika sicak verdikten sonra soguk ufluyor. (tamamen soguk degil). Baslikta okudugum kadariyla hep sogutma problemi cevaplanmis

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Herkese merhaba. 2011 fiesta trend 1.4 tdck aracim. Klimayi sicak actigimda birkac dakika sicak verdikten sonra soguk ufluyor. (tamamen soguk degil). Baslikta okudugum kadariyla hep sogutma problemi cevaplanmis

Soğutma sıvınızı kontrol edebilir misiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Göktürk

http://www.arabamaboschservisi.com/yedek-parca/filtre-sistemleri/aktif-karbonlu-kabin-filtresi?695

Ford Focus Mk1 kasalar için aktif Karbonlu polen(Kabin) filtresi bulunur mu? diye araştırırken rastladım linkteki ürüne. Bosch Servis Merkezi'nden bir yetkili ile telefonda konuştuk. Kendisi bu ürünün aracıma uygun olduğunu söyledi ama emin olamadım. Forumda bu ürünü kullanan ya da focus 1 aracında karbonlu polen filtresi kullanan oldu mu?

Sanıyorum Focus 1 araçlar için kullanılabilecek Aktif Karbonlu Polen filtresini buldum. Bir de ürünün perakende satıcısına erişebilir isem geriye pek birşey kalmıyor:) Adıyaman'daki satıcıya henüz ulaşamadım ama diğer şehirlerden temin edebilir miyimin yollarını arıyorum.

Ürün MANN- Filter grubundan, aktif karbonlu. 350 mm X 160 mm X 30 mm ölçülerinde.

http://catalog.mann-filter.com/EU/tur/catalog/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/%C4%B0%C3%A7%20mekan%20filtresi/CUK%203567

Adamlar üşenmemişler; ürünün montaj aşamalarını da resimlemişler. Gayet başarılı...

http://catalog.mann-filter.com/media/einbauanleitung/HBy62JVu.pdf

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Ünal

Selamün aleyküm. benim bi sorum olcak yardım ederseniz sevinirim. Aldığım ford focus st nin kliması ve kaloriferi sadece 4. Seviyede üfleme yapıyor bunun nedeni ne olabilir? Nasıl düzeltirim

Yorum bağlantısı
Uğur Ertürk

Selamün aleyküm. benim bi sorum olcak yardım ederseniz sevinirim. Aldığım ford focus st nin kliması ve kaloriferi sadece 4. Seviyede üfleme yapıyor bunun nedeni ne olabilir? Nasıl düzeltirim

Mustafa Bey sizin aracın tahminen kalorifer rezistansı arızalı, değişmesi ile sorun çözülür.

Yorum bağlantısı
Uğur Ertürk

İyi günler, mutlu yıllar fordclubtr, daha önce foruma yazıp da cevap alamadığım bir konuyu tekrar sormak istiyorum. Aracım 2004 focus ghia, aracın kaloriferi çok iyi ısıtıyor ancak bu ısıtma kesintisiz devam ettikten sonra ısıtma duruyor, ılıklaşıyor, aracın içi soğuduğu halde ısıtma tekrar devreye girmiyor, yani en sıcak ile ılık arasında sanki kademe yok, ben termostattan şüpheleniyorum ama sizce bu sorunun sebebi ve çözümü ne olabilir, saygılar....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...