İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera

Kaan Kepir

Recommended Posts

Olgu Erhan

Mustafa Yenigün bey

belki sürüm güncellemesi ile düzelebilirler. Fotoğraf çekme kalitesinin kötü olduğu biliniyor 0801 de fakat kayıpsız bir çekimi dropbox adresine ( video ) yüklerseniz inceleyelim.

Olcay bey elinize sağlık video için teşekkürler  :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Mustafa Yenigün bey

belki sürüm güncellemesi ile düzelebilirler. Fotoğraf çekme kalitesinin kötü olduğu biliniyor 0801 de fakat kayıpsız bir çekimi dropbox adresine ( video ) yüklerseniz inceleyelim.

Olcay bey elinize sağlık video için teşekkürler  :) 

Sürüm güncellemesini denedim Olgu Bey. Yüklü sürüm 26102013'tü sanırım, 02122013 yükledim ama düzelmedi. Bu yeni sürüm sadece Mph gösterimli olduğundan eski sürüme tekrar geri döndüm. Bir video çekip paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Sürüm güncellemesini denedim Olgu Bey. Yüklü sürüm 26102013'tü sanırım, 02122013 yükledim ama düzelmedi. Bu yeni sürüm sadece Mph gösterimli olduğundan eski sürüme tekrar geri döndüm. Bir video çekip paylaşacağım.

Eğer çok rahatsız edici olursa iade süreci başlatabilirsiniz. Mektup postası kayıtlı küçük paket ücreti 10 tl tutuyor yurtdışına. Paketteki sadece kamerayı minicik güzelce paketliyorsunuz. http://www.ptt.gov.tr/index.snet?wapp=calculatingDeliveryPrice_tr

değişim yaparlar büyük ihtimal. Paypal mıydı ali expres mi ?

Çok rahatsız edici değilse ilerde bunu arka cama ön cama bi gs6000 :p

Paket 9 cm 14 cm ebatlarında 250 gr mı geçmeyecek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Eğer çok rahatsız edici olursa iade süreci başlatabilirsiniz. Mektup postası kayıtlı küçük paket ücreti 10 tl tutuyor yurtdışına. Paketteki sadece kamerayı minicik güzelce paketliyorsunuz. http://www.ptt.gov.tr/index.snet?wapp=calculatingDeliveryPrice_tr

değişim yaparlar büyük ihtimal. Paypal mıydı ali expres mi ?

Aliexpress üzerinden aldım. Ürünü hala onaylamadım, ama sonuçta elime ulaştı, onaylayıp değişim süreci başlatmak gerekiyor. Değişim sıkıntı değil de, yollaması gelmesi bir ayı geçecek yine :) Dropbox yüklemesini yaptım.

Videoda 3 saniyede belirip 14. saniyede yok oluyorlar. Garip bir durum...

https://www.dropbox.com/s/kotqqmuo5dwxs4s/0801_Noktalar.rar

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Aliexpress üzerinden aldım. Ürünü hala onaylamadım, ama sonuçta elime ulaştı, onaylayıp değişim süreci başlatmak gerekiyor. Değişim sıkıntı değil de, yollaması gelmesi bir ayı geçecek yine :) Dropbox yüklemesini yaptım.

Daha tecrübeli arkadaşlar bilir eğer bu sorun büyümez yayılmaz. sonradan sıkıntı çıkartmaz denirse bence hiç büyütülecek birşey değil. Sonuçta allah korusun bir kaza durumunda Polis savcı hakim aaa senin burda ölü piksel var olmaz diyeceğini sanmıyorum :)

Ama genede içinize sinmiyorsa satıcıya bu videonun linkini yollayıp sorun bakalım ne diyecek.

Sensörde ölü piksel var. Doğuştan arızalı gibi. 

Peki yayılırmı büyürmü ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Daha tecrübeli arkadaşlar bilir eğer bu sorun büyümez yayılmaz. sonradan sıkıntı çıkartmaz denirse bence hiç büyütülecek birşey değil. Sonuçta allah korusun bir kaza durumunda Polis savcı hakim aaa senin burda ölü piksel var olmaz diyeceğini sanmıyorum :)

Ama genede içinize sinmiyorsa satıcıya bu videonun linkini yollayıp sorun bakalım ne diyecek.

Peki yayılırmı büyürmü ?

Foruma eklediğim resmi ve videoyu gönderdim satıcı Givoe Lia'ya, cevabını paylaşırım. Canımı sıkan, görüntüyü birileri ile paylaştığım zaman değil, kendim izlediğim zaman ne hissedecek olduğum :) 200 TL verip bir ay bekleyince insan ister istemez üzülüyor. Cevap gelsin, duruma göre gerekirse iade edip değişim isterim. Bana garip gelen, bir ortaya çıkıp bir kaybolmaları. Sürekli yoklar, aynı yerlerde ortaya çıkıyorlar ama bir anda da yok oluyorlar. Acaba "otomatik"te olan ışık, keskinlik vs. gibi bir ayar mı sebep oluyor buna diye düşündüm, ama o ayarlarla oynamam da birşeyi değiştirmedi.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Onay vermeden değişim süreci başlatmak doğru olan değilmi ? Bende çok bilmiyorum Aliexpresi. Onay vermeden ek süre istemek gibi birşey var galiba orada. Feedback hakkınızın saklı kalması satıcının işleri hızlandırmasında çok etkili.
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Onay vermeden değişim süreci başlatmak doğru olan değilmi ? Bende çok bilmiyorum Aliexpresi. Onay vermeden ek süre istemek gibi birşey var galiba orada. Feedback hakkınızın saklı kalması satıcının işleri hızlandırmasında çok etkili.

Satıcı mesajı cevaplamış. Bunlar maalesef ürünlerde önüne geçemediğimiz ölü pikseller diyor. Çok rahatsız ediyor mu, ne yapabiliriz diye sormuş. Her ne kadar önüne geçemediğimiz dese de, bir tek benim kameramda önüne geçememişler sanırım :) Çünkü 0801 kullanan kimseden benzer bir şikayet okumadım. Feedback bölümünü henüz doldurmadım. Geri yollama, yenisini bekleme vs. konuları oldukça uzun bir süre alacağından kendimle savaş halindeyim :)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

İlerde arka cama takarım derseniz sıkıntı olmaz bence. Sonuçta orada gayet güzel işini yapacak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

İlerde arka cama takarım derseniz sıkıntı olmaz bence. Sonuçta orada gayet güzel işini yapacak.

Muhtemelen hep ön camda kalacak, 0801 seçmemin nedeni ön camda sürekli bırakabileceğim ve fazla göze batmayacak bir kamera olmasıydı. Açıkçası daha fazla kamera yatırımı yapmak istemiyorum. Bugün araca takıp deneyeceğim, akşam videoları kontrol edip ona göre karar vereceğim Olgu Bey. Geri göndersem bile, bana yollayacakları yeni kamerada da benzer bir problem yaşamayacağıma dair bir garanti yok. O kadar süre boşuna beklemiş olurum.

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

İlk defa sizde gördüm bunu diğer geleni test edip yollamalarını isterseniz sıkıntı olmaz. Ptt 3 günde çin e sokuyor paketi. Çinde bazen adama ulaşması 15 gün sürse de ben olsam ön cam için kesin değiştirirdim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

İlk defa sizde gördüm bunu diğer geleni test edip yollamalarını isterseniz sıkıntı olmaz. Ptt 3 günde çin e sokuyor paketi. Çinde bazen adama ulaşması 15 gün sürse de ben olsam ön cam için kesin değiştirirdim.

Kamerayı iki gündür ön camda deniyorum. Gündüz, gece, kapalı otopark çekimleri yaptım. Yaptığım çekimleri izlediğimde, kesinlikle bu beyaz noktalar ortaya çıkmıyor. Ama evdeki ortamda kısa bir video çektiğimde anında beliriyorlar. Nedenini tam olarak bilemiyorum, belki evdeki ortamın aydınlatması sebep oluyor, belki de araçta harici besleme, evde ise sadece dahili batarya kullandığım için oluyor. Sonuç olarak araçta kullanacağım için beyaz noktalar sorun olmaktan çıktı. Bu nedenle de iade etmekten vazgeçtim diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
(düzenlendi)

Bende çekim kalitesinden memnunum 32'lik kartla oldukça iyi süreler çekiyor

tarihinde Emre Gülşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

Mini 0801'i önce standart 2gb'lık sd kart ile denedim , sonrasında 16gb toshiba class10 kart ile denedim . Standart kart 480p'ye kadar çekim yaparken class10 1080p çekim yaptı .

http://www.youtube.com/watch?v=gHHA7UeRAmA

http://www.youtube.com/watch?v=DEjyo4K3LI0

Bu arada dikkat ederseniz , kamerayı yanlış yere sabitlemişim :) Mübarek nasıl bir yapışkan ise yerinden de kıpırdamıyor . Biraz kaydırmanın bir formülü varmıdır :)

tarihinde Ali Gürsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Ali kredi kartı sokarak ben yerinden çıkarabildim, benimki de biraz yansıma yapmıştı 1 cm kadar kaydırdım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Ali kredi kartı sokarak ben yerinden çıkarabildim, benimki de biraz yansıma yapmıştı 1 cm kadar kaydırdım...

Güzel fikir abi , deniycem :flowers:

Yorum bağlantısı

Mini 0801'i önce standart 2gb'lık sd kart ile denedim , sonrasında 16gb toshiba class10 kart ile denedim . Standart kart 480p'ye kadar çekim yaparken class10 1080p çekim yaptı .

http://www.youtube.com/watch?v=gHHA7UeRAmA

http://www.youtube.com/watch?v=DEjyo4K3LI0

Bu arada dikkat ederseniz , kamerayı yanlış yere sabitlemişim :) Mübarek nasıl bir yapışkan ise yerinden de kıpırdamıyor . Biraz kaydırmanın bir formülü varmıdır :)

Çekimler çok güzel, hayırlı olsun. Media markt hangisi? kartı oradan mı aldınız?

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Çekimler çok güzel, hayırlı olsun. Media markt hangisi? kartı oradan mı aldınız?

Sağol abi , evet media mark'tan aldım  , 49 tl'ye aldım .

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Sürmeli

Bugün kameraları bağladım araca. Fakat sessiz kaydetmiş görüntüleri. Ayarlara bakmamıştım. İlk ayarları sessiz moddaymış meğerse. 

Kameraların montajı da tahmin ettiğim kadar zor olmadı. Gözümde büyütmüşüm :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...