İçeriğe Yönlendir

Araç İçi Kamera

Kaan Kepir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Mesaj zaman içinde olur şimdi Ford araç mı almam gerekli toplantı için  :rolleyes: İzmir'de toplantılar oluyor mu acaba  :blush:

İzmir'de toplantılar olur, fordun olması gerekmez, araban olmasa da olur :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olgu, Çağlar'daki taklit f90'ı aldım.. benimkini ona verdim.. 

Dün takıvermiştim.. 720p ye ayarlıymış.. Akşam izledim, gayet güzel. plakalar falan net okunuyor, Bugün 1080p olarak test ediyorum.. 

Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla sadece kamera açısı farklı, orjinali 158 derece idi bu 120 derece. 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Olgu, Çağlar'daki taklit f90'ı aldım.. benimkini ona verdim..

Dün takıvermiştim.. 720p ye ayarlıymış.. Akşam izledim, gayet güzel. plakalar falan net okunuyor, Bugün 1080p olarak test ediyorum..

Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla sadece kamera açısı farklı, orjinali 158 derece idi bu 120 derece.

Dediğiniz gibi o zaman demekki chipsetler aynı, lens farklı sadece. F90 fiyatına göre çok güzel bir kamera. Arka kamera kötü ama en pahallı 353$ lık kamerada bile arka kamera net çekmiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Adama bu sahte diye mesaj yazmıştım... Bi kullan kaliteli olduğunu göreceksin demişti.. Ne kullanacağım sahte bu demiştim.. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Önemli Not : Yurtdışı Alışverişinin ne kadar kolay  ve bilinenin aksine Yurtiçi'nden güvenli olduğu detaylı anlatımı bu uzun mesajın en altındadır. Altını çizerek söylüyorum kameralar için bahsi geçen fiyat aralıklarında bu kadar net çekimler yapan cihazları Türkiye'de hiç bir yerden alma şansınız yok maalesef  Eğer bahsi geçen fiyatlarda net çekimler yapan kamerayı Türkiye içi satış yapan bir yer bulursanız özel msj atın buraya ekleyelim herkes faydalansın. Teşekkürler.

Neden Gerekli :

Öncelikle allah kimseye kaza bela vermesin yaklaşık 3 ay önce iş arkadaşlarımdan bir tanesi hatta ilk çalıştırma aşağıdaki videodaki Siyah Toyota ile ölüm de gerçekleşen bir kaza yaptı. 

Otobanda seyrederken tam kavşakta yandan giden motor 1 saniye içinde önüne kırdı ve motoru kullanan kişi vefat etti Allah rahmet eylesin. Trafik raporlarında her yerde yüzde yüz suçsuz olmasına rağmen ne bir mobese nede görgü tanığı olmadığı için aylardır suçsuzluğunu ispat için mahkemelerde. Kazaya tanık olan hiç bir araç durmamış yandan geçip gitmişler. Savcının iddiası ya sen diyor dalgın san adama arkadan çarpıp öldürdüysen ? Eğer araçta kamera olsaydı belkide bu kadar uzamazdı dava.

EKLEME : arkadaşımın mahkemesi 3 gün önce sonuçlandı ( 9 ekim 2013 )

Sonuç : Suçsuz olduğu halde hakim 2 sene hapis cezası verdi. Cezayı erteledi bu demek oluyor ki eğer 5 sene içinde buna benzer bir suç işlerse hapse girecek şimdilik hapis cezası yok. Karşı tarafın 1.500 tl kadar tutan avukatlık ve kendi avukat masrafları ona kaldı. Kasko kan parasını sanırım 28 bin tl kadar karşı tarafa ödedi. Aracını kasko tamir ettirdi ama yeni araç değişen ve kaza yüzünden ortalama 8 bin tl değer kaybetti 2 aydır ucuz fiyattan ilan verdiği halde aracı satamıyor değişen olduğu için

Kaskosu olmasaydı kan parası ile 40 bin tl toplamda ödeyecekti.

Netlik gerçekten çok önemli. Bir çok kişinin gözünden kaçıyor, şöyle bir mantık kuruyorlar :

Linki inceleyin Lütfen : http://www.haberturk.com/yasam/haber/900962-trafikte-yeni-donem-basliyor Bu yakında çıkacak olan Kanun.

-Kaza oldu
 -Kim suçlu
 -Kimde hata
 -Kayıtlarda var
 -Zaten trafik çağırdık plakalar herşey belli

Kadın sürücüyü sıkıştıran trafik magandası haberlerde "iddaya göre" diye kalıyor    O sıkışan bayan sürücü benim eşimde olabilirdi benim çocuklarımda araçta olabilirdi. Canımdan çok sevdiğim bir insan kolunu bacağını kaybedebilirdi bir şerefsiz trafik magandası yüzünden.

Haberde video var kadıncağız nasıl sıkışmış arabanın içinde bahsi geçen sıkıştırmayı yapan trafik magandası belli değil. 

Araçta kamera olsaydı ve ADAM gibi netlikte çekim yapabilseydi Plakası tespit edilip ceza alması sağlanırdı.

Araçta kamera olmasından ziyade, net çekim yapması ve Trafik magandalarının Plakalarının tespit edebilecek kapasitede olması bence çok daha önemli.  

Kazayı yapan araçların Plakaları haberde var ama sebebiyet veren "Yol üzerinde bir araç" olarak yaptığı yanına kalarak unutuluyor. Görgü tanıkları sadece olayı anlatırlar plakası şu diyen kolay kolay çıkmıyor malesef. 

Örnek vermek gerekirse yeşil ışıkta geçtiniz aracınız kaskolu diğer şahıs kırmızıda geçti ve yeni arabanıza vurdu. Tamam kasko herşeyi ödedi problem yok ama suçsuz iseniz kasko indiriminiz gitmiyor. Adam kabul etmez sen dedi kırmızıda geçtin ben yeşil varmı ispatın ? 

Herşeyi geç kasko indirimini yeni aracın değişen parça ve kazalı olduğu için değeri düştü durduk yere 4-5 milyar. Karşı dava açıp haklı iseniz aracın değeri düştüğü için bile tazminat alabiliyorsunuz. Elinizde kanıt yoksa nasıl ispat edeceksiniz yeşilde geçtiğinizi.?... Her zaman araçlar suçlu değil yayalarda yola fırlıyor elinizde kanıt olması her zaman iyidir. 

Neden Gerekli :
        20.08.2013 (4 gün önce) Kırmızı aracın sürücüsü vefat etmiş hiç bir suçu yok çok üzüldüm  videoyu dikkatli izlerseniz yolda geçme yasağı var ve karşı şeritteki araç hatalı solladıktan sonra sağ şeritten gelen araca çarpmamak için kendi şeridine ani geçiyor. Sonra o şeritte geçmek isterken kamyona ön taraftan sürterek dengesini bozuyor ve yoldan çıkartıyor. Kamyon da karşı şeritteki kırmızı araca feci çarparak ölüme sebebiyet veriyor. 

Şimdi allah korusun siz o kamyonun sürücüsü olsaydınız suçsuz olduğunuzu nasıl kanıtlaya-bilirdiniz ? Karşı şeride geçip ölüme sebebiyet vermişsiniz diye yargılanırdınız. Diyelim görgü tanığı yok-kamera mobese yok, vefat ettiler yada durmadılar. Kanıt her zaman önemli.

Neden Gerekli :
 Bilindiği üzere kamera kayıtları doğrudan delil olarak sayılmıyor. Fakat yardımcı delil olarak kesinlikle mahkemede işinize yarıyor.

Arkadaşımın yazdığı bir yazıyı aynen paylaşıyorum "İzmitte şehiriçi minibüslerde zorunla olarak kamera takılı. Geçen yıl iş yerinden bir arkadaşımızın oğlu hatalı sollama sonucu minibüse çarptı ve vefat etti. Savcılık minibüsteki kamera kayıtlarını izledi ve suçun tamamen ölen kişide olduğunu belirterek minibüs şöförü tutuklanmadı. Daha sonra ki mahkeme sürecinde ne olmuştur bilmiyorum ama işe yarıyor bence kamera kayıtları."

Neden Gerekli :
     Suçsuz olduğu halde ispat edemeyip ölüm gerçekleşen bir kaza yüzünden Kan parası denkleştirmek adına ev ve arabasını satan insanlardan olmamak için gerekli....

Buradaki Videoda Durduk Yere Nasıl kaza olduğunu Anlatan görüntüler vardır. Hepsi 2013 te olmuş olaylardır.

Neden Gerekli : Çarpıp Kaçanlar ( Park Halindeyken)

GS1000 100% original DVR  GPS Ambarella CPU Kamera incelemesi : Samoon iTracker Orange menü
     -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
           E-Prance.com adresinden Paypal ile aldım.(Internet Explorer dışındaki tarayıcılarda siteye login olunmuyor firefox yada chrome sorunlu) 22 Günde Elime ulaştı arkadaşlar Çekim kalitesi çok güzel boyutları sigara kutusu kadar. Resimleri ekledim ilk videoda açıp ilk kullanım. Diğeri kısa bir video 1080P yapmayı unutmayın izlemeden önce.
              HGS etiketini sökebilirsem onun yukarısına kadar takmayı düşünüyorum o zaman nerede ise aynanın arkasında kalıp hiç gözükmeyecek ve göze batmayacak.
            Bazen GPS sinyaline kitlenmesi 5-6 dk olabiliyor çok sorun etmedim. 

Kamerada GPS neden önemli :
      ------------------------------------------

GPS herşeyden önemli bir çok kişi netliğe açıya vs. vs. takılmış durumda Örnek veriyorum : 

Allah korusun şehir içinde nizami bir hızla seyrediyorsunuz. Adamın biri yola fırladı aniden çarptınız kolu bacağı kırıldı. Adam çamur çıktı verdi sizi mahkemeye Şehir içinde 120 Km hızla bana çarpmıştır. Tazminat davası açtı. Eğer cihazınızda Gps varsa o an kaç km hızla gittiğinizi videoya otomatik olarak işliyor. Ve adama çarptığınız anda hızınızın kaç olduğu belli. Yoksa google map ile nereye gitmişim haritada göstersin benim için pek önemli değil.

Not: Netliği bozan arabanın camı onada engel olmak imkansız parlama falan oluyor arada camsız çekim örneği zaten aşağıda var. Not: 30 küsur dolarlık lensle yansıma kesilebiliyor fakat gece çekimlerini karartıyor bu olay

Özellikleri : ( Çözdükçe güncelleyeceğim )
              1-Hafıza kartı desteği 32 Gb Tavsiye edilen Class 6 Fakat ben garanti olsun diye Class 10 aldım. 1080P yaklaşık 7-8 Saat kayıt imkanı
              2-Hafıza dolunca eskiden itibaren silerek üstüne yazma.
              3-Kontak açar açmaz kayıt başlar kapatınca durur ayar gerektirmez.
              4-Araç içi Ses (microfon) kayıt özelliği.
              5- Hdmi kablo ile tv ye görüntü aktarma ( Bağlayınca oynatıyor ama mov olarak belleğe atıp tv den oynatınca daha da net görüntü veriyor)
              6- Gece için önünde 4 adet led (Çalışıyor ama 10 cm yakından etkili işlevsiz araç farları iş görüyor)
              7- Dilerseniz videoları parça parça kaydetme(Otomatik olarak belirttiğiniz dakika aralığında parçalayarak kaydediyor güzel bir özellik
              8- Çok Net resim çekme özelliği ( 5 megapixel fotoğraf çekiyor )
              9- 2 dakika için 1080p çözünürlük 102 mb yer kaplıyor buda ortalama bir hesapla 9.5 saat kayıt ediyor.
             10-Motion Detection ayarı var hareket görünce kayıt olayı ama denemedim hiç 
             11-120 Derece geniş açı çekim ( Ön tarafı komple çekiyor )
             12-Şarjı tam doluyken 30 dakika kayıt yapıyor yani dere tepe bi yerde durdunuz çıkartın araçtan resim çekin etrafı çekin vs. 30 dakika çok yeterli.
             13-Bilgisayara bağlayınca videoları izlerken GPRS özelliği sayesinde google map ile adım adım gidilen yolun takibi en altta video ekledim.
             14-Altında Bir REset Düğmesi var açılmaz ise işe yarıyor.(3 aydır ilk defa açılmadı tuşa bastım kendine geldi hemen)

Fotoğraf çekim kalitesi : http://img571.imageshack.us/img571/1866/file0002e.jpg

Bu Dosyayı Buradan Download edip Rar'dan çıkartıp Bilgisayardan izleyip yada Usb belleğe kaydettikten sonra Samsung veya İyi bir TElevizyondan usb den oynatırsanız Youtubedeki netlik kayıplarını yaşamadan izleyebilirsiniz.

GECE çekimi için Bu Dosyayı Buradan Download edip Bilgisayardan izleyip yada Usb belleğe kaydettikten sonra Samsung veya İyi bir TElevizyondan usb den oynatırsanız Youtubedeki netlik kayıplarını yaşamadan izleyebilirsiniz.

Youtube Ayarını 1080P Yapmanıza rağmen Olmuyor bazen Görüntü netleşene kadar Ayarı değiştirin.1080P YAPTIKTAN SONRA VİDEOYU BAŞA SARIN Öyle Düzeliyor
              Çok net Ayarları 1080 P yapmayı unutmayın Youtubeden Bildiğiniz Full HD görüntü vermeli

Bunu  1080P olarak yaptıktan sonra izleyin sağ alt köşeden

GEce Çekimi (Selçuk)

Bu kamera ile kaydettiğim Garip bir kaza

Google map ile GPS takibi :

Gece 02.00 bile olsa Türk Polisi yakalar 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
        ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
        ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
        ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Mini 0801 Ambarella DVR With A2S60 Kamera incelemesi : Givoe - iTracker  
     ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
        Gittim Ptt ye aldım geldim kamerayı bekleyemedim Pazartesiyi  Çekimleri güzel Gs1000 le aynı ( Gs1000 az bişi daha iyi) videoları ekledim.

Kameranın AV çıkışı Nasıl kullanılır Videosu :

Kablonun tutarı araştırdım Elektronikçilerde 3.5 TL buradaki pahallı kabloda olur ama fazla para ödemeye ne gerek var ( KABLO 3.5 TL )

Özellikleri Gs1000 ile aynı denebilir yukarıda açıkladım kısaca 32 gb hafıza kartına ortalama 9 saat kadar kayıt yapıyor. Yani araç yol aldığı sürece siz kontağı açtığınızda devreye giriyor. Kontağı kapattığınızda ayarına göre içinden ayarladığınız 30 saniye yada 5 dk içinde kapanıyor. Hafızası dolduğunda ise en eski kayıttan itibaren silerek üstüne yazmaya başlıyor. Yani hiç ayar yapmanıza-acaba doldumu diye endişe etmenize gerek yok. Belki 64 gb hafıza kartı taksak kayıt süresi 18 saate çıkabilir denemek lazım açıklamalarında 64 yazmamışlar ama bence yüzde 90 onuda destekler bir tanıdıktan 64 gb kart bulursam deniyeceğim yakın zamanda. Çekimleri çok net ve tak çıkar pratikliği başarılı. incelemesi ve sök çıkart videosu fln var 20 saniyede tak çıkart işi bitiyor. Hırsızlık olayı yoksa çevrenizde yada aracınızda kasko varsa zaten ufacık birşey dışardan nerede ise görünmüyor aynanın altına bir kere takıp varlığını bile unutabileceğiniz bir cihaz. O orda işini yapıyor ayrıca kontağı açtığınızda devreye girdiğini bir melodi çalarak size haber veriyor. Kapanırkende bir melodi çalıyor. 2 adet alacaksanız benden tavsiye 1 tane alın ikincisini alırken başka bir akrabanıza başka bir isimle farklı bir adrese yollatın. Gümrükte sıkıntı olmasın göze batmasın açısından. Yada 1 tane alın ve baktınız hoşunuza gitti 2. Siparişi geçersiniz.( Çift kamera ihtiyacı açısından)  Daha bilgi resim vs. isteyen varsa istemeniz yeterli 

Yeni Gelen Kamera "0801" Şimdilik Sadece Tek Video yüklüyorum çünkü interneti paylaştığım komşular var Online oyun oynayan Upload yaparken Feci Lagg yapıyor  İş yerinden diğer videoları yükleyeceğim. Aynı Anda IPhone 5 ile aynı videoyu çektim cihazın üstüne koyarak O videoyu'da upload edeceğim iş yerinden yarın. Ayrıca Youtube saolsun 1080P olmasına rağmen kaliteden baya bi kırptı düşürdü netliği.Tam Şarjlı iken 50 Dakika Çekim yaptı güç bağlantısı almadan. Çekimi durdurduğumuzda Karşı Şeritten hızla gelen araçların bile plakası okunuyor. Yeni Ekliyeceğim videolarda anlaşılacak.

Bu Dosyayı Buradan Download edip Rar'dan çıkartıp Bilgisayardan izleyip yada Usb belleğe kaydettikten sonra Samsung veya İyi bir TElevizyondan usb den oynatırsanız Youtubedeki netlik kayıplarını yaşamadan izleyebilirsiniz.

ARaç İçinde Nasıl Görünüyor :

20 Saniyede sök tak videosu ( Kablo tak çıkart - Ortala derdi yok soketli )

Iphone 5 ile 0801 kamera Açısı Karşılaştırması Alttaki IPhone 5 Hemen kameranın üstüne koydum telefonu :

Metronun Camında takılı :

Yolda Aracın İçinde Çekim : Youtube Baya bi bozdu görüntüyü 1080P yaptıktan sonra geri sarmayı unutmayın-Daha net izlemek isterseniz r.apid linki var konuda oradan indirip bilgisayarda yada televizyonda izleyebilirsiniz.(235.37 MB) Ts Dosyası Ace Player ile izlemeniz tavsiye edilir codeclerinizi güncelleyin bilgisayarınızdaki izlemeden önce.

Gece Çekimleri 1080P yaptıktan sonra geri sarmayı unutmayın

Gündüz Çekimleri 1080P yaptıktan sonra geri sarmayı unutmayın

Benim Ufak Kızın Elinde 

Yabancı sitedeki incelemesi : http://dashcamtalk.com/mini-0801/

Resim Çekme Kalitesi Tam Bir Çöp Yada Ayarını yapamadım REsim çekmeyin 

Akşam üzeri bir çekim örneği ( Bariz yeşilde geçtim insan hayvan olmasın )

Mini 0801 Arka Cama Takılı Durumda :

İki kamera araç içinde Aktif :

0801 Mini Artık BEnim Arka Camda Çekimleri ekliyorum  Aynı çekimlerin DropBox Linklerini Burada ( Youtube 1080P yapmanıza rağmen kaliteyi Yüzde 30 oranında bozuyor ) Videoları izlemek için Sa alt köşeden Çözünürlüğü 1080P yaptıktan sonra Geri almayı unutmayın.

Kayıpsız Gerçek Netliğinde İzlemek İsteyenler için indirme linkleri

Mini 0801 ile gelen yazılım bende takılma,donma vs yapıyordu.
 Birkaç gündür Rus ların yaptığı bir programı kullanıyorum,Program çok akıcı,takılma vs. yok.Cihazdaki videoları kendi otomatik buluyor güncelliyor.Codec vs. yüklemenize gerek yok.

mini 0801 dışında Ambarella Cpu kullanan diğer kameralarda da çalışacağını tahmin ediyorum.

Bir Arkadaşım güzel bir konuya değindi ve çözümünü sundu. Yan camlara kamera takmak istiyordum fakat hep arka camlar açılıp kapandığı için ve sıkıntı olacağı için cam üzerinde nasıl olacağını çözememiştim.

Seyir esnasında yan taraftan gelecek müdahaleler için ( Saldırı sataşma kaza vb. ) kameraları nasıl takmamız gerektiği ile ilgili çok güzel bir fikir verdi. Bana yolladığı resmi aynen paylaşıyorum ve isteği üzerine 0801 kamerası o açıyla takıldığında fikir vermesi açısından küçük bir video ekliyorum. Nerede ise arka cama kadar hakim olacak gibi 

Arkadaşlar Kingston Class 4 32 Gb kart denemelerim sonuçlandı. 

Mini 0801 kamerası ile bendeki sürümde bir sıkıntı yok dosyaları düzenli olarak eskisini silerek yeni videoları sıkıntısız kaydediyor. Aşağıda bulunmuş olduğum sürüme sahip Mini 0801 kullanıcıları bu kartı rahatça tercih edebilirler.

Not : Benim cihazım TS. olarak kaydediyor videoları MOV. değil bunu dikkate almalısınız.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
        ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Gs6000 2013 New Orjinal Ambarella A5S30 Car Dvr Camera+ GPS + Super Night Vision+ Full HD 1080P 30FPS Kamera incelemesi : Samoon iTracker
     ----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Önemli Not : Bu kameranın Orjinal Sürümlerinde İki Modeli Var Bir A5S30 Chipsetini kullanan ve Diğeri A2S60 Chipsetini kullanan. Forumlarda tercih edilen ve daha kaliteli olduğu öne sürülen modeli A5S30 modeli ( Burada incelemesini yaptığım model )

+++++++

Merak Edenler için Kamerayı aldığım Fiyat : 128 $ = 255 Tl yapıyor.

+++++++

Gs6000 Resim çekme Kalitesi : Bence Kaliteli Bir Fotoğraf Makinesini Aratmıyor.

Gs6000 Düzenli Dosyalama Sistemi Ay gün ve Saat olarak Arşivliyor.

GPRS Takibi :

Kutu açılım videosu için noyanson  beye teşekkürler 

Gs6000 3 Saniye Sök - 5 Saniye Tak Videosu VideoYa Altyazı Ekledim Youtubeden Aktif Hale Getirebilirsiniz. Kamera tek bir kablo takılarak Gps dahil hazır hale geliyor. Sadece 5 saniyede Tamamen hazır.

GS6000 Cama Takma ve GPS Sistemi : VideoYa Altyazı Ekledim Youtubeden Aktif Hale Getirebilirsiniz.

http://www.quadlockcase.com/  Sistemin Kameraya Uyarlanmış Hali.

Normalde Sök Tak olayı Gs6000 de Pratik ve Rahat fakat benim gibi Cihazı takınca hafif kayık olursa zırt pırt düzeltme ihtiyacı hissetmemek için ( simetri hastalığı ) hem ortalama, hemde söküp çıkartmayı pratik hale getirmek için taktığım parça :
 Fiyat biraz tuzlu fakat az da olsa simetri takıntım var sinir ediyordu her defasında oraya odaklanmak, acaba yamuk mu taktım, ortaya mı taktım, şu an dengedemi vs. vs. 
 Ayrıca takarken artık 2 elinizi de kullanmanıza gerek kalmıyor.

Uygulama basit camcının birinden Kameranın vantuzunun takılacağı kadar büyüklükte bir yuvarlak parça kestiriliyor ve Quadlock dişi adaptör bu parçaya yapıştırılıyor. Sonra Erkek olan parça cama yapıştırılıyor. ( Hepsi kendinden yapışkanlı ) oldu bitti. 
 Not: Ben camcıdan kestirtemedim beceriksiz çıktı sorduklarım Pleksglass Lazer kesim yapan bir yerde 5 tl ödeyerek parçayı kestirdim.

Video 1080P dir.

Satın alınan Parçalar :

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Quadlock sisteme Alternatif olarak : Christopher Moltisanti ( teşekkürler )

Kamera az önce geldi konuya sadece Resimleri ekleyeceğim şimdilik çünkü dün ist. a giren ürünü Ptt ışık hızı ile bu öğlen izmir de teslim etti. Ben bile şaşırdım. Hafıza kartım evde olduğu için çekimlerini artık 1-2 gün içinde ekleyeceğim.

İlk izlenim olarak bu kamera benim 2007 Citroen C3 kaskosuz (artık eski sayılır) arabama fazla Lüx gibi geldi .) Kasko olmayan araçta camda bırakmam imkansız ben buradayım diye bağırıyor kamera. Sökme takma kilit sistemi var soket oturtunca sök çıkart mantığı değil. Yani takınca o soketi çıkartmak güç. Araçtan çıkar tak yapılacaksa Cama vantuzun kilit sistemi başarılı sorun yok fakat Extra birde kabloyu elle takmak gerekiyor Mini 0801 den rahatlığa çok alışınca bu olay beni biraz itti :p

Bu kamera eğer psikopat derecesinde iyi çekerse kayıtları (bana öyle geliyor uzay üssü modunda cihaz )  mini 0801 gözümden düşer  diğer türlü Sök çıkart yapacak biri için +1 extra kablo tak çıkart olayı var. En güzeli bu kamera içinde bir 20 saniye sök tak videosu yaparım ne demek istediğimi anlarsınız Arkadaşlar .)

Detaylı videolar olsun Karşılaştırmalar Youtube-DropBox Download 
  linkleri Buraya ekleyeceğim en kısa sürede.

Eksileri Artıları var onları da yazacağım zaman içinde çok kısa bir video çektim demin onu Upload ediyorum.

Şimdilik gözüme çarpan eksileri :

1- Shake yani vibrasyon olayı biraz yaşanıyor titretiyor araç içinde görüntüleri nadir de olsa 0801 de o problem hiç hiç yoktu.
  2- Takma çıkartma olayı 0801 gibi  pratik değil. 
  3- Harici kullanımda araç dışında Şarjı 0801 kadar uzun gitmiyor 15-20 dk da bitiverdi. ( Ekranın LCD büyük ve net olması etken )
  4- 0801 yanında Fiyatı yüksek 128 $ az para değil 255 Tl.
  5- 120 derecelik açısı ile 135 derecelik 0801 yanında ezildi resmen ( Resimlerde belli )

Şimdilik gözüme çarpan Artıları :

1- 2.7" ekran çok hoş, Acayip şık duruyor. Bir olay olduğunda ekrandan rahatça çok net izlenebilir görüntüler. Ekran Harbi büyük.
  2- Ses çekim kalitesi süper ötesi 0801 ses kötü biliniyor 2 li karşılaştırma videolarında görünecek ekleyeceğim.
  3- Gps modülü Mount takma aparatı ile birleşik ayrıca ortalarda gezinen bir kablosu ayrıca takacağımız 2. bir gereksiz kablo yok. Tek kablo iş bitti.
  4- 0801 den net çektiği kesin karşılaştırma videoları gelecek Video içi Çektiğim resimlerden anlaşılıyor.
  5- Şimdiye kadar denediğim üzere Maxx 3 dakika içinde minumum 2 saniyede GPS sinyaline kitlendi. Gps sorunsuz stabil denebilir. 0801 daha da seri bu konuda- Gs1000 içlerinde en düşük not alanı gps sinyali konusunda.
  6- Gece Çekimleri hakikaten kutuda yazdığı Gibi "Süper Night Mode" Aydınlık ve başarılı.
  7- Önünde Bir Flash ışık var isteğe bağlı açılıyor IPhone Flash Işığı kadar ışık veriyor Karanlıkta REsim çekmek için büyük ihtimal ( kaza vs. )
  8- Ekran Yansıması Baya bir azaltılmış Kullanılan Lens ve Filitre ile Alakası var diye Tahmin ediyorum.

Çok net Ayarları 1080 P yapmayı unutmayın Youtubeden Bildiğiniz Full HD görüntü vermeli
    Youtube Ayarını 1080P Yapmanıza rağmen Olmuyor bazen Görüntü netleşene kadar Ayarı değiştirin.1080P YAPTIKTAN SONRA VİDEOYU BAŞA SARIN Öyle Düzeliyor

Youtube Kırpa kırpa kaliteyi katletti ama yakında Direkt olarak kayıpları olmadan izlemek isteyenler için DropBox indirmek linkleri aşağıda 5 farklı çekim var her biri ayrı örnek :

Karşılaştırmalı GS6000 Kamera Örnek Video 

Çekimleri :

İlk 1 dakika Gs6000 kalan süre Mini 0801 ( Arka camda ) Kayıpsız indirme Linki : https://www.dropbox.com/s/x23k68ncxw5ro37/Gs6000_vs_Mini_0801.rar

Öncelikle Youtube Videoları Yarı yarıya Kırparak 

Kaliteyi Bozuyor bunu belirtmek isterim. 
  Kayıpsız olarak izlemek isteyenler için DropBox Download linkleri 

Burada

Buradaki Dosyaları Download edip Bilgisayardan izleyip yada Usb 

belleğe kaydettikten sonra Samsung veya İyi bir TElevizyondan usb den 

oynatırsanız Youtubedeki netlik kayıplarını yaşamadan izleyebilirsiniz. 

Not : 5 Farklı Kamera Çekimi 

Sonraki Adım to Download yazısına 

tıklamak,

Kamerada 120 Derecelik AÇI Neden Önemli :
      ------------------------------------------
Kamerada lens açısının önemi : 120 derecelik bir açı genelde standart olarak araç kameralarında kullanılıyor. Örnek koyduğum videodaki gs6000 üzerinde 120 derecelik bir lens var. Diyelim kırmızı ışıkta durdunuz ve yarım metre kadar gerisindesiniz ( ışıklara sıfır yaklaşınca kameraya ışık dahil olamıyor ) ışığın rengi direkt olarak kamera görüntüsüne dahil oluyor. Yeşil yandı hareket ettiniz hepsi videoda ve karşı taraf kırmızı yandığı halde beklemek yerine devam ederse ( ki çok yapıyorlar ) kaza oldumu elinizde kanıt oluyor.

Sabah Sabah Yağmurlu İzmir sokaklarında net kısa Bir Gs6000 Videosu yükleyeyim dedim Renkler çok canlı ağaçlar vs.(Youtubenin Yüzde 30 netliği katlettiğini de unutmamak lazım [sm=oha.gif]

Benim Google Chrome Tarayıcıdamı sorun var nedir YouTube 1080P yapıyorum bir türlü olmuyor. FireFox açtım 1080P döndü acaba chrome sürümüm eski ondanmıdır 

Gs6000 de uzun zamandır kullandığım ve sorun yaşamadığım Team 32 GB Class 10 Micro Sd Kart.

HEpsi burada.com dan almıştım şu an orada yok en uygun fiyat bu sanırım. http://www.teknobiyotik.com/team-32gb-micro-sdhc-class10-flash-kart.html

------------------------Üst Sınıf 2 kanal ( arka ön kamera ) Urive Albatross II MD-7500 P incelemesi GPS Lİ Dokunmatik LCD ekran Çift kamera--------------------------------------

Urive Albatross II MD-7500 P GPS Lİ Dokunmatik LCD ekran Çift kamera incelemesi :  
     --------------------------------------------------------------------------------

Üst sınıf 2 kanal kameralardan biri olan http://apple-ct.com/shop/product.php?id_product=151 Urive Albatross II MD-7500 P  isimli kamerayı konuya Christopher Moltisanti incelemesi ve emeği sayesinde ekliyoruz. Örnek çekimler zamanla konuya eklenecektir. Kendisinin yapmış olduğu açıklamalı video aşağıda.

http://dashcamtalk.com/urive-albatross-ii-md-7500p/ DASHcamTalk Sitesindeki incelemesi

http://youtu.be/zIgQQlhvTb0  Menüleri içeren bir Video
http://youtu.be/oGTu-HjhEqg  Tanıtım Videosu
http://youtu.be/VZxaiPyWI8s  Kutu açılım Videosu
http://youtu.be/_eani334p_w  Başka bir video

https://mega.co.nz/#!LBpU0TpB!enDHg0tA5A5q8dryaLDS03m-ocw_f1vpAYDoPHt3fzQ  Kayıpsız Örnek çekim videosu indirme Linki

Kamera 353 $ lık fiyatıyla, dokunmatik LCD ekranlı-Çift kameralı en üst sınıf kameralardan biri olarak geçmekte.

------------------------Üst Sınıf 2 kanal ( arka ön kamera ) Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi incelemesi GPS Lİ --------------------------------------

Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi + GPS  30FPS Kamera incelemesi :  

Arkadaşlar üst sınıf 2 kanal kameralardan biri olan http://apple-ct.com/shop/product.php?id_product=283  Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi  isimli kamerayı konuya Uğur arkadaşın detaylı incelemesi ve emeği sayesinde ekliyoruz.  bu kadar güzel bir anlatım için çok çok teşekkürler. DEtaylı yazmış olduğu yazıyı alta ekliyorum. 

Detaylı anlatım, eklediğimiz 2 ayrı ( Ön ve Arka kamera ) Youtube videosunda  

Fakat bu videoyu netliği ölçmek için değil anlatım için izlemelisiniz. Kayıpsız netlik için Dropbox Linkleri buraya ekliyorum :

Not : Çekimleri çok üst sınıf bir kameradır. Havanın güneşsiz, kapalı ve Işık yetersiz olduğu için kameranın mükemmel kalitesini ortaya koyamadık. Detaylı dehşet çekimler yakında konuya eklenecektir emin olun 

Cihazın detaylı açıklaması :

Alıntı : Uğur

Merhaba arkadaşlar sizlere araç güvenlik kameralarından Pittasoft'un ürettiği Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi model kamerayı tanıtacağım. Öncelikle kutu içeriğini elimde kalanlarla açıklamak durumunda kaldığımdan sizlerden özür diliyorum, çünkü zaman problemimi olduğundan böyle bir video hazırlayamadan kamerayı aracıma taktım. Şimdi öncelikle kutu içeriğine bakalım  
-1 adet ana kameramız yani ön kamera,
-1 adet aracımızın arka camına monte edilecek ana kameradan daha küçük olan 2.
kameramız 
-Arka kamera ile ön kamera arasındaki görüntü aktarımını sağlayacak olan coaxial
kablosu,
- 2 adet Kameraları camlara tutturabilmek için yapışkan ve kuvvetli bantlı kamera
tutucular,
-1 adet 16 GB class 10 orijinal Pittasoft mikro sd hafıza kartı,
-1 adet gayet şık mikro sd hafıza kart okuyucu
-1 adet ana kamera elektrik sağlayıcı adaptör (çakmaklık girişli)
-Kameralar arası kabloları tutturabilmek için arka yüzü bantlı 8 adet kablo tutucu, 
-Ve son olarak da yedek çift taraflı bantlar mevcuttur.

Ayrıca kameranızın aracınız çalışmadığı durumlarda bile çalışmasını istiyor ancak bu esnada aracın aküsü bitmeden kameranın elektriğinin kesilerek sorun yaşamamak istiyorsak opsiyonel olarak almamız gereken ve benim almanızı tavsiye ettiğim, blackvue için özel tasarlanmış akü deşarj önleyici aparat (Magicbox) da bulunmaktadır. Kameralarımızın özelliklerine gelince Ana kameramız 11.6 cm boyunda, silindirik yapıdadır, çok büyük bir boyuta sahip olmadığından dikiz aynasının arkasına monte edildiğinde iyi şekilde izlenmektedir. 1920x1080 hd kayıt yapmaktadır, normal, park, olay modu ve hareket sensör modu olmak üzere 4 modda kayıt yapar.  GPS özelliği ile kayıt esnasında aracın nerede olduğunu, kaç km hızla gittiğini saptar ve bunu videoda alt yazıda belirtir.Ses kayıt özelliği mevcut olmakla istenmediği zaman yanında bulunan dokunmatik düğme ile devre dışı bırakılabilir. En beğendiğim özelliği ise wi-fi yani kablosuz görüntü aktarma ve izletme özelliğidir. Cihazdaki kayıtları gösterecek herhangi bir ekran bulunmayıp, kablosuz aktarım özelliği sayesinde ister kayıtlı videoları izleyebilme, telefonunuza aktarabilme, isterseniz anlık yapılan video kaydınız izleyebilmektesiniz. Bunu kablosuz özelliği olan cep telefonu ya da tablet bilgisayarlarla google play'den yükleyeceğimiz blackvue yazılımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Kullanılmadığında wifi kendiliğinden devre dışı kalır, açmak için ise ana kameranın yanında bulunan düğmeye bir kez dokunmanız yeterlidir. Hafıza kartımızın class 10 olması gerekir ki kutu içeriğinde gelen kart da bu özelliktedir ancak 16 GB kapasitesindedir. İstersek 32 GB kart takıp video kayıt süresini uzatabiliriz. Akla takılan sorulardan biri de eminim şudur ki: Kayıt esnasında hafıza kartı dolarsa ne yapacağız? Bunun için endişelenmemize gerek yoktur, çünkü Blackvue hafıza kartının dolması
durumunda ilk kaydedilen videoları yani eski videoları silerek üzerine yazmak suretiyle döngüsel olarak kayda devam etmektedir. 140 derece geniş açılı bir kameradır, tutacağının içinde 360 derece dönebilme özelliğine de sahiptir. Açıklamalarda gözden kaçan bir özelliği de kameranın elektriğinin kesilmesi durumunda video kaydını yarıda bırakmamasıdır. Yani çektiği videoyu hafızaya yazar ve ondan sonra kapanır ki burada son kaydedilen videonun kaybının önüne geçilmiş olur.

SONY EXMOR CMOS mercek kullanılan kameramız 2 megapiksel çözünürlüğü desteklemektedir.
Burada şuna dikkat çekmek isterim ki kötü lensli 5 megapiksel bir kamera yerine iyi lensli 2 megapiksel kamerayı tercih ederim. Çünkü video kalitesinde lens önemli yer tutmaktadır.
Çözünürlük (Ön + Arka kamera) FULL HD + HD 30 fps'de kayıt 

Gelelim arka kameramıza: Arka kameramız ana kameradan daha küçük boyutta olup gayet şıktır. Ön kamera ile arka kamera arasındaki kablo bağlantısı sayesinde arka kamera için ayrıca bir hafıza kartına gerek olmayıp çekilen videolar ana kameradaki hafıza
kartına aynı anda kaydedilmektedir. Bu kamera da ön kamera gibi 360 derece dönebilmektedir. Kameramızın eksilerine gelince: Eksileri tabi en başta bir LCD ekranının olmamasıdır. Ancak benim gibi kameranın pek fark edilmemesini istiyorsanız bu ürün tam size
göre.  Ayrıca dahili pili olmadığından elektriği kesildiği anda video kaydını tamamlayıp kapanır. Her ne kadar bu durum eksi olarak görünse de bir zaman sonra sürekli şarj edilen pilin ölmesi ile aynı duruma düşeceğinden bu özelliğin olup olmamasını pek aramadım.
Bir diğer eksiği de tüm araç kameralarında olduğu gibi gece çekiminin ışıksız ortamda pek iyi olmamasıdır.

------------------------Netliği Güzel Ambarella Chipset Ekonomik GS8000 incelemesi GPS Lİ --------------------------------------

GS8000 1080P Full HD Car DVR Camera Ambarella A2S60 + GPS  30FPS Kamera incelemesi :  

GS8000 GPS li model 

http://www.aliexpress.com/snapshot/291169220.html]Bu adresten 77 $ almıştım. Şimdilik sabitlemeden çekim yaptım. Memnun kaldığımı söyleyebilrim

Gündüz Çekim Örneği

Gündüz Çekim Örneği  ( indirip izleyin kesinlikle 600mb)

GPS dahil 2.7" LCD ekran Ambarella Chipset A2S70 ( mini 0801 deki Chipset )  [Kesinlikle  Fake değil]

Örnek çekim benim çok hoşuma gitti özellikle hava kapalı olmasına, güneş olmamasına rağmen çok net ve kaliteli çekmiş. Güneş olsaydı 0801 mini ile aynı kalitede kayıt yapacağına eminim yakında daha çok örnek videoları gelecek.

Fiyat Performans benden 100 Puan aldı 

Ayrıca  http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Car-Dvr-Black-Box-GS8000-1920-1080P-30fps170-Degrees-Wide-Angle-GPS-Car-DVR/800929918.html  Burada  aynı cihazı 70 $ a satan satıcıda buldum ( ama bundan satın almamış arkadaşım) memnuniyet yüzdesi daha da yüksek. Ekonomik kaliteli bir  çekim yapan kamera isteyen arkadaşlara önemli duyurulur.

------------------------Netliği Güzel Ambarella Chipset Ekonomik GS1000 incelemesi --------------------------------------

GS1000 1080P Full HD Car DVR Camera Ambarella + GPS  30FPS MAVİ Menü Kamera incelemesi :  

Ekonomik 70 $ ödeyerek fiyatına göre netliği çok güzel olan kamera incelemesini saolsun [mentioned]cihan_ozgul[/mentioned] arkadaşımız yaptı. Bende Örnek çekimleri ve onun yazdıklarını burada paylaşmak istedim. Ambarella Chipsete sahip olmasının yanında GPS özelliği de kamerada mevcut. Youtube linklerini de ekliyorum fakat oradan izleyip netliğine aldanmayın çünkü kaliteyi Youtube Acayip derecede bozmakta. Kameranın gerçek görüntüleri hakkında fikir sahibi olabilmek için uzun sürse bile DropBox linklerinden indirmenizi öneriyorum.

Orijinalden alıntı: cihan_ozgul

arkadaşlar merhaba, uzun bir süreden sonra gs1000 ile çekimlerimive değerlendirmelerimi paylaşmaya ancak fırsatım oldu. Umarım tereddüt yaşayan ve kafasında soru işaretleri olan arkadaşlara yardımcı olurum
 -üründen gayet memnunum hatta etrafımda gören arkadaşlarımda (özelikle video kaydını izleyenler) sipariş geçmek istiyor. parasına göre güzel işler başardığını düşünüyorum. 
 - kargo gayet başarılı ve hızlı geldi 02.11 de işleme alınan kargom 12.11 de elime ulaşdı gayet hızlıydı.
 -paketleme ve paket içeriği sorunsuz. 
 - gps sorunsuz ve gayet güzel çalışıyor. hatta radarcı bir polis arkadaşım ile bir gün radar ile hızlarının tutup tutmadığının testini yapacağız  sizlerle de mutlaka paylaşırım. 
 - araca montajını yaparken içinden çıkan aparat ile gayet basit bi şekilde cama yapıştı ve döşemenin altından kabloyu geçirerek koltuk altından geçirip çakmaklığa kadar getirdim. kablo olarak sadece aynanın üstündeki kablo görünüyor. 
 - çakmaklığa elektrik geldiği an kayıt başlıyor ve marşı kapatıp sizin ayarladığınız kapanma süresine kadar kayıt yapıyor.
 - yanında gelen cd deki programı kurduğunuz zaman videoları izlerken google map de o anki görüntünün harita üzerindeki yerini gösteriyor. 
 - en yüksek çözünürlükte (1440x1080)gündüz çekiminde 128mb da 2 dk gibi bir çekim yapıyor.
 aşağıki linklerde gece,gündüz, tünel giriş ve çıkışları ve aldığım ürün ile çekilmiş fotolar mevcut. videoları olgu arkadaşımızın da yardımı ile DropBox'a yükledim. youtube görüntü kalitesini bozacağından yanlış yönlendirmelere sebep olmayalım. 
  sonuç olarak 70dolar gibi bir paraya almayı düşünen arkadaşlar için gayet tatmin edici ve hakkını verebilen bir ürün.  

KAYIPSIZ NETLİKTE ÖRNEK VİDEO ÇEKİMLERİ]

Youtube Linkleri

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Montaj Konusunda kısa bir Bilgilendirme :

720 P olarak kendi yaptığım bağlantı şeklini paylaştım. Çakmaklığı meşgül etmeden HAT çekip kamerasını bağlayacak arkadaşlar için umarım yardımcı olur. Fikirlere Açığım şöyle olsa daha iyi olur diyorsanız bu yazıda paylaşalım

Adaptörü devre dışı bırakmıyorum çünkü içinde Hem koruyucu Sigorta var Hemde Voltajı Düzenliyor.

Yada Tüm bunlarla uğraşmayıp  7 tl ye şu ürün alınabilir  Çakmak Çoklayıcı 

Gece Çekimleri hakkında bilgilendirme :

Öncelikle zifiri karanlıkta hemen hemen tüm kameralar iş yapmıyor synthesizer arkadaşım saolsun karanlıkta çekim yapan kameralardaki püf noktalar konusunda bizi bilgilendirdi. Üstündeki lensin önemini vurguladı ve http://dashcamtalk.com/powerucc-panoramaii/ Powerucc PanoramaII ile tanıştık  gece ve gündüz çekimlerinde 2013 en iyi kamerası olarak geçmekte. "This camera is one of the top performing cameras in 2013.  It has excellent video quality during the day and good video quality at night.  The camera records 1080p at 30fps and comes with Wide Dynamic Range (WDR) to provide good night recording." 

Üstünde bulunan Sony Lens ile bu cihaz resmen geceleri gündüze çeviriyor.  Örnek çekim videolarını izledikçe ısınıyorum cihaza 

Buradaki örnekte gece çekimlerinde en iddialı kameraların bile PanoromaII nin yanından bile geçemeyeceğini görmekteyiz.  synthesizer saolsun gece çekiminde tam siyah orjinal görüntüde plaka okumanın zor olduğunu ve PanoromaII nin bu durumdaki özel çekiminin ne kadar önemli olduğunu bize gösterdi. EN alttaki çekim PanoromaII 'ye ait

Yurtdışı alışveriş konusunda bilgilerimi kısaca paylaşmak istedim çoğu kişi tedirgin paramız gidermi vs. :

1- Öncelikle güvenlik konusu Yurtdışı yurt içinden daha güvenli alışveriş neden mi ? http://www.firsatkovala.com/ adresinden eşim 15 tl ye 2 parça ürün almış adamlar ne telefonlara çıkıyorlar nede üründen haber var. Sonradan öğrendik dolandırıcılar http://www.sikayetvar.com/firma/detay/firsatkovalacom  yığınla şikayet var haklarında

Millet sanıyor ki kredi kartım ile alışveriş yaptım garantiyi banka veriyor yok öyle birşey. Müşteri hizmetlerini arayıp bir sorun bakalım bankanızın işte geçen ay kredi kartımla şu firmaya şu ödemeyi yaptım para iadesi istiyorum diye alacağınız tek cevap mahkeme olacak. O mahkemede muhatap bulabilirsen karşında 1.5-2 sene sürer avukatlık yol masrafları ile uğraş sonra vur kafanı  duvara Allah tan sadece 15 tl kaçtı bana bu siteden. Üşenmedim aradım bankamı aynı cevabı aldım. Ya millet visco yatak almış 6 taksit diyorki 3. taksidi ödedim hala gelen giden birşey yok  :(

2- Peki yurtdışı güvenli alışveriş nasıl olacak ? Doğru satıcıları ve doğru ödeme yöntemini kullanarak. 

3- Bu yöntem herkesin bildiği ve senelerdir kullandığı, Türkçe müşteri telefon desteği de olan Paypal'dır. Papal ne yapar ? Ödemeyi yaptıktan 45 gün içinde gelmeyen ürününüz yada gelen problemli ürününüz konusunda tam para iadesi almanızı sağlar. 

4- Paypal ücretlimi ? Hayır Extra ücret ödemiyorsunuz bu servisi kullanırken yada üye olurken. Tek olay belli bir oranı satıcıdan kesiyorlar. Ayrıca kur farkından size hafif bir fark geliyor ( 100 tl de 3-4 tl kadar ) o kadar.

5- Nasıl üye olup kullanıyoruz ? www.paypal.com.tr adresinden ücretsiz hesap açıyorsunuz. Bilgileri detaylı ve eksiksiz olarak doldurun. Özellikle adres bilgileriniz ve posta kodu fln çok önemli satın almalarda ürünler paypal adresinize gönderilir çoğunlukla. 

---Paypal'a Kredi Kartınızı da ekleyebilirsiniz fakat en güvenilir yöntem Sanal Kredi Kartı eklemektir.
 ---Sanal Kredi kartınızı Paypal adresine eklemeden önce en az bir 7-8 Tl yükleme yapın bakiyesi olsun.
 ---Daha sonra Sanal Kredi kartını eklerken hata verirse Kartınız Visa olsa Dahi Master seçeneğini seçip deneyin
 ---Benim kartım Visa olmasına Rağmen Sanal Kredi kartını Eklerken Master seçmek zorunda kaldım.
 ---Paypal Kartınızın doğruluğunu teyit etmek için karttan 7-8 tl yada daha azı bir para çeker ve 24 saat içinde o parayı size iade eder.
 ---Para iadesi sizin Extreniz de doğrulama kodu oluşturur o doğrulama kodunu üyelik bilgilerinden aktif etmenizi ister.
 ---Çoğu zaman illada doğrulama kodu girmeden Direkt olarak Sanal Kredi kartınızı paypal'a ekleyip 5 dakika içinde almak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.
 ---İşlemler uzun ve karışık görünse de toplamda 5-10 dakikada alışverişi tamamlayıp biten bir olay.

6- Paypal desteği olan bir web adresinden almak istediğiniz kamerayı satın alacaksınız. Örnek www.ebay.com yada şu an da benim bildiğim www.e-prance.com üye olmalısınız. Üye olurken ve satın alırken Internet Explorer son sürümü kullandığınızdan emin olun firefox yada chorome-yandex hata veriyor.

Normalde Türkiye'den internet üzerinden alışveriş yapabilen bir insan yurtdışından da çok kolay alışveriş olayını yapabilir. Zaten satın aldıktan sonra size takip numarası bildiriyorlar. O takip numarası 10-15 gün içinde PTT nin posta takibi ekranında görünmeye başlıyor. PTT kapıya kadar getiriyor. 

Gümrük olayı : 75 Euro sınırı var. Tek kamera siparişinde hiç bir gümrük ödemedim satın alanlarda gümrük ödemediler tanıdıklarım. Bir kişi var arkadaş 700 tl lik bir cihaz aldı yüzde 10 vergi ödeyecek sanırım alacak ürünü 2-3 gün içinde.( Cihazı aldı 4 TL damga vergisi ödedi sadece  Ama yüksek fiyatlı ürünlerde Yüzde 99 gümrük ödeniyor bizimki şansına yırttı denebilir ) Başka bir arkadaş Satın aldığı 800 tl lik Blackvue kamerası için 168 tl vergisini ödedi.

Bunun yanında Aliexpress.com adresinden de alışveriş çok daha basit. Onlarında sizi güvenceye aldıkları farklı bir koruma yöntemi var. Ürün gelmez ise vs. para iadesi alabildiğiniz. Üye olup adres bilgileri girip doğru satıcıdan Kredi kartınız yada sanal kredi kartınız ile direkt olarak ürünü alabilirsiniz. Farzı misal bu önermiş olduğum E-prance satıcısınında orda ilanları var aynı kamerayı orada da satıyorlar. Ben Paypal'a daha fazla güvendiğim için onu millete öneriyorum. Çünkü acemilik zamanlarımda satın aldığım dandik 39 $ lık ve bir çok üründe toplamda 100 $ dan fazla para iadesini gene PAypal sayesinde aldım.

Bir çok satıcı size takip no veriyor Fakat AliExpress sitesiniz en güzel tarafı 1 $ lık bile ürün alsanız satıcıların size takip no vermek zorunda oluşu. Takip no suz asla ürün yollayamıyorlar artık. Fakat Paypal seçeneği Aliexpress te artık bulunmuyor.

Bugün 2 parça ürün ihtiyacım oldu satın alırken video çekeyim dedim. Nasıl satın alındığını Paypal ile nasıl ödeme yapıldığını bilmeyen arkadaşlar için yardımcı olur. Paypal ve E-Prance üyeliği alınmış, Paypal adresine Kredi kartınız eklenmiş olarak farz ediyorum. 
 Videoda mini 0801 için extra Takma yuvası ve Araç Çakmaklık şarj cihazı satın aldım. ( Babamın aracında da kullanmayı düşünüyorum kamerayı )

Video 1080P dir net görebilmek için Ayarını Sağ alt köşeden 1080P yapın lütfen.

Paypal ile satın alma :

AliExpress Üyeliğinizdeki İsim Soy isim Adres Telefon Posta kodu bilgileri çok önemli. Kamera satın alan bir arkadaşımız oluşan bir yanlışlıktan ötürü PTT isim yazmadığı için ürünü Çİn'e geri yolladı. Daha sonra satıcı tekrar kargo etti PTT den teslim aldı. 30 gün kadar Extra kaybı oldu. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

benim dandik kamera 5 dakika uzunluğa ayarlamama rağmen kafasına göre takılıyor, dandik olduğundan mı acep ? yoksa başka bir ayarı mı var

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bugün bir mesaj geldi, googleye çevirttim hiç birşey anlamadım, aliexpres ile ilgili sanırım, değişik birşey yazıyorsa arkadaşlarım bakarsa sevinirim.

Easy sourcing for all buyers: Getting started at Alibaba.com
Dear Lokman,

Alibaba.com is an efficient and easy-to-use platform for buyers of all sizes. From advanced keyword searches to our core sourcing service, AliSourcePro, your Alibaba.com experience is simple to use, and built on results.

To learn from real buyers like yourself, visit our Buyer Community – a fantastic resource where you can ask questions, interact with other buyers and learn pro sourcing tips. 

Keyword Search 

Alibaba.com houses over 270 million products. From replica dinosaurs to ceramic bearings, our highly advanced search algorithms get you results fast. Intelligent keyword suggestions show you the most likely categories to find what you are looking for. And that’s before you even press ‘return’.
Search Now    

AliSourcePro 

Our flagship product, AliSourcePro is your efficient, simple sourcing solution. Post a Buying Request and receive up to 10 quotes from verified suppliers.

Learn More    
 Buyer Community 

Whether you own a startup or manage a multinational, industry insights and expert opinion for all levels are here.

Interact Now    

Wishing you the very best of business,

Alibaba.com Service Team

This email was sent automatically. Please do not reply to this email directly. For a faster response to your questions, contact us at: http://www.alibaba.com/help/contact-us.html%C2'>
Forgot password? 

This email was sent to ich_111@hotmail.com

You are receiving this email because you are a registered member of the Alibaba.com website.

To unsubscrible from future service email. Click here.

Read our Privacy Policy and Terms of Use

Alibaba.com Hong Kong Limited.

26/F Tower One, Times Square, 1 Matheson Street, Causeway Bay, Hong Kong

If you have any questions, contact us
Yorum bağlantısı

Bu konuda "pahallı" ve "muhattap" kelimelerinin kullanılmasının yasaklanmasını forum yönetiminden talep ediyorum. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Mustafa, otomatik olarak ilk kaydı siliyor

Şu benim yazıyı ilk mesajdaki "Kaan Kepir" beyin mesajının bir altına eklersek süper olacak. Tapatalk ile CEpten konuyu açmak imkansız oldu En iyi cevap yüzünden :(

Çağlar ile kameraları değiştik... 

Benimkini ona verdim... 

Artık o da bir kamera manyaa :D

Emmi duy sesimizi cepten bu konuya giriş imkansız oldu :fisir:   :unknw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olgu.. yoğundum. ilgilenemedim.. 

Şimdi senden bişey isteyeceğim.. 

Son zamanlarda popüler olan car Dvr sistemlerinden seçtiğin ve beğendiğin, testleri olan cihazların her biri için ayrı ayrı konu aç..

İlgili konuda sadece o cihaz konuşulsun..

Bu belirli cihazlar harici konuları bu konuda görüşelim.. 

F90G konusunu ben açacağım.. Diğerlerini sen aç.. 

Her cihaz için ayrı ve yeni konu... 

Mevcut şekilde devam edersek, konuyu takip etmeyenler bilgi sahibi olamaz.. 

Lokman abi.. 

Bundan sonra bir çok tanıtım ve reklam maili alacaksın.. Direk silebilirsin... 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Recep Güney

konular ayrılıp kameralar ayrı ayrı incelenirse çok iyi olur paypal hesabımı da aldım e bay da gezinip duruyorum gece gündüz plaka okuyabilecek bir kamera arıyorum arka kamera olursa tadından yenmez olur tabi konunun yarısından çoğunu okudum aklımda ise sadece kararsızlık var:)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

konular ayrılıp kameralar ayrı ayrı incelenirse çok iyi olur paypal hesabımı da aldım e bay da gezinip duruyorum gece gündüz plaka okuyabilecek bir kamera arıyorum arka kamera olursa tadından yenmez olur tabi konunun yarısından çoğunu okudum aklımda ise sadece kararsızlık var:)

valla kafa karışacak bir şey yok kendi kullandığım en güzel kombinasyon :

Netlik isteniyorsa 131$=gs6000 öne (A5 chipset olacak)

85$= mini 0801 arka cama (buna gps eklemedik)

Bu videoda ( Emmi youtube yükleme fırsatım olmadı kızma ) yeni yüklediğim iki kameranın da çekiminin olduğu video.

Gs6000 deki netlik baş döndürür dikkat :)

https://www.dropbox.com/s/3pc6pt1vlu007hk/Gs6000vs0801_mini_Yeni.rar

Yok ben gece yolculuk yapıyorum önemli olan gece çekimi dersen 235$ lık Panaroma II derim. Fakat gündüz çekimleri güzel değil bence.

Panaroma II nin gece çekimine örnek 3 kamera karşılaştırması videoda mini0801 en sol üst köşe- en sağda dod lw300- aşağıda panaroma II

https://www.dropbox.com/s/wknoaefikap34aa/Gunduz_Az_ISISIK_3_Kamera_AYNI_VIDEO_.rar

Emmi bunun youtube linki var ekleyeceğim öğlen :)

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Panaroma II nin Gece çekimindeki başarısına örnek Video : "DashcamTalk sitesindeki Niko'nun Konusundan aldım video+resimleri"

En sol üsttte Mini 0801

Bi yanında DOD LS300W

En Altta Panaroma II

my91.jpg

kalm.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

140 derecelik bir kamera açısınıda gördük. Resimde

En sol üstte 135 derece mini

Sağ üstte 120 derece dod

En altta sony lens 140 derece panaroma

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Olguu..  Bölelim şu konuyu... 

Kameralar için ayrı konular açalım.. Örnek 801 için sadece 801 konuşulan konu açalım... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Kameralar için ayrı konular açalım.. Örnek 801 için sadece 801 konuşulan konu açalım... 

valla Artık 0801 den sorumlu devlet bakanı Servet Bey  ;)  Konuyu o açsın ben paylaşımda bulunurum  :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Yurtdışı Alışverişinden Çekinen Arkadaşlar için :

PTT 27 Kasım'da siparişini verdiğim ürünü Az önce getirdi. Hatta Satın alma işleminin basitliğini göstermek için Video çekmiştim. 23 gün ortalama 3 hafta sürdü.

Aşağıda ise 23 gün önce çektiğim video var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mehmet Abi, Araç kamerası için alt bi kategorü açsak?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

hanım yakında evden kovacak, artık hedef yurtdışı. :D

Son aldığım kamera gelince eve-araca nasıl sokacam diye düşünüom :( beni direkt boşayacak hatun. Artık dicem ya satıcam ya bi bahane bulmam lazım  :bambam: 

:yildizlar:  Böle vurcak kafaya böle... Kaç kaça bilirsen  :koskos:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...