İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Musa Değerli

Ka nın hortum yenilemesinden sonra elektrik tesisatı izolasyonu gerektiğini de farkettim.Bunun için aklıma ilk gelen fabrikasyon hali olan bez bant kullanmak oldu.Okuduğum bazı yerlerde tüylü olan bez bantları kullanmanın daha sağlıklı olacağı yazılmış.Üstadlardan yardım istiyorum bu konuda,hatta bez banta alternatif bir seçenek varsa onu da göz önünde bulundurayım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bir saat önce, Musa Değerli yazdı:

Ka nın hortum yenilemesinden sonra elektrik tesisatı izolasyonu gerektiğini de farkettim.Bunun için aklıma ilk gelen fabrikasyon hali olan bez bant kullanmak oldu.Okuduğum bazı yerlerde tüylü olan bez bantları kullanmanın daha sağlıklı olacağı yazılmış.Üstadlardan yardım istiyorum bu konuda,hatta bez banta alternatif bir seçenek varsa onu da göz önünde bulundurayım.

Sadece izolasyon mu yenilenecek? Tesisatı komple yenilenen mondeo vardı forumda. Cillop gibi olmuştu :) Bir bilgi işlemci üyemiz yapmıştı kendisi.

Daralan makaron da kullanılabilir. Kablo izolasyonu hakkında @Servet Aydın doğru bilgiyi verecektir.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bazı kısımların orjinal tesisatlarını buldum onları yenileyecegim.Diğer yerlere izolasyon yapacağım.Tesisatim geneli iyi durumda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
15 saat önce, Caner Bilir yazdı:

sağolasın dediklerine bi baktıracam bir de kullandığın yağın markasıyla inceliği nedir 

Hocam 5w-30 castrol magnatec yağ kullanıldı.

Yorum bağlantısı
Caner Bilir
Bir saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Hocam 5w-30 castrol magnatec yağ kullanıldı.

ben de ona geçmeyi düşünüyordum eyvallah sağol

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Aracımın tamponlarını sprey boya ile boyamayı düşünüyorum sizce nasıl olur ya da önerebilceğiniz başka bir yöntem varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Aracımın tamponlarını sprey boya ile boyamayı düşünüyorum sizce nasıl olur ya da önerebilceğiniz başka bir yöntem varmıdır ?
Gövde rengine mi boyayacaksın?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Gurur Aytekin yazdı:

Astar da atman gerek :)

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Yok musa hocam direk siyaha boyamayı düşünüyorum. Mehmet hocam astarsız çokmu kötü durur ? İki kat atmayı düşünüyorum ama ?

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Yok musa hocam direk siyaha boyamayı düşünüyorum. Mehmet hocam astarsız çokmu kötü durur ? İki kat atmayı düşünüyorum ama ?
Siyah pütürlü tampon boyaları var.Daha önce boyanmadıysa işini görür.Biraz fazla emer boyayı ama hoş durur.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Standart sprey boya ile mümkün değil olmaz. Hem astarlanması lazım, hem de sprey boya düzgün dağılmadığı için mümkün değil kusursuz görüntü oluştursun.

Bir kaportacı iki tamponu en fazla 300TL ye boyar. Bu bütçe yok mudur?

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Sani hocam ucuza kendim kurtarabilirmiyim diye arayış içindeydim olmaz diyosanız bende vazgeçiyorum o zaman :D biraz daha böyle beklesin bütçe olunca boyatırız artık. Musa hocam tampon önceden boyanmış  çaylamaya başladıda zımpara yapıp boyamayı düşünüyordum Sani hocam net konuştu.

tarihinde Gurur Aytekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Babamda doblo var plastik tavan çıtalarını kendisi boyamış hoş olmuştu bende ondan esinlendim işin açığı.

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Ankarada'ki Ford Ka Bizim İşimiz adı altında Ka satan galeri muhtemelen artık bu başlığı kullanmıyorlar. Mehmet Şahin adlı kullanıcı artık bu satışı yapıyor. Ka almadan önce burayı okuyan arkadaşlar olursa tavsiyem o insanlardan araç almasınlar. Amacım kimsenin ekmeğine taş koymak ya da onlara bir kinim olduğundan değil ancak başka şehirlerden yıllarca çalıştırılmamış bakımsız ka'ları alıp yan sanayi parçalarla yürür hale getirip satışa sunuyorlar ve 5.000 kilometre sonra araçlar büyük masraf açıyor. Nerdenbildiğimi merak eden arkadaşlar olursada ka almadan önce onların bir kaç arabasına bakmıştım araba mersinden yeni gelmişti koltuk döşemeleri darmadumandı boyası çok kötüydü motoru çok garip çalışıyodu öyle görünce almaktan vazgeçmiştim 2 hafta sonra aracı ilana koydular ve sanki araba fabrikadan yeni çıkmış gibi pazarlama çabası içindelerdi o galeriden araç alan insanlarda 4-5 ay içinde araçlarını tekrar satışa çıkartıyorlar. O yüzden güzelim Ka dan insanların soğumaması için bu galeriye dikkat etmelerini ve oradan araba almamalarını öneririm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Ankarada'ki Ford Ka Bizim İşimiz adı altında Ka satan galeri muhtemelen artık bu başlığı kullanmıyorlar. Mehmet Şahin adlı kullanıcı artık bu satışı yapıyor. Ka almadan önce burayı okuyan arkadaşlar olursa tavsiyem o insanlardan araç almasınlar. Amacım kimsenin ekmeğine taş koymak ya da onlara bir kinim olduğundan değil ancak başka şehirlerden yıllarca çalıştırılmamış bakımsız ka'ları alıp yan sanayi parçalarla yürür hale getirip satışa sunuyorlar ve 5.000 kilometre sonra araçlar büyük masraf açıyor. Nerdenbildiğimi merak eden arkadaşlar olursada ka almadan önce onların bir kaç arabasına bakmıştım araba mersinden yeni gelmişti koltuk döşemeleri darmadumandı boyası çok kötüydü motoru çok garip çalışıyodu öyle görünce almaktan vazgeçmiştim 2 hafta sonra aracı ilana koydular ve sanki araba fabrikadan yeni çıkmış gibi pazarlama çabası içindelerdi o galeriden araç alan insanlarda 4-5 ay içinde araçlarını tekrar satışa çıkartıyorlar. O yüzden güzelim Ka dan insanların soğumaması için bu galeriye dikkat etmelerini ve oradan araba almamalarını öneririm.
Ünlerini duydum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Musa hocam ünleri duyulmayacak gibi değil inanın ki :) Onlar olduğunu adresten ve LPG yerine LPĞ'li yazmalarından anladım :)

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

Merhabalar. Ka'ya klima hortumu nerden bulabilirim.int.göremedim çıkmıyor.hortumun değişmesi gerekiyor. Çıkma falan bulamazmiyim

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
26 dakika önce, Tuğberk Gezer yazdı:

Merhabalar. Ka'ya klima hortumu nerden bulabilirim.int.göremedim çıkmıyor.hortumun değişmesi gerekiyor. Çıkma falan bulamazmiyim

Ka ya hortum bulmanın en kolay yolu numuneyi parçacılara götürüp muadil bulmak.Ben bu yolla birçok hortumu yeniledim.Bazen Fiesta bazen transit hortumları uydu.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Ka'ya başka hortumlar uyar mi ? Klimaci olmaz dedi.
Bana da motorcu olmaz dedi.Fotoda transit kalorifer giris hortumu ile Ka hortumu :)b85d3ba6a2e8866b5f49ab8f12fd72f4.jpg
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Aracımın sübaplarından ses geliyor sübap ayarıyla bu durum düzeltilebilirmi sübapların değişmesimi gerekir ? Birde maliyet olarak bir bilgisi olan varmı ?

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Geçen yıl yaptırmıştım sani hocam 11-12bin kilometre anca oldu. Hızlanınca ses kesiliyor. Bir tanıdığımda focus var onda da aynı sübap sesi var onda da hızlanınca ses kesiliyormuş. Ordan bağlantı kurarak sübap diye düşündüm zincirin sesini bilmediğim için.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Bir video atsana Gurur şu sesi.Bilyelerden bir ses geliyordu bende Allahım dedim tamam motor bitti herhalde :)

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Abi yarın atayım gündüz gözüyle inşallah benimde onun gibi şeylerdir :) ? İçimde ufaktan bir korkuda yok değil 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...