İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Gurur Aytekin

Herkese merhaba motordan gelen ses subapdan veya zincirden değilmiş devirdaimden geliyormuş. Devirdaimi değiştirnce ses tamamen kesildi. Musa abi video atıcaktım unuttum onun içinde özür dilerim senden :D

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Şimdi, Gurur Aytekin yazdı:

Herkese merhaba motordan gelen ses subapdan veya zincirden değilmiş devirdaimden geliyormuş. Devirdaimi değiştirnce ses tamamen kesildi. Musa abi video atıcaktım unuttum onun içinde özür dilerim senden :D

Şişe içine bi rmisket atmışsın da çıngır çıngır öyle bir sesmi :) 

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Aynen abi o sese benziyodu birazda tabiri caizse "lakırtı" gibiydi :) tam herşey bitti antfirizi suyu koyduk yola çıkıcam kalorifer musluğunun hortumla birleştiği yerden kırıldı bide üstüne kalorifer musluğunu değiştirmiş oldum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

merhaba.aracımla ilgili sıkıntılarım var. 

1.aracı çalıştırdığım zaman motor ışığı yanıyor 2 saniye falan..sonra sönüyor.hep olmuyor bazen oluyor.bi sıkıntı olur mu ?

2.emme manifoldundan su sızıyormuş.ebay türkiyeyi kapatmış galiba.nerden bulurum ucuza.pahalı bi parça.

3.motor suyunda antifiriz yok.usta koyarsak radyatörü patlatabilir dedi.su çamurlaşıyor.bunun bi çözümü yok mu ? kışın sorun olmaz mı ? antalyadayım.

4.antalya bildiğiniz iyi bir ka ustası var mı ? teşekkürler şimdiden 

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

1.bendede aynısı oluyor hiç bi problem olmadı bugüne kadar.

2.Manifoldan su sızdırması bazı Ka'larda yaşanan bi problem diye biliyorum aliexpressde görmüştüm sanki bulamazsanız Ankaradaki çıkmacılarda mevcut onlarda 650-800 arası bir tutar istiyorlar.

3. Antifirizin radyatör patlattığını ilk defa duydum forumdaki hocalarım daha iyi bilir ama antfiriz hortumlarda sıkıntı varsa onları belli eder hortumdan sızdırır diye biliyorum gerçi radyatörde sorun varsa radyatördende kaçırır diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 saat önce, Tuğberk Gezer yazdı:

merhaba.aracımla ilgili sıkıntılarım var. 

1.aracı çalıştırdığım zaman motor ışığı yanıyor 2 saniye falan..sonra sönüyor.hep olmuyor bazen oluyor.bi sıkıntı olur mu ?

2.emme manifoldundan su sızıyormuş.ebay türkiyeyi kapatmış galiba.nerden bulurum ucuza.pahalı bi parça.

3.motor suyunda antifiriz yok.usta koyarsak radyatörü patlatabilir dedi.su çamurlaşıyor.bunun bi çözümü yok mu ? kışın sorun olmaz mı ? antalyadayım.

4.antalya bildiğiniz iyi bir ka ustası var mı ? teşekkürler şimdiden 

1- Sorun yok.

2- Emme manifoldu değişecek. Ebay paypal ile ödemeyi kapattı. TR'ye gönderimde sorun yok. Paypal hesabı olan birinden rica ederseniz ödemeyi gerçekleştirir. Sizde manifoldu alırsınız.

3- Ustanız doğru söylüyor ama antifreeze olmalı. Antifreeze donmayı önlediği gibi kaynama noktasını da yükseltir. Bu sebeple olmalı. Ancak manifold değişiminden sonra bence yapın bu işi. Zira sürekli eksiliyor zaten.

4- Maalesef bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

teşekkürler @Sani Gerşon hocam. gurur emme manifoldu fiesta için olanı 320 lira internette.650-800 çok değil mi ya ? ebaydan kaça alabilirim ? değiştirmezsek ne gibi sorunlar çıkartır ki. bide benim fan motorundan ıslık sesi geliyor.bazen.usta değişmesi lazım dedi.şu an çok rahatsız etmiyor ses ne kadar sonra değiştirmeliyim ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Emme manifoldunu değiştirmezseniz sürekli su eklersiniz araca. Olan bu.

Fan ses çıkartıyorsa yakında ömrünü tamamlayacak. Değiştirin. Fan çalışmazsa motoru elinize alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Hocam fiesta için olanı bilmiyorum yanlış teşhis sonucu az daha manifold alcaktım ankaradaki çıkmacıları gezdim o aralıkta bir fiyat çekmişlerdi bana.

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

off o ne yaa.çıkması bile 800 liraysa orjinalıi ne kadar.ebaya baktım15 euro falan diyor doğru mu o fiyatlar ?

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

İngiltereden fiyatların uygun olduğunu biliyorumda tam fiyat bilmiyorum maalesef

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Manifoldun tr ye gelmesi 350 400 tl ye mal oluyor.Ben bir tane yedekledim oradan biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Musa abi bi odayı parçalarla doldurdun sanırım [emoji4]
Bu arabaya uzun zaman binmek gibi bir niyetim var :) Hatta 2.Ka yı toplamaya başlayacağım yakında.Bazen getirdiğim parćalardan fazla getirip satıyorum öyle stok kalmıyor pek :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

emme manifoldunun su almasından dolayı bir gün yolda giderken suyun tamamen boşalması mümkün mü ? yoksa bizdeki gibi yavaş yavaş mı azalır ;?

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Sani hocam peki manifolddaki çatlağın büyüyerek bir anda suyu boşaltma ihtmali varmı ?

tarihinde Gurur Aytekin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Benim kalorifer giriş hortumu o şekilde kırıldıktan sonra ben şahsen bu çatlak patlak işlerden korkarım.Ne yapacağı belli olmaz.Sürekli 100 derece suyun dolaştığını düşünürsek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sani hocam peki manifolddaki çatlağın büyüyerek bir anda suyu boşaltma ihtmali varmı ?
Yok diyemem. Ama dusuk ihtimal bence.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Herkese merhaba motoru incelerken bu soketin sökülü olduğunu gördüm yerine geri taktım ancak ne olduğunuda merak ettim bilen birisi varsa yardımcı olabilir mi ? Turuncu yeşil kabloların olduğu soket. Nedir nereye bağlıdır ne işe yarar ? Şimdiden teşekkür ederim.

ByXRmQ.jpg

ZONAgo.jpg

o6QYPR.jpg

kXr1XD.jpg

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Orada başka ne varki.Pembeler enjektör zaten (Bildiğimden değil sadece fikir yürütüyorum)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Ahaha :) Fotoya şimdi büyüterek baktım alttaki soketi gösteriyormuşsun yanlış alarm :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...