İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
9 dakika önce, Tuğberk Gezer yazdı:

3 hafta oluyor hocam.4 litre 10w40 konuldu. 270binde lpgli. 2013te takılmış lpg .yeni aldim arabayi cok masraf yaptim bide bu masraf cikartmasin ya.Çeyrek depo benzin var arabada.

Filtre dahil 3,25 litre diyor kılavuzunuz. !!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
20 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Filtre dahil 3,25 litre diyor kılavuzunuz. !!

Kim ayarlayacak onu emmi, koy 4lt'yi geç :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

1 hafta önce daha gerideydi çizgi.simdi daha ileri gitmiş.enjektör olabilir dedi bi usta. Bunlarda benzin otomatigi yok demi

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yağdaki koku normal. Benzin gibi kokuyor ama değil. Yeni araçlarda da aynı koku oluyor. Sıcak yağın kokusu diyelim kısaca.

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

Hocam ama sabah ölçtüm.motor uuzn süre çalışmadi yani.ayrica ozaman niye çoğalıyor gittikçe anladim :/

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
1 dakika önce, Tuğberk Gezer yazdı:

Hocam ama sabah ölçtüm.motor uuzn süre çalışmadi yani.ayrica ozaman niye çoğalıyor gittikçe anladim :/

Yeni aldığım dizel aracın yağını kokladığımda da aynı kokuyu aldım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
23 dakika önce, Tuğberk Gezer yazdı:

1 hafta önce daha gerideydi çizgi.simdi daha ileri gitmiş.enjektör olabilir dedi bi usta. Bunlarda benzin otomatigi yok demi

Enjektörden sızan yanma odasına dolar, o da motoru boğar veya bir şekilde yanar.. 

Kartere inmez. 

Bence yağı fazla koydular ki 750 gram fazla koymuşlar.. ortaya bu çıkıyor.. 

Önceki ölçümünüz de hatalı.. 

Haftaya tekrar bakın.. 

Araç düz bir zeminde olmalı.. park ettikten en az 5 dakika sonra bakmalısınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

Anladim hocam biraz aldirayim ozaman yağı.duz zemindeydi evet.akşamdan sabaha hic calismamisti ve kontrol ettim.birdaha ederim

Yorum bağlantısı
Ozan Dural
5 dakika önce, Gurur Aytekin yazdı:

Yağın 5w30 olması gerekmezmiydi ?

Ben de bakıma gittim, ben yağ ile ilgili bişey söylemeden eleman kaşla göz arasında 10w30 doldurmuş geçmiş.. geri boşalt diyemedim kaldı öyle. araba sanki biraz daha gürültülü çalışıyor artık. yağ seviyesini de hiç kontrol etmedim bana  da 4 lt koydum dedi.. anlaşılan yarın benim de bir bakmam gerekecek...

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

10w40 da koyuluyorda daha doğrusu koyuyolarda forumdaki üstatlardan öğrendiğime göre 5w30 olması gerek diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

@Ozandural hocam sonucu paylasirmisiniz.ben bugün250 gr aldırdım.bakalim nolcak. Km 270bin olduğu için ve lpgli olduğu iicn 10w40 konulur diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

Dun 250 gr aldirmistim.bu sabah yine ölçtüm dunkunden biraz fazlaydı yine.kafayı yicem niye çoğalıyor yahu.. 1 hafta bi kullanayim bakalim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1 saat önce, Tuğberk Gezer yazdı:

Dun 250 gr aldirmistim.bu sabah yine ölçtüm dunkunden biraz fazlaydı yine.kafayı yicem niye çoğalıyor yahu.. 1 hafta bi kullanayim bakalim.

Aynen.. kullan bir müddet.. 

Benzin inmesi pek mümkün değil.. inse bile depodaki gibi kalması mümkün değil. Uçar benzin.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yağa su karışıyor olmasın?

En mantıklısı bu ama.. hem su eksilir hem de yağın içindeki su kendini belli eder.. 

Yorum bağlantısı
Caner Bilir

merhabalar benim de tam tersi sorun var . arabadan memnunum duman atma yok su eksiltmiyor gidişi güzel sadece yağ çubuğuna baktığımda 2-3 bin km de normal seviyeden minimumun altıgına baya indigini gördüm . genelde yag yaksa duman atardı diyorlar  eksiltsede gözle görülürdü diye düşünüyorum sürüşü engelleyicek bir sey yaşamadım hatta yag cubugunda hic yag gözükmedigi halde araba ısık yakmadı bide üstüne sorunsuz gitti (onuda pek anlamadım tabi)  

Yorum bağlantısı
Caner Bilir

10/40 yağ var içinde , 5-30 a dönsek düzelir mi arkadaşlar, arabası bu kadar yağ eksilten oldu mu daha önce ? Sizin araçlarda ne kadar eksilme oluyor normal midir ? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yağ bitmedikten sonra lamba yanmıyor. Biraz fazla yağ eksiltiyor gibi

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin
(düzenlendi)

Caner hocam değiştirsen düzelir mi bilmem de ben en son bir yıl önce yağ değiştirdim gözle görülür bir azalma yok max çubuğunun bir tık altında sabit hep. Sizin araç yağ yakmıyorsa muhtemelen bir yerlerden kaçırıyordur.

tarihinde Gurur Aytekin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Caner Bilir

daha önceki yağını bilmiyorum,  kaçak testi yaptırıp bir kaçak yoksa 5/30 a dönmeyi düşünüyorum , sizinki cok iyiymiş ben 1 sene gitsem arabanın icinde yag kalmaz 5 bin km de 1.5 L takviye istedi anca topladı .

Yorum bağlantısı
Gurur Aytekin

Caner hocam yıllar geçtikce sübap kapak contası eskiyor ve oradan kaçırabiliyor sizden önce hiç değişmediyse değiştirmenin vakti gelmiştir. Birde olsa olsa yağ karterinden kaçırıyordur aklıma ilk gelenler bunlar

Yorum bağlantısı
Caner Bilir

sağolasın dediklerine bi baktıracam bir de kullandığın yağın markasıyla inceliği nedir 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...