İçeriğe Yönlendir

Ka - Hakkında Herşey

Bekir Polat

Recommended Posts

Doğukan Çoktay

şanzıman tapasından çıkan ince hortum fren westinghouse nin arkasında silindir şeklinde bir parça var.hortum bu parçanın ucuna takılıyor.7l282b numaralı parça

G013165401.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Özgür
(düzenlendi)

Merhabalar,

Bu aileye yeni katılmış bulundum, altımda Ferrari de olsa mutlaka bir Ford KA sahibi de olacaktım, en sonunda oldu.(Ferrari hak getire)

2001 Model, ve bir takım eksikleri var tabi. Değişmesi gereken parçalar şöyle;

* Sibop kapak contası 

* Vantilatör kayışı

* Yağ Müşürü
* Far Kolu (uzun ve kısa far arasında kendi kendine geçiş yapıyor, trafikte sıkıntısı büyük)
* Ön sol tamponun klipsleri kırılmış, bant ile tutuyorum.

Ayıca tavan ve ön kaputta güneş yanığı var, 1.500 TL ye komple boya yaptıracak yer buldum, fakat sanırım tavana film gibi bişey çektirmek daha mantıklı! 

Şimdi sorum şu, İstanbul ya da Bursa'da bu işlemleri yaptırabileceğim ve bu parçaları mümkünse orjinal bulabileceğim bir yer öneriniz var mıdır?

Sizi sık sık takip ediyor olacağım, 

Keyifli ve sağlıklı sürüşler.

Ergin Özgür

tarihinde Ergin Özgür tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
5 dakika önce, Ergin Özgür yazdı:

Merhabalar,

Bu aileye yeni katılmış bulundum, altımda Ferrari de olsa mutlaka bir Ford KA sahibi de olacaktım, en sonunda oldu.(Ferrari hak getire)

2001 Model, ve bir takım eksikleri var tabi. Değişmesi gereken parçalar şöyle;

* Sibop kapak contası 

* Vantilatör kayışı

* Yağ Müşürü

Şimdi sorum şu, İstanbul ya da Bursa'da bu işlemleri yaptırabileceğim ve bu parçaları mümkünse orjinal bulabileceğim bir yer öneriniz var mıdır?

Sizi sık sık takip ediyor olacağım, 

Keyifli ve sağlıklı sürüşler.

Ergin Özgür

Hayırlı olsun öncelikle.Bahsettiğiniz parçaları heryer değiştirebilir.Kayışın orjinalini bulmak için yurtdışından sipariş veya buradaki parçacılarda bazen eskiden kalma stokoluyor oralardan bulunabilir.Conta zaten mantar conta orjinal bulmak için uğraşmaya gerek duymadım ben şahsen 2 yıl önce değiştirdim işini yapıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
27 dakika önce, Ergin Özgür yazdı:

Merhaba Ergin.. 

Sponsorumuzdan yardım isteyebilirsin.. 

Yorum bağlantısı
Ergin Özgür
9 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

Hayırlı olsun öncelikle.Bahsettiğiniz parçaları heryer değiştirebilir.Kayışın orjinalini bulmak için yurtdışından sipariş veya buradaki parçacılarda bazen eskiden kalma stokoluyor oralardan bulunabilir.Conta zaten mantar conta orjinal bulmak için uğraşmaya gerek duymadım ben şahsen 2 yıl önce değiştirdim işini yapıyor.

Teşekkürler.

Orjinal olmak zorunda olmayan parçaları dediğiniz gibi ayarlamaya çalışıcam.

1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok teşekkürler.

Sponsorumuzdan yardım isteyebilirsin.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Anlaşmalı servisimiz No Name ile irtibata geçin. KA'nın ciğerini bilirler.

Yorum bağlantısı
Ergin Özgür

Doruk Otodan mı bahsediyorsunuz? zira noname olarak çıkıyor!

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
:)) Şimdi oldu.

Yeni KA sahibi olan birini uyarmak adettendir :) Şimdi bir sürü şeyi hemen değiştirmeye kalkmayın.Hele rolanti motoru :) Herkes degiştirip sonradan aa bu sağlammış diyor.Muhtemel kendi kendine gaz verme problemi çıkacak onun çözümünü karter havalandırma borularında ve hava filtre kutusu dışında yerde aramayın :)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
13 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

Yeni KA sahibi olan birini uyarmak adettendir :) Şimdi bir sürü şeyi hemen değiştirmeye kalkmayın.Hele rolanti motoru :) Herkes degiştirip sonradan aa bu sağlammış diyor.Muhtemel kendi kendine gaz verme problemi çıkacak onun çözümünü karter havalandırma borularında ve hava filtre kutusu dışında yerde aramayın :)

Debriyaj switch'i var bunun, subap aralıkları var, var da var :)

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Debriyaj switch'i var bunun, subap aralıkları var, var da var [emoji4]

rolanti valfi kesin değil :) %90 borulardan hava alıyor meret
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
3 dakika önce, Musa Değerli yazdı:

rolanti valfi kesin değil :) %90 borulardan hava alıyor meret

Ben aksini düşünüyorum, %90 rölanti valfi, peşinden yakıt haritası. İkisi beraber yapıldığında düzeliyor çoğunlukla. Ancak zaten diğer kısımların da kontrol ve değişimi mecbur.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Ben aksini düşünüyorum, %90 rölanti valfi, peşinden yakıt haritası. İkisi beraber yapıldığında düzeliyor çoğunlukla. Ancak zaten diğer kısımların da kontrol ve değişimi mecbur.

Ben eşekten yeni düştüm :)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Musa Değerli yazdı:

Ben eşekten yeni düştüm :)

:hahahoho:

Ayıptır söylemesi 10 sene evvel düştüm o eşşekten. Yani sizin rölanti valfi üstüne 1 kere daha değişir zaten :p

Ben kişisel tecrübelerimden iletiyorum konuyu, siz kendi tecrübelerinizden. Çok normal tabi böyle düşünmemiz. Forum için daha iyi, farklı fikirler çıkıyor ortaya :good1:

Yorum bağlantısı
Musa Değerli
:hahahoho:
Ayıptır söylemesi 10 sene evvel düştüm o eşşekten. Yani sizin rölanti valfi üstüne 1 kere daha değişir zaten [emoji14]
Ben kişisel tecrübelerimden iletiyorum konuyu, siz kendi tecrübelerinizden. Çok normal tabi böyle düşünmemiz. Forum için daha iyi, farklı fikirler çıkıyor ortaya :good1:

Hayır turşuya sirke konur :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ozan Dural

9 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Sani abi sen hemen parçayı değiştirtiyorsun,zaten ucuza araba almışız seni dinlesek iyi olucakta, cepte de para kalmıycak. :) Senin önerilerden kaçınıyorum ben :)) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli
Istanbul da yasiyorsaniz ve ka kullaniyorsaniz gidilecek tek usta no name

Ben Musa ustaya gidiyorum.Aksi filan ama memnunum İstanbulda tek gideceğim yer Musa Usta.Musa Usta Ankara yolunda giderken sağda dö erken solda....Musa Usta dındınınııın....Şimdi Türküler gećidi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 saat önce, Ozan Dural yazdı:

Sani abi sen hemen parçayı değiştirtiyorsun,zaten ucuza araba almışız seni dinlesek iyi olucakta, cepte de para kalmıycak. :) Senin önerilerden kaçınıyorum ben :)) 

Bazı parçalar var ki maalesef değişmesi lazım. Bi de en yenisi 15 yaşında arabadan bahsediyoruz. Başka çare yok ki :)

Yorum bağlantısı
Ergin Özgür
17 saat önce, Musa Değerli yazdı:

Uyarılar için teşekkürler :)

@Sani Gerşon Sani Bey den de sizden de arabayı aldıktan sonra rutin olarak bakılıp yaptırılması gerekenler listesi istesem?

Mesela yağ filresi, hava filtresi kontrolleri gibi..

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

Merhabalar. Bugün yag kontrolü yaptım 250 350 gr arası fazla yag vardi cubukta.elime alıp kokladiktan sonra benzin kokusuna benzer koku vardi.yağa benzin kaçırıyo heralde. Bunun çözümü nedir yardımcı olursaniz sevinirim cok sorun çıkarmaya başladı bütün param bitti 1 ayda.Antalyadayim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Su karışır da.. Benzinin karışabileceği pek bi yer yok.. 

Dolumun doğru yapıldığpından emin misiniz. Yağ ne zaman değişti ne kadar yağ koyuldu ?

Yorum bağlantısı
Tuğberk Gezer

3 hafta oluyor hocam.4 litre 10w40 konuldu. 270binde lpgli. 2013te takılmış lpg .yeni aldim arabayi cok masraf yaptim bide bu masraf cikartmasin ya.Çeyrek depo benzin var arabada.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...